T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 707
32 377
113
Irtam hogy a flottillanal. Nem nagy kunszt utanna nezni nestineink vannak azokon m75 es m71 van 20 mm.

Minden evben tartanak elesloveszetet legvedelmi celokra. A bakonyba altalaba. M75-71 szarzfoldi valtozataval. Egy csomo kepet talalsz szetlott meteorokrol is a neten. Telorol nem igen koptatom a mb t ezert...ha nem gond./ azt hittem ezt mindenki tudja itt hogy a flottilanal maradt csak csoves legvedelem ithon.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 143
113
Uramjézus...

Ezt az orbitális téveszmét honnan szedted...? Keresztben repülő cél ellen szubszonikus célokat, még talán ha leszed, de M2.0 táján már remeg a léc. H-31-et vettek az ukránoktól és 1998 táján tesztelték 30 körüli indítással. Az eredmény a tesztnek RIM-116 RAM gyors elterjedése lett. Kettőt találhatsz, hogy miért...


Először kérnék linket a manuális 20 mm-es ágyúról.


Jelenleg elsődleges funkciója a CIWS mellett a Phalanxnak kikötőben motorcsónakok lövöldözése COIN hadműveleti területen és ezért tették vissza 12.7-eseket is vagy fel.


Volt egy orosz videó, ahol valami 300 méterre kellett menni egy kis szutyok drónnak, hogy a Pancírnak esélye legyen.

Az egész kommented fájdalmas. A tartalma és külalakja meg aztán végképp.
Abban a videóban jól láthatóan szórakoztak a drónnal, körbe lövöldözték és azon röhöhogcséltek ahogy billeg a lövedék légnyomásától. Direkt alá felé mellé célozták rövid sorozatokkal, az utolsóig, amely viszont széttrancsírozta. Ezek célanyagok, semmi több, nem egy panzírnak, bármi légvédelmi nagy tűz gyorsasággal rendelkező manuális eszköznek, a második vh korából is akár, jóval több mint 300 M ről.
 
M

molnibalage

Guest
20mm-es mesterlövész puska .an bár az nem ágyú.
Ezzel is legfeljebb álló drónt lősz le, mozgót nem, mert előretartáshoz számítógép vezérelt kéz és távolságmérés is kéne.

Nem értem, hogy egyesek miért állnak bele nyilvánvaló téveszmékbe. Ez egyszerű fizika. Nem rugóznának olyan sokat a drónelhárításon, ha ennyire egyszerű lenne meglevő eszközökkel.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Segíts már ebben mert nem találtam erre használható eszközt a neten sem.
Nem is fogsz, én is egy előadás miatt tudok róla, hogy foglalkoznak EMP-vel itthon (nem magáncég).
Ellenben drónok (és operátoruk) detektálására szolgáló passzív eszközöket itthon is árulnak, azokat meg fogod találni.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 820
113
Drónvadász magyar csodákról hallottam, hagyjuk. Amúgy nem értem, hogy egy drónnak miért kell repülnie!?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 854
113
Ezzel is legfeljebb álló drónt lősz le, mozgót nem, mert előretartáshoz számítógép vezérelt kéz és távolságmérés is kéne.

Nem értem, hogy egyesek miért állnak bele nyilvánvaló téveszmékbe. Ez egyszerű fizika. Nem rugóznának olyan sokat a drónelhárításon, ha ennyire egyszerű lenne meglevő eszközökkel.

Én semmilyen kézi drónvadászatot nem támogatok,csak ew vagy sam/aaa aminek van értelme
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 707
32 377
113
Ezzel is legfeljebb álló drónt lősz le, mozgót nem, mert előretartáshoz számítógép vezérelt kéz és távolságmérés is kéne.

Nem értem, hogy egyesek miért állnak bele nyilvánvaló téveszmékbe. Ez egyszerű fizika. Nem rugóznának olyan sokat a drónelhárításon, ha ennyire egyszerű lenne meglevő eszközökkel.

Miert rugoznak ha van ra eszkoz?

Hat azert mert az usanak nem igen van ra gazdasagos eszkoz. /ugye csoveslegvedelem nincs./ nekunk sincs es meg egy par usat ezen a teren koveto orszagnak nincs.

Akinek meg van nem allothat mimden szakasz melle egy csoves legvedelmi jarmuvet /kvazi egy +rajt/ csak azert hogy dronokra lovoldozzon. Ezert fejlesztenek kis eszkozoket dronpuskakat hasonlolat. Objektumok vedelmere meg azert terveznek nagyobb eszkozoket mert fura lenne beke idobe megelozo allapotba aha a varos felett pukkananak a legelharito granatok...

Epp ez miatt nagy a res ra es jo biznisz.

Aruldel nekem ha enmyire szr a ccsoves legvedelem miert fejlesztenek kozel 100 eve meg a mai napog is ilyet?
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 707
32 377
113
Zabolsagi adatok allandoan... Lottel te mar hadi fehyberzettel? Ott a fenyjelzo. Nem jol saccolta meg a tavolsagot? Korrigal helyesbit... Ez hozza tartozik. Ha nem elso sorozatra semmisiti meg a celpontot valaki lohet ugyan ugy kivallot...

Az a baj hogy a nagy csicsteknikaba revedessel elfeletkezel arrol hogy csapot celgommbel is lottek emberek es eleg hazekonyan irtottak egymast... Igen a szamitogep elott...

A masig az alap felvetesem az volt hogy a loveszrajok toronyfegyverenek osszehangolhatosaga tuzoszpontositasa es iranyitasa valosulhatna meg a szakasz pk jarmuvebol ami kulonbozo felderito optikakkal es esetleg kisteljesitmenyu felderito radarral van elletva.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 143
113
Akkor miért nem valamilyen kazettás bombát old?
Mert az olcsóbb, egyszerűbb, célszerűbb.
Én ugyan ezt kb. tüzérséggel oldanám meg egyébként, még olcsóbb, hatékonyabb. De hát high tech kell a népnek, az aknavető/tarack az már smafu.
Amíg nem lőnek rád velük, persze csak addig.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya