[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Tegnap voltam dokinál. Velem szemben a sorra várva két egykori kórházi ápoló vagy akarmicsoda ült. Ahogy beszélgettek akaratlanul is hallottam. Arról szólt a téma hogy kicsit sajnálták hogy otthagyták a kórházat, mert az ő idejukben az osztályon 130- at kaptak mindenféle formában cakk pakk, aki meg ottmaradt az most 270- et. Én nem tudom mi az igazság de ezt hallottam. Állítólag orvos is van mar elég, csak nővér meg ápoló kevés. Ezért a hetvege meg néha az éjjel xar mert akkor sokszor egyedül van a nővér az osztályon.

Nekem pont az ellenkezojet mondtak, minden osztalyon orvoshiany. Az nem kerdes, hogy emeltek a bereket (BTW a szocik idejen is emeltek), de nagyon nem mindegy, hogy tulora, ejszakai potlek, cafeteria, stb. nelkul kapjak a fizut vagy ennyi a netto alapbol, amire rajon a plusz.
A 270e netto sima noverkent kizart.

https://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/atlagkereset_egeszsegugy
 
M

molnibalage

Guest
Ha majd abbahagytad a kötözködést szóljál.
Miféle kötözködés? Semmiféle linket nem adtál, ami bizonyítaná, hogy a lovári és eszperantóból teszik a legtöbb sikeres nyelvvizsgát. Ellenben felhívtam figyelmet arra, hogy milyen számok vannak a linkedben. Erre még van képed ezt írni. Megáll az ész...
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Miféle kötözködés? Semmiféle linket nem adtál, ami bizonyítaná, hogy a lovári és eszperantóból teszik a legtöbb sikeres nyelvvizsgát. Ellenben felhívtam figyelmet arra, hogy milyen számok vannak a linkedben. Erre még van képed ezt írni. Megáll az ész...
Nem tudom, hogy abból teszik-e a legtöbbet, de hogy megkerülős cselként k. sokan használják az biztos. Így érhető?
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Nem tudom, hogy abból teszik-e a legtöbbet, de hogy megkerülős cselként k. sokan használják az biztos. Így érhető?

Nyilvan angolbol teszik/tettek a legtobbet. Megkeruleskent meg ebbol a kettobol tettek, mivel ezeknek szinte zero racionalis ertekuk van a piacon.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur
M

molnibalage

Guest
Úgy úgy. Balikának ezt kéne nézegetnie. Angol,német után jön az eszperantó. Nem sokkal később a lovári.
Ez a megállapítás is azt mutatja, hogy képtelen vagy értelmezni a statisztikát. Az eszperanto és a lovári együtt a teljesnek 1,92%-a. Ez nem túl sok. Persze amíg a többi marginális nyelvhez méred és darabra számolsz addig persze, hogy torz eredményt kapsz.

Ez kb. olyan, mint amikor ment a riogatász, hogy a leggyakoribb név a Mohamend mittomén melyik országban. Persze, ha kb. 1%-os arányávan eléri, mert abban a közösségben, ahol adják borzalmasan felülreprezentált a név.

Na, erről ennyit... Ha majd sikerül a statisztika gimis szintű részét megérteni, akkor folytassuk...

Nyilvan angolbol teszik/tettek a legtobbet. Megkeruleskent meg ebbol a kettobol tettek, mivel ezeknek szinte zero racionalis ertekuk van a piacon.
Ezeknek is. Mert spanyol, olasz és többi nyelvből is azért van kevés, mert azoknak sincs értéke. Ha lenne, akkor mindenki azokat tanulná.

Valójában amiatt hogy engedik egyes intézményekben pont, hogy "piaci" értéke van, mert egy db diplomát ér...
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Ez a megállapítás is azt mutatja, hogy képtelen vagy értelmezni a statisztikát. Az eszperanto és a lovári együtt a teljesnek 1,92%-a. Ez nem túl sok. Persze amíg a többi marginális nyelvhez méred és darabra számolsz addig persze, hogy torz eredményt kapsz.

Ez kb. olyan, mint amikor ment a riogatász, hogy a leggyakoribb név a Mohamend mittomén melyik országban. Persze, ha kb. 1%-os arányávan eléri, mert abban a közösségben, ahol adják borzalmasan felülreprezentált a név.

Na, erről ennyit... Ha majd sikerül a statisztika gimis szintű részét megérteni, akkor folytassuk...
Az eszperantó több mint a francia, spanyol, olasz. Az ugye feltűnt? Pedig azok világnyelvek. A lovári meg több mint a spanyol és majdnem annyi mint az olasz. Arról nem is beszélve, hogy ez nem az egyetemistákról szól, hanem mindenkiről! Az általam említett két nyelven belül valszeg. durván felül vannak reprezentálva az egyetemisták.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Mondjuk a Mohamedes pelda nem all meg, mert kismillio variacioban adjak az ujszulotteknek; ott pont az alliberalis sajto ferditett egy hatalmasat.
 
M

molnibalage

Guest
Az eszperantó több mint a francia, spanyol, olasz. Az ugye feltűnt? Pedig azok világnyelvek. A lovári meg több mint a spanyol és majdnem annyi mint az olasz. Arról nem is beszélve, hogy ez nem az egyetemistákról szól, hanem mindenkiről! Az általam említett két nyelven belül valszeg. durván felül vannak reprezentálva az egyetemisták.
Senkit nem érdekel, hogy világnyelv,* hasznosságuk 0. Brazil barátom itt tanul és mire megy vele? Semmire. Spanyolul és portugálul is beszél. Aki spanyol anyanyelvű az is angolul tanul, ha érvényesülni akar. Szerinted miért nem vizsgáznak sokan a latin nyelvekből? Mert gyakorlati hasznuk kb. 0 a turizmuson kívül. Az meg nem túl nagy szegmense a hazai szolgálató iparnak, mert nagyon specifikusan kell csak ott is.

*BTW ki szerint? A franciát is Fr-ben értik meg és Fekete-Afrikában. Borzalmasan "hasznos" ebből az utóbbi és gyakran van rá szükség...
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Senkit nem érdekel, hogy világnyelv,* hasznosságuk 0. Brazil barátom itt tanul és mire megy vele? Semmire. Spanyolul és portugálul is beszél. Aki spanyol anyanyelvű az is angolul tanul, ha érvényesülni akar. Szerinted miért nem vizsgáznak sokan a latin nyelvekből? Mert gyakorlati hasznuk kb. 0 a turizmuson kívül. Az meg nem túl nagy szegmense a hazai szolgálató iparnak, mert nagyon specifikusan kell csak ott is.

*BTW ki szerint? A franciát is Fr-ben értik meg és Fekete-Afrikában. Borzalmasan "hasznos" ebből az utóbbi és gyakran van rá szükség...
Plusz Kanada es Svajc
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
A 270e netto sima noverkent kizart.
A sima nover mit jelent?
A legtobb fiatal ma mar E kategorias. Nappal 8 oras meloval az sztk-ban 170-rol indul a fizetese. Korhazban az ágymelletti es az ejszakai potlekkal 270 kis tuloraval es gyerekek utan jaro kedvezmennyel osszejohet. (Igaz, altalaban 2 vagy tobb apolo kell egy 25 fös osztalyra mert egyebkent nem tud vegezni a munkaval, de ez mar egy masik kerdes.)
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Sima nover = nem szakapolo, nem diplomas.

A tulora, gyerekek utani kedvezmeny nem tartozik az alapberhez.
A tulora sajna "kotelezo", mert annyira nincs ember altalaban, szoval meg faszan tulterheltek is szegenyek.

Az a 170 meg leginkabb brutto lesz.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 265
113
Senkit nem érdekel, hogy világnyelv,* hasznosságuk 0. Brazil barátom itt tanul és mire megy vele? Semmire. Spanyolul és portugálul is beszél. Aki spanyol anyanyelvű az is angolul tanul, ha érvényesülni akar. Szerinted miért nem vizsgáznak sokan a latin nyelvekből? Mert gyakorlati hasznuk kb. 0 a turizmuson kívül. Az meg nem túl nagy szegmense a hazai szolgálató iparnak, mert nagyon specifikusan kell csak ott is.

