Szlovák vadászgép beszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ennek a térségnek akkor nem sok babér fog teremni a jövőben. Ezt vagy belátják, és tesznek ellene, vagy nem és akkor ugyan úgy ahogy eddig, meg fognak osztani, és kihasználni. Kis balszerencsével még az eljövendő konfliktusaikat is pont nálunk fogják megvívni, amibe legnagyobb számban bizony európai civil fog majd elpusztulni.
Én ha lehet inkább tennék ellene, még mostanában.
Erre mit mondják.Holnapután választás,szavazz arra,aki szerinted ezt az irányzatot képviseli.De azért szerintem még a közeljövőben jobban járna az ország az F16V-vel,mint bármelik eurpai géppel
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
Erre mit mondják.Holnapután választás,szavazz arra,aki szerinted ezt az irányzatot képviseli.De azért szerintem még a közeljövőben jobban járna az ország az F16V-vel,mint bármelik eurpai géppel
Szerintem meg nem, vagy komolyan gondoljuk hogy elkezdünk akkor egy közös Európában gondolkodni, vagy hagyjuk a picsába, de úgy hogy közben ami céget tömünk ki egy F-16V rendeléssel, nem leszünk közelebb ahhoz hogy az Eu komolyabb szereplő legyen a geopolitikában. Sok kicsi sokra megy. Magam részéről nagyon remélem hogy végül a Szlovákok sem azt vesznek, hanem Gripent.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and fip7

