Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 375
55 052
113
Azért néha akad olyan sorozat ami sok évadot megél és mégis nagyon jó szinte végig. pl. Csillagkapu , X-akták.
Nekem az a bajom a mai filmekkel, hogy nagyon egy témakörön rugóznak. Legalábbis az USA filmek.
Európában azért évente egy jó film kijön, csak nagyon nem hallunk róluk.
Pl.: Ha Isten úgy akarja /Se Dio vuole/ 2015/Olasz
Most láttam megint egy jó francia filmet is, de nem jut eszembe a címe....
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Azért néha akad olyan sorozat ami sok évadot megél és mégis nagyon jó szinte végig. pl. Csillagkapu , X-akták.
Nekem az a bajom a mai filmekkel, hogy nagyon egy témakörön rugóznak. Legalábbis az USA filmek.
Európában azért évente egy jó film kijön, csak nagyon nem hallunk róluk.
Pl.: Ha Isten úgy akarja /Se Dio vuole/ 2015/Olasz
Most láttam megint egy jó francia filmet is, de nem jut eszembe a címe....
Most nézem a Netflixen a spanyol Money Heistot (Casa de Papel), ami egy elég jól felépített nyomozós macska-egérharcos thriller. Forgatókönyv jó (első 4 részt egyben toltam), színészek is, illetve nagyon jó az angol szonkron, mert nehogy már spanyolul nézzem (viszont az angol felirat és a szinkron nem passzol :D), elég animéknél a japán eredeti :).
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
A Lost is Space sorozatot hatalmas kíváncsisággal fogadtam. Nagyon szeretem az ilyen űrkalandozós dolgokat meg a robinson családot is, tehát minden adott volt.
A bemutatók alapján akár nagy siker is lehetett volna, szuper effektek, igazán látvànyos. Aztán ahogy néztem a részeket egyre inkább fárasztani kezdett, ilyen idiótán összerakott cselekménysort még az életemben nem láttam, a karakterek vagy szellemi fogyatékosok vagy valamilyen komplexusban szenvednek.
Most már csak a remény van hogy esetleg jobb lesz.
Este, mogyorós csoki meg almalé mellé jó volt, én mondjuk azt vártam, hogy mikor állítja át a pszicho néni a robotot és lőnek szét mindenkit a vérbe. De úgy az 5. rész után már a kis Anakyn is egész jól tolta, meg úgy a színészek is belerázódtak. Azt mondjuk nem értem, hogy lesz ebből 2. évad, mert a végén élég egyértelműen átmentek a protos homeworldbe...

Altered Carbon első része után csak annyit tudtam kinyögni "aztakurva"...
Annak az első 4 részét néztük végig, Asszony szerette a könyvet, így főztem hozzá egy csomó paprikás krumplit. Hát, én úgy azóta inkább néznék bármit, mert nem tetszik az atmoszférája - film hosszúságban igen, de sorozatként darálva már büntet.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Tény, hogy vannak "hájpolt" AAA-snak mondott kritikán aluli szemetek (pl Black Panther), amihez képest az Altered Carbon felér egy evolúciós lépéssel, de attól még szar az AC. Sorozatokat tényleg lehet jókat kapni, de azért nem tucatszám. Van kb öt amit én is nézek, abból néha megszűnik egy-egy és jön helyette másik, de filmekből is vannak jók.
Pár amiket néztem: Taboo pl kurvajó volt, de a színész is benne, Designated Survivor (most kaszálták el, nézhető), Homeland, folyamatosan változik, azért érdekes, The americans, Star Wars Rebels (meg ami előtte volt csak nem jut eszembe a címe), South Park (örök kedvenc), American Gods (igazi különlegesség), Lucifer (ingadozó minőség), Billions, stb.
B kat színész általában az, akire nem mernik egy nagy költségvetésű film főszerepét rábízni, vagy inkább az az A kategóriás, akire rá merik bízni a főszerepét. Persze nem függvényszerű meghatározás, de egy irányt jól megmutat. A B kat színészekből viszont még mindig ki tudnak préselni egy netflix sorozat főszerepet.
Designated Survivor első évada szerintem tök jó volt, de szépen le is zárták és a 2. évadra ki is fújt nálam. Egyszerűen a 3-4. rész után elfelejtettem nézni.
Lucifer kellően őrült volt végig, de ott is be kellett már fejezni, hogy ne legyen rétestészta. A lezárás viszont marha jó volt (a 2 bónusz rész nem utána jön időrendben).
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Én csak most néztem meg egészében a Threads-t. Hasonló jöhetne kicsit látványosabban.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 021
113
Azért néha akad olyan sorozat ami sok évadot megél és mégis nagyon jó szinte végig. pl. Csillagkapu , X-akták.
Nekem az a bajom a mai filmekkel, hogy nagyon egy témakörön rugóznak. Legalábbis az USA filmek.
Európában azért évente egy jó film kijön, csak nagyon nem hallunk róluk.
Pl.: Ha Isten úgy akarja /Se Dio vuole/ 2015/Olasz
Most láttam megint egy jó francia filmet is, de nem jut eszembe a címe....
Olasz, Francia, Brit filmek nálam az utóbbi pár év kedvencei, mivel nincs olyan költségvetés hogy a látványra akarják felhúzni,az egész projectet, nekik még muszáj egy jó alapötlet, rendezés, szinészi munka hármassal foglalkozni!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Már az 5. résznél vagyok. Továbbra sem értem, hogy a "B kat" színészek beszólás min alapszik. Nagyon szeretném, ha csak a hollywoodi filmek legalább karcolgatnák azt a szintet alulról, amit látok a sorozatban. (Egyedül a Falconeer-t alakító színész lógott ki eddig.). Aki meg ismeri a Rome sorozatot annak meg nem kell bemutatni James Purefoy-t...

