[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 281
113
Senki nem mondta, hogy hőse vagy, de marginális haszna van az angol, orosz és német mellett pl. az iparban bárminek.

Persze, ezek az alapnyelvek, ezt senki sem vitatja. Viszont az is baromi nagy túlzás, hogy nincs vagy csak minimális haszna van, plane hogy nem csak ipari szektor létezik.

Siemens, Bosch l, Mercedes, Audi pl. gondolom azokat viszi elsősorban Németországba zsírosabb fizuért, akik azért jól tudnak németül és nem csak az egyenangol beszélik így vagy úgy. Esztergomban a Suzuki gyárban mérnökként sanszosan az fog nyerni felvételt, aki tud japánul is. A Samsung SDI-be pedig azt aki angol mellett tud koreaiul.

A legtöbb országban a szolgáltatási, kereskedelmi szektor lényegesen nagyobb szelet már, mint az ipari termelés.
 
M

molnibalage

Guest
Persze, ezek az alapnyelvek, ezt senki sem vitatja. Viszont az is baromi nagy túlzás, hogy nincs vagy csak minimális haszna van, plane hogy nem csak ipari szektor létezik.

Siemens, Bosch l, Mercedes, Audi pl. gondolom azokat viszi elsősorban Németországba zsírosabb fizuért, akik azért jól tudnak németül és nem csak az egyenangol beszélik így vagy úgy. Esztergomban a Suzuki gyárban mérnökként sanszosan az fog nyerni felvételt, aki tud japánul is. A Samsung SDI-be pedig azt aki angol mellett tud koreaiul.

A legtöbb országban a szolgáltatási, kereskedelmi szektor lényegesen nagyobb szelet már, mint az ipari termelés.
Barátom Bosch csoportvezető és tőle sem várták el a német tudást...
Németországban a németországi Bosch-nál meetingek szinte mindig angol vannak, mert annyira nemzetközi a Bosch is.

A probléma az, ahogy számolod a hasznosságot. Az emberek 99+ %-nak semmi szüksége nincs és álláshirdetésekben is többnyire egy nyelv ismeretét várják el. A második már csak bónusz. Mivel munkaerőhiány van, ezért kb. nem számít. A több nyelvet beszélők nagy része meg nem műszaki ember, szóval teljesen mindegy, hogy hány nyelvet beszél, ha a nyelvtudáson kívül nem ért semmi konkrétabbhoz.

Azért minimális a haszna, mert nagyon kevés pozícióba kell és nagyon kevés ember is beszéli őket. Akkor a kettő metszet az mekkora? Ez egyszerű matek...

Az emberek orbitálisan nagy részének semmi szüksége nincs az angolon túlra. Egy más országban kedvesebben állnak hozzád, ha beszéled a nyelvüket, de csak azért szenvedni egy másik nyelvvel, hát izé.

10+ éve használom az angolt, de szerintem most sem menne egy felsőfokú nyelvvizsga, mert a nyelv egyes részeit kb. nem is használom, mert a beszélt angolban annyira ritka.

1000+ óra filmet néztem meg az utóbbi években és pl. reported speech-re nem emlékszem kb. egyikből sem...
... ami a középfokú tudás része. Ehhez képest el tudom képzelni mit várnak el felső fokon és ki használja.
Kb. bibliai szöveget és pátoszos diplomáciai nyelv, fennkölt beszédek és költészet meg irodalom... A munkavállalók vonalvastagságnyi részének fontos ez.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Amúgy miről megy a vita?
1. az angol jelenleg a leghasznosabb nyelv?....igen
2. ha valaki más idegen nyelvet tanul az is lehet ugyanolyan értékes??....Persze
3..A nagy meetingeken nem csak angolul beszélnek......soha nem tudod magad úgy kifejezni ,mint a saját anyanyelveden.
4.Ahány nyelvet tudsz annyi ember vagy .....hogy mennyire telibeszarják franciában és olaszban,hogy te tudsz angolul jjjjjjihhháá.
 
M

molnibalage

Guest
3..A nagy meetingeken nem csak angolul beszélnek......soha nem tudod magad úgy kifejezni ,mint a saját anyanyelveden.
A német, francia és olasz mióta anyanyelve a magyarnak? Ez a pont sehogy sem illik az érvrendszerbe...

4.Ahány nyelvet tudsz annyi ember vagy .....hogy mennyire telibeszarják franciában és olaszban,hogy te tudsz angolul jjjjjjihhháá.
Az ilyen idézetekkel soha nem tudtam egyetérteni. A vicc az, hogy a kommeted itt is vicces. Mert sok talján és fr sem beszél angolt. Én meg igen. És magyart is. Akkor én vagyok a "több ember" ők meg mik is...?:eek::confused:
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 364
14 257
113
Mondjuk ez szakmafüggő is. Alsóbb szinteken fontosabb a helyi nyelv.
Én repülőgépmérnökként Európában MINDENHOL tökéletesen elboldogultam az angollal, mivel minden repülőgép műszaki doksija (AMM/CMM) angolul készül.
Repülés nyelve az angol, oroszországban meg kínában is a szerelő angolul kapja a Boeingtől a dokumentációt a munkához.
Pilótaként CSAK angol kell (ICAO 4 és fölfelé). A többi nyelv az max a helyi csajok miatt kell
Soha nem volt szükség a helyi nyelvre, mert képzett helyiek között dolgoztam olyan szintű pozíciókban, akik beszélték a világnyelvet.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
A német, francia és olasz mióta anyanyelve a magyarnak? Ez a pont sehogy sem illik az érvrendszerbe...

nem nagyon voltál még ilyen meetingen ...látszik,sebaj ....számtalanszor beszéltünk magyarul,meg az olaszba az olasz olaszul és telibeszarta,hogy érted -e.de ezt csinálta a német és a francia is.


