Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Megkérek mindenkit hogy éljen a topikok közötti idézés lehetőségével, mert baromira idegesítő biztpol részlegen a választásról szóló fosdobálás meg oldalakon keresztül olvasni azt hogy ki miért nem tud helyesen írni a haderőfejlesztéses topikban.
Rajtam kívül gyak. még szinte embert nem láttam használni, pedig az egyik legjobb funkció.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 498
113
A szárazföldi topikban a gyalogsági felszerelések topik címében egyel több e betű van,felEszerelések a címe,gondoltam szólok.:)
 
  • Tetszik
Reactions: Tcat

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A Magyar biztpol topik miért van zárva?


Azért, mert van elég sok tag itt, aki a kritikus véleményét nem tudja normálisan, nem a másikat, szidva, gyalázva előadni. Pedig annyira nem hiszem, hogy ez nehéz lenne, de ha valakik a hülye, barom, stb... jelzőket használják, akkor csak Mac. malmára hajtjátok a vizet, aki eleve úgy gondolja, azért tilos a belpol, mert a gyalázkodás velejárója lesz, amit nem tűr el. Ebben sajna igaza van, de azon nekünk kellene magunkba nézni, hogy ezt miért így kommunikáljuk le. Persze, ha valaki a bunkó vidéki, vagy hülye pesti szembeállítást írkálja ide, akkor ez a reakció jogos. Pedig azt hiszem, a mai napig nem volt szinvonaltalan, pro és kontra a Kantin MO topic. Csak le kellene szokni a trágárságról, pro és kontra.... Én mac helyében, bárki legyen az, régi vagy új tag, és bármit is publikált vagy írt itt, azonnal kitiltanám min. 2 hétre, ha a trágárság bűnébe keveredne. Mert nem hiszem, hogy enélkül ne lehetne beszélni dolgokat meg.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Tcat indítottta, én jóval később kerültem a képbe.


Mac, ezt neked írom itt, hogy nem is politikai témák, hanem "egyszerű" fakivágási ügy (mondhatni egy újabb vidéki és urbanus szembenállás) miatt durvultak el a dolgok. Kár, hogy így volt, mert van éppen 4 db nem gyalázkodó hsz-em gépelés alatt....(Kicsit hosszabbak, mint amiket én írok, de nincs is bennük annyi helyesírási hiba... Egyszerűen nem értem, miért kell prosztóságba árváltani, mikor sok rázósabb téma már átment itt korábban.....
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
A Magyar biztpol topik miért van zárva?
Azért mert az emelkedett szellemiségű főváros- A VÁROS- sértődött, entellektüel választói -a kiválasztottak- nem voltak képesek meggyőzni a birodalmuk perifériáján élő barbár rabszolgákat és a mezsgyén túlról minket fenyegető vadembereket, hogy nem jól szavaztak.
És kezdett unalmassá válni.
:)
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Azért mert az emelkedett szellemiségű főváros- A VÁROS- sértődött, entellektüel választói -a kiválasztottak- nem voltak képesek meggyőzni a birodalmuk perifériáján élő barbár rabszolgákat és a mezsgyén túlról minket fenyegető vadembereket, hogy nem jól szavaztak.
És kezdett unalmassá válni.
:)


Ne menjünk le ilyen szintre, mert akkor a topic zárva is marad. Én tényleg szeretem ezt a lapot. Igaz egyszer nagyom megsértődtem, amikor 13 db hsz-emet törölték a moderátorok (nem tudom ki volt, már nem emlékszem), de mivel nem találtam jobbat, ami az érdeklődésemnek megfelelt volna, újra regisztráltam. Nem hiszem, hogy itt ugyanott kellene folytatni a vitát, ahol az a Kantin MO topicban kényszerűen befejeződött, Mac tiltása miatt. Maga a táma jó volt, a vitát tényleg eldurvították, de emiatt Mac tiltása jogos, szerintem. Vagyok annyira konteós, hogy az immár másfél hete zajló vita pont azért lett eldurvítva, hogy Mac lezárja a topicot, és így a kényelmetlen dolgoktól meg lehessen szabadulni a híveknek. Mert azért nem könnyű úgy érvelni, ha szembe jön a vona(t).
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 457
113
Mac, ezt neked írom itt, hogy nem is politikai témák, hanem "egyszerű" fakivágási ügy (mondhatni egy újabb vidéki és urbanus szembenállás) miatt durvultak el a dolgok. Kár, hogy így volt, mert van éppen 4 db nem gyalázkodó hsz-em gépelés alatt....(Kicsit hosszabbak, mint amiket én írok, de nincs is bennük annyi helyesírási hiba... Egyszerűen nem értem, miért kell prosztóságba árváltani, mikor sok rázósabb téma már átment itt korábban.....
A fakivágás elött már bajok voltak.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Ne menjünk le ilyen szintre, mert akkor a topic zárva is marad. Én tényleg szeretem ezt a lapot. Igaz egyszer nagyom megsértődtem, amikor 13 db hsz-emet törölték a moderátorok (nem tudom ki volt, már nem emlékszem), de mivel nem találtam jobbat, ami az érdeklődésemnek megfelelt volna, újra regisztráltam. Nem hiszem, hogy itt ugyanott kellene folytatni a vitát, ahol az a Kantin MO topicban kényszerűen befejeződött, Mac tiltása miatt. Maga a táma jó volt, a vitát tényleg eldurvították, de emiatt Mac tiltása jogos, szerintem. Vagyok annyira konteós, hogy az immár másfél hete zajló vita pont azért lett eldurvítva, hogy Mac lezárja a topicot, és így a kényelmetlen dolgoktól meg lehessen szabadulni a híveknek. Mert azért nem könnyű úgy érvelni, ha szembe jön a vona(t).

Az önjelölt prédikátorok fennkölt és üres, a végtelenségig ismételgetett szónoklatait nem tudom vitának nevezni.
Mac választása a lezár és kizár között szerintem hibás volt, de ezt neki kell eldönteni.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A fakivágás elött már bajok voltak.
Fenébe,pont most akartam beleszőni,hogy meg kéne alapitani a milicia jellegű Nemzetőrséget,és az abban való részvételt lehetne a vaálasztási rendszerben valló plusz hangsúllyal jutalmazni.Mellesleg izraeli mintára.Én komolyan ugy gondolom,hogy az ország,és benne a HM,problémái alavetően az intézményrendszerben gyökeredzik.Abban viszont igazad van,hogy érdemi vita helyet sok a felesleges személyeskedés.A szándékos mellébeszélés.Viszont gyakorlás nélkül nincs gyakorlott katona sem
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Az önjelölt prédikátorok fennkölt és üres, a végtelenségig ismételgetett szónoklatait nem tudom vitának nevezni.

Szaknyelven "shilling"-nek nevezik, advanced troll taktika amikor folyamatos ömlengéssel (ált. hazudozás, fake news) terelik a szót 1-1 topic-ban, hogy ne lehessen ott érdemleges beszélgetést folytatni.

Én mindenesetre örülök a bezárásnak és belpol tiltásnak.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Almáspite olcsón

almaspite8.jpg



Ooorky - erre gondolsz? :D
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Szaknyelven "shilling"-nek nevezik, advanced troll taktika amikor folyamatos ömlengéssel (ált. hazudozás, fake news) terelik a szót 1-1 topic-ban, hogy ne lehessen ott érdemleges beszélgetést folytatni.

Én mindenesetre örülök a bezárásnak és belpol tiltásnak.


Én nem örülök a tiltásnak, mert katpol. belpol nélkül olyan, mint zokniban baszni.. (Ezt nem én találtam ki, de egy középsulis osztálytársan egy analóg szituációra, több, mint 30 éve).
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
Status
Not open for further replies.