Ez a sorozat erőlködés nélkül mossa le az összes filmet, amit kb. az elmúlt fél évtizedben láttam moziban látvány, sztori, alakítás, minden téren. Ha csak a szutyok hollywoodi filmek fele ezen a szinten lenne, már az haladás lenne...
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75
M

molnibalage

Guest
Na, hétvégén megolv az Altered Carbon utolsó része. Röviden és tömörem, ez az összes eddigi sorozat közül amit eddig életem során láttam a sorozatkészítés csúcsa több szempontból is. Ha készült valaha 10/10-es sorozat, akkor ez kilóg a skálából nálam.

A film természetesen nem hibátlan, de olyan leverhetetlen magasságban van jelenleg nálam, hogy arra szavak alig vannak. Egyedül a Black Mirror rúg labdába, csak ott egymástól teljesen független részek, ha az utolsó rész pár "cameo" snittjét nem számítjuk.

A sorozat tempója valami eszméletlenül jó mem ül le egy pillanatra sem. Egyetlen egy színész volt, aki sajnos tényleg nagyon kilógott a sorból a többiekhez képest, pont aki az egyik lényeges fő/mellékszereplőt alakította (Falconeer), de mindenki mással tökéletesen meg voltam elégedve.

A sorozat egyszerre sci-fi, akció, nyomozós film noir szerű film úgy, hogy elég durva társadalomkritika is van benne ami összefonódik a többivel. A történet szuper, csavaros, gyak minden részre jutott egy WTF pillanat, a mellékszereplők is érdekesek. (Poe a kedvenc.)

Én mindenkinek csak ajánlani tudom.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
The Expanse, 3. évad
Én imádtam a The Expanse-t. Az első, de még valamennyire a második évad is úgy volt szórakoztató, hogy közben hard sci-fi volt, ahol nem lógott ki annyira a lóláb. A sima egyszeri néző kapott egy izgalmas űr-akció sorozatot, aki meg várt a hard sci-fi-re, az meg a nyálát csorgathatta az ilyen jeleneteken:

140_coriolis.jpg

A Coriolis erő hatása a kiöntött whiskey-re egy forgó lakómodul belső palástján létrehozott mesterséges gravitációnál​

1525478160.jpg

Ugyanezen erő hatása egy falnak dőlő nő hajára (feltapad a falra)
Eközben az űrhajók kialakítása is logikus, a fizikának megfelelő, vagyis a szintek nem "repülőgép módra", a hajó hossztengelyeében vannak elhelyezve, hanem egymás felett (vagyis mint egy emeletes ház) - mert gyorsításkor ugye a gyorsulás "lefele" fog haladni, ráadásul az űrhajók CGI modellje is korrekt volt.

