Type 055 - kínai cirkáló osztály

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Erre írtam,hogy SLBM-re van pénz.
Igen, de ugyebár az egy stratégiai fegyver, míg egy romboló nem annyira. Rombolóba reaktort tenni szerintem feleslegesen drága mulatság. Akkor már inkább egy saját igényekre szabott Type-051C, mint köztes hajóosztály, míg minden részegységet kifejlesztenek a Liderhez.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 839
113
Igen, de ugyebár az egy stratégiai fegyver, míg egy romboló nem annyira. Rombolóba reaktort tenni szerintem feleslegesen drága mulatság. Akkor már inkább egy saját igényekre szabott Type-051C, mint köztes hajóosztály, míg minden részegységet kifejlesztenek a Liderhez.
Egyenlőre úgy áll,hogy akarat,megfelelő szárazdokk és hajtómű kell.A Redut elvileg már jó, de ezzel még várjuk meg a mostani tesztet.Ami tehát kardinális az a hajtómű minden más csak akarat kérdése.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 113
113
Szerintem igen. Asszem japánok csináltak először repülőgépfedélzeti AESA-t is és a saját F-15-öseikbe tették.
Az F-2-esekbe, a Sasokban amerikai radarok vannak.

Na közben azért utánakukkoltam, úgy tűnik (koreai wiki, ha a fordító jól működik), hogy az 5. Asagiri már ilyet kapott.
Tehát minimum 1990-től... Hát mit ne mondjak, szép teljesítmény.
Igen, persze kell hozzá a megfelelő háttér, a japánok a mennyiségi hátrányukat (először a kínai, majd az orosz, amerikai, szovjet, majd napjainkban megint a kínai flotta) mindig igyekeztek minőségi előnnyel kicsit kompenzálni. Főhet is a fejük, mert Kína a mennyiségi fölény mellé kezdi őket minőségileg is beérni, akár lehagyni is.
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 839
113
Minőségben a kínai flotta a japánt?Ne nevettesük már ki magunkat!
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 113
113
Minőségben a kínai flotta a japánt?Ne nevettesük már ki magunkat!
Type 052D és 055, főleg az utóbbi. Nukleáris tengók. Az új hordozók, különösen, ha elkészül majd a harmadik, ami elvileg már 80 000 tonna környéki katapultos lesz. Szóval igen, lassan minőségileg is beérik a japánokat. A fegyverzet, elektronika minőségéről, megbízhatóságáról fogalmam sincs, illetve kérdés, hogy egy átlag kínai tengerész kiképzésének alapossága eléri-e egy japánét.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Roni

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 839
113
A közelében nem járnak a japán fejlettségi szintnek.A japánok bizonyos területen még az amerikaiak előtt is járnak.Ne álomodozzatok!
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Type 052D és 055, főleg az utóbbi. Nukleáris tengók. Az új hordozók, különösen, ha elkészül majd a harmadik, ami elvileg már 80 000 tonna környéki katapultos lesz. Szóval igen, lassan minőségileg is beérik a japánokat. A fegyverzet, elektronika minőségéről, megbízhatóságáról fogalmam sincs, illetve kérdés, hogy egy átlag kínai tengerész kiképzésének alapossága eléri-e egy japánét.


Nuki tengoik meg mindig zajosak. NAGYON !
Az hogy mire kepes a sajat hordozojuk csak talalgatni lehet. A gepeik kepessegerol is. Csak gondold vegig az indiai MIG-29K kalvariajat ami meg ma is tart. Minden estre a hordozo szakmat minimum 10 ev megtanulni intenziv korulmenyek kozott. A kinaiak messze vannak ettol. Ovatosan lassan haladnak nehogy valami blama tortenjen. Roviden sehol nincsnek.

FEjlodnek de azert az nem eleg hogy jol nez ki a hajo meg sok van.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Nuki tengoik meg mindig zajosak. NAGYON !
Najó, de vannak neki DE meg AIP tengóik is.
Az hogy mire kepes a sajat hordozojuk csak talalgatni lehet. A gepeik kepessegerol is.
Ez ok, de a japánoknak nincs repülőgép hordozójuk.
Minden estre a hordozo szakmat minimum 10 ev megtanulni intenziv korulmenyek kozott. A kinaiak messze vannak ettol. Ovatosan lassan haladnak nehogy valami blama tortenjen. Roviden sehol nincsnek.
Ez igaz, de ebből a 10 évből már kb 6 letelt.
FEjlodnek de azert az nem eleg hogy jol nez ki a hajo meg sok van.
Itt most igazán a rombolókról volt szó. Japánnak van három igazán mondern romboló osztállya: Atago, Kongo és Akizuki. Ezeket hasonlítsd össze a jelenlegi csúcskategóriás Type 052D és Type 055 osztályokkal. Képességeiket tekintve papíron nagyjából összemérhetőek. Lassan pedig a mennyiségük is.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 113
113
A közelében nem járnak a japán fejlettségi szintnek.A japánok bizonyos területen még az amerikaiak előtt is járnak.Ne álomodozzatok!
Nem álmodoztam semmiröl, beszélgetünk. Nekem spec a JMSDF a kedvenc haditengerészetem, mind a hajóik kinézete, képességei, mind a rendelkezésükre álló források nagyon okos és hatékony felhasználása miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
A közelében nem járnak a japán fejlettségi szintnek.A japánok bizonyos területen még az amerikaiak előtt is járnak.Ne álomodozzatok!
Az természetesen vitatható, hogy ki áll jobbatn technológia terén, viszont az elég nyilvánvaló, hogy ha nem is előttük, de a közelében járnak a japánoknak.
Én csak annyit mondtam, hogy összemérhető a szint.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 113
113
Nuki tengoik meg mindig zajosak. NAGYON !
Az hogy mire kepes a sajat hordozojuk csak talalgatni lehet. A gepeik kepessegerol is. Csak gondold vegig az indiai MIG-29K kalvariajat ami meg ma is tart. Minden estre a hordozo szakmat minimum 10 ev megtanulni intenziv korulmenyek kozott. A kinaiak messze vannak ettol. Ovatosan lassan haladnak nehogy valami blama tortenjen. Roviden sehol nincsnek.

FEjlodnek de azert az nem eleg hogy jol nez ki a hajo meg sok van.
Elhiszem, hogy zajosak. A technológia, napi rutin viszont adott. Ha Japán, vagy Dél-Korea holnap bejelentenék, hogy nekiállnak a saját SSN programnak, biztos vagyok benne, hogy meglepően hamar egy jó képességű egységet építenének meg, történelmükben először. Kínának viszont évtizedes tapasztalatai vannak most már ezekkel hajótípusokkal, akkor is, ha technikailag elmaradnak pl az amerikai, vagy orosz egységektől. Ez mindenképpen előny szerintem.

Abban is igazad van, hogy nem tudjuk, mire képesek valójában a kínai STOBAR hordozók, sem a J-15-ösök. Csak találgathatunk, viszont ahogy Mack is írta, a Liaoning már 6 éve azon dolgozik, hogy kialakítsák az üzemeltetési és harceljárásokat, kijavítsák a gyermek betegségeket. Lassan, de haladnak. Szerintem a "sehol nincsenek" kijelentésed erős túlzás.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
OKE mert en nem lattam semmit ami alapjan kilehetne jelenteni a dolgot.
Nem sok kép van róluk mert állandóan kitakarják valamivel. A Type 052C romboló radarjáról van kép.
LfF1umn.jpg

és a wiki is elég bőségesen ír róla.
https://en.wikipedia.org/wiki/Type_346_Radar