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Szerintem meg nem, vagy komolyan gondoljuk hogy elkezdünk akkor egy közös Európában gondolkodni, vagy hagyjuk a picsába, de úgy hogy közben ami céget tömünk ki egy F-16V rendeléssel, nem leszünk közelebb ahhoz hogy az Eu komolyabb szereplő legyen a geopolitikában. Sok kicsi sokra megy. Magam részéről nagyon remélem hogy végül a Szlovákok sem azt vesznek, hanem Gripent.
Nem az EU veszi egy europai cégtől.Szlovákia veszi egy másik állam cégétöl.Innentől kezdve szlovákoknak nem az számit,hogy hol gyártják.És az F16V egyszerűen jobban megéri az árát.Mert egy kiforrott,bevált és nagyobb harcértékű tipus.Nincs USE.Nemzetállamok vannak.Okozat nem előzheti meg az okot.Amig nincs USE,nincs európai szövetségi hadsereg.Amig nincs eu-army,nincs amerikai szintű hadiipar.Ennyi.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
Nem az EU veszi egy europai cégtől.Szlovákia veszi egy másik állam cégétöl.Innentől kezdve szlovákoknak nem az számit,hogy hol gyártják.És az F16V egyszerűen jobban megéri az árát.Mert egy kiforrott,bevált és nagyobb harcértékű tipus.Nincs USE.Nemzetállamok vannak.Okozat nem előzheti meg az okot.Amig nincs USE,nincs európai szövetségi hadsereg.Amig nincs eu-army,nincs amerikai szintű hadiipar.Ennyi.
Ezzel tisztában vagyok. Annyit állítottam és állítok most is, hogy ezzel kéne foglalkozzanak az Eu vezetői, nem azzal hogy minket basztatnak a kvótákkal pl. Mert az igazi dolgok már itt eldőlnek, ilyenkből ered a súlytalanságunk. Az F16V amúgy 150 milláért szerintem mellesleg em éri meg az árát, nekik is bőven jó lehetne az ami nekünk vagy a cseheknek. Ez a majd 3 milliárd dollár szerintem védelmi pénz, hogy leszálljanak róluk. Ennyi, én így látom.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ezzel tisztában vagyok. Annyit állítottam és állítok most is, hogy ezzel kéne foglalkozzanak az Eu vezetői, nem azzal hogy minket basztatnak a kvótákkal pl. Mert az igazi dolgok már itt eldőlnek, ilyenkből ered a súlytalanságunk. Az F16V amúgy 150 milláért szerintem mellesleg em éri meg az árát, nekik is bőven jó lehetne az ami nekünk vagy a cseheknek. Ez a majd 3 milliárd dollár szerintem védelmi pénz, hogy leszálljanak róluk. Ennyi, én így látom.
Szerintem rosszul látod.De ha védelmi pénznek tekinted,akkor meg jogossan kért védelmi pénz.Az ami haderő tartja vissza az oroszokat a meggondolatlan dolgoktol.Az ami flotta örzi az eu tengeri kereskedelmi utvonalakat,mert eurpa képtelen rá.Nincs USE,Pont.Orbán féléken múlik,soha nem is lesz.Mert ez nem a kvótákrol szól igazábol,hanem az egységes intézményrendszerröl.Innentöl kezdve lásd fentebb.Amerikai szintű hadiiart akarsz?Akkor fogadd el az ami szintű szövetségi állam intézményrendszerét.És akkor lesz US Army szintű hadsereg,és F16 szintű sikereket elérő vadászgép gyártóprogram is.Na nem azonnal.Azt a leányt,ki baxni is akar,de hártyáját is megörizni,azt cumiztatni fogják és seggbeqrni.ÉÉs ártatlan mennyasszony helyet szűzqrva lesz.Pont mint ma az europai antieurópaiak.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ezzel tisztában vagyok. Annyit állítottam és állítok most is, hogy ezzel kéne foglalkozzanak az Eu vezetői, nem azzal hogy minket basztatnak a kvótákkal pl. Mert az igazi dolgok már itt eldőlnek, ilyenkből ered a súlytalanságunk. Az F16V amúgy 150 milláért szerintem mellesleg em éri meg az árát, nekik is bőven jó lehetne az ami nekünk vagy a cseheknek. Ez a majd 3 milliárd dollár szerintem védelmi pénz, hogy leszálljanak róluk. Ennyi, én így látom.
Felesleges ezen hisztizni, Szlovákia egy szuverén állam, maga dönthet arról, hogy Gripent vagy F-16-ot vesz, az EU meg nem egy birodalom, hogy ukázt küldjön arról mit vehetnek és mit nem. A kvótát is azért nem hajtjuk végre, mert az EU-ban szuverén jogunk van erre. Csak azért hisztizel mert az F-16 amerikai, amikor a szerbek vettek orosz repülőket nem hisztiztél, hogy egy EU-ba igyekvő országnak márpedig Gripent kell vennie, világos a nézőpontod de attól még, hogy F-16 lehet jobb ajánlatuk volt mint a svédeknek. Nem hülyék a szlovákok sem, úgy fognak dönteni ahogy jónak látják. Szlovákia amúgy sem egy nagy rendelő, a Gripennek inkább a brazil tenderre kéne jó ajánlatot készíteni és remélnie, hogy ott nem azt mondják majd, hogy Brazília Amerikában van tehát nem európai hanem amerikai gépet kell venniük.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Nem az EU veszi egy europai cégtől.Szlovákia veszi egy másik állam cégétöl.Innentől kezdve szlovákoknak nem az számit,hogy hol gyártják.És az F16V egyszerűen jobban megéri az árát.Mert egy kiforrott,bevált és nagyobb harcértékű tipus.Nincs USE.Nemzetállamok vannak.Okozat nem előzheti meg az okot.Amig nincs USE,nincs európai szövetségi hadsereg.Amig nincs eu-army,nincs amerikai szintű hadiipar.Ennyi.

Értem, hogy mit írsz, de így nem igaz.
Az EU többek közt egy gazdasági érdekszövetség. pl MO exportjának 84% EUba megy. Szlovákiának, MO alapvető érdeke az, hogy az EUs országoknak jól menjen.

A másik résszel se értek egyet. nem kell EU Army EUt összefogó hadiiparhoz. pl MBDA UK+Francia+Német+Olasz. De Német, Francia, UK... nek se kellett egyesülnie ahoz, hogy AIRBUS.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and dudi

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 042
113
Értem, hogy mit írsz, de így nem igaz.
Az EU többek közt egy gazdasági érdekszövetség. pl MO exportjának 84% EUba megy. Szlovákiának, MO alapvető érdeke az, hogy az EUs országoknak jól menjen.

A másik résszel se értek egyet. nem kell EU Army EUt összefogó hadiiparhoz. pl MBDA UK+Francia+Német+Olasz. De Német, Francia, UK... nek se kellett egyesülnie ahoz, hogy AIRBUS.