E mellett ott voltak a karakterek, Miller igazi badass volt, Avalasara karizmatikus... és itt egy picit megtört a vonal, mert a főhősök többsége elég gyatra színészi tehetséget hoztak össze. Sem Holden, sem Naomi karaktere nem volt sem erős, sem jól játszott. Alex és Amos hátrább voltak tolva, de paradox módon mégis jobban játszanak egy fokkal, mint az első sorban ülők. Nem is szólva az epizódszereplőkről, Anderson Dawes (színész: Jared Haris) vagy K. Lopez (Greg Bryk) például eléggé kiemelkednek, kár, hogy kevés időt töltenek a képernyőn (vagy eleve rövidre volt írva a szerepük). No meg azért ott volt a trükkmesterek mélypontja Julie Mao átváltozott modelljének prezentálásával, ami annyira béna volt, hogy nagyon...

De kárpótolt a történet, a politikai sz@rkavarás, a morál zselés állagának bemutatása és így tovább. Annyira, hogy elnéztem azt, hogy terjed a hang a világűrben. Egye fene, ennyit lenyelek...

Nem volt egy világmegváltó sorozat, de mint Hard Sci-fi űrhajós sorozat, mégis kiemelkedett a Star Trek és Battlestar Galactica fémjelezete mocsárból (azok sem voltak rosszak, csak a fizika mindig el lett gáncsolva a dramaturgia és látványvilág érdekében). A Donnager csatája pedig a maga módján epic volt...

Jött a második évad, és ha pár apróbb-nagyobb marhaságot nem nézünk (pl. "gombnyomsára" deaktiválom a termonukleáris töltetet), akkor nagyjából hozta az első évad szintjét. A mellékszereplők erősödtek, Bobbie például ütött, mint karakter és a színésznő (Frankie Adams) is hozta szerintem a karaktert, Cotyar (Nick E. Tarabay) pedig szintén nagyon jó és bad-ass karakter lett. Még Shawn Doyle is jól formálta meg a Errinwright karakterét (róla nekem az jutott eszembe, hogy mennyire imádta mindenki gyűlölni Joffrey karakterét - ami azért nem kis mértékben a színészt méltatja...).

Itt jön a harmadik évad.

És... hát nem tudom. A történet folyása sem feltétlenül tetszik például Jules-Pierre Mao hogy hozhatta létre csodálatos cégbirodalmát, ha ennyire lazán ping-pongoznak vele. Vagy hogy az UN vezetése körüli szituációkat leírják (kb. az összes problémás rész abban a bizonyos kerek döntéshozó szobához köthető...). Sebaj, tovább lépünk ezen... De a fizika figyelembe vétele valahogy kimerült innentől kezdve a mágneses cipők, és a gyorsulás hatására össze-vissza repkedő szerszámok látványos prezentálásában.

  • Mi a franc ez a "hatótáv" dolog. Bakker, a világűrben nincs hatótáv. Igen, a gyorsítás a lényeg, ezt jól ábrázolták, csak a torpedók nyilván sokkal nagyobb hajtóanyag/tömeg aránnyal rendelkeznek, így jobban tudnak gyorsítani. Ám itt kőkemény "körök" vannak a hatótávolság szerint - ha beleérsz a körbe, kilőnek, ha nem, nem.
  • Kék robbanások a világűrben? Amiatt "elmegy a képernyő"? Meg nem látnak át a kék "felhőn"? Star Trek redux, meglévő technológiákat elfelejtették pár száz év után...
  • Előjöttek a "látványos dolog kell, csináljunk valamit" dolgok, pl. valamiért a raktérben kell lennie két embernek, a sisak oxigénellátása az űrhajóról menjen csővezetéken (soha eddig nem volt ilyen, gondolom nem is lesz többet), és csak azért, hogy aztán az egyik csővezeték elszabadulhasson... Brrr....
  • A legszebb a fénynél gyorsabb railgun-lövedékek és marsi rakéta története volt. Mutatják a hologrammon a stratégiai elrettentő fegyverek helyét, jól láthatóan a Nap körül, nagyjából a Mars pályáján elszórva:
Lv0JWwc.jpg

  • Mi történik? Kevesebb, mint 30 másodperc alatt megteszi a railgun lövedéke az utat a legtávolabbi célpontig is. Ott helyben megvárják a tárgyalóban. Mert kell a feszültség, na. Miközben itt több (tíz-száz)millió km-ről van szó. Amit még a fénynek is időbe tellik meg megtenni, nemhogy egy kinetikai lövedéknek. De a dráma miatt még a fénynél is gyorsabbak lettek a lövedékek.
  • "Szerencsére" a marsi válasz nem késik. Neki sem kell több, mint 20 másodperc, hogy a Földet elérje. Egy rakéta. Ouch...
Szóval... gáz.

