[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Az olvasásról csak annyit, hogy a fiammal (12 éves) kötöttem egy üzletet, írja le 10 kisebb nagyobb vágyát pl: lézerharc stb. kap könyveket ha elolvasott belőle egyet akkor beszélgetünk róla és az egyik vágya teljesül.
Ja és müködik és a gyerek fejlődik!

Szar lesz elutazni a "messzi-messzi galaxisba"elvenni egy Jedi fénykardját. :hadonaszos::hadonaszos::D:D
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 615
5 373
113
Miért? Ne érts félre, nem kötekedni akarok, csak kíváncsi vagyok, hogy egy szakmabeli szerint miért lenne jobb a BlackHawk. Hacsak nem a "kulcsrakész" felfegyverezhetőségre gondolsz.
Én egyébként, ha már közepes szállítóheli, akkor AW101, vagy S92 párti lennék. Vagyis inkább AW101, ha az amcsi befolyást minimalizálni akarnám. (Ugye orosz cucc jelenleg nem jöhet szóba a hülye EU-s szankciók miatt...)

A 101-es óriási nekünk,ráadásul 3 hajtóműves. Van aki szerint a minyó is nagyobb mint amire szükségünk van.
(A Bhawk csak az én"vágyam".)
 
  • Tetszik
Reactions: endre and honved

fishbed

Well-Known Member
2013. július 5.
812
780
93
A fene tudja, saját osztályomban volt még mindenféle gerincferdült szokás szerint. Illetve aki belépéskor kövér volt, az a végén is. Szóval haszna nem igazán volt. Olyan, hogy futás elején meg végén hogyan nyújtunk az á, felejtős, meg minek is. Hátra meg minek edzeni szintén. Meg a Józsikának hülyén áll a lapockája, akkor dolgoztassunk rá. Na ezek a dolgok építettek volna valamit - nem a kihajítjuk az udvarra focizni és felnyaljuk a zsét, mert ez a fórumon itt bárkinek jobban menne. Vagy legalább jöjjön már egy tesitanár és itt kommentben vagy magánban érvelje le és akkor helyreáll (nagyjából) az univerzumba vetett bizalmam.
Na nem, mintha másutt olyan jó lenne. Azt hiszem mát írtam, hogyan anyáznak a fizikón a gyógytornászok az edzőbákra, mert szépen termelik a munkát: volt ott fél év crossfittről bevitt (amúgy nem gernyó) csávó, meg kajakos (jól fejlett derékizomzat nélkül benne se maradsz K1-ben, de csak sikerült széttaposni). A szervezett csapatsportok azok igazi hentesmelót végeznek: közelebbről nem említeném labdás csapatsportban edzőbá meg managerember simán visszaküldte volna a 16 éves repedt csípőjű leányzót játszani zsibbadó lábbal, mert "mindjárt jobban lesz". A jó kérdés, hogyan reped el valaki csípője meccsen, meg mennyire tesz jót ez a darálás bárkinek is. Managert pont nem érdekli mi van a gyerekkel, mert a meccsek után kapja a pénzt, ami meg tudjuk hogyan kerül oda. Szóval ez a "sportoljál mert egészséges" dolog valamikor átcsapott egy "sportoljál, majd addig hajtunk amíg megdöglesz és utána kit érdekelsz" mentalitásba.
Kerékpárnál dettó. Nagyon jó barátom évente nyomott országúton 10000 km-t (melóba is ingázott olyan napi 50km-t), bejártunk vele csomó mindent. Na most próbálja a "profiskodást", de azon túl, hogy most nyélgázon megy 40-nel és energiaszeleten él és mindig ugyanarra kell mennie, hááát, a társaság miatt megy. Ez kb olyan, mintha folyamatosan Slayert kéne hallgatni: az elején vicces, de azért alvás meg fogmosás közben... Nekem már az elég volt, amikor időről időre N00Bokat vittünk magunkkal képezni. Aranyosak meg meg minden, de egyfolytában figyelni kell rá, hogy meg ne öljön minket/magát/mást, meg túl ne hajtsa magát stb. Vagy amikor jönnek az az autóskártyás power emberek. Szóval idővel az ember rájön, hogy ha bicajtúrázni akar, akkor ki az a kis számú ember, akivel megvan a meditatív élmény izzadságszag meg agygörcs nélkül. Aztán az lehet 7 óra alatt 200km, vagy nyár éjszakai zümmzümm, vagy Pilisi Kiképzőközpont vagy csak "süt a Nap/esik a hó takaroggyunk kifelé beléje". Vagy dobjunk fel mindent a vonatra, húzzunk ki a horvát tengerpartra / Csehországba és ott csapassuk.

Kajak dettó: ott is vannak a versenycsigák, akik ilyen versenyhajóban meg amolyan technikával kapnak orrvérzést imígyen. De bakker túrát vezet úgy, hogy nem ismeri a kikötési helyeket (Csongrádtól délre van ebből 6-7db), meg beleküldi a flottát az az ő meg a második viharba is, mert minek az időkép meg a józan ész. De nyáron a teljes sárkányhajós kompánia is simán kihajózott edzeni úgy, hogy aztán fél órán át állhattak egy helyben, miközben dobálta őket a hullám és kopogott a jég (jó én is kint voltam tengeri kajakkal, de én perverz vagyok és 40 centis hullámokon simán hazatúrtam magam). Szóval itt is az lett a tapasztalat, hogy ha élvezni akarja az ember a dolgot akkor egyedül megy vagy max egy ember.

Amit én elvárok az egyszerű: az edzőbá ne ölje meg a rábízott szerencsétlent. Vagy ha nem akar ezzel piszmogni, akkor tisztázza a legelején. De amit én látok az az, hogy nem erre mennek a dolgok, hanem a pénz beszedésére. Onnantól meg az egészség harmadlagossá válik.
Azért a Slayer non stop vállalható.
 

fishbed

Well-Known Member
2013. július 5.
812
780
93
Erős idegzetűeknek.

Ez lesz a tűzszerész-emlékmű?
nyugtassatok meg hogy csak egy elcseszett vízköpő va lami gyógyfürdőben
MED_0014907443.jpg
Az I. kerületben van tűzszerész emlékmű.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 547
113
Azért azt tegyük hozzá, hogy amikor a nyugdjírendszer-piramisjátékot megalkották, tényleg sok volt a belépő (növekedett a népesség hála a kaja bőségnek és egyre jobb orvoslásnak, iparnak), azt a franc se gondolta volna hogy 100 év múlva majd a telefonkodjaik nyomkodják egymás helyett és a francnak se akarnak megszületni az új belépők akik ezt a "piramisjátékot" fenntartanák... :)
Szerintem simán megemelik majd a jelenleg 10 százalékos nyugdíjjárulékot, az szja- t meg lecsokkentik vagy kivezetik. Az szja így is csökkent, illetve a családosok kedvezmenyeket kapnak az szja befizetés alól tehát az egy gumi adó. Most a nyugdíjjárulék 10 százalék, ez nálam 40-45000 Ft / hó , gyakorlatilag egy harmad nyugdíj összeg.
De elképzelhetőnek tartom hogy akik nem csináltak gyereket azok csak fel nyugdíjat kapjanak, míg az egy gyermekesek háromnegyedét, a két gyermekesek meg teljeset. Tulajdonképp ez volna a jogos ha úgy vesszük.
 
M

molnibalage

Guest
Talán mert az oktatás nem választás. Ez a gyerek kötelessége, a társadalomnak pedig érdeke.
Ez a rész, ahol kb. el is vesztettél engem.
Az oktatás egyik lényege pont az is lenne, te meg nem értett zseni...
Lövésed nincs az oktatásról, semmilyen szinten...

Rád például rád férne, mert magad se tudtad kiszámolni, hogy 36 tanítási hét azt jelenti, hogy 18 éves korára 1512, azaz ezerötszáztizenkét órát tanult szövegérteni és fogalmazni, beleértve az írás és olvasás elsajátítását is.
Balfaszkám, adott komplexitású szöveg elemzését nem lehet adott kor alatt tanulni, mert nincsenek meg hozzá szükséges egyéb ismeretek. A HT összefoglalómat pl. hiába adnád oda egy 14 évesnek, a nagy részét nem értené meg, mert nincs meg hozzá a fizika, stb. Ezért kell párhuzmaosan magasabb és egyenletesebb óraszámban osztani a dolgokat.

