A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

R

rejsz felügyelő

Guest
A határ ""áttörése"" után személyautóban, terepjárón, kamion ponyvája alatt az jön be ami akar, és akkora sebességgel, hogy ha a kecskeméti keszi 15 percen belül odaér már akkora területen lehetnek a fentről nem azonosítható kombattánsok amit négy géppel sem lehet átvizsgálni, pláne ha közben működik odalenn az ilyen-olyan MANPADS is. Majd miután lefogják vagy lefoglalják a gyors reagálású erőket és több megyényi terület lesz ismeretlen veszélyességű, leszedtek pár repülőgépet és helikoptert, akkor majd kezdj valamit a gépesített dandárokkal is, sok sikert.
Üdv 2018-ban.
Ehhez is kellenek csapatösszevonások a határok mentén, készletfelhalmozás. Hiába rejted ahogy csak tudod, látszik. Főleg hogy sokezres magyar kisebbség él a határok mentén.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Ehhez is kellenek csapatösszevonások a határok mentén, készletfelhalmozás. Hiába rejted ahogy csak tudod, látszik. Főleg hogy sokezres magyar kisebbség él a határok mentén.
És ezek a magyar kisebbségek a környező országok hadseregeiben is ott vannak. Szerintem azért ma már nem olyan béna a hírszerzésünk. A migránsválságra is időben reagált az ország, pedig arról se szóltak.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ehhez is kellenek csapatösszevonások a határok mentén, készletfelhalmozás. Hiába rejted ahogy csak tudod, látszik. Főleg hogy sokezres magyar kisebbség él a határok mentén.
Ha a melletted lévő ingatlant valaki kibérli (egy fő, fedett tiszt), a költözködés alatt simán telehordják lőszerrel, üzemanyaggal stb. és nem fogsz rájönni. Egy fő/ingatlan befektetéssel őrzött raktáraid vannak közvetlen a határ mellett.
Ugyanezt meg lehet csinálni a megtámadni tervezett területen, senkinek nem fog feltűnni, ha valakik végigjárnak 15-20 nagy üzletet és megveszik a ker.forgalomban megvásárolható ellátmánynak valót, mindenhol csak annyit vásárolva, hogy az még ne keltsen feltűnést. Kamionokban, kisteherautókban tudsz annyi mindent (harcanyagokat is) tárolni és később beküldeni, hogy egy jó darabig kitartson. Plusz amit a járművekben visz magával az "ék".
Ezek csak példák, számos más ötletem is van erre.

Legjobb a támadást szilveszterkor indítani.

Nem lehet arra alapozni, hogy a hírszerzés időben kiszúr mindent, ők is csak emberek akiket ki lehet játszani vagy semlegesíteni lehet azt az információs előnyt amit nyújtani tudnak.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
Ha a melletted lévő ingatlant valaki kibérli (egy fő, fedett tiszt), a költözködés alatt simán telehordják lőszerrel, üzemanyaggal stb. és nem fogsz rájönni. Egy fő/ingatlan befektetéssel őrzött raktáraid vannak közvetlen a határ mellett.
Ugyanezt meg lehet csinálni a megtámadni tervezett területen, senkinek nem fog feltűnni, ha valakik végigjárnak 15-20 nagy üzletet és megveszik a ker.forgalomban megvásárolható ellátmánynak valót, mindenhol csak annyit vásárolva, hogy az még ne keltsen feltűnést. Kamionokban, kisteherautókban tudsz annyi mindent (harcanyagokat is) tárolni és később beküldeni, hogy egy jó darabig kitartson. Plusz amit a járművekben visz magával az "ék".
Ezek csak példák, számos más ötletem is van erre.

Legjobb a támadást szilveszterkor indítani.

Nem lehet arra alapozni, hogy a hírszerzés időben kiszúr mindent, ők is csak emberek akiket ki lehet játszani vagy semlegesíteni lehet azt az információs előnyt amit nyújtani tudnak.