Gáz, mert amúgy ez a jelenet például benne sem volt a könyvben. Oké, a könyv csak útjelző, de itt rossz irányba tértek el...

Akkor pedig még nem is beszéltünk arról, hogy a történet nagy ugrásokkal nagy marhaságokat tud összehozni. A másik kedvencem a csőbe huzott Roci-személyzet, akit a saját hajójukon vendégeskedő játszik ki. Szemforgatóan nevetségesen.
Kár, mert közben a Behemoth-on Drummer és Ashford jelenetei irgalmatlanul tetszettek. Inkább rájuk kellene építeni a sorozatot, és nem Holdenékre...
Kár, mert azért néhány karakternek zseniális jelenetek jutottak, Amos kapta a legjobb beszólást talán az egész eddigi sorozatban (I'm that guy)...

Itt álltam meg, és itt kb. kezdem el elveszíteni az érdeklődésem a sorozat iránt. Valahol megértem, hogy a SyFy elkaszálta. Lenne benne potenciál, de túlságosan is hullámzó, ráadásul a fő karakterek közül kevés a valóban szerethető, vagy legalább akire azt mondom, hogy érdekes - nehéz nem a Battlestar Galactica 2k3 / 2k4 mellé lerakni, ahol (legalábbis az elején) szinte mindegyik képernyőre kerülő karakter érdekfeszítő volt a maga módján. Érdekes, hogy sokan a SyFy-t anyázzák, közben meg ugye a gyártó Alcon felelős a sorozatért, a SyFy pedig csak az elsődleges TV megjelenést vette meg (akarta az egészet, de az Alcon nem adta, ezért lett a Netflixen is streamelhető a sorozat...). Ment a nagy, #savetheexpanse kampány, én pedig vakartam a fejem - ezt megmenteni? Minek? Hol vannak azok a jelenetek, azok az apróságok, amitől az első évad annyira különleges volt? Gyakorlatilag sehol, mert nem figyelnek rájuk. Sajnos...

Oké, Jeff Bezos személyesen jelentette be, hogy az Amazon berendeli a The Expanse 4. évadát, de valahogy nem érdekel már. Egy Marsi - Földi - OPA háború érdekelt volna, de ugye abból keveset kaptunk.

Szóval nem tudom. Én csalódtam, és legalábbis ideiglenesen kaszáltam a sorozatot (még nem futott le ugye a 3. évad). Talán majd egyszer befejezem a 3. évadot, mondjuk a 4. évad kijövetele előtt... De (nekem) nem ér sajnos többet.
 
M

molnibalage

Guest
The Expanse, 3. évad
Én imádtam a The Expanse-t. Az első, de még valamennyire a második évad is úgy volt szórakoztató, hogy közben hard sci-fi volt, ahol nem lógott ki annyira a lóláb. A sima egyszeri néző kapott egy izgalmas űr-akció sorozatot, aki meg várt a hard sci-fi-re, az meg a nyálát csorgathatta az ilyen jeleneteken:

140_coriolis.jpg

A Coriolis erő hatása a kiöntött whiskey-re egy forgó lakómodul belső palástján létrehozott mesterséges gravitációnál​

1525478160.jpg

Ugyanezen erő hatása egy falnak dőlő nő hajára (feltapad a falra)
Eközben az űrhajók kialakítása is logikus, a fizikának megfelelő, vagyis a szintek nem "repülőgép módra", a hajó hossztengelyeében vannak elhelyezve, hanem egymás felett (vagyis mint egy emeletes ház) - mert gyorsításkor ugye a gyorsulás "lefele" fog haladni, ráadásul az űrhajók CGI modellje is korrekt volt.

E mellett ott voltak a karakterek, Miller igazi badass volt, Avalasara karizmatikus... és itt egy picit megtört a vonal, mert a főhősök többsége elég gyatra színészi tehetséget hoztak össze. Sem Holden, sem Naomi karaktere nem volt sem erős, sem jól játszott. Alex és Amos hátrább voltak tolva, de paradox módon mégis jobban játszanak egy fokkal, mint az első sorban ülők. Nem is szólva az epizódszereplőkről, Anderson Dawes (színész: Jared Haris) vagy K. Lopez (Greg Bryk) például eléggé kiemelkednek, kár, hogy kevés időt töltenek a képernyőn (vagy eleve rövidre volt írva a szerepük). No meg azért ott volt a trükkmesterek mélypontja Julie Mao átváltozott modelljének prezentálásával, ami annyira béna volt, hogy nagyon...

