Szlovák vadászgép beszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 139
73 690
113
"Slovakia cleared to buy F-16V Block 70/72

The huge arms package, worth up to $2.91 billion, includes 16 F110 or F100 afterburning turbofans; 30 AIM-120C7 air-to-air missiles; and 100 AIM-9X air-to air missiles. "

Azert durva dolgok mehetnek a hatterben, mert fel evvel ezelott mar majdnem alairtak a vegleges Gripen szerzodest.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and endre

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
The Slovak Republic has requested a possible sale of fourteen (14) F-16 Block 70/72 V configuration aircraft; up to sixteen (16) F-16 F110 General Electric or F100 Pratt & Whitney engines (MDE); fifteen (15) M61 A1 Vulcan 20mm Guns (MDE); sixteen (16) APG-83 Active Electronically Scanned Array (AESA) Radars (MDE); fourteen (14) Modular Mission Computers (MDE); fourteen (14) LINK-16 (MIDS-JTRS) secure communication systems (MDE); sixteen (16) LN260 EGI Embedded Global Positioning System Inertial Navigation Systems (EGI) (MDE); fourteen (14) Joint Helmet Mounted Cueing Systems (MDE); fourteen (14) Improved Programmable Display Generators (iPDGs) (MDE); thirty (30) AIM-120C7 air-to-air missiles, one hundred (100) AIM-9X air-to air missiles; twelve (12) AIM-9X Captive Air Training Missiles, two (2) AIM-120C7, twenty-four (24) AIM-9X additional guidance units; two hundred twenty-four (224) each Computer Control Groups and Airfoil Groups for GBU-12 Paveway II 5001b Guided Bomb Kits; twenty (20) Enhanced Computer Control Groups for Enhanced Paveway II (GBU-49); one hundred fifty (150) KMU-572F/B Guidance Kits for Joint Direct Attack Munition (JDAM) 5001b Guided Bomb (GBU-38); sixty (60) LAU-129 Guided – Missile Launchers; thirty-six (36) MK-82 or BLU-111 500 lb Inert Fill Bomb; four hundred (400) MK-82 or BLU-111 500 lb Bomb Bodies; four hundred (400) FMU-152 Joint Programmable Fuzes; and six (6) AN/AAQ-33 Sniper Pods. Also included are fourteen (14) Joint Helmet Mounted Cueing System II; fourteen (14) AN/ALQ-213 Electronic Warfare Management Systems; sixteen (16) AN/ALQ-211 Advanced Integrated Defensive Electronic Warfare Suites; sixteen (16) AN/ALE-47 Countermeasure Dispensers; Advanced Identification Friend or Foe (AIFF), Secure Communications and Cryptographic Appliques; Joint Mission Planning System (JMPS); ground training device (flight simulator); Electronic Combat International Security Assistance Program (ECISAP) support; software and support; facilities and construction support; spares and repair/replace parts; personnel training and training equipment; publications and technical documentation; missile containers; DSU-38A/B Illuminated Target Detector (GBU-54); munition support and test equipment; aircraft and munition integration and test support; studies and surveys; U.S. Government and contractor technical, engineering and logistical support services; and other related elements of logistics and program support. The estimated total cost is $2.91 billion.

This proposed sale will support the foreign policy and national security of the United States by helping to improve the security of a NATO partner that is an important force for ensuring peace and stability in Europe. The proposed sale will support Slovakia’s needs for its own self-defense and support NATO defense goals. Slovakia intends to use these F-16s to modernize its Air Force and strengthen its homeland defense.

Slovakia intends for these aircraft to replace its current fleet of MiG-29s. Slovakia's current fighters are not interoperable with U.S forces or regional allies. Purchase of the F-16V will provide Slovakia with fourth generation fighter aircraft capability that is interoperable with the United States and NATO.

The proposed sale of new F-l 6V's to Slovakia will not impact the regional balance of power.

