[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nezd meg a linket, amit betettem korabban. Szinte azonos az orszagos atlagberhez kepest a nyomor.
Megneztem tegnap, de azt irta az egyik kep ala, hogy a 2010 elotti szamok hasonlithatoak a korabbiakohoz - talan a stat modszerek vagy mi miatt. Tovabb nem olvastam. Amugy sincs semmi hitele elottem a mai ellenzekhez kotodo sajtonak, mert ott voltam. Lattam mi tortent, de ok valami teljesen mas vilagrol irnak...
 
T

torsen

Guest
Érdekes infót kaptam; több helyen megerősítették. Szóval, itt mindenki talán még a régi (bolognai rendszer előtti) iskolarendszerben tanult. Azaz általános suliban volt a közismeret mellett kémia, fizika, technika (farigcsálás, műszaki rajz, stb), biológia (genetikával) meg némi orosz. Középsuliban választott nyelvvel és infóval egészült ki. Végül egyetem. Később ugye diplomához kötelező nyelvvizsga.
Ma ugye már sok középiskolában nincs kémia, fizika, biosz (helyette valami katyvasz), meg orrba-szájba informatika és idegen nyelv. Ebből én legalábbis azt vettem le, hogy a mai érettségizők jók az utóbbi kettőből... A kiábrándító valóság az, hogy gyalázatosak idegen nyelvből, és olyan buta az átlag informatikából, hogy képtelen egy gépre oprendszert rakni. Nem tudom mi értelme ennyi nyelvórát erőltetni, ilyen kimenettel (tudom...a régi külföldre járó elvtárs gyerekeknek is kell munkahely, de talán nem csak miattuk van ez) :)

Itt vannak a kerettantervek, lehet keresni benne a "magvakat":
http://kerettanterv.ofi.hu/index.html
Csak megjegyzem: egy gimnáziumi 9-12.évfolyam, infora 64 óra ÖSSZESEN, 4 év alatt.
A nyelvtanítás meg összességében szar itthon, pláne ha mondjuk egy szakgimnáziumi angol csoport 26 fős....
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Megneztem tegnap, de azt irta az egyik kep ala, hogy a 2010 elotti szamok hasonlithatoak a korabbiakohoz - talan a stat modszerek vagy mi miatt. Tovabb nem olvastam. Amugy sincs semmi hitele elottem a mai ellenzekhez kotodo sajtonak, mert ott voltam. Lattam mi tortent, de ok valami teljesen mas vilagrol irnak...

A sajtonak oldalfuggetlenul nincs hitele. En azt latom, hogy jelenleg meg szarabb minden mint volt. Az elmult husz evben pozitivumot pl. pacienskent a vizitdij idejen lattam.

Az atlagberek elerhetoek a KSH oldalan.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Ennél nincs ocsmányabb sorozat a világon!
Folytonos cigány gyűlöletet adnak elő és folyton a cigányok az áldozatok.
Magyar felveszi a cigány stopposokat majd kirabolja a sofőr őket .De megkérdi a sofőr előtti hogy "ti cigányok vagytok"? holott sok normális cigány azt is elismeri hogy a magyarok ki sem merik mondani a c-betűs szót .
Komolyan mondom két világ létezik ami megy a médiában és ami megy a valóságban .
Ebben a részben (nem mintha a többiben nem) épp cigányok mennek megtámadni :confused:


 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Ennél nincs ocsmányabb sorozat a világon!
Folytonos cigány gyűlöletet adnak elő és folyton a cigányok az áldozatok.
Magyar felveszi a cigány stopposokat majd kirabolja a sofőr őket .De megkérdi a sofőr előtti hogy "ti cigányok vagytok"? holott sok normális cigány azt is elismeri hogy a magyarok ki sem merik mondani a c-betűs szót .
Komolyan mondom két világ létezik ami megy a médiában és ami megy a valóságban .
Ebben a részben (nem mintha a többiben nem) épp cigányok mennek megtámadni :confused:



Keress rá a Dancsó Péter féle kritikára. Rendesen leoltja ezt a magas színvonlú sorozatot.;)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and nekerdez

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ennél nincs ocsmányabb sorozat a világon!
Folytonos cigány gyűlöletet adnak elő és folyton a cigányok az áldozatok.
Magyar felveszi a cigány stopposokat majd kirabolja a sofőr őket .De megkérdi a sofőr előtti hogy "ti cigányok vagytok"? holott sok normális cigány azt is elismeri hogy a magyarok ki sem merik mondani a c-betűs szót .
Komolyan mondom két világ létezik ami megy a médiában és ami megy a valóságban .
Ebben a részben (nem mintha a többiben nem) épp cigányok mennek megtámadni :confused:



És a gonosz srác fehér...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 783
113
zsolti

Hát nem semmi. De ha már undormány műsorok versenye van akkor erre sincsenek szavak szerintem:

Azért durva, hogy kis hazánk médiája ilyen alja dolgokat is kitermel....
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 328
113
Ennél nincs ocsmányabb sorozat a világon!
Folytonos cigány gyűlöletet adnak elő és folyton a cigányok az áldozatok.
Magyar felveszi a cigány stopposokat majd kirabolja a sofőr őket .De megkérdi a sofőr előtti hogy "ti cigányok vagytok"? holott sok normális cigány azt is elismeri hogy a magyarok ki sem merik mondani a c-betűs szót .
Komolyan mondom két világ létezik ami megy a médiában és ami megy a valóságban .
Ebben a részben (nem mintha a többiben nem) épp cigányok mennek megtámadni :confused:


Magyar sofőr rabolja ki a stoppos romákat? Bezárás hova változik a világ.
 
M

molnibalage

Guest
Ez nagyon nem így van, francia, spanyol, sőt szlovák, lengyel, orosz baromi kurrens nyelvek, épp azért mert angolul most már kb mindenki beszél. Német ugyanez kicsiben.

Ezeket viszont relatíve kevesen ezért nagyon keresett bizonyos pozikban, pl. ahol ilyen ügyfelek vannak. De pl. egy sima telefonos ügyfélszolgálatos központban, amiből szintén elég sok települt ide szintén tuti helyed van és fizetés is relatíve jó, hiszen csak egy nyelvet kell ismerni hozzá. Franciával, spanyollal azonnal felvesznek ezekre a helyekre, 250 körüli nettó indulóval. Ha meg jó vagy és/vagy van szakirányú ismereted is, simán lesz a kétszerese.
Tehát marignális a hasznosságuk.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 281
113
Szerinted. A munkaerőpiac szerint meg nem. Rég vége van már azoknak az időknek, hogy tudtál angolul és te voltál a munkaerőpiac hőse. Ma mar mindenki tud, nem egy extra tudás.

A német, francia, spanyol, valamilyen szláv nyelv viszont az. És ennek megfelelően meg is fizetik.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
M

molnibalage

Guest
Szerinted. A munkaerőpiac szerint meg nem. Rég vége van már azoknak az időknek, hogy tudtál angolul és te voltál a munkaerőpiac hőse. Ma mar mindenki tud, nem egy extra tudás.

A német, francia, spanyol, valamilyen szláv nyelv viszont az. És ennek megfelelően meg is fizetik.
Senki nem mondta, hogy hőse vagy, de marginális haszna van az angol, orosz és német mellett pl. az iparban bárminek.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Szerinted. A munkaerőpiac szerint meg nem. Rég vége van már azoknak az időknek, hogy tudtál angolul és te voltál a munkaerőpiac hőse. Ma mar mindenki tud, nem egy extra tudás.

A német, francia, spanyol, valamilyen szláv nyelv viszont az. És ennek megfelelően meg is fizetik.

Pont az a lényeg, hogy szinte mindenki tud angolul, ezért semmi értelme második nyelvnek...
Maximum nálunk földrajzi és gazdasági sajátosságaink miatt a németnek.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Spanyolnak egyre több haszna van azok számára akik amcsi multinál dolgoznak. 2 kézzel kapnak az után aki mindkét nyelvet jól beszéli és használható ember. Ex főnöknőm pl 2 szintet ugrott a ranglétrán csak ezért.
 
Status
Not open for further replies.