De kárpótolt a történet, a politikai sz@rkavarás, a morál zselés állagának bemutatása és így tovább. Annyira, hogy elnéztem azt, hogy terjed a hang a világűrben. Egye fene, ennyit lenyelek...

Nem volt egy világmegváltó sorozat, de mint Hard Sci-fi űrhajós sorozat, mégis kiemelkedett a Star Trek és Battlestar Galactica fémjelezete mocsárból (azok sem voltak rosszak, csak a fizika mindig el lett gáncsolva a dramaturgia és látványvilág érdekében). A Donnager csatája pedig a maga módján epic volt...

Jött a második évad, és ha pár apróbb-nagyobb marhaságot nem nézünk (pl. "gombnyomsára" deaktiválom a termonukleáris töltetet), akkor nagyjából hozta az első évad szintjét. A mellékszereplők erősödtek, Bobbie például ütött, mint karakter és a színésznő (Frankie Adams) is hozta szerintem a karaktert, Cotyar (Nick E. Tarabay) pedig szintén nagyon jó és bad-ass karakter lett. Még Shawn Doyle is jól formálta meg a Errinwright karakterét (róla nekem az jutott eszembe, hogy mennyire imádta mindenki gyűlölni Joffrey karakterét - ami azért nem kis mértékben a színészt méltatja...).

Itt jön a harmadik évad.

És... hát nem tudom. A történet folyása sem feltétlenül tetszik például Jules-Pierre Mao hogy hozhatta létre csodálatos cégbirodalmát, ha ennyire lazán ping-pongoznak vele. Vagy hogy az UN vezetése körüli szituációkat leírják (kb. az összes problémás rész abban a bizonyos kerek döntéshozó szobához köthető...). Sebaj, tovább lépünk ezen... De a fizika figyelembe vétele valahogy kimerült innentől kezdve a mágneses cipők, és a gyorsulás hatására össze-vissza repkedő szerszámok látványos prezentálásában.

  • Mi a franc ez a "hatótáv" dolog. Bakker, a világűrben nincs hatótáv. Igen, a gyorsítás a lényeg, ezt jól ábrázolták, csak a torpedók nyilván sokkal nagyobb hajtóanyag/tömeg aránnyal rendelkeznek, így jobban tudnak gyorsítani. Ám itt kőkemény "körök" vannak a hatótávolság szerint - ha beleérsz a körbe, kilőnek, ha nem, nem.
  • Kék robbanások a világűrben? Amiatt "elmegy a képernyő"? Meg nem látnak át a kék "felhőn"? Star Trek redux, meglévő technológiákat elfelejtették pár száz év után...
  • Előjöttek a "látványos dolog kell, csináljunk valamit" dolgok, pl. valamiért a raktérben kell lennie két embernek, a sisak oxigénellátása az űrhajóról menjen csővezetéken (soha eddig nem volt ilyen, gondolom nem is lesz többet), és csak azért, hogy aztán az egyik csővezeték elszabadulhasson... Brrr....
  • A legszebb a fénynél gyorsabb railgun-lövedékek és marsi rakéta története volt. Mutatják a hologrammon a stratégiai elrettentő fegyverek helyét, jól láthatóan a Nap körül, nagyjából a Mars pályáján elszórva:
Lv0JWwc.jpg

  • Mi történik? Kevesebb, mint 30 másodperc alatt megteszi a railgun lövedéke az utat a legtávolabbi célpontig is. Ott helyben megvárják a tárgyalóban. Mert kell a feszültség, na. Miközben itt több (tíz-száz)millió km-ről van szó. Amit még a fénynek is időbe tellik meg megtenni, nemhogy egy kinetikai lövedéknek. De a dráma miatt még a fénynél is gyorsabbak lettek a lövedékek.
  • "Szerencsére" a marsi válasz nem késik. Neki sem kell több, mint 20 másodperc, hogy a Földet elérje. Egy rakéta. Ouch...
Szóval... gáz.

Gáz, mert amúgy ez a jelenet például benne sem volt a könyvben. Oké, a könyv csak útjelző, de itt rossz irányba tértek el...