Így van az európai államoknak alapvető gazdasági érdekük a belső kereslet maximalizálása,hogy ne follyon ki a pénz au UNIO-ból.Ha van valamiből megfelelő európai alternatíva akkor azt kellene választani.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Ezzel tisztában vagyok. Annyit állítottam és állítok most is, hogy ezzel kéne foglalkozzanak az Eu vezetői, nem azzal hogy minket basztatnak a kvótákkal pl. Mert az igazi dolgok már itt eldőlnek, ilyenkből ered a súlytalanságunk. Az F16V amúgy 150 milláért szerintem mellesleg em éri meg az árát, nekik is bőven jó lehetne az ami nekünk vagy a cseheknek. Ez a majd 3 milliárd dollár szerintem védelmi pénz, hogy leszálljanak róluk. Ennyi, én így látom.

Szerintem a Szlovákok realizálták, hogy sajnos kell egy jól felszerelt hadsereg.
Van komoly légvédelmük (S300PMU), van valóságban is egy nehézdandárjuk.... ahol szükösek ott meg nekiáltak vásárolni. matador, blakc hawk, IFV(Patria), C27...

Hogy jó lenne az nekik ami nekünk vagy tényleg überbrutál F-16ot akarnak az meg hát egyéni döntésük.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
Felesleges ezen hisztizni, Szlovákia egy szuverén állam, maga dönthet arról, hogy Gripent vagy F-16-ot vesz, az EU meg nem egy birodalom, hogy ukázt küldjön arról mit vehetnek és mit nem. A kvótát is azért nem hajtjuk végre, mert az EU-ban szuverén jogunk van erre. Csak azért hisztizel mert az F-16 amerikai, amikor a szerbek vettek orosz repülőket nem hisztiztél, hogy egy EU-ba igyekvő országnak márpedig Gripent kell vennie, világos a nézőpontod de attól még, hogy F-16 lehet jobb ajánlatuk volt mint a svédeknek. Nem hülyék a szlovákok sem, úgy fognak dönteni ahogy jónak látják. Szlovákia amúgy sem egy nagy rendelő, a Gripennek inkább a brazil tenderre kéne jó ajánlatot készíteni és remélnie, hogy ott nem azt mondják majd, hogy Brazília Amerikában van tehát nem európai hanem amerikai gépet kell venniük.
Semmi gond nincs azzal ha a Szlovákok F-16 ot vesznek, csak akkor lássuk be hogy az EU nem életképes max annyira, hogy az erősebb mag országok a kisebb kicsiket tudják egrecíroztatni. Amikor már bele kéne állni az egész kontinens érdekeiért és jövőjéért mondjuk nagyobb súlycsoportú országokkal szemben karakánul vitákba, ott eddig mindig lefőtt a kávé, és megalkuvás lett a vége.
A szerbek nem EU-s országok, lehet hogy sosem lesznek azok. Onnantól meg egyébként hogy F-16 és F-35 megy az EU tagországok közt, akár nyugodtan mehetne nyíltan bármilyen Orosz vagy Kínai is, mert ők sem nagyobb ellenlábasai az EU nak a valóságban mint az USA. A NATO mögé szép dolog bebújni, meg hogy szövetségesek vagyunk, a tények azt mutatják hogy a Német gazdaságnak pl. több problémát okozott az elmúlt 10 évben az amerikai, mint az orosz vagy a kínai.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
Így van az európai államoknak alapvető gazdasági érdekük a belső kereslet maximalizálása,hogy ne follyon ki a pénz au UNIO-ból.Ha van valamiből megfelelő európai alternatíva akkor azt kellene választani.
Pontosan erről van szó. Ha erre sem képesek, akkor mondom, hagyjuk a picsába az egészet.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Értem, hogy mit írsz, de így nem igaz.
Az EU többek közt egy gazdasági érdekszövetség. pl MO exportjának 84% EUba megy. Szlovákiának, MO alapvető érdeke az, hogy az EUs országoknak jól menjen.

A másik résszel se értek egyet. nem kell EU Army EUt összefogó hadiiparhoz. pl MBDA UK+Francia+Német+Olasz. De Német, Francia, UK... nek se kellett egyesülnie ahoz, hogy AIRBUS.
Airbus egy vállalat,nem egy állami intézményrendszer.Snecma és a GE is tud eggyütműködve hajtóművet gyártani.És ha nem lenne EU,mi akkor is elsősorban ugyanigy kereskednénk.Fldrajzi természetes okbol.Airbus ki tudna fejleszteni egy versenyképes gépet,de nincs aki kellő példányban megrendelje,Erre montam,euroa technikailag képes modern vadászgépet fejleszteni.PPolitikailag nem képes rá.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Így van az európai államoknak alapvető gazdasági érdekük a belső kereslet maximalizálása,hogy ne follyon ki a pénz au UNIO-ból.Ha van valamiből megfelelő európai alternatíva akkor azt kellene választani.

Igen de ez egy bizonyos szintig van így. Szlovákiának se a HI rafi, se az HI EF nem jó választás. Ha meg top bevált egyhajtóművest szeretnének mit vegyenek? Gripen E/F nincs kész.

Ott a mi feújításunk. Ha sporolunk vele 6-8évet akkor jó üzlet volt kiküldeni oroszokhoz, bár nem eu tagállam. Ellenben a mi-24 el ami ablakon való pénzkidobás. Aztán ha új kell akkor kell EUs tipust nézni. egy bizonyos szintig.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Így van az európai államoknak alapvető gazdasági érdekük a belső kereslet maximalizálása,hogy ne follyon ki a pénz au UNIO-ból.Ha van valamiből megfelelő európai alternatíva akkor azt kellene választani.
A Saab is próbálkozik az amerikai piacon és a T-X tender nagyobb durranás mint a szlovák beszerzés, ott meg pont az az érdekük, hogy ne ez a protekcionista belső kereskedés nyerjen.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Airbus egy vállalat,nem egy állami intézményrendszer.Snecma és a GE is tud eggyütműködve hajtóművet gyártani.És ha nem lenne EU,mi akkor is elsősorban ugyanigy kereskednénk.Fldrajzi természetes okbol.Airbus ki tudna fejleszteni egy versenyképes gépet,de nincs aki kellő példányban megrendelje,Erre montam,euroa technikailag képes modern vadászgépet fejleszteni.PPolitikailag nem képes rá.

AIRBUS egy vállalat amit UK+Német+Francia+Olasz vállalatok állami segítséggel való egybeolvadásával jött létre.

Szerintem a rafi, EF, gripen mind modern vadászgép. Tehát képes rá nemhogy összefogásból de akár egyénileg is. EF amúgy német+Olasz+UK+Spanyol összefogással jött össze. Tehát politikailag összefogtak és létrejött. Nem képesek rá?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
Szerintem rosszul látod.De ha védelmi pénznek tekinted,akkor meg jogossan kért védelmi pénz.Az ami haderő tartja vissza az oroszokat a meggondolatlan dolgoktol.Az ami flotta örzi az eu tengeri kereskedelmi utvonalakat,mert eurpa képtelen rá.Nincs USE,Pont.Orbán féléken múlik,soha nem is lesz.Mert ez nem a kvótákrol szól igazábol,hanem az egységes intézményrendszerröl.Innentöl kezdve lásd fentebb.Amerikai szintű hadiiart akarsz?Akkor fogadd el az ami szintű szövetségi állam intézményrendszerét.És akkor lesz US Army szintű hadsereg,és F16 szintű sikereket elérő vadászgép gyártóprogram is.Na nem azonnal.Azt a leányt,ki baxni is akar,de hártyáját is megörizni,azt cumiztatni fogják és seggbeqrni.ÉÉs ártatlan mennyasszony helyet szűzqrva lesz.Pont mint ma az europai antieurópaiak.
Marhára máshogy látjuk ezt is.

NINCS olyan hogy jogos védelmi pénz. Amikor az erőfölényeddel gyengébb országra rákényszerítesz bármit ami neked kedvező, az nem etikus, nem törvényes, és kurvára nem jogos.

Az ami haderő fogja ha így halad megvadítani az oroszokat, és kikenyszeríteni azt, hogy legyen NÁLUNK, a mi térségünkben megint valam szörnyűség. Leginkább ezért szimpatizálok egyre kevésbé az amerikai geopolitikával, mert a mi pélónkkal akarnák elverni a csalánt.

Az ami flotta őrzia világtengereket, nem puszta jófejségből, hanem azért mert fent akarja tartani az ÖNÖS érdekből kiépített hegemón hatalmát, a pax americát. Ezért hadd ne tapsikoljak már megint. Kína egy ilyen szívességért mondjuk lehet hogy lőne, lehet lesz még is belőle probléma, mert ezek a derék jenkik meg szeretnék vigyázni Kína kereskedelmi útvonalait is.

Orbánt hagyjuk, belpolitika lenne a javából 2 nappal választás előtt, viszont hozzáteszem, a jelenlegi EU-ból én sem kérek ÍGY.

A végéhez pedíg, amit írtál az az EU vezetésre igaz: a mostani EU-t cumiztatják, seggbekúrják, és közben próbálja elhitetni Brüsszel hogy ők ártatlanok, meg filantrópok.
Közben csak balfaszok, akik szenteskednek, és puhapöcsök elkezdeni tenni is valami érdemlegeset a térségünk érdekében.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Marhára máshogy látjuk ezt is.

NINCS olyan hogy jogos védelmi pénz. Amikor az erőfölényeddel gyengébb országra rákényszerítesz bármit ami neked kedvező, az nem etikus, nem törvényes, és kurvára nem jogos.

Az ami haderő fogja ha így halad megvadítani az oroszokat, és kikenyszeríteni azt, hogy legyen NÁLUNK, a mi térségünkben megint valam szörnyűség. Leginkább ezért szimpatizálok egyre kevésbé az amerikai geopolitikával, mert a mi pélónkkal akarnák elverni a csalánt.

Az ami flotta őrzia világtengereket, nem puszta jófejségből, hanem azért mert fent akarja tartani az ÖNÖS érdekből kiépített hegemón hatalmát, a pax americát. Ezért hadd ne tapsikoljak már megint. Kína egy ilyen szívességért mondjuk lehet hogy lőne, lehet lesz még is belőle probléma, mert ezek a derék jenkik meg szeretnék vigyázni Kína kereskedelmi útvonalait is.

Orbánt hagyjuk, belpolitika lenne a javából 2 nappal választás előtt, viszont hozzáteszem, a jelenlegi EU-ból én sem kérek ÍGY.

A végéhez pedíg, amit írtál az az EU vezetésre igaz: a mostani EU-t cumiztatják, seggbekúrják, és közben próbálja elhitetni Brüsszel hogy ők ártatlanok, meg filantrópok.
Közben csak balfaszok, akik szenteskednek, és puhapöcsök elkezdeni tenni is valami érdemlegeset a térségünk érdekében.

Én nem hiszek itt a védelmi pénzben de nem mindegy?

Nem mellesleg US ekkora csomagokat ennyiért ad el. Ha lesz Svéd hasonló méretű csomag Gripen E/Fel, vagy Francia rafis csomag az se lesz olcsobb. Sött ld rafi India esetét drágább. Akkor hol a védelmi pénz?
Trump meg nem azért höbölgött, hogy US cuccokat vegyünk hanem, hogy nélkülük EU-NATO képtelen lesz megállni Oroszokkal szemben és ha mi nem vesszük komolyan ő se fogja. Láthatóan az adást vette Europa nagyja. Keleti végen kb mindenki. Mi mondjuk nem. Ez tök más okból nekem azért félelmetes, mert 4-5 év múlva lesz mellettünk egy Románia egy nagyon durva hadsereggel.
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra
T

Törölt tag 1526

Guest
Semmi gond nincs azzal ha a Szlovákok F-16 ot vesznek, csak akkor lássuk be hogy az EU nem életképes max annyira, hogy az erősebb mag országok a kisebb kicsiket tudják egrecíroztatni. Amikor már bele kéne állni az egész kontinens érdekeiért és jövőjéért mondjuk nagyobb súlycsoportú országokkal szemben karakánul vitákba, ott eddig mindig lefőtt a kávé, és megalkuvás lett a vége.
A szerbek nem EU-s országok, lehet hogy sosem lesznek azok. Onnantól meg egyébként hogy F-16 és F-35 megy az EU tagországok közt, akár nyugodtan mehetne nyíltan bármilyen Orosz vagy Kínai is, mert ők sem nagyobb ellenlábasai az EU nak a valóságban mint az USA. A NATO mögé szép dolog bebújni, meg hogy szövetségesek vagyunk, a tények azt mutatják hogy a Német gazdaságnak pl. több problémát okozott az elmúlt 10 évben az amerikai, mint az orosz vagy a kínai.
Ez a te véleményed, de a lengyelek, románok, görögök, portugálok, belgák, hollandok, dánok, norvégok nem így látják, különben nem vettek volna F-16-ot. A gazdasági lehúzásról annyit, hogy a NATO költségeinek a kétharmadát az USA állja, kétszer annyit mint az EU és Kanada együtt. A védelmi pénzről meg annyit, hogy a szlovákok ezért a pénzért kapnak egy olyan potens terméket amivel szemben a mi Griffjeink is megizzadnának.

Ha szerinted az lenne az életképes EU, hogy Brüsszel adja ki ukázba milyen gépet kell venniük a szlovákoknak, akkor fogadd el majd azt is amikor Brüsszel adja ukázba, hogy milyen kvótát kell elfogadnunk. De amíg az EU szuverén államok szövetsége fogadd el, hogy a szlovákok olyan gépet vesznek amilyet akarnak, felesleges hisztizni emiatt.
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Igen de ez egy bizonyos szintig van így. Szlovákiának se a HI rafi, se az HI EF nem jó választás. Ha meg top bevált egyhajtóművest szeretnének mit vegyenek? Gripen E/F nincs kész.

Ott a mi feújításunk. Ha sporolunk vele 6-8évet akkor jó üzlet volt kiküldeni oroszokhoz, bár nem eu tagállam. Ellenben a mi-24 el ami ablakon való pénzkidobás. Aztán ha új kell akkor kell EUs tipust nézni. egy bizonyos szintig.
Mi az a bizonyos szint?Számomra,mint magyar adófizetőnek,az a bizonyos szint,hogy az általam befizetett adót a lehető leghatékonnyabban költse el.És ha az F16V erre a legjobb megoldás,semmi érdekem nincs abban,hogy svéd gyártású Gripen legyen.Ha mi gyártanánk,már elfogadható egy kismértékű hatékonyságromlás,mert hazai gazdaságot működteti.De a svéd gazdaság számomra nem olyan fontos,mint az adóforintjaim hasznosulása.Pláne,hogy az F16 jobb gép,és jobb a költséghatékonysága.
Semmi gond nincs azzal ha a Szlovákok F-16 ot vesznek, csak akkor lássuk be hogy az EU nem életképes max annyira, hogy az erősebb mag országok a kisebb kicsiket tudják egrecíroztatni. Amikor már bele kéne állni az egész kontinens érdekeiért és jövőjéért mondjuk nagyobb súlycsoportú országokkal szemben karakánul vitákba, ott eddig mindig lefőtt a kávé, és megalkuvás lett a vége.
A szerbek nem EU-s országok, lehet hogy sosem lesznek azok. Onnantól meg egyébként hogy F-16 és F-35 megy az EU tagországok közt, akár nyugodtan mehetne nyíltan bármilyen Orosz vagy Kínai is, mert ők sem nagyobb ellenlábasai az EU nak a valóságban mint az USA. A NATO mögé szép dolog bebújni, meg hogy szövetségesek vagyunk, a tények azt mutatják hogy a Német gazdaságnak pl. több problémát okozott az elmúlt 10 évben az amerikai, mint az orosz vagy a kínai.
Ha lenne egy összeurópai vállasztásokon megválasztott kormány,akkor nem lenne külön nagy ország-kisország,és német vagy francia gazdaság.USE kormány lenne,és USE gazdaság.De mivel nincs európai nemzet,de vannak nemzetállamok,szerintem ilen nem ennek az istennek az idelében lesz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
A gazdasági lehúzásról annyit, hogy a NATO költségeinek a kétharmadát az USA állja, kétszer annyit mint az EU és Kanada együtt.

Ha szerinted az lenne az életképes EU, hogy Brüsszel adja ki ukázba milyen gépet kell venniük a szlovákoknak, akkor fogadd el majd azt is amikor Brüsszel adja ukázba, hogy milyen kvótát kell elfogadnunk. De amíg az EU szuverén államok szövetsége fogadd el, hogy a szlovákok olyan gépet vesznek amilyet akarnak, felesleges hisztizni emiatt.

A NATO költségeinek azért adja kétharmadát az USA, mert a NATO mára annyira kiüresedett, hogy egyetlen funkciója maradt, akár a többi tag kárára is megőrízni még amíg lehet az USA hegemón helyzetét a világban.
Gondolom nekünk vagy a németeknek állt érdekünkben bemenni Irakba, Afganisztánba, ugye?
Nem hisztizem, pont azt mondom hogy szerintem lehetne értelme az EU-nak, de nem így ahogy csinálják, hogy a saját HT-t és egyéb alapvető geopolitikai érdekeit sem védik meg a kontinensnek, s arra van csak eszük hogy kvótáztatni akarjanak. Na így valóban semmi értelme az egésznek.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and svajcibeka