Mondom, nekem lövésed nincs az oktatásról, mert sanszosan sosem csináltad vagy nem ismersz olyat, aki csinálta. Abban is erős kétségeim vannak, hogy te kitől és milyen oktatást kaphattál...
 
M

molnibalage

Guest
Nemnakarok Molnisan beszólni, mert nem vagyok mérnök, de szövegértelmezés?! Nem azt mondtam, hogy szüntessük meg. Csak azt, hogy jelen formájában teljesen értelmetlen, mert hót fogalmatlan szerencsétlenek tanítják (tisztelet a kivételnek), akik még magukat sem képesek megtestnevelni. Így meg a mateknak több haszna lenne.
A mozgásra nevelés meg alapból ott kezdődik, hogy bizonyos kor fölött Pistike takarodjon a lábacskáin iskolába apuci-anyuci fuvar helyett ;).
A matematika lényege az lenne, hogy képes vagy értelmezni egy műszaki szöveget és ráhúzni egy példára. A HTKA-n jelen levő egyének egy része képtelen erre. Ennek fényében blogen marhaságai eléggé szembeszökőek. Én már csak legyintek lassan rá...
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
De elképzelhetőnek tartom hogy akik nem csináltak gyereket azok csak fel nyugdíjat kapjanak, míg az egy gyermekesek háromnegyedét, a két gyermekesek meg teljeset. Tulajdonképp ez volna a jogos ha úgy vesszük.

:DDDDDDDD

Ilyen alapon az orvosok, rendorok, mentosok, tuzoltok, tanarok, kutatok, mernokok alapbol kapjanak tizszeres nyugdijat , mert ertelmes munkat vegeztek, akik meg nem, azok kapjak a tizedet. Ha gyereket is csinaltak es az egyik mukormos, a masik meg autoversenyzo, akkor a huszadat. Mert miert ne.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd
M

molnibalage

Guest
Um... szombaton egész nap torna? Te se mozogtál életedben soha. Ezt ember nem bírja ki.
Én a nyári edzőtáborokban (5 nap) is kifekszek, ott van napi 3x3 óra edzés - és mi csináljuk ezt nagyon régen. És kész vagyunk mint a sajt. Az edzésben pedig a regeneráció pont ugyanolyan fontos, mint a terhelés, és az mikor? Vasárrnap? Egy nap???
És ezt elvárni egy gyerektől? A fejlődésben lévő szervezetben az ilyen terheléssel olyan csodás deformációt lehet létrehozni, hogy hajjaj :S
Ilyen apróságok a kőhülye fejének ingerküszöbét nem éri el. Egy hozzá hasonló despotikus jellem amúgy sem tűr ellentmondást, aki szerint a tanulás nem a választásról szól. A balfasz egyetemeknek erről elfelejtett szólni, ahol vannak kötelezően és teljsen szabadon választható tárgyak.

Blogen okkal ostobázom le. Mert az. Nem kicsit. Nagyon. És ennek folytatólagosan adja tanújelét...
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 841
113
Ez a rész, ahol kb. el is vesztettél engem.
Az oktatás egyik lényege pont az is lenne, te meg nem értett zseni...
Lövésed nincs az oktatásról, semmilyen szinten...


Balfaszkám, adott komplexitású szöveg elemzését nem lehet adott kor alatt tanulni, mert nincsenek meg hozzá szükséges egyéb ismeretek. A HT összefoglalómat pl. hiába adnád oda egy 14 évesnek, a nagy részét nem értené meg, mert nincs meg hozzá a fizika, stb. Ezért kell párhuzmaosan magasabb és egyenletesebb óraszámban osztani a dolgokat.

Mondom, nekem lövésed nincs az oktatásról, mert sanszosan sosem csináltad vagy nem ismersz olyat, aki csinálta. Abban is erős kétségeim vannak, hogy te kitől és milyen oktatást kaphattál...
A kínai nyelv sajátossága, hogy ha nem ismered az adott területet, nem tudod értelmezni a szimbólumot sem. A szövegértés ismeret feltételez.

Blogen, egyszer ugorj neki valami brutál műszaki szövegnek idegen nyelven. Elōzetes ismeret nélkül mission impossible. Akkor még nem is mondtam, hogy vannak tõbbjelentésű szavak..

Attack angle az nem támadási szög, hanem belépési szög, ha már repülünk. Ezt elōzetes ismeret nélkül rosszul fordítják (inkább ferdítik...)
 