The prime contractor will be Lockheed Martin, headquartered in Bethesda, Maryland. There are no known offset agreements in conjunction with this sale, however, we expect Slovakia to request some amount of industrial participation. Any offset agreement will be defined in negotiations between the purchaser and the contractor.

wow kb fulos csomag mindennel ami szem szájnak ingere. Ráadásul Block 70/72es F-16.
 
T

Törölt tag 1586

Guest

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Gyors fejszámolással ez így több mint 200 milliós db ár, de jó vétel.
Ha a gépek reptetésére is lesz pénz és valami felderítő kapacitást (pl. drónok) is beszerezmek akkor egész ütőképes kis légierő lehet.
207 millió dollár + per gép, egy 4++ gen gépért? Még akkor is ha felsorolják szépen tételesen hogy lesz hozzá hajtómű, radar, fegyverzet, podok.

Szerintem rablás, nem jó vétel! Illetve védelmi pénz szagú, mivel volt az a kis korrupciós, olasz maffia szálas ügy náluk nem is olyan régen, megrottyant a demokrácia, kormányválság, etc.

Szlovákia ezek után majd meglátjátok, a legcsodálatosabb közép európai demokrácia lesz.
Azért sajnálok minden ilyet, mert ezzel sem a saját EU-s védelmi ipart erősítik :(. Ettől egy közös Cseh-Szlovák Gripen flotta sokkal szerencsésebb lett volna a térségnek.

Netto Európai csőd ez a beszerzés, már megint balfaszok vagyunk.
 
  • Tetszik
Reactions: therob and fip7
M

molnibalage

Guest
207 millió dollár + per gép, egy 4++ gen gépért? Még akkor is ha felsorolják szépen tételesen hogy lesz hozzá hajtómű, radar, fegyverzet, podok.

Szerintem rablás, nem jó vétel! Illetve védelmi pénz szagú, mivel volt az a kis korrupciós, olasz maffia szálas ügy náluk nem is olyan régen, megrottyant a demokrácia, kormányválság, etc.

Szlovákia ezek után majd meglátjátok, a legcsodálatosabb közép európai demokrácia lesz.
Azért sajnálok minden ilyet, mert ezzel sem a saját EU-s védelmi ipart erősítik :(. Ettől egy közös Cseh-Szlovák Gripen flotta sokkal szerencsésebb lett volna a térségnek.

Netto Európai csőd ez a beszerzés, már megint balfaszok vagyunk.
  • (30) AIM-120C7 air-to-air missiles. Ennek darabja úgy 2,5 misi volt a legutolsó rendeléskor. 75M
  • (100) AIM-9X air-to air missiles; Ez kb. 1,5-2 misi/db, legyen középár 175M.
  • (12) AIM-9X Captive Air Training Missiles. Ez legyen csak 500k, mert se rakétahajtómű, se harci rész, csak a rakéta test és a szenzor. 6M
  • (2) AIM-120C7, twenty-four (24) AIM-9X additional guidance units; Ez úgy 25M.
  • (224) each Computer Control Groups and Airfoil Groups for GBU-12 Paveway II 500 lb Guided Bomb Kits; Ez olyan 15M.
  • (20) Enhanced Computer Control Groups for Enhanced Paveway II (GBU-49); Ez olyan 1,5M
  • (150) KMU-572F/B Guidance Kits for Joint Direct Attack Munition (JDAM) 500 lb Guided Bomb (GBU-38); Ez olyan 12M.
  • (60) LAU-129 Guided – Missile Launchers; thirty-six. Na, erről lövésem sincs.
  • (36) MK-82 or BLU-111 500 lb Inert Fill Bomb; Na, erről lövésem sincs.
  • (400) MK-82 or BLU-111 500 lb Bomb Bodies; Na, erről lövésem sincs.
  • 400) FMU-152 Joint Programmable Fuzes; Na, erről lövésem sincs.
  • (6) AN/AAQ-33 Sniper Pods. Ez alsó hangon 30M.
  • (14) Joint Helmet Mounted Cueing System II Ez olyan 2M.
Most akkor a fenti fegyveres lista az 2.9 mrd USD, ha jól értem. Csak a fegyeres csomag ára valahol 350 misi táján van...
Ezen felül persze kell kiképzés, egy rakás új földi eszköz, 0-ról kell megteremteni a gépek hátterét.

