6. generációsnak mondott vadászbombázók

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 075
2 944
113
Nagyon sok területen azt próbálják behozni amit a jenki már vagy 20-25 évvel ezelőtt megcsinált ;)
Roncsi csak kérdezem ....mi haszna származott a fegyvergyárosokon kívül is bárkinek ebből?
Miért van szükség 6. gen gépre? Mi a szerepe? Ki elöl kell megvédeni bármelyik felet is?
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 841
113
Roncsi csak kérdezem ....mi haszna származott a fegyvergyárosokon kívül is bárkinek ebből?
Miért van szükség 6. gen gépre? Mi a szerepe? Ki elöl kell megvédeni bármelyik felet is?

Nem értem ezt a kérdést :confused:
A 6 gen gépet meg nem én hozom fel mindig hanem az oroszok szajkózzák jó pár éve Aztán ott vannak hogy még az 5 gen gépük sincs csak proto.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 534
113
Épp ez az, csak úgy tudják behozni a lemarádást , ha valamilyen új dolgot fejlesztenek -alkotnak meg -ezt nevezzük technológiai áttörésnek.
Ez az orosz hozzáállás. Nem másolni-utánozni másokat, hanem újat alkotni. Technologicseszkij proriv.

Érthető ez az orosz filozófia?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 534
113
A fotonikus radarokról egyébként már pár évvel ezelőtt ehettett olvasni, hogy fejlesztik.
 

bolneroll

Well-Known Member
2014. február 7.
357
553
93
Roncsi csak kérdezem ....mi haszna származott a fegyvergyárosokon kívül is bárkinek ebből?
Miért van szükség 6. gen gépre? Mi a szerepe? Ki elöl kell megvédeni bármelyik felet is?

Ha már az 5. generációs fejlesztési versenyt az oroszok elbukták, szükség van egy olyan célra, ahol bizonyíthatnak. Persze limitált költségvetéssel ez elég nehéz lesz.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 075
2 944
113
Épp ez az, csak úgy tudják behozni a lemarádást , ha valamilyen új dolgot fejlesztenek -alkotnak meg -ezt nevezzük technológiai áttörésnek.
Ez az orosz hozzáállás. Nem másolni-utánozni másokat, hanem újat alkotni. Technologicseszkij proriv.

Érthető ez az orosz filozófia?
Boki.....ez is a része, a másolás is a része, ne legyél naiv.....rengeteg példa van a másolásról is.Ne fújd jobban a lufit ,mint ahogy kell még a végén szétdurran.:D:D
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 075
2 944
113
Nem értem ezt a kérdést :confused:
A 6 gen gépet meg nem én hozom fel mindig hanem az oroszok szajkózzák jó pár éve Aztán ott vannak hogy még az 5 gen gépük sincs csak proto.
Látom ,hogy nem érted! Továbbra is autóskártyának látod ...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 534
113
Boki.....ez is a része, a másolás is a része, ne legyél naiv.....rengeteg példa van a másolásról is.Ne fújd jobban a lufit ,mint ahogy kell még a végén szétdurran.:D:D

Félreérted... Másolás alatt azt értem, hogy ugyanazt csinálni , ami a másiknak megvan, holott mások már mást fejlesztenek. Akkor ugyanúgy le lesznek maradva. Új technológiákat kell fejleszteni - a kutató intézeteknek az a dolguk. Függetlenül attól kész-e az 5. generációs gép. Remélem így érthető. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 075
2 944
113
Félreérted... Másolás alatt azt értem, hogy ugyanazt csinálni , ami a másiknak megvan, holott mások már mást fejlesztenek. Akkor ugyanúgy le lesznek maradva. Új technológiákat kell fejleszteni - a kutató intézeteknek az a dolguk. Függetlenül attól kész-e az 5. generációs gép. Remélem így érthető. :)
igen így már értem.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 314
13 354
113
Zseniális.
Szóval nincs meg az ipari felkészültségünk, hogy legyártsunk egy adott technológiai szintet - hát ugorjuk át és gyártsunk helyette egy még magasabb technológiai szintet képviselő technológiát
.
.
.
.
.
/facepalm

