UH-60 / S-70 Black Hawk (Sikorsky,USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 107
113
Ezt úgy kell érteni,hogyha eltalálja a lapátotegy gépágyú lőszer és az felrobban akkor a lapát főtartója nem törik el és a lapát kialakításának köszönhetően csak egy szegmense sérül a lapát felületének.

És igen ha elkap egy gépágyú sorozat egy harci helikopter akkor az jó eséllyel nem megy onnan sehová.
Az általad linkelt videóban 20mm el lőtték mindenhonnan az első szekciót több lövéssel, nem ment át semmi.
 
  • Tetszik
Reactions: sidewinder12

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
A 7.62-re, meg a 12.7-re emlékeztem, de a nagyobb nem rémlett. Fordítóval néztem most, az 20 mm-t írt. Akkor ez a 23-as lenne?

Azt mondja a tovaris, hogy "dvadcaty milimetrov", vagyis ez 20 mm-t jelent, és megfogja a páncélzat, viszont mindössze pár méterről lőnek rá, nagyobb távolságból nyilván megfogja a 23mm-es skulókat is!! De erre csak saját, vagyis belháború esetén lenne szükség (lásd Ukrajna-Donbassz), hiszen a NATO-nál nincs 23mm, de van 20mm-es kaliber.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 107
113
Azt mondja a tovaris, hogy "dvadcaty milimetrov", vagyis ez 20 mm-t jelent, és megfogja a páncélzat, viszont mindössze pár méterről lőnek rá, nagyobb távolságból nyilván megfogja a 23mm-es skulókat is!! De erre csak saját, vagyis belháború esetén lenne szükség (lásd Ukrajna-Donbassz), hiszen a NATO-nál nincs 23mm, de van 20mm-es kaliber.
Így van. Ami engem érdekelne, hogy ugye a direktben, közelről leadott 12.7 páncéltörő lövedék hogyan viszonyul mondjuk egy jóval nagyobb, de időzítő gyűjtós vagy akár AHEAD gépágyú lőszer repeszhez. S azok ellen milyen túlélő képesség lehet. A 20 mm-t közelről direktből fogta a képek alapján.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 107
113
Igen,az.De ennek árra van.Nagyon nehéz.És egy gá sorozatot a Mi28 sem bir ki.MANPADot sem.SHORAD ellen meg képtelenség páncélozni egy helit.Amik
Gépágyú sorozatban így én nem vagyok benne biztos, hogy nem bír ki. Milyen gépágyú milyen sorozatát, amiből milyen messziről hány találat és hová esik? Közelről a 20-as lövéseket a videó alapján többet is fogott. Akkor miről beszélünk?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Így van. Ami engem érdekelne, hogy ugye a direktben, közelről leadott 12.7 páncéltörő lövedék hogyan viszonyul mondjuk egy jóval nagyobb, de időzítő gyűjtós vagy akár AHEAD gépágyú lőszer repeszhez. S azok ellen milyen túlélő képesség lehet. A 20 mm-t közelről direktből fogta a képek alapján.
Tudomásom szerint az ilyen kis-kaliberű lőszerek (tehát amik nem kumulatív ágyúlőszerek) elsősorban a becsapódási energiájukkal pusztítanak, annak pedig komoly összetevője a skuló tömege. Hiába nagyobb a lövedék (pl. az AHEAD 35mm-es ha jól emlékszem), ha a heli csak repeszt kap belőle, attól sérülhetnek a páncélzaton kívül elhelyezett szenzorok, gépágyú, leginkább defektet kaphat a kerék, de komoly baja szerintem általában nem lehet egy 20mm ellen páncélozott gépnek.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Igen,az.De ennek árra van.Nagyon nehéz.És egy gá sorozatot a Mi28 sem bir ki.MANPADot sem.SHORAD ellen meg képtelenség páncélozni egy helit.Amik
Elég nehéz olyan szitut kitalálni, hogy egy földi gépágyú sorozatát teljesen bekapja egy heli. Jellemzőbb a mozgó gépnél (amit próbálnak a gépágyúval lekövetni) az 1-2 találat, ami viszont többségében túlélhető. Rosszabb a helyzet egy vadászgép támadásakor, mert azok általában sokkal jobb pozícióból, lehetőleg 0 rákurzussal támadnak, így sokkal nagyobb az esély hogy a heli benyeli a teljes sorozatot, ráadásul ha még mindig repül a vadász egy forduló után tud ismételni, a földi gépágyú nemigen tud utánaszaladni a helikopternek.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Luthero

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 107
113
Elég nehéz olyan szitut kitalálni, hogy egy földi gépágyú sorozatát teljesen bekapja egy heli. Jellemzőbb a mozgó gépnél (amit próbálnak a gépágyúval lekövetni) az 1-2 találat, ami viszont többségében túlélhető. Rosszabb a helyzet egy vadászgép támadásakor, mert azok általában sokkal jobb pozícióból, lehetőleg 0 rákurzussal támadnak, így sokkal nagyobb az esély hogy a heli benyeli a teljes sorozatot, ráadásul ha még mindig repül a vadász egy forduló után tud ismételni, a földi gépágyú nemigen tud utánaszaladni a helikopternek.
Alapvetően egyet értek, annyi kieggel, hogy egy vadászgép ha van esze, nem megy gá. lőtávolon belülre, ha tud indít rakétát, ugyanis egy harci heli vs vadászgép gépágyús csetepatéban nem feltétlen a vadászgépre tennék.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Alapvetően egyet értek, annyi kieggel, hogy egy vadászgép ha van esze, nem megy gá. lőtávolon belülre, ha tud indít rakétát, ugyanis egy harci heli vs vadászgép gépágyús csetepatéban nem feltétlen a vadászgépre tennék.
Igazad van, az elején még nekem is eszemben volt a rakétaindítás, aztán mire beírtam a duma elejét, addigra a vége már elszállt ... :(
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 107
113
Igazad van, az elején még nekem is eszemben volt a rakétaindítás, aztán mire beírtam a duma elejét, addigra a vége már elszállt ... :(
Azért megfelelő terep mellett az sem olyan egyszerű mint elsőre gondolná az ember, olvastam cikket arról hogy állítólag magyar Mi-24 nek sikerült ami F-15 ellen gyakorlaton lőhelyzetbe kerülni, s a szarnak nem nevezhető F-15 avionika is megszenvedett a kicsinek és alacsony radarreflexiósnak NEM nevezhető Mi-24 eink felderítésével és követésével talán a Bakony térségében?
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
megj:
Apache teszt, ha minden igaz. Rotorlapát (nehézgéppuska) találat után elvileg még öt órán át üzemképes maradt.
ah64rothit.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 107
113
megj:
Apache teszt, ha minden igaz. Rotorlapát (nehézgéppuska) találat után elvileg még öt órán át üzemképes maradt.
ah64rothit.jpg
Valamilyen szintű védelem minden harci helinek elengedhetetlen, ez kb. szerintem ép ésszel minimum 12.7 nél kell hogy kezdődjön.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Elég nehéz olyan szitut kitalálni, hogy egy földi gépágyú sorozatát teljesen bekapja egy heli. Jellemzőbb a mozgó gépnél (amit próbálnak a gépágyúval lekövetni) az 1-2 találat, ami viszont többségében túlélhető. Rosszabb a helyzet egy vadászgép támadásakor, mert azok általában sokkal jobb pozícióból, lehetőleg 0 rákurzussal támadnak, így sokkal nagyobb az esély hogy a heli benyeli a teljes sorozatot, ráadásul ha még mindig repül a vadász egy forduló után tud ismételni, a földi gépágyú nemigen tud utánaszaladni a helikopternek.


http://defense-update.com/newscast/0207/analysis/analysis-100207.htm
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 706
113
A Mi-28 egy külön kategória. A legvédettebb harci heli ballisztikai szempontból a világon.

Ez tuti. Kár,hogy "csak" úgy. Az irányított rakétafegyverzete és az aktív önvédelmi rendszereinek hiányosságai miatt én inkább egy Ka-52-esben ülve mennék harcolni,ha választani lehetne.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Alapvetően egyet értek, annyi kieggel, hogy egy vadászgép ha van esze, nem megy gá. lőtávolon belülre, ha tud indít rakétát, ugyanis egy harci heli vs vadászgép gépágyús csetepatéban nem feltétlen a vadászgépre tennék.
73ban 20 Minyóval az egyitomiak kommandsokat akartak letenni a zsidok mélységében.19et az izraeli vadászok lelőttek.És egy M163 sorozata elől nehéz lehet meglépni.Azonkivűl melik 20milis gá löszert birja?20x82,vagy 20x102 estleg a 20x137esét?Milyen lövedékét?Érintőgyújtos repeszét?Késleltetett rombolét?Pángéltörőt már nem is emlittem.Vagy mégis,melyik páncéltörőét?Milyen távolságbol?Szóval azt a birja ezt vagy azt reklámot tegyük idézőjelbe.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 107
113
73ban 20 Minyóval az egyitomiak kommandsokat akartak letenni a zsidok mélységében.19et az izraeli vadászok lelőttek.És egy M163 sorozata elől nehéz lehet meglépni.Azonkivűl melik 20milis gá löszert birja?20x82,vagy 20x102 estleg a 20x137esét?Milyen lövedékét?Érintőgyújtos repeszét?Késleltetett rombolét?Pángéltörőt már nem is emlittem.Vagy mégis,melyik páncéltörőét?Milyen távolságbol?Szóval azt a birja ezt vagy azt reklámot tegyük idézőjelbe.
Vegyük úgy hogy a legrosszabb teljesítményű/legkisebb átütőerejűt bírja csak ki, szerintem az sem rossz.