[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Más havi +1 milliót egy év alatt nem keres meg és mégis él.

pontosabban: vegetál. és lassan leépül...
Maslow piramis megvan?


Az b+, aminek a felső 2-3-4 szintjét azért az átlag bőven tudja!
Bevezetném a hétfői adásszünetet! ;)


Megoldaná a gondot, csak technikailag már szinte lehetetlen az internet miatt!!! :(
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
Na ugye hogy nem hülyeség amit írok. Másik megoldás lehet a nyugdíjkorhatár emelése, netán eltörlése gyermektelenek számára szerintem. Drasztikus, de valamit valamiért...
Bakker, ezt komolyan gondolod, hogy élete végéig fizessen az ember nyugdíjjárulékot, miközben nyugdíjjat meg nem kap soha? Aki meg tíz pulyát kipottyant, és az értük felvett segélyeket, családi pótlékot piára, drogra, meg cigarettára költi, miközben a gyerekei max. az iskolában jutnak élelemhez, azok között osszák fel a befizetésünket! Legjobb módja annak, hogy felgyorsítsuk az elvándorlást! Persze a javát itt hagynánk rád! Tudsz róla, hogy pl. egy elvált apa, aki mondjuk 2-300000ft. gerektartást fizet, és mindent megad a gyerekeinek, hivatalosan gyermektelennek számít?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 956
113
Bakker, ezt komolyan gondolod, hogy élete végéig fizessen az ember nyugdíjjárulékot, miközben nyugdíjjat meg nem kap soha? Aki meg tíz pulyát kipottyant, és az értük felvett segélyeket, családi pótlékot piára, drogra, meg cigarettára költi, miközben a gyerekei max. az iskolában jutnak élelemhez, azok között osszák fel a befizetésünket! Legjobb módja annak, hogy felgyorsítsuk az elvándorlást! Persze a javát itt hagynánk rád! Tudsz róla, hogy pl. egy elvált apa, aki mondjuk 2-300000ft. gerektartást fizet, és mindent megad a gyerekeinek, hivatalosan gyermektelennek számít?
Aki 2-300000-et fizet gyerektartást annak van miből fizetnie a 2-300000-et//hó. Senkiről se hallottam még aki ennyit fizetne. Aki meg egész életében segélyen él és nincs meg a szükséges évei az nyilván nem kap nyugdíjat, vagy csak annyira minimálisat mint most kapna.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
Aki 2-300000-et fizet gyerektartást annak van miből fizetnie a 2-300000-et//hó. Senkiről se hallottam még aki ennyit fizetne. Aki meg egész életében segélyen él és nincs meg a szükséges évei az nyilván nem kap nyugdíjat, vagy csak annyira minimálisat mint most kapna.
Én ismerek olyant! És persze olyant is, aki kevesebbet fizet, de a fizetéséhez mérten, ez arányaiban ugyanannyit jelent, vagy inkább még többet! A lényeg, hogy güriznek, túlóráznak, hétvégente akár több száz kilómétert autóznak, hogy láthassák a gyermekeiket, és közben a "keresztény" kormányunk, és lelkes követői, csak a fejőstehenet látják bennük! A másik véglet, meg akik egymással megalkudva, a gyerekeiket nevelőotthonba adják, és onnan egymás gyerekeit kivéve felmarkolják a nagy lóvét. Az ilyenek is hivatásos nevelőszülőknek számítanak, ami feljogosítja őket sokmindenre, többek között a nyugdíjra is! És ne gyere nekem a gyámhivatallal, mert az szart sem ér! És akkor az egyre több külföldi, magyar nyugdíjjat felmarkoló, de azért egy gyufaszálat keresztbe tenni nem hajlandó élősködőről, és a több milliós nyugdíjjakat felvevőkről még nem is beszéltem. Náluk jobb helye van a nyugdíjpénzünknek, ugye? Annak is, amit pár éve, egy tollvonással lenulláztak! De inkább hagyjuk, mert csak felbosszantom magam!
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
...És akkor az egyre több külföldi, magyar nyugdíjjat felmarkoló, de azért egy gyufaszálat keresztbe tenni nem hajlandó élősködőről....