(BTW akkor már értem Széles G antigravitációs csodahajtóművét - akkor azt már a sufniban is össze lehet rakni ezen elv mentén :D)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 534
113
Zseniális.
Szóval nincs meg az ipari felkészültségünk, hogy legyártsunk egy adott technológiai szintet - hát ugorjuk át és gyártsunk helyette egy még magasabb technológiai szintet képviselő technológiát
.
.
.
.
.
/facepalm

(BTW akkor már értem Széles G antigravitációs csodahajtóművét - akkor azt már a sufniban is össze lehet rakni ezen elv mentén :D)

Látom te sem érted. Itt a technológiákról van szó, nem a 6. generációs gépről.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 075
2 944
113
Zseniális.
Szóval nincs meg az ipari felkészültségünk, hogy legyártsunk egy adott technológiai szintet - hát ugorjuk át és gyártsunk helyette egy még magasabb technológiai szintet képviselő technológiát
.
.
.
.
.
/facepalm

(BTW akkor már értem Széles G antigravitációs csodahajtóművét - akkor azt már a sufniban is össze lehet rakni ezen elv mentén :D)
.....Igen te így gondolkodsz....nem haragszunk érte,hogy nem érted .....gázturbina steath etc ez is maguktól jöttek létre.....mr facepalm...inkább vezess repülőt,jobban jár mindenki;):rolleyes:
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 314
13 354
113
Látom te sem érted. Itt a technológiákról van szó, nem a 6. generációs gépről.

De, nagyon is értem - csakhogy ez a 6.th gen topic, az a szerkentyű meg (az űrkutatás után) az adott ország rendelkezésre álló csúcstechnológiáinak összessége.
Félreértés ne essék, az oroszok sok területen világelsők (pl. a fúziós kutatásba mai napig ők tették bele talán a legtöbbet), de a baj annyi, hogy ezen kísérleti, úttörő technológiak megvalósulásának az esélye elég alacsony - zsákutca a legtöbb(lásd plazma stealth ötletelés), vagy csak részeiben használható föl az eredményei. Nem csoda, hogy annyi ötletelés után lényegében tökugyanazt az utat járták be, mint az amerikai tervezők (a kínaiak meg alig próbálnak innovációt, lopnak/másolnak, pedig nem hülyék).

A 6.th gen viszont igényli a minden területre kiterjedő technológiai előrelépést (metallurgiától a rádióelektronikáig, jó eséllyel a működő quantumprocesszorokat is ide kívánják), ami simán nem fér bele nekik. Ahogy pl. a Japán mérnököknek sem fért bele és fix, hogy a törököknek sem fog (már most a franciáknál koldulnak).
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 841
113
Az oroszok valóban fejlesztik 6 generációs gépet :Típus elnevezése SU-57;)

http://nationalinterest.org/blog/th...-pak-fa-stealth-fighter-also-be-moscows-23010

Másolás alatt azt értem, hogy ugyanazt csinálni , ami a másiknak megvan, holott mások már mást fejlesztenek. Akkor ugyanúgy le lesznek maradva.

Mintha Kína is ezt csinálná nem? Valahogy még is jobban állnak a hajtóművet leszámítva :)
A kényes mikroelektronikát tekintve sehol sincsenek az oroszok ennek hiánya miatt meg reménykedni hogy ők majd jobbat tudnak khöm.. na persze :)
Azt hiszem a Szovjet Meteor hiperszonikus rakéta is a gyenge minőségű avionika miatt nem jöhetett létre.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Egyébként én nem értem ezt az egész orosz-kínai "vetélkedőt". Ha egyszer az oroszok jók a hajtóművekben, a kínaiak meg jók az elektronikában, akkor adja magát az üzlet. Kaptok hajtóművet, százezret, mi meg kérünk chipeket, szenzorokat, stb. Nem hiszem, hogy az orosz szürkeállomány a szoftverekkel gondban lenne, ha már a hardver megvan. Végre lenne AESA radar, meg a rakétákhoz érzékelő, meg ez meg az. A kínaiak meg a hajtóművek köré azt építenének, amit akarnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Roni
T

Törölt tag 1945

Guest
nemvicc...

2018_07_11_20_15_04_Window.jpg

2018_07_11_20_15_16_Window.jpg

2018_07_11_20_15_29_Window.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed