[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Hát ennek a nem is tudom minek aztán van bőr a képén....
  • MSZP-s volt a lelkem és az ő regnálásuk alatt sikerült a drága és szar Gripen szerződésmódosítást megcsinálni és most van képe arról pofázni, hogy drága.
  • Joga van tudni...? Aha... Akkor kérném azt, hogy a Gripen szerződés legyen nyilvános. Ki is titkosította pl. a maradványértéken itt marad részét?
A gilisztában több a gerinc, mint benne...

"Hát ennek a nem is tudom minek" ez egy találó jelző , ez lény mióta ért hadi beszerzésekhez ? ?
Nem értem ez mit okoskodik , volt 8 évük tenni , mondjuk tettek is a leépülésért rendesen...
Végig hallgattam az egészet de egy jó érzésű magyar embernek ökölbe szorul az keze.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 375
7 851
113
Izgalmas éveknek nézünk elébe,...hálIstennek :)
Szerintem az irányított 70 mm lehet amit a Swédeknél is teszteltek.
A Spike vagy ehhez hasonló cuccok nem hiném hogy minden gép fel lesz ezekből fegyverezve. Nem is lenne értelme. Viszont elképzelhető hogy majd tényleg vesznek komolyabb cuccokat a gépekhez.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 044
33 217
113
Integralva szerintem mindegyik gephez lessz minden az lenne szerintem plusz koltseg ha valameik nem kapna meg a programot. A lezer iranyotott raketak meg ugye blokbol imdulnak es a blokk a legfilleresebb dolog. Ugyhogy szerintem inkabb az iranyitott fegyverek mennyisege a nagyobb kerdes ami viszont egy filleres eszkoz a nagytesokhoz kepest.meg biztos van valami minimum javadalmazas a csomaghoz ami ha csak a blokkos inditasbol indulok ki jo par geppuska feszek vagy apc minusz az esetleges ellennek... Komolyabb panceltoro kepesseg a helire aggatas teren ahogy Tonyo is irja nem tul eselyes ha megis lessz egy ket tucatnal tobb nem lessz/de szerintem nem is akkora gond inkabb legyen egy tucat atgm es 150 infras mint ket tucat atgm es 30 infras... / nem feltetlen kell veluk hk ra vadaszni. /sokkal tobbet er 10x annyi geppuskafeszek vagy apc kipatintasa mint x hk je./ foleg hogy mennyiseg is lessz a madarkakbol igy szinte akarhol pikk pakk ottlehetnek./ ha meg ugyis kikepzogepet akarnak venni vegyenek fegyverezhetot ami sdbt hajigal vagy gbu t meg maverick et kettot es kessz. Amennyi hk van a szomszedoknak egy normalis mennyisegu foldi atgm melle epp eleg. Hirmas helyett meg olcso glsdb t kellene beszerezni meg par drontdront /eleg az a 150 km hatotav nekunk es az olcsosaga mellett az sdb reszet a gripen is halyigalhatja. Vagy epp a beszerzendo kikepzogep./
 
  • Tetszik
Reactions: Pal and tonyo

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 606
8 787
113
Jujj.... az elhangzottakból nekem kisarkítva az jött át, hogy a katonák azt tapasztalták a gyakorlatokon az együttműködések során, hogy minden jelenlegi helikopter szar, ezért vettünk inkább egy prototípust. Idejöttek vele éleslövészetre, elámultak a csúcstechnikán (21. század) és egyből ezt választották. Hátha ez jó lesz., mert tapasztalat még nincs vele. Nyilván nem ezt akarták mondani, csak próbálták megmagyarázni és magukra vállalni hogy a kormány miért nem vett semmit 6 évig. Pedig ha igaz az, amit MNO írt, akkor az összes többi típust is már majdnem megvettük legalább egyszer. De lényeg hogy vettünk végre valami.

MNO mit is írt pontosan? Sajnos nagyon régen néztem már (igen,tudom,hogy megszűnt a Magyar Nemzet újság)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 856
73 203
113
Ja erre gondolt?!? Köszönöm. (Ezt már tegnap belinkelték ide. )

Újranéztem néhányszor. Ebben hol és melyik katona mondja hogy lesznek irányított fegyvereink? Szerintem nem mondtak ilyet.
Annyit mondanak 4.30-nál hogy a mentő helikopterektől az különbözteti meg a katonai változatot, hogy a katonai helikoptereken lehetnek fegyverek is. Nyilván valami lesz majd rajta, különben nem kellene a HForce.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 856
73 203
113
Vajon milyen színűek lesznek az új helikopterek? Mostanában a légierőnél a sötétszürke a "divat". (A319, Zlin, Mi-24)
Remélem, el fog térni a szerbekétől.


 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Újranéztem néhányszor. Ebben hol és melyik katona mondja hogy lesznek irányított fegyvereink? Szerintem nem mondtak ilyet.
Annyit mondanak 4.30-nál hogy a mentő helikopterektől az különbözteti meg a katonai változatot, hogy a katonai helikoptereken lehetnek fegyverek is. Nyilván valami lesz majd rajta, különben nem kellene a HForce.
Iranyitott raketak (vagy ATGM) nelkul ostobasag lenne. Ma mar azert nem szekeres a hadugyminiszter. Bar hivatalos info errol valoban nincs meg.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 715
64 850
113
Vajon milyen színűek lesznek az új helikopterek? Mostanában a légierőnél a sötétszürke a "divat". (A319, Zlin, Mi-24)
Remélem, el fog térni a szerbekétől.


Mondjuk ilyen? :) Viszont a színekre visszatérve a mókuska meg sima zöld. Mondjuk szerintem tökmindegy csak ne piros,fehér,vagy sárga legyen.
h145m_thai_navy.jpg
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Echo tv íntejút megnéztem a bázis parancsnokkal ezzel a beszerzéssel mi vagyunk a 3. ország amelynél hadrendbe áll és mi leszünk a legnagyobb üzemeltetők. Németeknek csak 17 ilyen gépük van. Szerbek még csak tervezik a beszerzést!
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 375
7 851
113
De ezek közül eddig csak a szerbek rendeltek Hforce-os változatot?
Igen. A Thai ok a tengerésztnek (ellenőrzés,kutatás)
A németek a külünlegesekhez
A szerbek rendelték meg a hadsereg részére a H'forcet. A belügyi az más rendszerrel lesz leszálítva.
Mi leszünk az elsők akik nagyobb mennyiségben fogjuk rendszerbe állítani a H-force t.
Ami előrevetítí a későbbi szállító helikopter tipusát is. Nagyon valószínű hogy a H-sorozatt valamelyik tagját/tagjait fogják rendszeresíteni. Voltak pletykák a neten hogy az Airbus helikopter közel 40 db eladással számol itt. A 40 db különböző tipusok lehetnek.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Igen. A Thai ok a tengerésztnek (ellenőrzés,kutatás)
A németek a külünlegesekhez
A szerbek rendelték meg a hadsereg részére a H'forcet. A belügyi az más rendszerrel lesz leszálítva.
Mi leszünk az elsők akik nagyobb mennyiségben fogjuk rendszerbe állítani a H-force t.
Ami előrevetítí a későbbi szállító helikopter tipusát is. Nagyon valószínű hogy a H-sorozatt valamelyik tagját/tagjait fogják rendszeresíteni. Voltak pletykák a neten hogy az Airbus helikopter közel 40 db eladással számol itt. A 40 db különböző tipusok lehetnek.
2024 jön a csomag második része. Mivel ezek tényleg nagyon friss gépek és nálunk lesz egyedül eddig 20 H gép (ami a típus számára referencia) a csomag ár érték aránya tényleg kedvező lehet. Mástól jobb csomagot nem kaphattunk volna!
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and marton

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 617
5 332
113
Újranéztem néhányszor. Ebben hol és melyik katona mondja hogy lesznek irányított fegyvereink? Szerintem nem mondtak ilyet.
Annyit mondanak 4.30-nál hogy a mentő helikopterektől az különbözteti meg a katonai változatot, hogy a katonai helikoptereken lehetnek fegyverek is. Nyilván valami lesz majd rajta, különben nem kellene a HForce.

Airbus tervez vmi atgm-et integrálni rá? Vagy ha akarunk pl Spike-ot, akkor nekünk kell kicsengetni a "telepítést"?