Szlovák vadászgép beszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
940
2 622
93
A NATO költségeinek azért adja kétharmadát az USA, mert a NATO mára annyira kiüresedett, hogy egyetlen funkciója maradt, akár a többi tag kárára is megőrízni még amíg lehet az USA hegemón helyzetét a világban.
Gondolom nekünk vagy a németeknek állt érdekünkben bemenni Irakba, Afganisztánba, ugye?
Nem hisztizem, pont azt mondom hogy szerintem lehetne értelme az EU-nak, de nem így ahogy csinálják, hogy a saját HT-t és egyéb alapvető geopolitikai érdekeit sem védik meg a kontinensnek, s arra van csak eszük hogy kvótáztatni akarjanak. Na így valóban semmi értelme az egésznek.
Big like!!##
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Én nem hiszek itt a védelmi pénzben de nem mindegy?

Nem mellesleg US ekkora csomagokat ennyiért ad el. Ha lesz Svéd hasonló méretű csomag Gripen E/Fel, vagy Francia rafis csomag az se lesz olcsobb. Sött ld rafi India esetét drágább. Akkor hol a védelmi pénz?
Trump meg nem azért höbölgött, hogy US cuccokat vegyünk hanem, hogy nélkülük EU-NATO képtelen lesz megállni Oroszokkal szemben és ha mi nem vesszük komolyan ő se fogja. Láthatóan az adást vette Europa nagyja. Keleti végen kb mindenki. Mi mondjuk nem. Ez tök más okból nekem azért félelmetes, mert 4-5 év múlva lesz mellettünk egy Románia egy nagyon durva hadsereggel.
Nem tudom elhinni hogy egy Gripen jelenlegi áron nézve ha a mostani amiból indulunk ki, fegyverzet és egyebek nélkül 150 millió dollárba kerüljön. A rafi/Ef meg ha még drágább is lesz mint egy F-16, akkor is az EU ipart védem vele, tehát azt tartanám helyes lépésnek.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
AIRBUS egy vállalat amit UK+Német+Francia+Olasz vállalatok állami segítséggel való egybeolvadásával jött létre.

Szerintem a rafi, EF, gripen mind modern vadászgép. Tehát képes rá nemhogy összefogásból de akár egyénileg is. EF amúgy német+Olasz+UK+Spanyol összefogással jött össze. Tehát politikailag összefogtak és létrejött. Nem képesek rá?
Igen,de a programon meg is látszik,hogy 4állami bürokrácia elhúzdó eggyeztetései hátráltatják.És a ny-euróai gazdasági elit egy része az USE irányba botorkál.Tudják,hogy külön külön elvéreznek a nagy ami repiperi cégekkel szemben pl.Másrésze,főleg mifelénk nem érdekeltebb ebben.USAnak egy polgárháború kellet a nagyhatalmiságot lehetővé tevő szövetségi állam létrejöttéhez.Ezt inkább kihagynám.Inkább vegyünk,gyártsunk kooperációban olyan gépet ami nekünk a legjobb.Akkor is,ha az éppen az F16V.De ha a JF17blockX jobban meg fogja érni az árrát,legyen az.Deha a zsidok felélesztik a Lavit,és az jön ki a legjobb választásnak,hát nekem mindegy,hogy a macska fehér vagy fekete.Csak fogja meg az egeret.Magyarország érdekeinek ami a legjobb,az legyen
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Nem tudom elhinni hogy egy Gripen jelenlegi áron nézve ha a mostani amiból indulunk ki, fegyverzet és egyebek nélkül 150 millió dollárba kerüljön. A rafi/Ef meg ha még drágább is lesz mint egy F-16, akkor is az EU ipart védem vele, tehát azt tartanám helyes lépésnek.

Mi ez a még ha drágább is? Nem még ha hanem az. Amikor konkrét plda van és azt nem tudja vki (te) elfogadni az tipikus példája a szemellenzős ha nincs igazam de akkor is nak. ha meg egy A>B dolgot nem tudsz elfogadni akkor ne menjünk bele ennél szubjektívebb dolgokba. Ott se fogod megérteni.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Igen,de a programon meg is látszik,hogy 4állami bürokrácia elhúzdó eggyeztetései hátráltatják.És a ny-euróai gazdasági elit egy része az USE irányba botorkál.Tudják,hogy külön külön elvéreznek a nagy ami repiperi cégekkel szemben pl.Másrésze,főleg mifelénk nem érdekeltebb ebben.USAnak egy polgárháború kellet a nagyhatalmiságot lehetővé tevő szövetségi állam létrejöttéhez.Ezt inkább kihagynám.Inkább vegyünk,gyártsunk kooperációban olyan gépet ami nekünk a legjobb.Akkor is,ha az éppen az F16V.De ha a JF17blockX jobban meg fogja érni az árrát,legyen az.Deha a zsidok felélesztik a Lavit,és az jön ki a legjobb választásnak,hát nekem mindegy,hogy a macska fehér vagy fekete.Csak fogja meg az egeret.Magyarország érdekeinek ami a legjobb,az legyen

Hát sztem az AIRBUS az pont egy "EU"s sikerstory. Kis versenyképtelen cégek állami noszogatással összefogtak és összefogva felnöttek a Boeinghez. wow.

Az Europai-US összeborulás meg a II.vh, hidegháború, Marshal segély óta elég erős.

A nekünk legjobb meg nem nélkülözheti a gazdasági vonalat sem. Lehet F-16 harcérték ár/értékben a legjobb de ez csak egy oldal. Tény az egyik legfontosabb.

Nekem nagyon tetszik a Horvát tender. Ha Izrael azt úgy annyiért tartani tudja és nem szokásuk nem tartani akkor 101*re is bebizonyosodott, hogy elképesztően jó ár/értéket adnak.

"Included in offering price ~ 480mil$ , and also asked in RFP(from press conference with Croatian MoD):
10+2 planes on Barak 2020 standard, block 30. 10 SS and 2 DS
USA aa and ag missiles
2 simulators
3 spare engines
BVR compatibility (probably AIM-120 and/or Derby/Derby-ER)
SLEP in cooperation with LM (3000 flight hours)
3 years of full support in Croatia (Israeli parts,tech and out techs training), and full maintenance support during use (15-25 years)
Training for our 6-8 pilots and 50 mechs in Israel
Infrastructure (hangar for all planes and lvl 1 + lvl 2 maintenance )
Free hands to buy any aa/ag missiles from Israel during usage period
Software support during usage period
Government to government deal, full guarantees

And some more stuff...

Planes are now on 4,800 flight hours, with coef. 1.6, meaning 7,680 hours. When they reach 8,000 they go on SLEP.
First 2 planes arriving 2020, 6 in 2021 and 4 in 2022."

Beszarás mennyire jó ajánlat.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 047
113
A NATO költségeinek azért adja kétharmadát az USA, mert a NATO mára annyira kiüresedett, hogy egyetlen funkciója maradt, akár a többi tag kárára is megőrízni még amíg lehet az USA hegemón helyzetét a világban.
Gondolom nekünk vagy a németeknek állt érdekünkben bemenni Irakba, Afganisztánba, ugye?
Nem hisztizem, pont azt mondom hogy szerintem lehetne értelme az EU-nak, de nem így ahogy csinálják, hogy a saját HT-t és egyéb alapvető geopolitikai érdekeit sem védik meg a kontinensnek, s arra van csak eszük hogy kvótáztatni akarjanak. Na így valóban semmi értelme az egésznek.

Ez szép meg jó ha elhisszük,hogy az oroszok meg akarnak támadni minket.De ha nem hisszük el akkor csak mellébeszélés+piacteremtés a saját portékának.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Ez szép meg jó ha elhisszük,hogy az oroszok meg akarnak támadni minket.De ha nem hisszük el akkor csak mellébeszélés+piacteremtés a saját portékának.