Akkor pedig még nem is beszéltünk arról, hogy a történet nagy ugrásokkal nagy marhaságokat tud összehozni. A másik kedvencem a csőbe huzott Roci-személyzet, akit a saját hajójukon vendégeskedő játszik ki. Szemforgatóan nevetségesen.
Kár, mert közben a Behemoth-on Drummer és Ashford jelenetei irgalmatlanul tetszettek. Inkább rájuk kellene építeni a sorozatot, és nem Holdenékre...
Kár, mert azért néhány karakternek zseniális jelenetek jutottak, Amos kapta a legjobb beszólást talán az egész eddigi sorozatban (I'm that guy)...

Itt álltam meg, és itt kb. kezdem el elveszíteni az érdeklődésem a sorozat iránt. Valahol megértem, hogy a SyFy elkaszálta. Lenne benne potenciál, de túlságosan is hullámzó, ráadásul a fő karakterek közül kevés a valóban szerethető, vagy legalább akire azt mondom, hogy érdekes - nehéz nem a Battlestar Galactica 2k3 / 2k4 mellé lerakni, ahol (legalábbis az elején) szinte mindegyik képernyőre kerülő karakter érdekfeszítő volt a maga módján. Érdekes, hogy sokan a SyFy-t anyázzák, közben meg ugye a gyártó Alcon felelős a sorozatért, a SyFy pedig csak az elsődleges TV megjelenést vette meg (akarta az egészet, de az Alcon nem adta, ezért lett a Netflixen is streamelhető a sorozat...). Ment a nagy, #savetheexpanse kampány, én pedig vakartam a fejem - ezt megmenteni? Minek? Hol vannak azok a jelenetek, azok az apróságok, amitől az első évad annyira különleges volt? Gyakorlatilag sehol, mert nem figyelnek rájuk. Sajnos...

Oké, Jeff Bezos személyesen jelentette be, hogy az Amazon berendeli a The Expanse 4. évadát, de valahogy nem érdekel már. Egy Marsi - Földi - OPA háború érdekelt volna, de ugye abból keveset kaptunk.

Szóval nem tudom. Én csalódtam, és legalábbis ideiglenesen kaszáltam a sorozatot (még nem futott le ugye a 3. évad). Talán majd egyszer befejezem a 3. évadot, mondjuk a 4. évad kijövetele előtt... De (nekem) nem ér sajnos többet.
Ezek után inkább el sem kezdem, ezt a sok évadnyi időt inkább beforgatom másba...
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Ezek után inkább el sem kezdem, ezt a sok évadnyi időt inkább beforgatom másba...

Pedig amúgy nem beszélnék le róla senkit. Ha az űrhajós sci-fi sorozatokat nézzük, akkor azok közül most ez a legjobb, és tényleg olyan jelenetek illetve karakterek vannak benne, hogy bőven megéri elkezdeni...
 
  • Tetszik
Reactions: sidewinder12

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Pedig amúgy nem beszélnék le róla senkit. Ha az űrhajós sci-fi sorozatokat nézzük, akkor azok közül most ez a legjobb, és tényleg olyan jelenetek illetve karakterek vannak benne, hogy bőven megéri elkezdeni...
Sajnos a hard sci-fi legtöbbször ugyan ezen felnt említett hibákkal küzd. Aki szereti, (mint én) tud vele élni, aki meg nem szereti annak mindegy. Én mevárom a 4. évadot, és akkor kezdem el, utálom mikor 10-20 rész után fél évig rágom a körmöm mikor jön a következő, ráadásul olyankor újra kell nézni az évadot.
 
  • Tetszik
Reactions: Cifu

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 620
8 911
113
The Expanse, 3. évad
Én imádtam a The Expanse-t. Az első, de még valamennyire a második évad is úgy volt szórakoztató, hogy közben hard sci-fi volt, ahol nem lógott ki annyira a lóláb. A sima egyszeri néző kapott egy izgalmas űr-akció sorozatot, aki meg várt a hard sci-fi-re, az meg a nyálát csorgathatta az ilyen jeleneteken:

140_coriolis.jpg

A Coriolis erő hatása a kiöntött whiskey-re egy forgó lakómodul belső palástján létrehozott mesterséges gravitációnál​

1525478160.jpg

Ugyanezen erő hatása egy falnak dőlő nő hajára (feltapad a falra)
Eközben az űrhajók kialakítása is logikus, a fizikának megfelelő, vagyis a szintek nem "repülőgép módra", a hajó hossztengelyeében vannak elhelyezve, hanem egymás felett (vagyis mint egy emeletes ház) - mert gyorsításkor ugye a gyorsulás "lefele" fog haladni, ráadásul az űrhajók CGI modellje is korrekt volt.

