T-84 / Oplot / Jatagan (Ukrajna)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 675
34 555
113
Megnéztem a videokat a T84 ről autotöltő beragad a cső meg rezeg mint a kocsonya, az Armatát nem értem miért hoztad szóba fényévekkel előbbre jár mint ez az Ukrán csodajárgány. Megkockáztatom a t64 jobb mint ez a szutyok. pedig azt több mint 50 éve fejlesztették ki.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Megnéztem a videokat a T84 ről autotöltő beragad a cső meg rezeg mint a kocsonya, az Armatát nem értem miért hoztad szóba fényévekkel előbbre jár mint ez az Ukrán csodajárgány. Megkockáztatom a t64 jobb mint ez a szutyok. pedig azt több mint 50 éve fejlesztették ki.

Azt probalom meg elmagyarazni hogy ez az Oplot egy fejlesztes protoja csak ugy mint az Armata ami szinten gyermekbetegsegekkel kuzd.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 362
113
Ezek szerint az Armata is szarrakas ? Vagy esetleg az is csak a tervezoi gyartoi gyermekbetegsegekkel kuzd.

BTR-4 eloszor vacak volt aztan most az indonezek mar elegdettek vele. Fejlodnek. Van honnan van mibol es van hova. Nekunk csak a "van hova" all rendelkezesre egyelore.
Armata ez most, mért hozod ide? Vagy akkor ez az ukrán tank is egy merőben új koncepció és még nem érett meg a hadrendben állításra ? Ezt akarod mondani. Pedig én így tudom, hogy exportálni és akarták és csupán a T-64 tovább fejlesztése mint az oroszoknál T-72 tovább fejlesztéséből lett a T-90-ek. Amennyiben ez így van a összevetéshez a T-90 kell használni!
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Armata ez most, mért hozod ide? Vagy akkor ez az ukrán tank is egy merőben új koncepció és még nem érett meg a hadrendben állításra ? Ezt akarod mondani. Pedig én így tudom, hogy exportálni és akarták és csupán a T-64 tovább fejlesztése mint az oroszoknál T-72 tovább fejlesztéséből lett a T-90-ek. Amennyiben ez így van a összevetéshez a T-90 kell használni!
oke

Foladom.

Tema reszemrol befelyezve.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Valamiért nem használják a saját kis polgarhaborujukban sem. Pedig eltelt már több mint négy év. Ez mindent elmond szerintem arról hogy mennyit ér valójában.
 
  • Tetszik
Reactions: nekerdez and gacsat

drqv

Well-Known Member
2015. február 20.
722
1 144
93
https://bmpd.livejournal.com/3239652.html

Érdekes, hogy ilyen gyorsan és részletesen nyilvánosságra kerültek ezek a hiányosságok, van kép, videó, interjú is. Értem én, hogy nyugatias transzparencia meg minden, de csak egy háborúban álló ország elsővonalas harckocsijáról van szó. Lehet, hogy szándékos szabotázs történt, és egy nagyobb Abrams beszerzéshez akartak politikai támogatást szerezni ezzel az akcióval?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Van elvileg 1 db prototípus belőle. Hol használnák el ?
Gyarthattak volna már eleget, jah de azt se tudnak. Minden esetre miért a Thaj tankokat csavarozzak mikor kertjuk végében meg lőnek? Az oroszok kivitték a 90-est szirbe, igaz a regebbieket, de csak kivitték élesben, meg Donbasszban is kirándult már egyet allitolag, az Opjot vagy a Jatagan hol, és miért nem? Statikus soron kiállítási tárgy, meg pár PR szemlén.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
Gyarthattak volna már eleget, jah de azt se tudnak. Minden esetre miért a Thaj tankokat csavarozzak mikor kertjuk végében meg lőnek? Az oroszok kivitték a 90-est szirbe, igaz a regebbieket, de csak kivitték élesben, meg Donbasszban is kirándult már egyet allitolag, az Opjot vagy a Jatagan hol, és miért nem? Statikus soron kiállítási tárgy, meg pár PR szemlén.
Thaj tankokat se csavaroznak. Tudtommal a kínaiak lecsapták az üzletet a kezükről pont emiatt, hogy nem tudtak időre eleget legyártani. Nost mi lett volna ha még a fronton is vesztettek volna belőlük?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 534
113
Thajföldnek 49 darab T-84T (Oplot-M) harckocsit szállítottak le 7 év alatt. Első 5-őt 2,5 év késéssel. Jelenleg nem gyártanak az ukrán hadseregnek egyetlen darabot sem.Egy prototípussal rendelkeznek az ukránok összesen. 2009-ben rendeltek belőle 10 darabot az ukrán hadseregnek , de pénzhiány miatt nem lett belőle semmi. 2013-ban kezdték el a T-84 Oplot-M szériagyártását Thajföld számára. Az ukrán stratégia, hogy az export bevételekből a szovjet T-64-seket modernizálják Bulat szintre. Olcsóbb és csak pár hónapot vesz igénybe, míg az Oplot gyártási ciklusa 9 hónap.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 534
113
5 típusváltozatról, és az utolsó változatból (Oplot-M) 10db-ról ír a wiki, ami a seregben szolgál, ha lehet hinni neki.
Csak 1 darab van nekik(protó).Lásd az előző hsz-t.

UKrajnának összesen 6 darab T-84U "Oplot" harckocsija van, amikkel versenyeztek a németországi harckocsi versenyen.