Semmiféle rablás nincs ebben. Nézd meg az indiai Szu-30 MKI flottát és annak szintjét. Izé. Ahhoz képest ez tisztes ár. Ja, és nem úgy megy, hogy az orosz mond X árat és a végén kb. lett belőle 2X. Izé...

A korrupción sajnálkozás és Gripen egy mondatba helyezésén különösen jót mosolygok. Dél-Afrikában bizonyított a korrupció és az, hogy a magyar Gripen szerződés fajlagos repórája 2-3,5-szeres az USAF F-16-hoz képest az miről árulkodik nálad?

Az EF-et is lényegében az arab államoknak tudták eddig eladni igen érdekes áron meg a totálisan korrupt osztrák beszerzés volt.

A fenti meg egy komplett csomag, ahol kapsz egy kulcsrakész gépet és nem a "majd egyszer" kategória. Ennek ára is van. Viszont olajozottan működik. Az európai termékekről ez finoman szólva nem mondható el.

A balfaszok "vagyunk" részt sem vágom. Mi ez a többes szám? A magyar Gripen szerződés áram mellett szeritnem picit gondold át, hogy ki a balfasz...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and endre

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
A balfaszok vagyunk mint EU-t értettem. Itt van a küszöbön a mosolyszünet az USA-val a nyakunkon, elég jelentős "hazai" EU-s fegyver gyártással, hadiiparral, a térségben több éves Gripen üzemeltetéssel, s lehet hogy full 100% USA csomagot vesz egy Szlovákia. Ez megint nem arról árulkodik, hogy jól kihasználná a helyzetet az EU hadiipari lobby.

A Gripen is kulcsra kész, az EF is, meg a Rafi is.
Korrupció mindenhol van ahol nagy összegről, fegyverekről van szó, hiába hoztad fel az EU és az oroszok vitatható ügyleteit, ki ne találd már hogy az egyetlen "tisztán" játszó ország a fegyver piacon az USA...
 
M

molnibalage

Guest
A Gripen is kulcsra kész, az EF is, meg a Rafi is.
Egy túrót az. Mutass SEAD képességes Gripent vagy JSOW-s vagy JASSM-osa. Az életben nem láttam rajta se HTS podot, se AGM-88-at a többi meg egyenesen sci-fi. Persze más kérdés, hogy van-e szükség erre. A kulcsszó az, hogy ha kell, akkor képes rá gyorsan, kvázi instant a Vipera. A Gripen meg nem. Az F-16 számára kb. a világ összes US fegyvere ready to play. A Gripen számára meg rohadtul nem.

A Rafi gyártási üteme meg akkora, hogy eleve viccessé teszi a megrendelősdit. AIM-9-et még nem láttam Rafin, csak éppena MICA családot tudtommal dobják a franciák, nem foglalkoznak már vele és az Magic II meg aztán tényleg koros. AMRAAM legalább van hozzá meg Meteor. Ez az F-16 gyenge pontja, de annál sem mission impossible a Meteor.

Korrupció mindenhol van ahol nagy összegről, fegyverekről van szó, hiába hoztad fel az EU és az oroszok vitatható ügyleteit, ki ne találd már hogy az egyetlen "tisztán" játszó ország a fegyver piacon az USA...
Vesztegetés és korrupció ott is felmerül, lásd F-15S átépítések, F-15 írás. Talán ovlasni kéne. A különbség amiről beszéltem, hogy az ilyen FMS eladások nem olyan, mint az orosz módi, hogy kitalálják, hogy X, a végén meg már 3X-et is lenget. A hordozó átépítésre anno valami 1,5 mrd USD-t kértek a végén meg 4 mrd feletti összeget akartak. Akkor azon röhögött soka ember itt, hogy ennyiért majdnem kulcsrakész hajót is lehetett talán volna venni... Aztán az oroszok végül engedtek és "csak" 3 mrd USD tája lett. A Szu-30MKI is ilyen volt. A 29K árazására nem emlékszem, de azok szimplán szarok és szétesnek.

Erről a difiről beszélek. Az F-16 egy bejáratott brand 0 kockázattal műszaki és költség terén is minden máshoz képest.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Egy túrót az. Mutass SEAD képességes Gripent vagy JSOW-s vagy JASSM-osa. Az életben nem láttam rajta se HTS podot, se AGM-88-at a többi meg egyenesen sci-fi. Persze más kérdés, hogy van-e szükség erre. A kulcsszó az, hogy ha kell, akkor képes rá gyorsan, kvázi instant a Vipera. A Gripen meg nem. Az F-16 számára kb. a világ összes US fegyvere ready to play. A Gripen számára meg rohadtul nem.

A Rafi gyártási üteme meg akkora, hogy eleve viccessé teszi a megrendelősdit. AIM-9-et még nem láttam Rafin, csak éppena MICA családot tudtommal dobják a franciák, nem foglalkoznak már vele és az Magic II meg aztán tényleg koros. AMRAAM legalább van hozzá meg Meteor. Ez az F-16 gyenge pontja, de annál sem mission impossible a Meteor.


Vesztegetés és korrupció ott is felmerül, lásd F-15S átépítések, F-15 írás. Talán ovlasni kéne. A különbség amiről beszéltem, hogy az ilyen FMS eladások nem olyan, mint az orosz módi, hogy kitalálják, hogy X, a végén meg már 3X-et is lenget. A hordozó átépítésre anno valami 1,5 mrd USD-t kértek a végén meg 4 mrd feletti összeget akartak. Akkor azon röhögött soka ember itt, hogy ennyiért majdnem kulcsrakész hajót is lehetett talán volna venni... Aztán az oroszok végül engedtek és "csak" 3 mrd USD tája lett. A Szu-30MKI is ilyen volt. A 29K árazására nem emlékszem, de azok szimplán szarok és szétesnek.

Erről a difiről beszélek. Az F-16 egy bejáratott brand 0 kockázattal műszaki és költség terén is minden máshoz képest.
Európait kell venni, nem oroszt. Ez akárhogy is fűzöd a szavakat, nem jó az Európai hadiiparnak, nem jó Európának, és mindenhogy méregdrága. Felsoroltad tételesen az összes fegyvert amit az állítólagos szerződés takar, kiszámoltál rá 350 millát, még úgy is horror, HORROR árú per F-16 a vételár. Értem én hogy minden lófaszt IS tud a block 70-es F-16, SEAD-tól kezdve JSOW/JASSM képesség azonnal van, de az akkor is botrányos, hogy ennyiért adják a ha tetszik ha nem, 4 gen gépet.
Bőven 150 milla felett van darabja, kiképzés és fegyverek nélkül is. Vicc. Erről beszélek.
Ahogy egy rossz vicc volt a Csehek 50+ millás UH-1 beszerzése szintén.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 054
113
Molni

Szerintem senki sem vitatja, hogy az F-16 egy jó gép.
Itt a probléma inkább politikai jellegű. Ugyanis az EU-s gépek nagyrészt azért olyanok amilyenek, mert az USA folyamatosan alá vág az EU-s fegyverrendszereknek ahol csak lehet és így az EU-s eladások nem lehetnek jelentősek, így pedig az EU-s fegyverek drágábbak is, és így még nehezebb eladni őket. Ez egy ördögi kör.
A horvát-izraeli üzletet értem én, az egy jó opciónak tűnik. De ez a szlovák buli elég védelmi pénz szagú felőlem nézve...
De az EU is hülye. Simán felajánlhatnának használt EF vagy Gripen C gépeket a szlovákoknak. De nem látok erre semmilyen próbálkozást.
 
M

molnibalage

Guest
Európait kell venni, nem oroszt. Ez akárhogy is fűzöd a szavakat, nem jó az Európai hadiiparnak,
Ez a része igaz.

nem jó Európának, és mindenhogy méregdrága.
Csak az F-16V reális képességeket ad instant. Az EF program meg lassan 30 éve fut és kb. markonyi T3A vagy T3B gép van, ami valóban multirole. Szánalom a köbön.

Bőven 150 milla felett van darabja, kiképzés és fegyverek nélkül is. Vicc. Erről beszélek.
Szeritnem nézegessed a Rafale árakat hogy hova és mennyiért ajánlották...
 
M

molnibalage

Guest
Molni

Szerintem senki sem vitatja, hogy az F-16 egy jó gép.
Itt a probléma inkább politikai jellegű. Ugyanis az EU-s gépek nagyrészt azért olyanok amilyenek, mert az USA folyamatosan alá vág az EU-s fegyverrendszereknek ahol csak lehet és így az EU-s eladások nem lehetnek jelentősek, így pedig az EU-s fegyverek drágábbak is, és így még nehezebb eladni őket. Ez egy ördögi kör.
A horvát-izraeli üzletet értem én, az egy jó opciónak tűnik. De ez a szlovák buli elég védelmi pénz szagú felőlem nézve...
De az EU is hülye. Simán felajánlhatnának használt EF vagy Gripen C gépeket a szlovákoknak. De nem látok erre semmilyen próbálkozást.
Alávág? Hol? Az ex. Vsz országok közül lényegében csak a lengyelek vettek amerikai eszközöket. A többiek meg Gripent, franciát, izraelit vagy semmit...

Használt Gripen C/D-t honnan kaparsz elő? Ezen felül nics olyan, hogy "EU". Az EU-nak tagországai vannak, akik önállóan fegyverüzletelnek.

Használt EF meg horror, méregdrága reptetni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 054
113
molnibalage

Én úgy tudom, hogyha jön a Gripen E akkor a C-k száma csökken , illetve egy részük át lesz építve valami C+ra.
100+ Gripen C-jük van/volt a svédeknek elvileg, abból le lehetne 12-őt akasztani a Szlovákoknak ha muszáj. Bár ha 150 misire jön ki egy F-16V akkor lehet a Gripen E-ra is érdemes lenne befizetniük, lehet olcsóbban ki jön.

A Briteknél meg ha jól tudom akkor egy csomó EF T1 nem repül és nem is számolnak velük már. Voltak hírek is, hogy valamit kezdenének velük ha lehet. Azok nem multirol gépek, de ha 150 misi helyet 20-30 misiért oda adják őket akkor már megérte a szlovákoknak. A 100 misis árdifiből meg repülnek még velük 20 évig....
 
  • Tetszik
Reactions: endre
M

molnibalage

Guest
molnibalage

Én úgy tudom, hogyha jön a Gripen E akkor a C-k száma csökken , illetve egy részük át lesz építve valami C+ra.
Nem lesz. Az átépítés költségcsökkentés miatt merült fel, de a politika úgy döntött, hogy új gépek kellenek főleg, hogy ezekre még évtizedekig alapozni akarnak, tehát fontos az élettartam is.

A Briteknél meg ha jól tudom akkor egy csomó EF T1 nem repül és nem is számolnak velük már. Voltak hírek is, hogy valamit kezdenének velük ha lehet. Azok nem multirol gépek, de ha 150 misi helyet 20-30 misiért oda adják őket akkor már megérte a szlovákoknak. A 100 misis árdifiből meg repülnek még velük 20 évig...
Azok a gépek nem rengelkeznek PGM képességgel. Innentől fogva meg senkit nem érdekel, hogy mennyire olcsón adnák azt...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 054
113
molnibalage

"Nem lesz. Az átépítés költségcsökkentés miatt merült fel, de a politika úgy döntött, hogy új gépek kellenek főleg, hogy ezekre még évtizedekig alapozni akarnak, tehát fontos az élettartam is."

Akkor viszont a használt Gripen C opció lehet az új Gripen E-k mellet.

"Azok a gépek nem rengelkeznek PGM képességgel. Innentől fogva meg senkit nem érdekel, hogy mennyire olcsón adnák azt..."

A kérdés az, hogy mire kell a szlovákoknak. Ha csak mint vadászgépre számítanak a gépekre akkor arra megfelelő az EF T1. Ha bombázgatni is akarnak, akkor meg nem játszik az EF T1. Ez van :)
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 906
8 212
113
Mindig élvezem mikor Molni azzal jön, hogy amcsi technika kell, mert azokra jó minden fegyver (amit persze szintén az USA gyárt.) Saját véleményem szerint ha nincs protekcionista gazdaságpolitika a védelmi iparban sem EU-n belül, akkor ba*juk... Ki a fenét érdekel, hogy nincs ilyen, olyan fegyverintegráció, vagy függesztmény integráció??
Európa nem akar globális konflikusba kerülne sem az Oroszokkal, se az USA-val, nincsen érdekévényesítő képessége hordozóflottával és nehézbombázókkal még a közel-keleten sem, nemhogy távolabb.
Ha van a harcászati repülőgéphez VVR és BVR rakéta, van célmegjelölő, felderítőkonténer, GBU, Elektronikai csomag, légi utántöltés akkor szerintem kurvára nem érdekes, hogy éppen nincs amerikai fegyver a gépen.. (de egyébként minden eurókacsához van, alapból mindegyik fő fegyvertípusból. Az AGM88 stb. felemlegetése nem releváns, mert éppen nem terveztek anno ilyet már az F-35-hoz sem, a britek pld, sima LGBU-val helyettesítik majd.

Sajnos amit fenn leírtam, az EU saját tagországi teszik tönkre, és persze az Amcsik oszt-meg és uralkodj politkája érvényesül. Ebben az EU csak mint gazdasági közösség (ergó közös piac) ként aposztrófált nemzetállami vezetői is kurva sokat tesznek... end..
 
M

molnibalage

Guest
Mindig élvezem mikor Molni azzal jön, hogy amcsi technika kell, mert azokra jó minden fegyver (amit persze szintén az USA gyárt.) Saját véleményem szerint ha nincs protekcionista gazdaságpolitika a védelmi iparban sem EU-n belül, akkor ba*juk... Ki a fenét érdekel, hogy nincs ilyen, olyan fegyverintegráció, vagy függesztmény integráció??
Európa nem akar globális konflikusba kerülne sem az Oroszokkal, se az USA-val, nincsen érdekévényesítő képessége hordozóflottával és nehézbombázókkal még a közel-keleten sem, nemhogy távolabb.
Remek. Ezen vonal mentén légierő sem kell AG képességgel, ha full békegalambot akarsz tolni...
Ha van a harcászati repülőgéphez VVR és BVR rakéta, van célmegjelölő, felderítőkonténer, GBU, Elektronikai csomag, légi utántöltés akkor szerintem kurvára nem érdekes, hogy éppen nincs amerikai fegyver a gépen..
Egy pillanatra se zavarjon meg a koncentrálásban, hogy nincs európai alternatíva a még az SDB I-re, nemhogy az SDB II-re. Nem, a Brimestone nem az. Európai ARM sincs már, az ALARM kihalt, a francia kőkorszaki meg inkább ne legyen hivatkozási alap. Vagy, ha nem látnék valamit, akkor kérlek linked a hadrendben álló európai fegyvereket. A JASSM kategóriában van európai eszköz a KEPD 350 / Taurus.

(de egyébként minden eurókacsához van, alapból mindegyik fő fegyvertípusból
Lásd fent, sorold kérlek. A francia LGB család az, ami európai, de ezen kívül nem ugrik be más. Paveway-t dobálnak az európai gépek, JDAM, SDM és a jó régi gyökerekkel rendelkező AGM-65 család van. Ennyi. Angoloknál van méregdrága Brimestone rakétahajtóművel és SDB-hez képest töredék HMZ-vel közepes és nagy magasságban. Hol van európai műholdas navigációs alapú fegyver ami a jenki GPS-re támaszkodik? Mi kerüli el figyelmem?

. Az AGM88 stb. felemlegetése nem releváns, mert éppen nem terveztek anno ilyet már az F-35-hoz sem, a britek pld, sima LGBU-val helyettesítik majd.
Ööö, akkor ez mi?
https://navaltoday.com/2018/01/25/us-navy-contracts-orbital-for-aargm-er-missile-design-work/

Sajnos amit fenn leírtam, az EU saját tagországi teszik tönkre, és persze az Amcsik oszt-meg és uralkodj politkája érvényesül. Ebben az EU csak mint gazdasági közösség (ergó közös piac) ként aposztrófált nemzetállami vezetői is kurva sokat tesznek... end..
Igen, ez is faktor, de nem önmagában.

Kele, túl sokszor érzam azt, hogy nagyon akarsz mondani, de nagyon sok minden elsikkad...
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 906
8 212
113
Nem értem??
Az orosz, kínai stb. sem siránkozik, hogy nem kompatible az amcsikéval. Kifejleszti a saját cuccát a kategóriában. Nagy valószínűséggel nem olyan típusválasztékkal, sőt roszabb harcászati, üzemeltetési paraméterekkel, sőt talán még drágábban is - de a saját védemi iparát támogatva.Nem amerika ellen készülünk, vagy az oroszok ellen.
Ennyi..
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and zsolti
M

molnibalage

Guest
Nem értem??
Az orosz, kínai stb. sem siránkozik, hogy nem kompatible az amcsikéval. Kifejleszti a saját cuccát a kategóriában. Nagy valószínűséggel nem olyan típusválasztékkal, sőt roszabb harcászati, üzemeltetési paraméterekkel, sőt talán még drágábban is - de a saját védemi iparát támogatva.Nem amerika ellen készülünk, vagy az oroszok ellen.
Ennyi..
Ja értem. Tehát akkor majd 20 év múlva jöjjenek vissza fegyverzetért azok, akik venni akarnak? Mert nem mutattad meg azt, amit kértem, az amerikai fegyverzet a ma rendelkezsére álló európai alternatíváit...
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Európait kell venni, nem oroszt. Ez akárhogy is fűzöd a szavakat, nem jó az Európai hadiiparnak, nem jó Európának, és mindenhogy méregdrága. Felsoroltad tételesen az összes fegyvert amit az állítólagos szerződés takar, kiszámoltál rá 350 millát, még úgy is horror, HORROR árú per F-16 a vételár. Értem én hogy minden lófaszt IS tud a block 70-es F-16, SEAD-tól kezdve JSOW/JASSM képesség azonnal van, de az akkor is botrányos, hogy ennyiért adják a ha tetszik ha nem, 4 gen gépet.
Bőven 150 milla felett van darabja, kiképzés és fegyverek nélkül is. Vicc. Erről beszélek.
Ahogy egy rossz vicc volt a Csehek 50+ millás UH-1 beszerzése szintén.

De mi a vicc? Helyezd már kontexusba. Ott a rafi India deal. 7.8beur 36db. Az mai árfolyamon 9.5b$. 1db rafi 263m$. Emellett a rafi deal nem ennyire bőséges, üzemeltetési költségekről nem szólva. EF se lenne olcsobb sött. Gripen E/F árazásáról meg kb nem tudunk semmit. És akkor újra vessük fel a mi van hozzá, mennyi az üzemeltetési költsége és mennyire bevált, agonüthetetlen a platform kérdését is.

Lehet vicc de a kérdés, hogy van e jobb. Jöhetnek a példák hasonló 4++os csomagajánlatok...