*BTW ki szerint? A franciát is Fr-ben értik meg és Fekete-Afrikában. Borzalmasan "hasznos" ebből az utóbbi és gyakran van rá szükség...

Ez nagyon nem így van, francia, spanyol, sőt szlovák, lengyel, orosz baromi kurrens nyelvek, épp azért mert angolul most már kb mindenki beszél. Német ugyanez kicsiben.

Ezeket viszont relatíve kevesen ezért nagyon keresett bizonyos pozikban, pl. ahol ilyen ügyfelek vannak. De pl. egy sima telefonos ügyfélszolgálatos központban, amiből szintén elég sok települt ide szintén tuti helyed van és fizetés is relatíve jó, hiszen csak egy nyelvet kell ismerni hozzá. Franciával, spanyollal azonnal felvesznek ezekre a helyekre, 250 körüli nettó indulóval. Ha meg jó vagy és/vagy van szakirányú ismereted is, simán lesz a kétszerese.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov and 2ndt

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Sima nover = nem szakapolo, nem diplomas.

A tulora, gyerekek utani kedvezmeny nem tartozik az alapberhez.
A tulora sajna "kotelezo", mert annyira nincs ember altalaban, szoval meg faszan tulterheltek is szegenyek.

Az a 170 meg leginkabb brutto lesz.
Ismerek ilyet is, de csak keveset. Az egyiknek egy korhazi osztalyon, fele ejszakaval, agymelletti potlekkal, Bozsi utalvany (es korhaz specifikus plusz penzek) nelkul, lecsusztatott tulorakkal (aminek igy nem sok ertelme van...), gyermek nelkul, kabe 10-15 ev tapasztalattal netto 180+ a mostani fizetese, ami pont duplaja a nyolc evvel ezelottinek.
Igaz, ha hasonlo vegzettseggel, kezdokent egy szakadtabb sztk-ba jelentkezne , akkor nem sok eselye volna kiloharmincbol karriert epiteni es csaladot alapitani.
Ilyen C kategoriasbol mar szinte nincs is. A D kategoria az plusz par ezer forint. Illetve az is keveset keres aki munka mellett tanul es kezdo segedapolokent dolgozik, de ez a helyzet hasonlo mas szakmakban is.

10 eve meg hiaba vallalt valaki egy plusz felallast, a tobbsavos adozas miatt megemelkedett szja befizetese miatt gyakorlatilag nem tudott penzt felretenni. Ma sokkal jobb eselye van a gyujtogetesre, amennyiben kezdokent meghuzza az elso par evet, akkor ossze tudja kuporgatni a kezdotokejet es nem kell Londonba mennie mosogatni. :)
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Ismerek ilyet is, de csak keveset. Az egyiknek egy korhazi osztalyon, fele ejszakaval, agymelletti potlekkal, Bozsi utalvany (es korhaz specifikus plusz penzek) nelkul, lecsusztatott tulorakkal (aminek igy nem sok ertelme van...), gyermek nelkul, kabe 10-15 ev tapasztalattal netto 180+ a mostani fizetese, ami pont duplaja a nyolc evvel ezelottinek.
Igaz, ha hasonlo vegzettseggel, kezdokent egy szakadtabb sztk-ba jelentkezne , akkor nem sok eselye volna kiloharmincbol karriert epiteni es csaladot alapitani.
Ilyen C kategoriasbol mar szinte nincs is. A D kategoria az plusz par ezer forint. Illetve az is keveset keres aki munka mellett tanul es kezdo segedapolokent dolgozik, de ez a helyzet hasonlo mas szakmakban is.

10 eve meg hiaba vallalt valaki egy plusz felallast, a tobbsavos adozas miatt megemelkedett szja befizetese miatt gyakorlatilag nem tudott penzt felretenni. Ma sokkal jobb eselye van a gyujtogetesre, amennyiben kezdokent meghuzza az elso par evet, akkor ossze tudja kuporgatni a kezdotokejet es nem kell Londonba mennie mosogatni. :)

Atfutottam par aktualis forumot, korabban is linkeltem kimutatast az elmult jo par ev beraranyairol. Tovabbra is szar helyzetben vannak sajnos.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 191
113
Érdekes infót kaptam; több helyen megerősítették. Szóval, itt mindenki talán még a régi (bolognai rendszer előtti) iskolarendszerben tanult. Azaz általános suliban volt a közismeret mellett kémia, fizika, technika (farigcsálás, műszaki rajz, stb), biológia (genetikával) meg némi orosz. Középsuliban választott nyelvvel és infóval egészült ki. Végül egyetem. Később ugye diplomához kötelező nyelvvizsga.
Ma ugye már sok középiskolában nincs kémia, fizika, biosz (helyette valami katyvasz), meg orrba-szájba informatika és idegen nyelv. Ebből én legalábbis azt vettem le, hogy a mai érettségizők jók az utóbbi kettőből... A kiábrándító valóság az, hogy gyalázatosak idegen nyelvből, és olyan buta az átlag informatikából, hogy képtelen egy gépre oprendszert rakni. Nem tudom mi értelme ennyi nyelvórát erőltetni, ilyen kimenettel (tudom...a régi külföldre járó elvtárs gyerekeknek is kell munkahely, de talán nem csak miattuk van ez) :)
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Érdekes infót kaptam; több helyen megerősítették. Szóval, itt mindenki talán még a régi (bolognai rendszer előtti) iskolarendszerben tanult. Azaz általános suliban volt a közismeret mellett kémia, fizika, technika (farigcsálás, műszaki rajz, stb), biológia (genetikával) meg némi orosz. Középsuliban választott nyelvvel és infóval egészült ki. Végül egyetem. Később ugye diplomához kötelező nyelvvizsga.
Ma ugye már sok középiskolában nincs kémia, fizika, biosz (helyette valami katyvasz), meg orrba-szájba informatika és idegen nyelv. Ebből én legalábbis azt vettem le, hogy a mai érettségizők jók az utóbbi kettőből... A kiábrándító valóság az, hogy gyalázatosak idegen nyelvből, és olyan buta az átlag informatikából, hogy képtelen egy gépre oprendszert rakni. Nem tudom mi értelme ennyi nyelvórát erőltetni, ilyen kimenettel (tudom...a régi külföldre járó elvtárs gyerekeknek is kell munkahely, de talán nem csak miattuk van ez) :)
Az oktatás minősége a probléma. Nincs használható nyelv és info tanár.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Igen, ez igaz. Meg mindig rossz a helyzet. De nem hasonlithato ahhoz a nyomorhoz ami korabban volt. Ugy nez ki Kasler folytatja az emelesket es a paraszolvenciat is el akarja torolni. Ha sikerul neki, akkor egy uj vilag jon... :rolleyes:

Nezd meg a linket, amit betettem korabban. Szinte azonos az orszagos atlagberhez kepest a nyomor.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Érdekes infót kaptam; több helyen megerősítették. Szóval, itt mindenki talán még a régi (bolognai rendszer előtti) iskolarendszerben tanult. Azaz általános suliban volt a közismeret mellett kémia, fizika, technika (farigcsálás, műszaki rajz, stb), biológia (genetikával) meg némi orosz. Középsuliban választott nyelvvel és infóval egészült ki. Végül egyetem. Később ugye diplomához kötelező nyelvvizsga.
Ma ugye már sok középiskolában nincs kémia, fizika, biosz (helyette valami katyvasz), meg orrba-szájba informatika és idegen nyelv. Ebből én legalábbis azt vettem le, hogy a mai érettségizők jók az utóbbi kettőből... A kiábrándító valóság az, hogy gyalázatosak idegen nyelvből, és olyan buta az átlag informatikából, hogy képtelen egy gépre oprendszert rakni. Nem tudom mi értelme ennyi nyelvórát erőltetni, ilyen kimenettel (tudom...a régi külföldre járó elvtárs gyerekeknek is kell munkahely, de talán nem csak miattuk van ez) :)
Ohh én tudnék mesélni, hogy szereztem erősáramú technikusit, meg középsuliban 4 év informatikát letudták a ms office: excel, word, powerpoint kombóval.... 0 programozás, 0 minden csak az office...
 
Status
Not open for further replies.