E mellett ott voltak a karakterek, Miller igazi badass volt, Avalasara karizmatikus... és itt egy picit megtört a vonal, mert a főhősök többsége elég gyatra színészi tehetséget hoztak össze. Sem Holden, sem Naomi karaktere nem volt sem erős, sem jól játszott. Alex és Amos hátrább voltak tolva, de paradox módon mégis jobban játszanak egy fokkal, mint az első sorban ülők. Nem is szólva az epizódszereplőkről, Anderson Dawes (színész: Jared Haris) vagy K. Lopez (Greg Bryk) például eléggé kiemelkednek, kár, hogy kevés időt töltenek a képernyőn (vagy eleve rövidre volt írva a szerepük). No meg azért ott volt a trükkmesterek mélypontja Julie Mao átváltozott modelljének prezentálásával, ami annyira béna volt, hogy nagyon...

De kárpótolt a történet, a politikai sz@rkavarás, a morál zselés állagának bemutatása és így tovább. Annyira, hogy elnéztem azt, hogy terjed a hang a világűrben. Egye fene, ennyit lenyelek...

Nem volt egy világmegváltó sorozat, de mint Hard Sci-fi űrhajós sorozat, mégis kiemelkedett a Star Trek és Battlestar Galactica fémjelezete mocsárból (azok sem voltak rosszak, csak a fizika mindig el lett gáncsolva a dramaturgia és látványvilág érdekében). A Donnager csatája pedig a maga módján epic volt...

Jött a második évad, és ha pár apróbb-nagyobb marhaságot nem nézünk (pl. "gombnyomsára" deaktiválom a termonukleáris töltetet), akkor nagyjából hozta az első évad szintjét. A mellékszereplők erősödtek, Bobbie például ütött, mint karakter és a színésznő (Frankie Adams) is hozta szerintem a karaktert, Cotyar (Nick E. Tarabay) pedig szintén nagyon jó és bad-ass karakter lett. Még Shawn Doyle is jól formálta meg a Errinwright karakterét (róla nekem az jutott eszembe, hogy mennyire imádta mindenki gyűlölni Joffrey karakterét - ami azért nem kis mértékben a színészt méltatja...).

Itt jön a harmadik évad.

És... hát nem tudom. A történet folyása sem feltétlenül tetszik például Jules-Pierre Mao hogy hozhatta létre csodálatos cégbirodalmát, ha ennyire lazán ping-pongoznak vele. Vagy hogy az UN vezetése körüli szituációkat leírják (kb. az összes problémás rész abban a bizonyos kerek döntéshozó szobához köthető...). Sebaj, tovább lépünk ezen... De a fizika figyelembe vétele valahogy kimerült innentől kezdve a mágneses cipők, és a gyorsulás hatására össze-vissza repkedő szerszámok látványos prezentálásában.

  • Mi a franc ez a "hatótáv" dolog. Bakker, a világűrben nincs hatótáv. Igen, a gyorsítás a lényeg, ezt jól ábrázolták, csak a torpedók nyilván sokkal nagyobb hajtóanyag/tömeg aránnyal rendelkeznek, így jobban tudnak gyorsítani. Ám itt kőkemény "körök" vannak a hatótávolság szerint - ha beleérsz a körbe, kilőnek, ha nem, nem.
  • Kék robbanások a világűrben? Amiatt "elmegy a képernyő"? Meg nem látnak át a kék "felhőn"? Star Trek redux, meglévő technológiákat elfelejtették pár száz év után...
  • Előjöttek a "látványos dolog kell, csináljunk valamit" dolgok, pl. valamiért a raktérben kell lennie két embernek, a sisak oxigénellátása az űrhajóról menjen csővezetéken (soha eddig nem volt ilyen, gondolom nem is lesz többet), és csak azért, hogy aztán az egyik csővezeték elszabadulhasson... Brrr....
  • A legszebb a fénynél gyorsabb railgun-lövedékek és marsi rakéta története volt. Mutatják a hologrammon a stratégiai elrettentő fegyverek helyét, jól láthatóan a Nap körül, nagyjából a Mars pályáján elszórva:
Lv0JWwc.jpg

  • Mi történik? Kevesebb, mint 30 másodperc alatt megteszi a railgun lövedéke az utat a legtávolabbi célpontig is. Ott helyben megvárják a tárgyalóban. Mert kell a feszültség, na. Miközben itt több (tíz-száz)millió km-ről van szó. Amit még a fénynek is időbe tellik meg megtenni, nemhogy egy kinetikai lövedéknek. De a dráma miatt még a fénynél is gyorsabbak lettek a lövedékek.
  • "Szerencsére" a marsi válasz nem késik. Neki sem kell több, mint 20 másodperc, hogy a Földet elérje. Egy rakéta. Ouch...
Szóval... gáz.

Gáz, mert amúgy ez a jelenet például benne sem volt a könyvben. Oké, a könyv csak útjelző, de itt rossz irányba tértek el...

Akkor pedig még nem is beszéltünk arról, hogy a történet nagy ugrásokkal nagy marhaságokat tud összehozni. A másik kedvencem a csőbe huzott Roci-személyzet, akit a saját hajójukon vendégeskedő játszik ki. Szemforgatóan nevetségesen.
Kár, mert közben a Behemoth-on Drummer és Ashford jelenetei irgalmatlanul tetszettek. Inkább rájuk kellene építeni a sorozatot, és nem Holdenékre...
Kár, mert azért néhány karakternek zseniális jelenetek jutottak, Amos kapta a legjobb beszólást talán az egész eddigi sorozatban (I'm that guy)...

Itt álltam meg, és itt kb. kezdem el elveszíteni az érdeklődésem a sorozat iránt. Valahol megértem, hogy a SyFy elkaszálta. Lenne benne potenciál, de túlságosan is hullámzó, ráadásul a fő karakterek közül kevés a valóban szerethető, vagy legalább akire azt mondom, hogy érdekes - nehéz nem a Battlestar Galactica 2k3 / 2k4 mellé lerakni, ahol (legalábbis az elején) szinte mindegyik képernyőre kerülő karakter érdekfeszítő volt a maga módján. Érdekes, hogy sokan a SyFy-t anyázzák, közben meg ugye a gyártó Alcon felelős a sorozatért, a SyFy pedig csak az elsődleges TV megjelenést vette meg (akarta az egészet, de az Alcon nem adta, ezért lett a Netflixen is streamelhető a sorozat...). Ment a nagy, #savetheexpanse kampány, én pedig vakartam a fejem - ezt megmenteni? Minek? Hol vannak azok a jelenetek, azok az apróságok, amitől az első évad annyira különleges volt? Gyakorlatilag sehol, mert nem figyelnek rájuk. Sajnos...

Oké, Jeff Bezos személyesen jelentette be, hogy az Amazon berendeli a The Expanse 4. évadát, de valahogy nem érdekel már. Egy Marsi - Földi - OPA háború érdekelt volna, de ugye abból keveset kaptunk.

Szóval nem tudom. Én csalódtam, és legalábbis ideiglenesen kaszáltam a sorozatot (még nem futott le ugye a 3. évad). Talán majd egyszer befejezem a 3. évadot, mondjuk a 4. évad kijövetele előtt... De (nekem) nem ér sajnos többet.

Egyetértek mindazzal amiket leírtál.Sajnos valóban kevésbé vették figyelembe ebben az évadban a fizikát. Engem a politikai szarkeverés ábrázolása győzött meg,hogy tovább nézzem. Néha olyan volt, mintha napjainkban játszódna a történet. Amos beszólása zseniális volt, meg az az egész rész amiben elhangzott. Én folytatom,mert kíváncsi vagyok,hogyan alakul tovább a sztori.
 
  • Tetszik
Reactions: Cifu

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 620
8 911
113
Szergej Lukjanyenko újabb művének készült el a filmváltozata. A film (és a könyv) eredti címe Csernavik. A könyv Magyarországon is kapható,a címe: Világok őre.
A filmet május 25-én mutatták be Oroszországban, jelenleg a második legnézettebb film a mozikban:
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Szergej Lukjanyenko újabb művének készült el a filmváltozata. A film (és a könyv) eredti címe Csernavik. A könyv Magyarországon is kapható,a címe: Világok őre.
A filmet május 25-én mutatták be Oroszországban, jelenleg a második legnézettebb film a mozikban:
A film a Világök őre + Őrök világa könyveket fedi le, vagy csak az egyik? Anno tetszett, jópofa stílusa volt.