1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Terminator által indítva @ 2018. július 4..

1. alali77

alali77 Well-Known Member

https://kameraaltal.blog.hu/2018/07/22/airbus_h145m
    kiemelném belőle:
    Mennyit repülnek egy évben kérdésre nem titkolt a válasz, hogy a 150 óra a minimum, de az igen tapasztaltak, meg akik a típussal a kezdetek óta repülnek, az éves repült óra számuk bőven 500 óra felett ketyeg. Hogy a számok beszéljenek ismét, 2015 év végén érkezett meg az első gép, és másfél év alatt a tizenöt megrendelt példányt le is szállították, 2017 novemberében pedig túl is lépték az 5000-ik repült órát, ez pedig 300 óra gépenkénti átlag, de tovább fokozva a számok varázsát, a teljes H-145M flotta 99%-os hadrafoghatóságot ért el 2017 év végére, nagyjavításra pedig Donauwörthben kerül majd sor a gépenkénti 6000-ik óra után, a következő években, tervezett szerint 2021-ig

Python, wolfram and arcas like this.
  2. Terminator

Terminator Well-Known Member

Ne ájuljunk már el mindentől....

Ha elosztod, akkor egy gép évente átlagosan 167 órát repült. Nem a pilóták, a gépek. Valószínűleg több pilóta van mint gép. Valaki eddig az átlagnál sokkal többet repült, van aki sokkal kevesebbet.
    2 év, 15 gép, 5000 óra.

A két Mókus Szolnokon 15 hónap alatt 1300 órát repült. Az gépenként évente átlagosan 406 óra.
    1,6 év, 2 gép, 1300 óra

3. phaidros

phaidros Well-Known Member

4. Terminator

Nem tudok számolni... a 15 hónap az 1,25 év.... azaz a Mókusoknál évi 520 óra gépenként átlagosan.

(Csak rájöttem, hogy miért nem jött ki az az 500 óra feletti átlag, amire elékeztem :rolleyes:)

borisz likes this.
  5. arcas

arcas Well-Known Member

Most már lehet ájulni? :D

6. alali77

alali77 Well-Known Member

Nem ájulok el mindentől, ha elosztom akkor valóban az jön ki hogy az első ~két év alatt egy gép átlagosan 330órát repült. De valószinüleg ha figyelembe vesszük hogy az első kettő kapták meg csak 2015 decemberben akkor simán kijön hogy az éves repült átlaguk 500óra/év, és az nem rossz.
    És igen, a Mókusok működése is zseniális! Nem tudom mennyire jön ki vele egy repült óra, de szerintem azokból is kellene még 2-3 jó állapotú kiképzésre.

arcas likes this.
  7. Pista a hegyről

Pista a hegyről Well-Known Member

Szerintem ilyen alap protokoll a különleges erőknél, ha nyilvános szereplés van. Emlékszem a repülőnapokon a KMZ-sek is maszkban osztották a színes cerkákat

wolfram likes this.
  8. Terminator

Bocs, kicsit erős volt a beszólásom.

Ez az évente átlagosan 167 óra repülés azt jelenti, hogy egy-egy gép átlagosan minden második nap repül egy órát. Vagy azt hogy minden nap van 7 gép, ami repül egy órát. Szerintem ezt a magyar légimentők EC-135-ösei is simán hozzák. Ez a normális. Nem az, a ami nálunk ment 2012 környékén az orosz helikopterekkel.

fip7, endre, arcas and 1 other person like this.
  9. Terminator

honved likes this.
  10. wolfram

wolfram Well-Known Member

fishbed, Python and arcas like this.
  11. rappali_

rappali_ Well-Known Member

Van valami Stanag szabvány. Lehet tudni, h melyiknek felel meg? Repeszvédelmet már a nap+védőszemcsi is tud. Csak komolyabb annál-remélem.

12. Terminator

https://magyaridok.hu/belfold/modern-harci-helikopterek-a-honvedsegnel-3337532/

"A bemutatón elmondták, hogy hazánk a legmagasabb szintű HForce rendszerrel rendelte meg a gépeket, ami infravörös önirányítású levegő-levegő, illetve lézervezérlésű levegő-föld rakéták, 20 milliméteres gépágyú, 12,7 milliméteres géppuska és 70 milliméteres, nem irányított rakéták felfüggesztésének lehetőségét jelenti."

wolfram, arcas, fip7 and 3 others like this.
  13. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

Minek a nehézgéppuska, ha már van gépágyú?

14. rudi

rudi Well-Known Member

Szerintem sokkal inkább az a kérdés egyáltalán kell e rá csöves fegyver?
    Ne felejtsük el hogy ~1000 m-en belül - ahol a gépágyú vagy nehéz gp. már szóba jöhet - maga a heli is zsíros célpont mindennek ami lőni tud.
    Nem sokáig lesznek bevethetőek ha csöves fegyverekkel küldjük őket harcba...

endre and wolfram like this.
  15. papajoe

papajoe Well-Known Member

Erről van itt nagybaszó kérem!
    Bár csövesből elég lenne egyik is,szerintem.

tindalos likes this.
  16. tonyo

tonyo Well-Known Member

Látom már megint kezd feltőrni a jó magyar szokás. Miért ...............
    Nem mindegy. A csomag része. Ha nem kérjük a csomag semmivel nem lesz olcsobb annál. Egyébként valamilyen hasznos is az a géppuska/gépágyú. Léteznek kisebb műveletek is. Kevésbé erős célpontok.
    Erről pont az F-4 es jut esszembe. Miért kell arra gépágyú. Elég lesz rá a rakéta is alapon. Megkapták az első harci körülményeket. Keserű tapasztalat. Utánna visítva rakták fel a különböző csöves konténereket.

Loken, misinator, Python and 7 others like this.
  17. borisz

borisz Well-Known Member

A Tigrisre sem tettek fel. Aztán kiderült, hogy milyen okos húzás volt.

18. nekerdez

nekerdez Well-Known Member

Remek kis fegyverzet 10 db ilyen gép összehangolt akcióval már képes pusztítani !

tindalos and zsolti like this.
  19. tindalos

tindalos Well-Known Member

Airbus-os szerelők szerint a 20mm-essel gondok lesznek.Lehet hogy túl nagy ennek a kis gépnek...?!

endre, Python, Luthero and 4 others like this.
  20. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nem lennék meglepve.

Ezen oldal megosztása