[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 028
113
Hát a honvédségről annyit hogy legénységi állományban nem fogod hülyére keresni magad, régebben lehetett pénzt szerezni a honvédséggel, a rengeteg külszolgálat miatt, de már ez sincs. Határ védelem sincs(az se volt rossz pénz). És mivel egyre kevesebb az ember egyre több a szopatás. Ha fegyveres testülethez akarsz menni inkább ajánlom a határvadászokat, nem rossz a fizu, nem is kell széthajtani magad tudtommal. De még a rendőröknél is jobb egy fokkal a fizu, és kevesebb a felelősség, igaz ez inkább tisztekre igaz.
Nekem az a véleményem, ha valaki "pénzt akar keresni" az nem fogja megtalálni a számítását egyik fegyveres vagy rendédelmi szervnél sem. El kell menni kamionozni nemzetközibe, buszozni, csinálni egy jó szakmát és vállalkozni ect. Van opció bőven, egyik sem élethivatás, hanem jó pénzkereseti lehetőség, azokat kell választani ha a pénz az elsődleges szempont.
 

magyar_katona

Active Member
2018. június 22.
105
83
28
A dolgok alapvetően jobb állapotban vannak az alacsonyabb beosztásokban, rendfokozatokban is. Nálunk alacsonyabb rangúság nem létezik, ez nem India, nincs kasztrendszer. Amikor bevezette ez a kormány a bérfejlesztést 2015 ben, akkor a hirtelen jött 30% érezhető javulást hozott mindenkinek, azóta az évi 5% elkopott, mivel a versenyszférában még gyorsabb a növekedés. Ezzel nincs semmi baj, örülni kell neki, de figyelni arra hogy ne szívja el a képzett embereket a piac. Az öt százaléknál most több kell, hogy lekövessék a világot. Hozzáteszem nem akartam politikát belevinni, de rendszerváltás óta most látom először ha már felemlegetted a kormányt, hogy jó irányban is történik valami eszközbeszerzés, illetve előttük még ennyi bérfejlesztés sem volt, szóval ez sajnos öngól volt a részedről, ehhez nem értesz, fogadd el, az egészségüggyel lehet igazad van, ahhoz még én nem értek.
Hát azért ettől a néhány népetető beszerzéstől ne essünk hasra, ez csak a látszat kedvéért van. Legénységnek tény hogy nőtt a fizetése, de így se valami csodás, vonzani nem fogja az embereket a honvédséghez,
Nekem az a véleményem, ha valaki "pénzt akar keresni" az nem fogja megtalálni a számítását egyik fegyveres vagy rendédelmi szervnél sem. El kell menni kamionozni nemzetközibe, buszozni, csinálni egy jó szakmát és vállalkozni ect. Van opció bőven, egyik sem élethivatás, hanem jó pénzkereseti lehetőség, azokat kell választani ha a pénz az elsődleges szempont.
Én is ezt tudom ajánlani mindenkinek, egy hasznos, és keresett szakmával jól lehet keresni, utána, ha már van az embernek pénze lehet megvalósítani az "álmokat" :D A honvédségnél ettől nem kell félni. :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 028
113
Hát azért ettől a néhány népetető beszerzéstől ne essünk hasra, ez csak a látszat kedvéért van. Legénységnek tény hogy nőtt a fizetése, de így se valami csodás, vonzani nem fogja az embereket a honvédséghez,

Én is ezt tudom ajánlani mindenkinek, egy hasznos, és keresett szakmával jól lehet keresni, utána, ha már van az embernek pénze lehet megvalósítani az "álmokat" :D A honvédségnél ettől nem kell félni. :D
Nem mondtam hogy minden tökéletes, annyit mondtam és mondok hogy a néhány népetető beszerzés és a nem túl csodás legénységi emelkedés is pont több mint a büdös nagy semmi, ami ez előtt volt.
 

