[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 178
20 123
113
A Tigrisek É-Homs-ba tartanak.
Db4xdY3W0AEHx_c.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 135
113
Az a magyar kiképzőtiszt akkor sz*rna utoljára, amikor megpróbálná eltörni a kezüket ezért. ;):D:D


Tudom én azt. :D Irónia volt csupán, utalva egy beszélgetésre a haderőfejlesztési topikban, ahol egy betett képen szintén így tartotta az AK-t egy magyar újonc és ezért kapott hideget-meleget. :) Én meg azt mertem mondani, hogy ha neki úgy kényelmes, akkor miért ne fogná-tartaná úgy, hiszen nem példa nélküli ez. Egyébként láttam már ilyet "hivatalos" SF-nél is, de képet nem fogok arról is keresni, mert annál lustább vagyok. :D

a francia spec.-ek ennél messzebb már nem is mehettek volna a tűztől :rolleyes:
DbzfQgaXUAA3RN0.jpg

Talán átmenetileg kifogytak a fehér zászlókból, azért lehet... :cool::hadonaszos:
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 135
113
A két romba dőlt épületért?


Ha a másik két célpont nem is,de azért az a damaszkuszi létesítmény nyilván nem két fillér volt... Aztán,hogy Asszadnak mennyi köze van a vegyizéshez... Az ő helyzetében ez nagyon nem tűnik logikusnak. "Rebellis" tisztek, a lázadók általi false flag, vagy szimpla médiakamu... Túl kevés a valóban hiteles infó.
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 928
113
Szíriában szolgáló osztrák ENSZ békefenntartók passzív szemtanúi voltak egy rajtaütésnek, amiben 9 szír rendőr vesztette életét.

Az eset 2012 szeptember 29-én történt, az osztrákok a Golán-fennsíkon felügyelték a szír-izraeli csapatok szétválasztásáról szóló szerződés betartását, amikor azt észlelték, hogy egy lázadó csoport csapdát állít a kormányerőknek. Nem sokkal később megjelent egy fehér Toyota pickup, benne 9 rendőrrel, akik a csapda felé tartottak. de előtte el kellett haladniuk az osztrák ellenőrző pont mellett. Bár a videóban valaki többször felveti az osztrákok közül, hogy szólniuk kellett volna a szíreknek, ezt végül nem tették meg.

https://kurier.at/politik/inland/bu...olan-ermordung-syrischer-polizisten/400027903

Előtte is, és azóta is pont ennyit ér az ENSZ. Nem az első, és nem is az utolsó hogy gyakorlatilag a biodíszlet szerepét töltik be.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 928
113
Ő, izé. Tehát a törökök azt mondják a terroristáknak, hogy csatlakozzanak hozzájuk?
Gyakorlatilag nem direktben, de igen. Mindenféle Szaudi/Katari és egyéb öböl menti olajosból át kell állni a szultánhoz, vagy különben retorzió lesz.
Nagyon ne legyünk már amúgy meglepődve ezen, a buszoztatások is kb. erről szóltak már eddig is. Aki akart elmehetett az SAA elől máshova, aminek jellemzően még ha több átszállással is, de török érdekeltség lett a vége, vagy maradhattál is a helyszínen, és akkor
a. Agyonlőttek a szírek, lebombáztak az oroszok
b. A törökök által pénzelt másik terrorista csoport lőtt/fejezett le

A Szaudiak által pénzelt csapatok nagyon bukóban vannak, épp ezért lesz érdekes, hogy mit fog kezdeni majd az USA által meghívott már nyíltan felvállaltan reguláris Szaudi "békefenntartó" erő Szíria keleti részén, miközben majd az USA helyett?/vagy velük karöltve védi a vélt/valós Kurd? érdekeket természetesen CSAKIS az olajban gazdag SZÍR területeken, IRÁN és TÖRÖKORSZÁG szomszédságában.

Érdekesnek néz ki...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 869
9 783
113
Ha a másik két célpont nem is,de azért az a damaszkuszi létesítmény nyilván nem két fillér volt... Aztán,hogy Asszadnak mennyi köze van a vegyizéshez... Az ő helyzetében ez nagyon nem tűnik logikusnak. "Rebellis" tisztek, a lázadók általi false flag, vagy szimpla médiakamu... Túl kevés a valóban hiteles infó.

Ha esetleg, pusztán véletlenségből, ahogy a nyugati média is, lemaradtál volna a tényekről:

Nem volt vegyifegyver támadás! Nem voltak áldozatok! – A dúmai szemtanúk tanúvallomásai Hágában, a Vegyifegyver-tilalmi Szervezet előtt .
https://magyarkozosseg.blog/oriasi-...gaban-a-vegyifegyver-tilalmi-szervezet-elott/
 
  • Tetszik
Reactions: neptun892

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 135
113
Ha esetleg, pusztán véletlenségből, ahogy a nyugati média is, lemaradtál volna a tényekről:

Bocsesz, de ezt nem tudom komolyan venni. :) Aki "ott sem vót', de azért megmondja a frankót"... Viszont ebbe nem is akarok belefolyni. Mint ahogy Szaddamnak a kurdok (és az iráni hadsereg) elleni vegyi partyjába sem már...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 135
113
És mivel hónap' biztosan nem leszek, már most szólok-kérdem, a fiú ott volt abban a bizonyos épületben, vagy nem?
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 869
9 783
113
Ott volt az adott épületben? Tudod abban, amiben állítólag (pár videó is van erről, bár a hitelességüket nem akarnám vitatni) jópáran kínhalált haltak...

Miért kellett volna ott lennie? Ő ott volt a white helmets kórházos videójában. Tudod, amit nem Assad emberei és nem is az oroszok csináltak. Erről kiderült, hogy kamu volt. Tehát jó eséllyel a többi videó hitelessége is enyhén szólva megkérdőjelezhető.
Szerintem nyugodtan maradhatunk annyiban, ha már mindenképp a pártatlan szemlélődő szerepében szeretnél tetszelegni, hozzáteszem, nem nagyon sikerül, hogy a felmutatott bizonyítékok elégtelenek voltak, a vizsgálatok teljes hiánya pedig semmilyen alapot nem adott arra, hogy az USA vezette koalició katonai csapást mérjen Szíriára.

Egyébként nem állna rosszul neked, ha néha az okoskodás helyett merészen figyelembe vennéd a tényeket is.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 135
113
Miért kellett volna ott lennie? Ő ott volt a white helmets kórházos videójában. Tudod, amit nem Assad emberei és nem is az oroszok csináltak. Erről kiderült, hogy kamu volt. Tehát jó eséllyel a többi videó hitelessége is enyhén szólva megkérdőjelezhető.
Szerintem nyugodtan maradhatunk annyiban, ha már mindenképp a pártatlan szemlélődő szerepében szeretnél tetszelegni, hozzáteszem, nem nagyon sikerül, hogy a felmutatott bizonyítékok elégtelenek voltak, a vizsgálatok teljes hiánya pedig semmilyen alapot nem adott arra, hogy az USA vezette koalició katonai csapást mérjen Szíriára.

Egyébként nem állna rosszul neked, ha néha az okoskodás helyett merészen figyelembe vennéd a tényeket is.


Eddig próbáltam nem személyeskedni... De ha a napiszar, kurucinfó színvonalára süllyedtünk... Én nem "tetszelegni" akarok ,hanem próbálom megérteni az adott szitut... Tudom, ezt az oroszfanoknak nehéz felfogni. Mint ahogy azt is, hogy ha valamely "kijelentésemmel" tévedek, azt el-beismerem. Ők persze erre nem képesek úgy nagyjából soha...


Ebből semmi nem derült ki. De az oroszfanoknak orgazmus. Most akkor jobb? A White Helmets meg egyértelműen egy propaganda szervezet, "like Soros-foundations"".
Az USA csapás meg szinte biztosan az iráni tengely ellen, vagyis figyelmeztetésül irányult.