Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Örülök más is így látja helyzetet.
Nekem az oroszhívők = Apple fanok.
Magyarázhatod mindkettőnek a tényeket, meg vannak győződve az igazukról, az áhitat megvédi őket.
Félre ne értsen senki - én szeretem az orosz embereket (az orosz nőket elsősorban :D), de gyűlölöm az orosz politikát. Ugyanúgy csak a saját vezetőséggel törődik mint bárhol a világon az összes többi. Ahogy szeretem Amerikát (főleg az amerikai nőket :D:D), de hányingerem van attól, amivé az országot fordítja a politika.

Ami még nem is lenne gond, csak mikor a hívők a politika oldalára állnak, az állhír terjesztéssel és a védhetetlen védésével. Ahogy az irak lerohanását védők, úgy a 777 lelövését tagadók is egy szinten vannak. Ezt a modellrepülő támadást pedig egyszerűen nevetséges komolyan venni, egyszerűen magát minősíti, aki ezt a gyenge propagandakísérletet tovább tolja. Jó lenne észrevenni, hogy itt nagyhatalmi érdekek vannak (azon belül vezetői csoportok érdekei), nem pedig jó meg rossz küzdelme - felnőtt emberek pedig komolyan ezt hiszik.
Na ezért mondom, ami egyiknek az alma, a másiknak a vörös csillag.

Jahh, az Apple és fanjai. :D Tökéletes példa.
Nekem néhány kirívó esetet leszámítva túl sok bajom amúgy nincs az orosz politikával sem. Vagyis nem több, mint bármely más nagyhataloméval (és az oroszok is azok, katonailag mindenképpen), Putyint meg még bírom is (persze azért csak kellően távolról :D ), kellemesen pragmatikusan áll a dolgokhoz általában és tény, hogy komoly államférfi. Csak az istenítésüktől, kritika nélküli piedesztálra emelésüktől kapok már agyf.szt... Pár éve mondjuk még pont az ellenkezője volt trendi (ami szintén zavart), de most meg úgy tűnik ez lett az új divat. :(
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Szegény katona csak ételt akart melegíteni a BTR-en, közben sikerült felgyújtania a BTR-82-őt és 28 millió Rubel kárt okozni.

uyDwYVUn6ew.jpg



Sorkatona volt, vagy hivatásos?
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 345
24 654
113
Szegény katona csak ételt akart melegíteni a BTR-en, közben sikerült felgyújtania a BTR-82-őt és 28 millió Rubel kárt okozni.

uyDwYVUn6ew.jpg


Ne ez az! A Gyíkhúskonzerv mellékhatása.

Globus7.preview.jpg
kvagdalt.JPG


Jó, tudom, ott más nevű van. :)

Off.

Megjegyzem, hogy a leendő párommal kirándultunk. Erdő, kis tisztással, labdajáték, tábortűz stb.

A tűz parazsába betettem melegedni a hurka konzervet. Fizikából tudtam, hogy a gőz nyomása komoly eredményeket tud produkálni, de akkor nem értem rá efféle folyamodványokkal foglalkozni.

Eléggé határozott durranás volt. Se a dobozt, pláne a hurkát nem találtuk meg, pedig az ott lévő barátnője is kereste. :D

Fiatalság, bohóság.
:)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 138
113
Ne ez az! A Gyíkhúskonzerv mellékhatása.

Globus7.preview.jpg
kvagdalt.JPG


Jó, tudom, ott más nevű van. :)

Off.

Megjegyzem, hogy a leendő párommal kirándultunk. Erdő, kis tisztással, labdajáték, tábortűz stb.

A tűz parazsába betettem melegedni a hurka konzervet. Fizikából tudtam, hogy a gőz nyomása komoly eredményeket tud produkálni, de akkor nem értem rá efféle folyamodványokkal foglalkozni.

Eléggé határozott durranás volt. Se a dobozt, pláne a hurkát nem találtuk meg, pedig az ott lévő barátnője is kereste. :D

Fiatalság, bohóság.
:)
Semmi tartósítószer, szója, E,stabilizátor,difoszfát,glutén...
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Harmincnál is több sportoló lépett vissza a hétvégén egy szibériai fedett pályás atlétikai versenyen, miután a helyszínen előzetes bejelentés nélkül doppingellenőrök jelentek meg, írja a Moscow Times. A Championat.com sportoldal jelentése szerint az orosz doppingügynökség, a RUSADA ellenőreinek megjelenése után 36 sportoló hirtelen visszalépett az indulástól az irkutszki regionális versenyen.

"Nem vagyok meglepve" - reagálta a hírre az orosz atlétikai szövetség elnöke, Dmitrij Sljahtyin. Az állami TASZSZ hírügynökségnek adott nyilatkozata szerint maga a szövetség kérte a RUSADÁ-t, hogy a lehető leggyakrabban ellenőrizze a versenyzőket. "Azért kértük ezt, mert tudjuk, hogy a sportág alacsonyabb szintjein sok a probléma" - mondta.

Ez akár igaz is lehet, de ez nem jelenti azt, hogy a legmagasabb szinteken nincsenek problémák. Az elmúlt években a nemzetközi szövetség sorra fosztja meg az orosz sportolókat a világversenyeken elért helyezéseiktől, mert a megismétel vizsgálatok során rengeteg orosz versenyző bukott le doppinggal. Az orosz sportolókat ezért egymás után két olimpiáról, a 2016-os riói nyári és a 2018-as phjoncshangi téli játékokról is kizárták.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Profi sport rossz viccé degradálódott... Még a pekingi olimpia előtt hangzott el a rádióban:
"Mindenki doppingol. Az, hogy a kis országok általában hátrébb végeznek az azért van, mert nem mindig tudják kifizetni a legújabb szereket, amik 5-10 múlva lesznek kimutathatóak".

+az amerikai Lance Armstrong-tól érdekes módon nem vették el a győzelmeit, pedig ő be is vallotta 4 év hazudozás után, hogy doppingolt...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Profi sport rossz viccé degradálódott... Még a pekingi olimpia előtt hangzott el a rádióban:
"Mindenki doppingol. Az, hogy a kis országok általában hátrébb végeznek az azért van, mert nem mindig tudják kifizetni a legújabb szereket, amik 5-10 múlva lesznek kimutathatóak".

+az amerikai Lance Armstrong-tól érdekes módon nem vették el a győzelmeit, pedig ő be is vallotta 4 év hazudozás után, hogy doppingolt...
Az istenek azok akkor se doppingoltak, ha ők maguk vallották be, max egy ki nektárt kóstolgatott! A fent említett "úriember" pedig egyenesen háromszoros isten, hiszen :
- Lance
- Armstrong, és
- USA állampolgár, vagyis az ő kutyájuk kölyke ... szóval hátrább az agarakkal!!??
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
gonosz:_:)


Négy dolog, amit egy ember nem választhat:

1. a családja,
2. a külseje,
3. a nemzetisége,
4. Oroszország elnöke...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
gonosz:_:)


Négy dolog, amit egy ember nem választhat:

1. a családja,
2. a külseje,
3. a nemzetisége,
4. Oroszország elnöke...
Ne búsulj nem vagy egyedül, én is csak Magyarországon választhatok, tényleg engem is kizártak azok a szemét oroszok, ja, meg azok a tetű szemét amerikaiak is!! :hadonaszos: Sőt, szerintem te se választhatod még az USA elnökét se (hacsak nem vagy ott is állampolgár). Ez már csak így működik még a legnagyobb demokráciákban is ... :D:p