magyar_katona

Active Member
2018. június 22.
105
83
28
Nem mondtam hogy minden tökéletes, annyit mondtam és mondok hogy a néhány népetető beszerzés és a nem túl csodás legénységi emelkedés is pont több mint a büdös nagy semmi, ami ez előtt volt.
A semminél több az biztos, az eddigi időszakhoz képest meg hü meg ha, de történelem már bizonyította hogy látszat tevékenységgel és szájjártatással nem lehet megvédeni egy országot. Most egyik szemünk sír a másik nevet a honvédségen, de ez x időn belül (ez lehet néhány év, akár néhány évtized) nagyon vissza fog ütni, és akkor majd leshetünk mint hal a szatyorba hogy mi legyen.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 028
113
A semminél több az biztos, az eddigi időszakhoz képest meg hü meg ha, de történelem már bizonyította hogy látszat tevékenységgel és szájjártatással nem lehet megvédeni egy országot. Most egyik szemünk sír a másik nevet a honvédségen, de ez x időn belül (ez lehet néhány év, akár néhány évtized) nagyon vissza fog ütni, és akkor majd leshetünk mint hal a szatyorba hogy mi legyen.
Nem azt mondom hogy elég az a fejlesztés ami most van, és hátra kéne dőlni. Ilyet felelős ép eszű ember nem mond. Azt mondom, hogy az irány végre jó. Az emút' huszon akárvalahány évhez képest amikor még az irány is a gyorsított visszafelé volt, tuti jobb. Ez is valami. Figyelni kell, észnél kell lenni, viszont én jelenleg a fordítsunk minden pénzt fegyverekre dolgot nem feltétlen gondolnám helyesnek. Románokon kell legyen a szemünk, de nem kell feltétlen lemásolni őket az eszetlen költésben egyelőre. Ez változhat persze.

Észnél kell lenni, rózsaszín köd végre lekerült a szemek elől, s ez a lényeg.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Ahogy elnézem a kormány itt is azt csinálja, mint az EÜ-ben, ahol masszív pénzkivonást csinált, de megemelte az orvosok - de csakis az orvosok - fizetését, hogy a hangadók kussban legyenek.
Ez nem igaz.
Ma egy apolo fizetese kabe duplaja annak mint amit 8 evvel ezelott keresett. A nem szakkepzetteknel is 50% az emelkedes. eddig. Az orvosok, vagyis konkretabban a rezidensek fizetesemelesevel kezdodott a beremelkedes, de utana jott szepen sorban a tobbi is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 028
113
Ez nem igaz.
Ma egy apolo fizetese kabe duplaja annak mint amit 8 evvel ezelott keresett. A nem szakkepzetteknel is 50% az emelkedes. eddig. Az orvosok, vagyis konkretabban a rezidensek fizetesemelesevel kezdodott a beremelkedes, de utana jott szepen sorban a tobbi is.
Ezt örömmel olvasom. Ha jól emlékszem TE szakmabeli vagy, szóval inkább neked hiszek, és nem Beta-nak...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Itt azért halkan megjegyezném, hogy ma plázás eladó (szakmával érettségivel) kap 110-120 között esetleg rájön kis jutalék amivel 150-ig feltornázható.
A környéken kissebb cégeknél dolgozók érettségi nélkül 80-120 cafeteria nincs.
Budapest jó nevű szálloda, szakács (érettségizett) minimálbér zsebbe kiegészítve netto 120-ra. Cafetéria nincs.
Ennek tükrében a 130 kezdő+juttatások + cafeterira nem is rossz.
Persze jó szakmával vállalkozóként 3x ennyit is lazán meg lehet ma keresni, csak hát ott kell mondjuk 1-2 milla alaptőke a kezdéshez+kidolgozod a beled.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and fip7

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 028
113
Az alján ezt találtam:
"Frissítés:

A Csolnoky Ferenc Kórház szerint a Facebookra kirakott képhez tartozó vélemény és a hozzá írott kommentek megtévesztőek. A dokumentum ugyanis a minden év elején kiadott, a közalkalmazottak törvényben meghatározott átsorolásáról szól, nincs köze az ágazati illetményemelésekhez. A dokumentum január 10-én készült, a visszamenőleges hatályú bérfejlesztést meghatározó Kormányrendelet pedig február 1-jén került kihirdetésre. A főigazgató, Dávid Gyula szerint álhír, hogy a kórházban nem emelkedtek a bérek. A kórházban minden egyes szakdolgozó megkapta a 2017. november 1-től érvényes 12 százalékos illetményemelést, illetve a Kormányrendeletben meghatározott 8 százalékos, január elsejétől visszamenőlegesen érvényes illetményemelésre is sor kerül. A visszamenőleges hatályú, 8 százalékos illetményemelést a rendeletnek megfelelően dolgozóink február 20-ig kézhez kapják."

Na most akkor mi van? Én maradok annál a verziónál, hogy inkább a Honvéd Kórházban dolgozó ismerősnek hiszek, mint a 444-nek. El tudom hinni ettől függetlenül hogy néhány esetben előfordult olyan akinek valóban nem nőtt a bére, de azért mert őt már előtte is eltérítették felfelé, tehát kb. a többiekét akik még szarabbul álltak, azokét rendezték hozzá.