Most akkor az zavar, hogy Magyarországon soha adót nem fizetett magyarok vagy nem magyarok nyugdíjat kapnak, vagy, hogy van Viktornak +600.000-1.000.000darab sok szempontból mondjuk ki: megvásárolt szavazata van amivel olyanok döntik el a MOi választásokat akik MOon soha adót nem fizettek, sött java részt itt se lakott soha?
Vagy mindkettő zavar? ;)

Amúgy egy jó nyugdíjért, állampolgárságért a magyar lakosság 99% akármelyik pl Osztrák jelöltre szivesen leadná a szavazatát amíg csak él. Nem? Nekem is ország jelentős részének vannak sváb felmenői, németül is tudok...
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
"Bakker, ezt komolyan gondolod, hogy élete végéig fizessen az ember nyugdíjjárulékot, miközben nyugdíjjat meg nem kap soha? "

Amúgy amikor a te, itt lévők magántulajdonodat államposították = elvették (magánnyugdíj személyes névre szoló számla volt!) a nyugdíjjárulékokat adóvá minősítették (azért semmi se jár) akkor mit gondoltál mért teszik?
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
MSZP kormány alatt a multi cég 2x úgy léptetett elő, hogy közben a fizetésem csökkent. Az összetartó, ez meg kirekesztő. Tudom.

Tényleg bocs de ha annyira hülye vagy, hogy előléptetnek és benyeled, hogy ez fizetéscsökkentéssel jár akkor grat.
Amúgy meg pár multinál dolgoztam már és valós előléptetéseknél ami ugye azonnal level, band emelkedéssel is jár szépen szokott jönni a 10-20 akár 50%.

Vidéken szinte az összes kórházat felújították már. USA New Deal terv. Ja, tudom, az összetartó volt, ez meg kirekesztő. Tanulni kellene kis közgazdaságtant.

Vagy nem. De a probléma rég nem a kórházak állapota amit EU pénzből felújítottak.
A probléma, hogy nincs orvos. (és igen már az ápoló, laboros... is egyre problémásabb.)


A kormánytól kapja a pénzt?

TAO http://hvg.hu/gazdasag/20171130_otp_tao_sport

Így lesz adóforintból megye baráti focitársaságnál olyan fizetés hobbifocizásért! amiért egy tanár, ápoló 9-10ht dolgozik. Heti három hobbifociért.
Persze lehetne ezekből a TAO forintokból egészségügyre vagy oktatásra is költeni de ez focira van. http://hvg.hu/gazdasag/A_A_Fidesz_nem_engedi_a_TAOpenzeket_az_egeszsegugy_es_az_oktatas_kozelebe
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 826
113
Most találtam, ha ez tényleg így van akkor komoly bajban van magyar felsőoktatás :


A videó azt akarja sugallni, amit néhányan el is hisztek, vagyis a foglalkozás eredményesnek tekinthető. :)
Ugye egyértelmű, hogy a jó választ adók nem szerepelhettek a fenti felvételen?
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
Most akkor az zavar, hogy Magyarországon soha adót nem fizetett magyarok vagy nem magyarok nyugdíjat kapnak, vagy, hogy van Viktornak +600.000-1.000.000darab sok szempontból mondjuk ki: megvásárolt szavazata van amivel olyanok döntik el a MOi választásokat akik MOon soha adót nem fizettek, sött java részt itt se lakott soha?
Vagy mindkettő zavar? ;)

Amúgy egy jó nyugdíjért, állampolgárságért a magyar lakosság 99% akármelyik pl Osztrák jelöltre szivesen leadná a szavazatát amíg csak él. Nem? Nekem is ország jelentős részének vannak sváb felmenői, németül is tudok...
Az zavar, hogy az én nyugdíjjam kárára akarnak spórolni azok javára, akiket te is leírtál. Sváb településen élek. Azok kapnak német nyugdíjjat, akik ott hivatalosan, adózva x évet ledolgoztak. A kettőt nem lehet összehasonlítani. Ha jótékonykodni, szavazatot vásárolni akarnak, lehet kezdeni a haszonélvező politikusok nyugdíjjának kárára!
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 956
113
ZRÍNYI 20!026 said:
...És akkor az egyre több külföldi, magyar nyugdíjjat felmarkoló, de azért egy gyufaszálat keresztbe tenni nem hajlandó élősködőről....

Ezt beszéld meg a Kádár Jánossal, még ő kötötte ezt az államközi szerződést a szovjet elvtársakkal annak idején. Arról meg ki tehet hogy xy-nak hétvégén több száz km-et "kell" autóznia hogy lássa a gyerekét?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and blitzkrieg

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 956
113
"Bakker, ezt komolyan gondolod, hogy élete végéig fizessen az ember nyugdíjjárulékot, miközben nyugdíjjat meg nem kap soha? "

Amúgy amikor a te, itt lévők magántulajdonodat államposították = elvették (magánnyugdíj személyes névre szoló számla volt!) a nyugdíjjárulékokat adóvá minősítették (azért semmi se jár) akkor mit gondoltál mért teszik?
Erre annyit tudok mondani hogy volt azon a számlán nekem év végén +1200000 Ft, a következő év végén meg valami 880000 Ft, mert eltapsolta a kedves magán nyugdíj biztosító. Hány szűnt meg az évek során míg működtek? Sok. Mi nekem arra a garancia hogy nem verik el az összes pénzem 10-20 év múlva én meg 25 év múlva ott állok egy garas nélkül? A saját pénzükkel szórakozzanak ne az enyémmel.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
emlékeim szerint, magán biztosítónál te választottál, milyen kockázatú csomagot írsz alá...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Hm.NewDeal.Jó politika volt.Valóságban az usák gazdaságnak sokkal többet jelentet a szibériai aranyért eladot technologia.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 956
113
Választhattam? Tényleg? Nem emlékszem rá. Csak arra emlékszem hogy sorkatona voltam és bejött a körletünkbe két középkorú nő és azt mondták magánbiztosítóra kell váltani, ők a Hungária(?) biztosítótól vannak és itt meg itt kell aláírni, meg itt beixelni. Mindenkinek egyformán az egész zászlóaljnak megcsinálták, hamar gyorsan mert még sokan vannak hátra. Ennyire emlékszem. Azt se tudtuk mi az a magán nyugdíj biztosító, egyszer csak megjelentek. Nemhogy még válogassunk a portfóliók közt. Amúgy mikor hála isten megszüntették ezt a marhaságot és újra állami lett rémlik hogy kaptam vissza valamennyi pénzt.
 
  • Tetszik
Reactions: closed society

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
Magánbiztosítóknál fizetheted az egész apparátust, a reklámjaikat meg a buktáikat. Legyen magánbiztosító az állami mellett, és választhasd ha akarod de az állam ne garantálja. Amikor megszűntették a magánőénztárakat volt olyan amelyik majdnem 10%-os költséggel működött!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Magánbiztosítóknál fizetheted az egész apparátust, a reklámjaikat meg a buktáikat. Legyen magánbiztosító az állami mellett, és választhasd ha akarod de az állam ne garantálja. Amikor megszűntették a magánőénztárakat volt olyan amelyik majdnem 10%-os költséggel működött!
Az állami rendszer pedig természetesen nulla/zéró költséggel működik, hiszen a marslakók és a gyíkemberek 50-50%-os arányban fizetik ezt helyettünk?!! Valószínűleg ezért nem volt elég majd 8 év, hogy a megígért egyéni, névre szóló nyugdíj-befizetési számlarendszert életbe léptessék!! GRATULA ...
 
  • Tetszik
Reactions: minszk2 and fishbed

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 841
113
2 éve szüntettem meg a magán nyugdijpénztáramat közel egy millió reálhozamot vettem ki. A fele elment festésre a felét beraktam az önkéntesbe amit akkor már vagy 16 éve fizettem igaz minimális tagdijal hogy ha bármi van legyen vésztartalék. Egyébként az önkéntest se kell 20 év után megszüntettni ha jól tudom. Meg nem is akarom megszüntettni. Mire nyugijba mennék addigra vagy 70 év lesz a határ vagy a hamvaim bio formában lesznek a növények számára. Vagy 3 ik esélyel lerobbanok.
 
Status
Not open for further replies.