M

molnibalage

Guest
Aranyhoz és Petőfihez magyarnak, Adyhoz meg érett gondolkodású-felnőtt embernek kell lenni, és máris nem szarkupacok. Adyval annyiban igazad van, hogy őt egy tizenéves gyerek nem érti meg, gondolom utoljára akkor olvastad versét. Azért nem hiszem hogy pl. egy Egri csillagok, vagy Láthatatlan ember, Tüskevár élvezhetetlen olvasmányok lennének.

Egyébként honnan akarsz magyarságot és hazaszeretetet belenevelni a gyerekekbe, ha a 48-49-es szabadságharc apropóján pl. egy jó színész előadásában nem hallgattatod meg a Talpra magyart velük. Vagy nem mondod el, hogy ki volt Petőfi és mit csinált? Vagy pl. az említett Egri csillagok kihagyása epic fail, mert magyar gyerekek szívét megdobogtató történelmi kalandregényt másikat nem nagyon sikerült másnak írni. A Kőszívű ember fiai nehéz olvasmány, de 18 évesen már vállalható és összességében nagyon jó könyv. A hazaszeretet a régmúlt hősi dolgainak tiszteletét is magába foglalja és ismeretük, emlékezés rájuk büszkeséget ad. Arra meg az irodalom nagyon jó eszköz.

Én a Kafka féle és a 19ik századi orosz vonalat tartom soknak, meg azért a 20ik század nemzetközi irodalmából is voltak érdekes választások. Meg aki kitalálta hogy az Iszony című regényt gyerekek kezébe adják, az sem volt normális.
Hát, engem nem nagyon hozott lázba az Egri Csillagok. Frederick Forsyth könyvei sokkal izgalmasabbak voltak...
 
M

molnibalage

Guest
A kínai nyelv sajátossága, hogy ha nem ismered az adott területet, nem tudod értelmezni a szimbólumot sem. A szövegértés ismeret feltételez.

Blogen, egyszer ugorj neki valami brutál műszaki szövegnek idegen nyelven. Elōzetes ismeret nélkül mission impossible. Akkor még nem is mondtam, hogy vannak tõbbjelentésű szavak..

Attack angle az nem támadási szög, hanem belépési szög, ha már repülünk. Ezt elōzetes ismeret nélkül rosszul fordítják (inkább ferdítik...)
Pontosan ilyenekről beszélek. Az orosz műszaki szöveg angol fordítását is azért értem valamennyire, mert olvasni még csak-csak olvasok oroszul és az anolt és magyart kb. ismerem és kilegózható.

De blogen ilyen dolgokra nem fogékony.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 689
113
Ez a rész, ahol kb. el is vesztettél engem.
Az oktatás egyik lényege pont az is lenne, te meg nem értett zseni...
Lövésed nincs az oktatásról, semmilyen szinten...

Balfaszkám, adott komplexitású szöveg elemzését nem lehet adott kor alatt tanulni, mert nincsenek meg hozzá szükséges egyéb ismeretek. A HT összefoglalómat pl. hiába adnád oda egy 14 évesnek, a nagy részét nem értené meg, mert nincs meg hozzá a fizika, stb. Ezért kell párhuzmaosan magasabb és egyenletesebb óraszámban osztani a dolgokat.

Mondom, nekem lövésed nincs az oktatásról, mert sanszosan sosem csináltad vagy nem ismersz olyat, aki csinálta. Abban is erős kétségeim vannak, hogy te kitől és milyen oktatást kaphattál...

A szókincsnek nincs alapvető köze a szövegértés képességéhez! A szövegértési és fogalmazási készség hiányosságai más problémából fakadnak. Természetesen az ismeretlen szavakat nem értjük -bár következetni tudunk a jelentésükre a környezetből-, de ez teljesen mellékes, mivel a szöveg belső összefüggéseiről van szó. Arról, hogy miről szól és hogyan következtessünk ebből fakadó dolgokra. Ezt nem értik, akiknek szövegértési nehézségeik vannak.

Megintcsak ott tartunk, hogy alapvető dolgokat nem tudsz, mégis hatalmas arccal kritizálsz itt! Nembaj -azazhogy baj, de mit tehetünk!- nem is molni lennél, ha nem így tennél! :D
 
Status
Not open for further replies.