Hááát,, azért kis országunkban a férfi lakosság fel be-be súg(segít) rendőrségnek. Nem sok esélyt látnék arra, hogy több teherautót valahol észrevétlenül telepakolnak.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Hááát,, azért kis országunkban a férfi lakosság fel be-be súg(segít) rendőrségnek. Nem sok esélyt látnék arra, hogy több teherautót valahol észrevétlenül telepakolnak.
Rosszul értetted vagy nem fogalmaztam jól, de amíg csak kaját és üzemanyagot veszel a leendő műveleti területen, addig a kutya sem fog veled foglalkozni, vagy nagyon kreténnek kell ahhoz lenni, hogy ha mégis. Speciálisabb szállítmányok, fegyverzeti anyagok majd a behatoló erőkkel érkeznek.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 469
23 997
113
friss videó:

A határ ""áttörése"" után személyautóban, terepjárón, kamion ponyvája alatt az jön be ami akar, és akkora sebességgel, hogy ha a kecskeméti keszi 15 percen belül odaér már akkora területen lehetnek a fentről nem azonosítható kombattánsok amit négy géppel sem lehet átvizsgálni, pláne ha közben működik odalenn az ilyen-olyan MANPADS is. Majd miután lefogják vagy lefoglalják a gyors reagálású erőket és több megyényi terület lesz ismeretlen veszélyességű, leszedtek pár repülőgépet és helikoptert, akkor majd kezdj valamit a gépesített dandárokkal is, sok sikert.
Üdv 2018-ban.

Azért a gumitalpúakat sem kell félteni itthon, szerintem ők időben jeleznének ha gond van.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Ha magadtól nem veszed észre az éles helyzetet, akkor onnan úgyis feltűnik, ha jön a behívó. Ha román, vagy ukrán harckocsik dübörögnének a főúton, megszállva a város főbb csomópontjait azért bízom benne, hogy észre vennéd azt. Meg van azért internet, rádió, tévé is. Ha van benned hazafiúi lelkület a behívót meg úgy sem várod be.
Én úgy értettem, hogy szervezet, reguláris ellenállás mennyi ideig tartana ilyen esetben. A gerilla harc más tészta.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 147
73 723
113
Én visszaolvastam 15.-ig nem találtam ebben a topikban, de igazad van most hogy írtad átnéztem a H145M-be és ott van.

Bocs, nem néztem vissza, melyik topikban volt. Akkor itt új volt. Csak csalódtam, mert azt gondoltam, tényleg újabb lesz. Bocs.
 
  • Tetszik
Reactions: Shed

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Ha a melletted lévő ingatlant valaki kibérli (egy fő, fedett tiszt), a költözködés alatt simán telehordják lőszerrel, üzemanyaggal stb. és nem fogsz rájönni. Egy fő/ingatlan befektetéssel őrzött raktáraid vannak közvetlen a határ mellett.
Ugyanezt meg lehet csinálni a megtámadni tervezett területen, senkinek nem fog feltűnni, ha valakik végigjárnak 15-20 nagy üzletet és megveszik a ker.forgalomban megvásárolható ellátmánynak valót, mindenhol csak annyit vásárolva, hogy az még ne keltsen feltűnést. Kamionokban, kisteherautókban tudsz annyi mindent (harcanyagokat is) tárolni és később beküldeni, hogy egy jó darabig kitartson. Plusz amit a járművekben visz magával az "ék".
Ezek csak példák, számos más ötletem is van erre.

Legjobb a támadást szilveszterkor indítani.

Nem lehet arra alapozni, hogy a hírszerzés időben kiszúr mindent, ők is csak emberek akiket ki lehet játszani vagy semlegesíteni lehet azt az információs előnyt amit nyújtani tudnak.
Még jó, hogy te nekünk dolgozol.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 188
8 027
113
Nem ment át a példa...most magyarázzam el buszokkal vagy mi a tkömmel?

Ja és nem érdekel Viktor de a repüléshez ha nem ért valaki akkor először kérdezzen és csak utána mondjon véleményt!
Rossz a példa. A repülés hez tényleg nem értek. De a számolni tudok....
 
M

molnibalage

Guest
Rossz a példa. A repülés hez tényleg nem értek. De a számolni tudok....
Ha tervbe beilleszthető az út, akkor nem pénzkidobás. Az is pazarlás, ha van egy gépet X év időtartammal és a D checkek között nem repülöd ki belőle az időt. Egy repülőgépnek az a jó, ha használják és nem az, hogy nem repülik ki belőle az időt. Ez egy civil airliner, amit annyi ciklusra és órára méreteztek, amit katonai szállítóként soha a büdös életben nem fog elérni.

Én utálom az egész narancsos bandád és a balfasz kommot, ahogy vették és nyilatkozták, de te egy olyan alkalmazási módszeren rugózol, ami teljesen elfogadható.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 615
5 373
113
Rossz a példa. A repülés hez tényleg nem értek. De a számolni tudok....

Jó példa természetesen,de elmagyarázom mégegyszer: haverod megy valahova autóval, éppen arra van dolgod, elvisz MERT NEM JELENTESZ NEKI TÖBBLET KÖLTSÉGET + a te szempontodból ingyen van,miért ne használnád ki!? Na ez nem a legjobb példa de ha így sem érted akkor sajnálom.
Ja és lehet hogy tudsz számolni csak a szükséges adatokat nem/rosszul ismered...

Ui: igen természetesen tudjuk hogy a kiképzési repülés nincs ingyen o_O de a hisztizők szempontjából,maga az OV út nem jelentett többlet költséget!
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
A határ ""áttörése"" után személyautóban, terepjárón, kamion ponyvája alatt az jön be ami akar, és akkora sebességgel, hogy ha a kecskeméti keszi 15 percen belül odaér már akkora területen lehetnek a fentről nem azonosítható kombattánsok amit négy géppel sem lehet átvizsgálni, pláne ha közben működik odalenn az ilyen-olyan MANPADS is. Majd miután lefogják vagy lefoglalják a gyors reagálású erőket és több megyényi terület lesz ismeretlen veszélyességű, leszedtek pár repülőgépet és helikoptert, akkor majd kezdj valamit a gépesített dandárokkal is, sok sikert.
Üdv 2018-ban.
Pusztán diverzánsokkal nem lehet háborút nyerni. Ha meg valamely szomszédunkal elhidegül a viazonyunk akkor azért csak lennének előkészületek. Kissé nehezen tudom elfogadni azt az érvet, hogy az ellenség teljesen felkészül, közben mi nem veszünk észre semmit, és nem teszünk semmit. Ennyi erővel tényleg fölösleges a honvédség, és egy katonára sincs szükség.
 
  • Tetszik
Reactions: marton and endre

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Jó példa természetesen,de elmagyarázom mégegyszer: haverod megy valahova autóval, éppen arra van dolgod, elvisz MERT NEM JELENTESZ NEKI TÖBBLET KÖLTSÉGET + a te szempontodból ingyen van,miért ne használnád ki!? Na ez nem a legjobb példa de ha így sem érted akkor sajnálom.
Ja és lehet hogy tudsz számolni csak a szükséges adatokat nem/rosszul ismered...

Ui: igen természetesen tudjuk hogy a kiképzési repülés nincs ingyen o_O de a hisztizők szempontjából,maga az OV út nem jelentett többlet költséget!
Fentebb írtam: Mondjuk van egy kiképző köröd (hogy hasonló távolságokkal legyen) mondjuk Kecskemét-Párizs, meg Viktor bérel gépet Budapest-Tel-Avivba számold ki a kettő költségét! Jó, akkor most számoljuk ki, hogy leszervezik, hogy ne Párizsba menjwn a gyakszi, hanem Tel-avivba. tehát Kecskemét-Budapest(?)-Tel-Aviv egy úttal is megoldható. Eredény: 1 gép a 2 helyett, egy tank keró a 2 helyett, a bérlwti díj is megmarad, de legalábbis a HM biztos jobb feltételekkel adja Viktor alá a madarat mint mondjuk az El Al vagy a Wizz. Talán Benkő beéri azzal, hogy kap egy kis "szuvenírt" a HM.
 
M

molnibalage

Guest
Ha a melletted lévő ingatlant valaki kibérli (egy fő, fedett tiszt), a költözködés alatt simán telehordják lőszerrel, üzemanyaggal stb. és nem fogsz rájönni. Egy fő/ingatlan befektetéssel őrzött raktáraid vannak közvetlen a határ mellett.
Ugyanezt meg lehet csinálni a megtámadni tervezett területen, senkinek nem fog feltűnni, ha valakik végigjárnak 15-20 nagy üzletet és megveszik a ker.forgalomban megvásárolható ellátmánynak valót, mindenhol csak annyit vásárolva, hogy az még ne keltsen feltűnést. Kamionokban, kisteherautókban tudsz annyi mindent (harcanyagokat is) tárolni és később beküldeni, hogy egy jó darabig kitartson. Plusz amit a járművekben visz magával az "ék".
Ezek csak példák, számos más ötletem is van erre.

Legjobb a támadást szilveszterkor indítani.

Nem lehet arra alapozni, hogy a hírszerzés időben kiszúr mindent, ők is csak emberek akiket ki lehet játszani vagy semlegesíteni lehet azt az információs előnyt amit nyújtani tudnak.
Nehézfegyverzet ezzel nem jön át. Anélkül meg egy valódi nehézdandár ellen - ha lenne - te nem túl sokáig vitézkedsz főleg úgy, hogy a te alapkoncepciód arra épül, hogy szétszórsz mindent...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba