1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Terminator által indítva @ 2018. július 4..

1. migfun

migfun Well-Known Member

2. Sivatagiróka

Sivatagiróka Well-Known Member

"Hát ennek a nem is tudom minek" ez egy találó jelző , ez lény mióta ért hadi beszerzésekhez ? ?
    Nem értem ez mit okoskodik , volt 8 évük tenni , mondjuk tettek is a leépülésért rendesen...
    Végig hallgattam az egészet de egy jó érzésű magyar embernek ökölbe szorul az keze.

rappali_, antigonosz and Pal like this.
  3. tonyo

tonyo Well-Known Member

Szerintem az irányított 70 mm lehet amit a Swédeknél is teszteltek.
    A Spike vagy ehhez hasonló cuccok nem hiném hogy minden gép fel lesz ezekből fegyverezve. Nem is lenne értelme. Viszont elképzelhető hogy majd tényleg vesznek komolyabb cuccokat a gépekhez.

4. Szittya

Szittya Well-Known Member

Integralva szerintem mindegyik gephez lessz minden az lenne szerintem plusz koltseg ha valameik nem kapna meg a programot. A lezer iranyotott raketak meg ugye blokbol imdulnak es a blokk a legfilleresebb dolog. Ugyhogy szerintem inkabb az iranyitott fegyverek mennyisege a nagyobb kerdes ami viszont egy filleres eszkoz a nagytesokhoz kepest.meg biztos van valami minimum javadalmazas a csomaghoz ami ha csak a blokkos inditasbol indulok ki jo par geppuska feszek vagy apc minusz az esetleges ellennek... Komolyabb panceltoro kepesseg a helire aggatas teren ahogy Tonyo is irja nem tul eselyes ha megis lessz egy ket tucatnal tobb nem lessz/de szerintem nem is akkora gond inkabb legyen egy tucat atgm es 150 infras mint ket tucat atgm es 30 infras... / nem feltetlen kell veluk hk ra vadaszni. /sokkal tobbet er 10x annyi geppuskafeszek vagy apc kipatintasa mint x hk je./ foleg hogy mennyiseg is lessz a madarkakbol igy szinte akarhol pikk pakk ottlehetnek./ ha meg ugyis kikepzogepet akarnak venni vegyenek fegyverezhetot ami sdbt hajigal vagy gbu t meg maverick et kettot es kessz. Amennyi hk van a szomszedoknak egy normalis mennyisegu foldi atgm melle epp eleg. Hirmas helyett meg olcso glsdb t kellene beszerezni meg par drontdront /eleg az a 150 km hatotav nekunk es az olcsosaga mellett az sdb reszet a gripen is halyigalhatja. Vagy epp a beszerzendo kikepzogep./

Pal and tonyo like this.
  5. Terminator

Terminator Well-Known Member

Hol és mikor nyilatkozta? Link?

6. emel

emel Well-Known Member

7. Terminator

8. sidewinder12

sidewinder12 Well-Known Member

MNO mit is írt pontosan? Sajnos nagyon régen néztem már (igen,tudom,hogy megszűnt a Magyar Nemzet újság)

9. Terminator

Újranéztem néhányszor. Ebben hol és melyik katona mondja hogy lesznek irányított fegyvereink? Szerintem nem mondtak ilyet.
    Annyit mondanak 4.30-nál hogy a mentő helikopterektől az különbözteti meg a katonai változatot, hogy a katonai helikoptereken lehetnek fegyverek is. Nyilván valami lesz majd rajta, különben nem kellene a HForce.

10. Terminator

Vajon milyen színűek lesznek az új helikopterek? Mostanában a légierőnél a sötétszürke a "divat". (A319, Zlin, Mi-24)
    Remélem, el fog térni a szerbekétől.

rappali_ likes this.
  11. Pal

Pal Well-Known Member

Iranyitott raketak (vagy ATGM) nelkul ostobasag lenne. Ma mar azert nem szekeres a hadugyminiszter. Bar hivatalos info errol valoban nincs meg.

12. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Mondjuk ilyen? :) Viszont a színekre visszatérve a mókuska meg sima zöld. Mondjuk szerintem tökmindegy csak ne piros,fehér,vagy sárga legyen.

13. Terminator

14. nekerdez

nekerdez Well-Known Member

Echo tv íntejút megnéztem a bázis parancsnokkal ezzel a beszerzéssel mi vagyunk a 3. ország amelynél hadrendbe áll és mi leszünk a legnagyobb üzemeltetők. Németeknek csak 17 ilyen gépük van. Szerbek még csak tervezik a beszerzést!

15. tindalos

tindalos Well-Known Member

No. 15
    Thaif. 5
    Szerbia 9 (5/4 kat/rendőr)

nekerdez, Pal and arcas like this.
  16. Terminator

De ezek közül eddig csak a szerbek rendeltek Hforce-os változatot?

17. tonyo

tonyo Well-Known Member

Igen. A Thai ok a tengerésztnek (ellenőrzés,kutatás)
    A németek a külünlegesekhez
    A szerbek rendelték meg a hadsereg részére a H'forcet. A belügyi az más rendszerrel lesz leszálítva.
    Mi leszünk az elsők akik nagyobb mennyiségben fogjuk rendszerbe állítani a H-force t.
    Ami előrevetítí a későbbi szállító helikopter tipusát is. Nagyon valószínű hogy a H-sorozatt valamelyik tagját/tagjait fogják rendszeresíteni. Voltak pletykák a neten hogy az Airbus helikopter közel 40 db eladással számol itt. A 40 db különböző tipusok lehetnek.

arcas likes this.
  18. nekerdez

nekerdez Well-Known Member

2024 jön a csomag második része. Mivel ezek tényleg nagyon friss gépek és nálunk lesz egyedül eddig 20 H gép (ami a típus számára referencia) a csomag ár érték aránya tényleg kedvező lehet. Mástól jobb csomagot nem kaphattunk volna!

arcas and marton like this.
  19. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

Már leírtam, de nincs olyan, hogy kedvező... eurókról van szó és olyankor a fejlett nyugat véresen komolyan veszi a dolgokat.
    Van drága, mocskosul drága, meg kiszabottul drága.. a pisztácia pedig kifogyott. ;)
    ... csokoládé nem is volt.

zeal, eevil, misinator and 1 other person like this.
  20. ms07

ms07 Well-Known Member

Airbus tervez vmi atgm-et integrálni rá? Vagy ha akarunk pl Spike-ot, akkor nekünk kell kicsengetni a "telepítést"?

Ezen oldal megosztása