Na most akkor beszéljünk egy kicsit őszintén!

TE elhiszed hogy Oroszország meg akar támadni minket? Nem arról beszélek itt hogy addig baszogatják őket a Wesley Clark félék, pl. egyre közelebb húzva körülöttük a gyűrűt tele ami bázisokkal, és a nekik szövetséges kormányok bebuktatásával, amíg oda nem basznak majd a végén, hanem hogy ott ők mikor békén lennének hagyva, akkor valóban azon törnék a fejüket hogy hogyan tudnának harckocsikkal bevonulni megint Berlinbe?

Én nem hiszem ezt el.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A NATO költségeinek azért adja kétharmadát az USA, mert a NATO mára annyira kiüresedett, hogy egyetlen funkciója maradt, akár a többi tag kárára is megőrízni még amíg lehet az USA hegemón helyzetét a világban.
Gondolom nekünk vagy a németeknek állt érdekünkben bemenni Irakba, Afganisztánba, ugye?
Nem hisztizem, pont azt mondom hogy szerintem lehetne értelme az EU-nak, de nem így ahogy csinálják, hogy a saját HT-t és egyéb alapvető geopolitikai érdekeit sem védik meg a kontinensnek, s arra van csak eszük hogy kvótáztatni akarjanak. Na így valóban semmi értelme az egésznek.
Az USA de még a NATO sem hegemón csak domináns. Az EU megvédi az alapvető geopolitikai érdekeit, a NATO-hoz tartozás is ilyen. Nekünk ezért elég megígérni, hogy valamikor majd 2% lesz a saját védelmi költségvetésünk, ez a "védelmi pénz". Szuverén módon dönthettünk arról is, hogy Gripent veszünk. A szlovákok is így dönthetnek, még el se döntötték, de nem nekünk kell helyettük döntenünk.

Ez szép meg jó ha elhisszük,hogy az oroszok meg akarnak támadni minket.De ha nem hisszük el akkor csak mellébeszélés+piacteremtés a saját portékának.
De pont azért nem hisszük mert a NATO-ban vagyunk. A NATO-ból kimaradt államok Moldova, Grúzia, Ukrajna nem hiszik, hanem tudják. Jobb itt a NATO-ban nem hinni benne, mint a NATO-n kívül tudni róla.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 047
113
Na most akkor beszéljünk egy kicsit őszintén!

TE elhiszed hogy Oroszország meg akar támadni minket? Nem arról beszélek itt hogy addig baszogatják őket a Wesley Clark félék, pl. egyre közelebb húzva körülöttük a gyűrűt tele ami bázisokkal, és a nekik szövetséges kormányok bebuktatásával, amíg oda nem basznak majd a végén, hanem hogy ott ők mikor békén lennének hagyva, akkor valóban azon törnék a fejüket hogy hogyan tudnának harckocsikkal bevonulni megint Berlinbe?

Én nem hiszem ezt el.



Azt nem hiszem el,hogy elég erősek ahhoz,hogy megtegyék sőt akkor sem lennének elég erősek ha nem lenne NATO.
Egész egyszerűen az orosz gazdaság nem elég erős ahhoz,hogy realitás legyen Európa megtámadása.Innentől kezdve meg tök mind1,hogy mire képes a haderő.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 047
113
Igen de ez egy bizonyos szintig van így. Szlovákiának se a HI rafi, se az HI EF nem jó választás. Ha meg top bevált egyhajtóművest szeretnének mit vegyenek? Gripen E/F nincs kész.

Ott a mi feújításunk. Ha sporolunk vele 6-8évet akkor jó üzlet volt kiküldeni oroszokhoz, bár nem eu tagállam. Ellenben a mi-24 el ami ablakon való pénzkidobás. Aztán ha új kell akkor kell EUs tipust nézni. egy bizonyos szintig.

Ennyi pénzért lett volna olyan európai alternatíva ami tökéletesen kielégíti az igényeiket.

Meg én speciel amondó vagyok ha drágább is de megfelelő akkor az európait kell választani.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Az USA de még a NATO sem hegemón csak domináns. Az EU megvédi az alapvető geopolitikai érdekeit, a NATO-hoz tartozás is ilyen. Nekünk ezért elég megígérni, hogy valamikor majd 2% lesz a saját védelmi költségvetésünk, ez a "védelmi pénz". Szuverén módon dönthettünk arról is, hogy Gripent veszünk. A szlovákok is így dönthetnek, még el se döntötték, de nem nekünk kell helyettük döntenünk.


De pont azért nem hisszük mert a NATO-ban vagyunk. A NATO-ból kimaradt államok Moldova, Grúzia, Ukrajna nem hiszik, hanem tudják. Jobb itt a NATO-ban nem hinni benne, mint a NATO-n kívül tudni róla.
Az USA ma már valóban csak domináns, sokáig viszont hegemón volt a HH utántól pár évvel ezelőttig, a gond hogy ahogy írtam már nem az, de még próbál úgy viselkedni mint ha még mindíg az lenne...

Ebben egyet értünk, nem kell a szlovákok helyett döntsünk, remélem okosan döntenek és EU terméket vesznek :p.
Én a NATO helyett sokkal inkább látnám szivesebben a közös EU-s haderőt. Ez lenne a jelenlegi világképhez logikus, ugyanis az USA természetes kihívója a mai világban az EU-nak, és semmiképp sem a barátja. Ezt lehet tagadni, csak nem érdemes. Konkurencia, és ők ezt már realizálták tőlünk sokkal korábban. CSAK és kizárólag azért nem leszünk végül büntetővámokkal megbombázva mi is, mert vannak nem teljesen hülyék odaát is, akik azért a nagyon belelkesedett Trump Mestert leállították, hogy sok lesz az nekik EGYSZERRE, Kína is meg az EU-is. Én már most látom ha lesz gazdasági háború, ha és amennyiben betörik Kínát, mellészaladj ne legyen, mi fogunk következni.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Hát sztem az AIRBUS az pont egy "EU"s sikerstory. Kis versenyképtelen cégek állami noszogatással összefogtak és összefogva felnöttek a Boeinghez. wow.

Az Europai-US összeborulás meg a II.vh, hidegháború, Marshal segély óta elég erős.

A nekünk legjobb meg nem nélkülözheti a gazdasági vonalat sem. Lehet F-16 harcérték ár/értékben a legjobb de ez csak egy oldal. Tény az egyik legfontosabb.

Nekem nagyon tetszik a Horvát tender. Ha Izrael azt úgy annyiért tartani tudja és nem szokásuk nem tartani akkor 101*re is bebizonyosodott, hogy elképesztően jó ár/értéket adnak.

"Included in offering price ~ 480mil$ , and also asked in RFP(from press conference with Croatian MoD):
10+2 planes on Barak 2020 standard, block 30. 10 SS and 2 DS
USA aa and ag missiles
2 simulators
3 spare engines
BVR compatibility (probably AIM-120 and/or Derby/Derby-ER)
SLEP in cooperation with LM (3000 flight hours)
3 years of full support in Croatia (Israeli parts,tech and out techs training), and full maintenance support during use (15-25 years)
Training for our 6-8 pilots and 50 mechs in Israel
Infrastructure (hangar for all planes and lvl 1 + lvl 2 maintenance )
Free hands to buy any aa/ag missiles from Israel during usage period
Software support during usage period
Government to government deal, full guarantees

And some more stuff...

Planes are now on 4,800 flight hours, with coef. 1.6, meaning 7,680 hours. When they reach 8,000 they go on SLEP.
First 2 planes arriving 2020, 6 in 2021 and 4 in 2022."

Beszarás mennyire jó ajánlat.
Airbus polgári repülőgégyártként sikeres.Katonaiként már akadájokba ütközik.Angolul nem tudok,de szerintem a 90es évek elején őrültnagy hiba volt elutasitani a felajánlott izraeli hadiipari eggyütműködést.Mi elbarmoltuk,románok jol jártak vele.
Ez szép meg jó ha elhisszük,hogy az oroszok meg akarnak támadni minket.De ha nem hisszük el akkor csak mellébeszélés+piacteremtés a saját portékának.
Legyünk jóban az oroszokkal,de azért ne bizzunk meg bennük túlzottan.De ez mindenki másra is igaz.És ha egy nyilt tenderen vesztenek,az amik belenyugszanak,nem vezetnek be miatta embargót.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Azt nem hiszem el,hogy elég erősek ahhoz,hogy megtegyék sőt akkor sem lennének elég erősek ha nem lenne NATO.
Egész egyszerűen az orosz gazdaság nem elég erős ahhoz,hogy realitás legyen Európa megtámadása.Innentől kezdve meg tök mind1,hogy mire képes a haderő.
S ezt pontosan tudják ott is, mert azok az emberek akik őket vezetik, leírtam már számtalanszor, nem feltétlen jó emberek/grál lovagok, de profi vezetők.
Ez mondjuk sajnos minden országról nem mondható el...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
OFF:
Összefoglalom, és gyorsan elemzem az elmúlt hetek térségbeli fegyverbeszerzéseiről szóló híreket, tehát három szóban: "Project Nagy-Magyarország deleted."

on
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Ennyi pénzért lett volna olyan európai alternatíva ami tökéletesen kielégíti az igényeiket.

Meg én speciel amondó vagyok ha drágább is de megfelelő akkor az európait kell választani.
Akkor meg is érkeztünk, pont ugyan erről ugatok én is két napja.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
OFF:
Összefoglalom, és gyorsan elemzem az elmúlt hetek térségbeli fegyverbeszerzéseiről szóló híreket, tehát három szóban: "Project Nagy-Magyarország deleted."

on
Sosem volt Nagy-Magyarország project. A V4 meg még talán eldöcöghet a jövőben is.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
még egy a tegnapi bejelentés azért folytatódott:
US defence contractor Lockheed Martin and its suppliers and sub-contractors will receive the bulk of the spending.

Meanwhile, longstanding NATO member Spain has been approved to spend $1.3 billion to buy 17 CH-47F Chinook heavy-lift helicopters from US aerospace giant Boeing.

And Britain plans to spend $500 million with General Dynamics on the firm's MQ-9 Reaper, an unmanned plane that allows remote operators to carry out reconnaissance or fire missiles.

British forces adopted the Reaper in order to work alongside their US allies in Afghanistan and the contract covers support and maintenance as it becomes part of their standard fleet.

ON
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 047
113
Airbus polgári repülőgégyártként sikeres.Katonaiként már akadájokba ütközik.Angolul nem tudok,de szerintem a 90es évek elején őrültnagy hiba volt elutasitani a felajánlott izraeli hadiipari eggyütműködést.Mi elbarmoltuk,románok jol jártak vele.

Legyünk jóban az oroszokkal,de azért ne bizzunk meg bennük túlzottan.De ez mindenki másra is igaz.És ha egy nyilt tenderen vesztenek,az amik belenyugszanak,nem vezetnek be miatta embargót.

Ki embargózik kit?Mikor vezettek be az oroszok embargót ha elvesztettek egy tendert?
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 902
22 372
113
OFF:
Összefoglalom, és gyorsan elemzem az elmúlt hetek térségbeli fegyverbeszerzéseiről szóló híreket, tehát három szóban: "Project Nagy-Magyarország deleted."

on

Kár,...remélem Project Israel is be volt jelölve vele együtt.
(A fentiek szerint itt egyeseknek mindent lehet...már megint, úgyhogy most mérem az időt a bejegyzésem törléséig...)