Szépen atgmezel papíron, de a Trophy, meg a saját gyalogság addig mit csinál? Ez nem céllövölde négypálcás tankra!
A legutóbbi (Merkava) statisztika alapján kb!
Nem örültem neki, de ezzel kell számolni!
Szépen atgmezel papíron, de a Trophy, meg a saját gyalogság addig mit csinál? Ez nem céllövölde négypálcás tankra!
Amit egy kvázi állóháborúban vívtak, ahova csak nagyzolásból küldték, teljesen feleslegesen.A legutóbbi statisztika alapján kb!
Számolj már.Van mit modermizálni?Nincs.Újjat kell venni.Akkor olyat kell venni,ami hosszú ideig elsővonalas maradhat.És nem a rakétavető a drága,hanem a felderitő-tűzvezető elektronika.Meg a korszerű rakéták.De a sima 122es rakétákat is használhatja.De vannak más hasonló rendszerekMi nem vagyunk Izrael, kvázi végtelen katonai költségvetéssel. Számoljál már plz.
Csehek, lengyelek tudták új platformra helyezni, modernizálni.
Mi nem, okos magyarok, mi rohadt gazdagok vagyunk veszünk újat. (mint vadászból, leginkább hitelre, Su-22, Mig-29, mehet a szemétdombra.. van lóvé dögivel...)
Majd száz év múlva.
Nem igaz hogy a magyar vezetés nem tanult a jugó háborúból. Elavult ötven éves szarokkal lőtték egymást, meg ami a kezük ügyébe került. De volt.
Láttam milyen pusztítást rendeztek.
Ne az Egyesült Államokhoz meg Nagy-Brittaniához, Németországhoz mérjük már magunkat. Nekünk még Csehország is magas katonai szempontból.
Miért feltételezed a kormányról, hogy nem teljesíti, a beígérteket? 2024-re már 1000 milliárd feletti költségvetéssel számolnak. És az "új" harckocsik üzembe állítása egyébként sem várható sokkal korábban! Reménykedjünk benne, hogy a sok sallang, ami még terheli a költségvetést (vízfej, különböző nem ide tartozó "képességek" , használaton kívüli területek őrzése, környezeti mentesítések, stb., és a lőtérépítés, valamint a határőrizet extra költségei addigra megszűnnek!100 db ultra modern tankot meg tudunk venni, nem vitás. Aztán utána nem lesz pénz a HM-en belül semmire, nem hogy arra hogy fent is tartsuk bevethető állapotban őket, meg gyakorlatban is tartsuk a kezelőket.
Körbe lehet nézni a BW-nél, pont most jönnek a finomabbnál finomabb hírek, hogy mennyi bevethető ultramodern harckocsijuk van, náluk készül pedig a Leo, ott van minden készen. Ha nincs folyamatos pénz, akkor előbb utóbb minden használhatatlan lesz.
Amit egy kvázi állóháborúban vívtak, ahova csak nagyzolásból küldték, teljesen feleslegesen.
A BW-nél még jó pár évig marad a költségvetési keret a jelenlegi szinten. El lehet gondolkodni látva a jelenlegi körülményeket hogy ez mire lesz elég? Franciáknál Macron első húzása az volt hogy -1 milliárddal vágta meg a védelmi keretet,holott a védelmi minisztérium a tábornoki karral együtt a plusz pénzekre számított (migránsok miatt) Tehát a franciáknal is baj van illetve lesz ama bizonyos hadrafoghatóság terén. A Nato főtitkár meg szinte könyörgőt hogy mindenki érje el legalább 2024 re azt a bizonyos 2% ot. Pont a németek,franciák, illetve nyugat európa egyes országai nem fogják tudni teljesíteni. Akarat és pénz hiánya miatt. Másra kell.100 db ultra modern tankot meg tudunk venni, nem vitás. Aztán utána nem lesz pénz a HM-en belül semmire, nem hogy arra hogy fent is tartsuk bevethető állapotban őket, meg gyakorlatban is tartsuk a kezelőket.
Körbe lehet nézni a BW-nél, pont most jönnek a finomabbnál finomabb hírek, hogy mennyi bevethető ultramodern harckocsijuk van, náluk készül pedig a Leo, ott van minden készen. Ha nincs folyamatos pénz, akkor előbb utóbb minden használhatatlan lesz.
A mókolt szemét értéke tíz év múlva feleannyi se, húsz év múlva nulla, amikor a modernizált Merkava 4 és Namer megint 100%. Mert a mókolt szemét a lehetőségei felső határáról indul feleértékkel.


Ahhoz hogy az a 1000 milliárdos költségvetés teljesüljön ahhoz BIZTONSÁGOS és vásárlóértékű európai helyzetre is szükség van. Egy esetleges terror hullám vagy kisebb lázongások itt ott amott rögtön megéreznénk az utóhatásait mi is. A GDP ben. Már igy is vannak borrulátó jóslatok az elkövetkező évekre gazdaság terén nyugaton. a középosztály tűnik, csúszik lefelé. A migránsok ellátása többe kerül mint amennyit lehetségesen elköltenének. Az eus vásárlóerő zsugorodik amit mi is kurvára meg éreznénk. Inkább a kevesebb de biztos alapon legyenek a fejlesztések részünkre.Miért feltételezed a kormányról, hogy nem teljesíti, a beígérteket? 2024-re már 1000 milliárd feletti költségvetéssel számolnak. És az "új" harckocsik üzembe állítása egyébként sem várható sokkal korábban! Reménykedjünk benne, hogy a sok sallang, ami még terheli a költségvetést (vízfej, különböző nem ide tartozó "képességek" , használaton kívüli területek őrzése, környezeti mentesítések, stb., és a lőtérépítés, valamint a határőrizet extra költségei addigra megszűnnek!
Izraelben nagyon jól müxik a "mókolt" T-55 (Achzarit)
Nekünk kb. egy olyan "mókolt izraeli" szintű -hazai építéssel- pont jó lesz!!!
Ha azt az Achzarit szintet MBT-IFV/APC vonalon elérjük, az elég lesz a "környéken"!
Ha mi feltöltenénk modern HK-ból 4-5 rendes ezredet, ami nem csak papíron ezred, akkor jegyre kéne adni a kenyeret.
Igen, jól működik? Milyen tankcsatában harcolt vele a gyalogság modern IFVk ellen?
A "nekünk pont jó lesz" meg a donkanyaros mentalitás. Neked ennyit ér magyar vér.
Kinek is lesz komoly mennyiségű IFV-je???
Ami jobb a (kb.) Achzarit-nál???
Én fullos "új"-ban sem tudok olyat ami jelentősen jobb, mint a -szerintem példa értékű- "mókolt izraeli" T-55! Ami pedig jobb, azt egyik szomszéd sem tudja megfizetni!!!
Romániának. Boxer jelent majd komoly veszélyt.
)Időrendben:
https://honvedelem.hu/cikk/64412_a_honvedelmi_miniszterrel_talalkozott_az_izraeli_nagykovet
https://www.hirado.hu/2017/07/19/kozos-munkacsoportot-allitanak-fel-a-v4-ek-es-izrael/
https://szazadveg.hu/hu/hirek/a-v4-izrael-szovetseg-novekvo-jelentosege
https://mno.hu/kulfold/orban-fotanacsadoja-netanjahuval-targyalt-egy-izraeli-v4-csucsrol-2447023
Licensze? Nyolcvan csörömpös IFV/APCről beszélünk a két nehéz gépesített zászlóaljnál! Ma már ne igyál többet!
Hasonló véleményen vagyok!
Szerintem egy kb. 150 db. (szomszéd-szintű) hk. és 300 körüli (nehéz) IFV/APC az ami -egyébként arányos lenne gazdasági teljesítményünkkel- és segítene érvényesíteni az érdekeinket.
Ez messze nem egy támadó(hódító ???) haderő.
Ez -szerintem közelítőleg- a szükséges mennyiség. Ezt a mennyiséget új eszközből nem tudjuk kifizetni.
Kb. 40-50 "kirakat-Leo"-t tudnánk megfizetni, ami ugyanúgy fogyó eszköz (lásd Szíria: török-kurd "párbaj"). Hasonlóan kevés "csili-vili, "kirakat-IFV/APC" ???
A kis mennyiség miatt, -valós probléma esetén- alig lesz visszatartó-ereje a magyar haderőnek!!!
Én a T-55 újjáépítést sem temetném: 4-6-8 ATGM-vel kiegészítve (átveszi a gyenge ágyú szerepét a hk.-k ellen) pót-páncélozva, (kb. 45 T-ig), turbóval(+125Le, hajrá Rába!) jobb lenne mint a "szeretett" szomszéd bármelyik MBT-je! Vagy T-72 teknővel.
Kb egyidős a T-90 kiindulási alapjaival!
Mi itt a jelenlegi beszerzési tervekről vitázunk. Arról, hogy mia valószínű V4 technika és a többit honnan lehetne beszerezni.

A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..