Nem értem hogy miért akarják néhányan azt bebizonyítani, hogy ez rossz ami történt, mikor én párhuzamba rakva a dolgokat tényleg azt látom, hogy most sem tökéletes semmi, de azzal összevetve ami előtte volt, ÉGETŐ a kontraszt.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Az alján ezt találtam:
"Frissítés:

A Csolnoky Ferenc Kórház szerint a Facebookra kirakott képhez tartozó vélemény és a hozzá írott kommentek megtévesztőek. A dokumentum ugyanis a minden év elején kiadott, a közalkalmazottak törvényben meghatározott átsorolásáról szól, nincs köze az ágazati illetményemelésekhez. A dokumentum január 10-én készült, a visszamenőleges hatályú bérfejlesztést meghatározó Kormányrendelet pedig február 1-jén került kihirdetésre. A főigazgató, Dávid Gyula szerint álhír, hogy a kórházban nem emelkedtek a bérek. A kórházban minden egyes szakdolgozó megkapta a 2017. november 1-től érvényes 12 százalékos illetményemelést, illetve a Kormányrendeletben meghatározott 8 százalékos, január elsejétől visszamenőlegesen érvényes illetményemelésre is sor kerül. A visszamenőleges hatályú, 8 százalékos illetményemelést a rendeletnek megfelelően dolgozóink február 20-ig kézhez kapják."

Na most akkor mi van? Én maradok annál a verziónál, hogy inkább a Honvéd Kórházban dolgozó ismerősnek hiszek, mint a 444-nek. El tudom hinni ettől függetlenül hogy néhány esetben előfordult olyan akinek valóban nem nőtt a bére, de azért mert őt már előtte is eltérítették felfelé, tehát kb. a többiekét akik még szarabbul álltak, azokét rendezték hozzá.

Nem értem hogy miért akarják néhányan azt bebizonyítani, hogy ez rossz ami történt, mikor én párhuzamba rakva a dolgokat tényleg azt látom, hogy most sem tökéletes semmi, de azzal összevetve ami előtte volt, ÉGETŐ a kontraszt.

A dupla akkora fizu az illuzio. BTW soha nem atlagot kell nezni, hanem mediant.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 028
113
2ndt, azt nem értem mit akarsz ebből kihozni? Mert ha azt hogy a kurva anyját a jelenlegi kormánynak, azért hogy nem emelt annyit amennyit/vagy úgy mint szerinted kéne, és mennyivel szarabbak mint azok akik SEMMIT, tehát még ennyit sem emeltek, akkor nem értünk egyet ebben a témában.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
2ndt, azt nem értem mit akarsz ebből kihozni? Mert ha azt hogy a kurva anyját a jelenlegi kormánynak, azért hogy nem emelt annyit amennyit/vagy úgy mint szerinted kéne, és mennyivel szarabbak mint azok akik SEMMIT, tehát még ennyit sem emeltek, akkor nem értünk egyet ebben a témában.

Semmit, csak a "dupla" fizetest helyeztem kontextusba. Mult heten voltam SZTK-ban, total orvoshiany (szinte mindenutt, ok mondtak), lehalo szamitogepes rendszer, brutalis varakozasi ido, hadd ne soroljam. Nyilvan orulok annak, hogy a kormany emelt, csak hat lof@sz, ha ettol semmi nem valtozik. A mentosok sem veletlen tuntettek. Egyebkent van mentos a forumon, kivancsi vagyok, hogyan latja.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 028
113
Semmit, csak a "dupla" fizetest helyeztem kontextusba. Mult heten voltam SZTK-ban, total orvoshiany (szinte mindenutt, ok mondtak), lehalo szamitogepes rendszer, brutalis varakozasi ido, hadd ne soroljam. Nyilvan orulok annak, hogy a kormany emelt, csak hat lof@sz, ha ettol semmi nem valtozik. A mentosok sem veletlen tuntettek. Egyebkent van mentos a forumon, kivancsi vagyok, hogyan latja.
Nyilván nem elég, így értelek, és így egyet is értünk. Több kéne, főleg hogy jelenleg a kormányzati szervek, közszolgálatot/feladatot, hon/rendvédelmet ellátó szervezetek brutális módon nagy munkaerőelszívással fognak nem is olyan soká találkozni a versenyszféra megerősödése, és a globális munkaerőhiány miatt, ha nem reagálják le gyorsan a helyzetet.
Lépni kell.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Valamiért az egyetemisták körében is az eszperantó meg a lovári a legnépszerűbb. Nem is értem miért?
Pedig az eszperantó az nagyon jó közös nyelv lehetne, hiszen senkinek sem anyanyelve mindenki csak megtanulhatja, így senki sem lehetne "nyelvi fölényben" másokkal szemben - csak sajnos nincs semmiféle szaknyelvi szókincse!!
 
Status
Not open for further replies.