A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Mert már így is a lehető legpontosabb volt. :) Viccet félretéve akkor nem ér semmit az a sok csallang rajt.

Téves.
Volt a kezemben egy IMI weboldalról kiegészítőkkel feltuningolt példány. (töredékáron a magyar közpénzeltüntetéses fejlesztéshez képest)
Az AK konstrukciós hibáitól eltekintve:
sokkal könnyebben uralhatóvá vált a fegyver, könnyebb volt célon tartani, sokkal kisebb visszarúgás, etc.
A hagyományos iránzékhoz képes ég és föld...
persze, ami elérehtő lett az is messze elmaradt egy valóban modern gépkarabély (SCAR) képességeihez képest

De pld van itt egy cég, ők ezt ők még mindig a magyar modernizációs csomag ára alatt hozzák ki:
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Pontosítok, a legutóbbi képeken pont nem az van, de amiről én írok azok az elterjedtebbek a képek alapján.

megint kevered a szezont a ....

Kalasnyikov bácsi AK csodafegyverét nem arra tervezték hogy ilyen kütyüket rakjanak fel rá... szóval marad a felbiggyesztem valahogy az elejére megoldás...

http://www.zahal.org/products/ak-47-conversion-and-accessory-kit-scout érdemes ránézni az árra...

http://www.zahal.org/products/ak-auminum-rail-system
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Nem mondod, hogy komolyan vetted, hogy ilyet rendszeresítve szeretnék. Inkább csak mint érdekességet dobtak be. Amúgy fel kéne ismerni a hangulatjeleket.


már megijedtem, hogy valaki megint rákezdi a magyat IFV gyártást T/55 és BM-21 ajnározást...

pavlovi reflex lehet...
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Biztos nem mindenki olvassa a CGB kommentjeit, úgyhogy berakom ide is érdekességképp:
Nézzétek csak, mit találtam! Azonos távolságban egyszerre az MTP és a 2015M! Nagyon fasza összehasonlító fotók. Aki ismeri az MTP-t, az tudja, hogy új állapotában az zöldebb, míg a 2015M egyértelműen sárgásabb, és látszik az is, hogy az MTP foltjai jóval kisebbek mint a 15M-é. Nagy távolságban viszont, mint általában az azonos divatoknak megfelelő mintáknál az azok közti különbség elmosódik, ám avatott szem simán felismeri. Főleg ha MC-t, Scorpiont hasonlítunk össze 15M-mel.
ximg_4820.jpg

ximg_4827.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Üdvözlet az Uraknak! Még nem posztoltam semmit ide a fórumba, de mindennapi olvasója vagyok.
A bennfenteseket és hozzáértőket szeretném megkérdezni, hogy van-e lehetőség arra , hogy az egyéni felszerelésként a sisakokat itthon gyártsák le, vagy esetleg ez már eldőlt és valamilyen külföldi forrásból szerzik majd be a teljes a szortimentet. Úgy gondolom, hogy meglenne a hazai tervezésre és legyártásra a technológia. Egy egyedülálló sisak eléggé meg tudná különböztetni a magyar katonákat a többi nemzetétől. Van- e bárkinek infója a dologgal kapcsolatban. Előre is köszönöm!
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
nem tudom kivenni...
de mi az az elefántfogó karabiner az AK hevederén?

és az a sátorlap... epic...:(
propagandaosztály ugye....?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
megint kevered a szezont a ....

Kalasnyikov bácsi AK csodafegyverét nem arra tervezték hogy ilyen kütyüket rakjanak fel rá... szóval marad a felbiggyesztem valahogy az elejére megoldás...

http://www.zahal.org/products/ak-47-conversion-and-accessory-kit-scout érdemes ránézni az árra...

http://www.zahal.org/products/ak-auminum-rail-system
Szerintem megint te keversz valamit. Én pontosan arra gondoltam, amit írtam, hogy a segélyként kapott amerikai karabélyokra tervezett magasított red-dotok nem megfelelőek AK-kra. Alacsony sínnel annál inkább. Egy szóval sem említettem azt amivel most te jössz, hogy arra tervezték-e vagy sem az AK-t.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
nem tudom kivenni...
de mi az az elefántfogó karabiner az AK hevederén?

és az a sátorlap... epic...:(
propagandaosztály ugye....?
Tudom, hogy gyűlölöd a magyart, azért epicezel folyton stb, úgyhogy eni kvescsön? (A hevederrel kapcsolatban igazat adok neked, valóban nevetséges azzal a karabínerrel. A többi képen a szokásos bőrszíjak vannak.)
ximg_4835.jpg
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
figyelj: ez egy nyilvánosságnak szánt kép akar lenni, 2018!!!-ban...
(most szép lenni katonának..)

erre odatesznek tartalékos kiképzést hirdetve egy kb kutyapórázzal felspilázott AK-t, az ezeréves második VH-óta kb változatlan sátorlapot..... röhej... és ezért valaki pénzt kapnak...

Na jó pozitívum is van: látni hogy letartóztatják Palpatine császárt...

(Egyébként elmondtam Xszer: ez a magyar tartalékos rendszer önámítás, közpénzből fenntartott blöff, az ezért felelősöket bíróság elé kellene állítani)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 981
113
Üdvözlet az Uraknak! Még nem posztoltam semmit ide a fórumba, de mindennapi olvasója vagyok.
A bennfenteseket és hozzáértőket szeretném megkérdezni, hogy van-e lehetőség arra , hogy az egyéni felszerelésként a sisakokat itthon gyártsák le, vagy esetleg ez már eldőlt és valamilyen külföldi forrásból szerzik majd be a teljes a szortimentet. Úgy gondolom, hogy meglenne a hazai tervezésre és legyártásra a technológia. Egy egyedülálló sisak eléggé meg tudná különböztetni a magyar katonákat a többi nemzetétől. Van- e bárkinek infója a dologgal kapcsolatban. Előre is köszönöm!
Nem igazán gyárt itthon senki ballitszikus anyagot. Amúgy egyedülálló sisakdizájn nem igazán van má mióta szovjet stílusú golyó alakú siskakok kivesznek már az oroszoknál is . Ami extrább az a különleges egységes sisakjai de a hagyományos lövészalakulatoknál egy kaptafára mennek.

M88%20PASGT%20Helmet%20OD1.jpg

610j2NicxSL._SY355_.jpg


peoples-liberation-army-soldiers-show-their-skills-during-a-reporting-picture-id89369302


TB2ChLkptBopuFjSZPcXXc9EpXa_!!23867451.jpg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 981
113
figyelj: ez egy nyilvánosságnak szánt kép akar lenni, 2018!!!-ban...
(most szép lenni katonának..)

erre odatesznek tartalékos kiképzést hirdetve egy kb kutyapórázzal felspilázott AK-t, az ezeréves második VH-óta kb változatlan sátorlapot..... röhej... és ezért valaki pénzt kapnak...

Na jó pozitívum is van: látni hogy letartóztatják Palpatine császárt...

(Egyébként elmondtam Xszer: ez a magyar tartalékos rendszer önámítás, közpénzből fenntartott blöff, az ezért felelősöket bíróság elé kellene állítani)
Általában nem szoktam egyetérteni veled, de ezt a véleményt osztom.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 981
113
Üdvözlet az Uraknak! Még nem posztoltam semmit ide a fórumba, de mindennapi olvasója vagyok.
A bennfenteseket és hozzáértőket szeretném megkérdezni, hogy van-e lehetőség arra , hogy az egyéni felszerelésként a sisakokat itthon gyártsák le, vagy esetleg ez már eldőlt és valamilyen külföldi forrásból szerzik majd be a teljes a szortimentet. Úgy gondolom, hogy meglenne a hazai tervezésre és legyártásra a technológia. Egy egyedülálló sisak eléggé meg tudná különböztetni a magyar katonákat a többi nemzetétől. Van- e bárkinek infója a dologgal kapcsolatban. Előre is köszönöm!
Továbbá tök felesleges kitalálni a spanyol viaszt amikor a nyugati országokban erre hatalmas tőkéjű cégek működnek K+F osztályokkal olyan hadseregekhez amik kicsit többet háborúztak mint mi és aminek a vezetése eléggé máshogy áll hozzá a személyi felszerelés kérdésköréhez mint a hazai úgy, hogy 50 évvel le vagyunk maradva mindenben.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 834
113
Jobbak is ezek. Ellenben a karón ülő varjúk amerikai segíííílykeként jöttek, értelemszerűen nem AK-ra lettek kitalálva, azért olyan sz*rok.

A Comp M3 meg hozzá az optika nem segély hanem mi vettük.Múgy a szerelékek hozzá B&T gyártmányúak szóval valaki kitett magáért rendesen!
 
  • Tetszik
Reactions: endre

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Biztos nem mindenki olvassa a CGB kommentjeit, úgyhogy berakom ide is érdekességképp:
Nézzétek csak, mit találtam! Azonos távolságban egyszerre az MTP és a 2015M! Nagyon fasza összehasonlító fotók. Aki ismeri az MTP-t, az tudja, hogy új állapotában az zöldebb, míg a 2015M egyértelműen sárgásabb, és látszik az is, hogy az MTP foltjai jóval kisebbek mint a 15M-é. Nagy távolságban viszont, mint általában az azonos divatoknak megfelelő mintáknál az azok közti különbség elmosódik, ám avatott szem simán felismeri. Főleg ha MC-t, Scorpiont hasonlítunk össze 15M-mel.
ximg_4820.jpg

ximg_4827.jpg

"Mit nézzünk, Gyulám?"