Az ilyen idézetekkel soha nem tudtam egyetérteni. A vicc az, hogy a kommeted itt is vicces. Mert sok talján és fr sem beszél angolt. Én meg igen. És magyart is. Akkor én vagyok a "több ember" ők meg mik is...?:eek::confused:
...ha nem érted kérdezz....igen az az ember aki beszél 5 nyelvet hosszútávon sikeresebb,mint aki csak 1-2 nyelvet tud.
A német, francia és olasz mióta anyanyelve a magyarnak? Ez a pont sehogy sem illik az érvrendszerbe...
Itt már teljes képzavar van nálad:D:D
Kérdezz többet...

Ha esetleg arra szeretnél rávilágítani,hogy ha valaki beszél középfokon angolul és az ugyan olyan értékes,mint aki beszél 3 nyelven akkor az határozottan megmosolyogtató.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Dancsónak még egy jó kis videója ezt ha jól tudom a nagy köz"botrány" miatt levetették a csatornájáról...

Elég gagyi kis propaganda filmek és hát ugye a csávó és a nő sem illik össze a látottak alapján.
A kocsiajtót kinyitva hitleres beszéd bömbölve is nagyon ott van!

Kíváncsi lennék mit szól nekerdezz roma ként :D
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113

Elég gagyi kis propaganda filmek és hát ugye a csávó és a nő sem illik össze a látottak alapján.
A kocsiajtót kinyitva hitleres beszéd bömbölve is nagyon ott van!

Kíváncsi lennék mit szól nekerdezz roma ként :D
Rohadt hungarofob video (marmint az eredeti). Nehez elhinni, hogy ezt le lehetett forgatni. Lett valami kovetkezmenye?
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Rohadt hungarofob video (marmint az eredeti). Nehez elhinni, hogy ezt le lehetett forgatni. Lett valami kovetkezmenye?

Nem tudom.
A magyar csávón árpádsáv a kabátján karkötő is az illatosító is az szóval ez van :confused:
A munkás buszon én meg a haverom vagyunk a "sápadt képűek" ahogy mondják nekünk a kisebbség nyíltan :confused:
Majd végig gúnyt űznek az emberből kiabálnak stb.
Sajnos vidéken ez a rideg valóság és nem az amit a liberók elénk tólnak amit a videóban is .

Lengyelország is hasonló sorsra fog jutni



Haha ugye milyen jó klipp ? de bezzeg mikor egy háálivúúdi filmben börtönbe megy egy fehér ember akkor nagy darab izmos fekákat mutogatnak illetve azok veszik majd körbe:D:D
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 531
113
Rohadt hungarofob video (marmint az eredeti). Nehez elhinni, hogy ezt le lehetett forgatni. Lett valami kovetkezmenye?

A Kiútprogram keretében forgatták, 4 része volt, ez a szervezet azóta is létezik, kisebbség felzárkóztatást csinálnak. Különböző roma szervezetek tiltakoztak, a Szent Korona Rádió újraértelmezve leforgattatta, de azokat betiltották, ha jól ertettem. Wikin van írás róla: https://hu.m.wikipedia.org/wiki/A_rasszizmus_szívás
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Lengyelország is hasonló sorsra fog jutni

Hat te meg sose voltal Lo-ban. ;) Lo katolikus (meg punkokat is lehet latni neha misen), igy a rendorseg is. Lo-ban a rendorseg a bunozoket/liberalisokat veri mint a bokrot (lasd youtube), elo nem fordulhat, hogy a rendorseg megengedje, hogy a cigok (amibol amugyis sokkal kevesebb van mint Mo-n) tulzottan elszemtelenedjenek. Igy Lo-ban a normalis emberek nagycsaladosok, ezt segiti a kormany is anyagilag (Beata Szydło egyik fia is pap, igy talan ertheto, hogy komolyan tamogatja a gyerekvallalast a kormany). Szoval nem kell izgulni, hogy csak a ciganyok szaporodnanak, vagy hagynak oket elszemtelenedni.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Ez Lengyelországban van .A hozzászólások ott sem különböznek mint ami itt van minálunk.
0:20-nál kicsit olyan Z-világháború-s részlet lenne.



 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ez Lengyelországban van .A hozzászólások ott sem különböznek mint ami itt van minálunk.
0:20-nál kicsit olyan Z-világháború-s részlet lenne.



En azt latom, hogy ciganyok egymast piszkaljak a videon, de az utolso kepen mar latszik a rendorsegi kisbusz. Ez a heves mentalitasuk persze Lo-ban is megvan, de ez meg nem buncselekmeny vagy problema. Hangoskodni, kiabalni tudnak, de en olyat meg nem lattam, hogy lengyelnek szoltak volna be, egymas kozott szoktak hangoskodni. Termeszetesen biztos volt mar olyan, hogy lengyelbe kotottek bele, de azert ez meg nem Olaszliszka.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
En azt latom, hogy ciganyok egymast piszkaljak a videon, de az utolso kepen mar latszik a rendorsegi kisbusz. Ez a heves mentalitasuk persze Lo-ban is megvan, de ez meg nem buncselekmeny vagy problema. Hangoskodni, kiabalni tudnak, de en olyat meg nem lattam, hogy lengyelnek szoltak volna be, egymas kozott szoktak hangoskodni. Termeszetesen biztos volt mar olyan, hogy lengyelbe kotottek bele, de azert ez meg nem Olaszliszka.


Tudsz te egyáltalán erről többet, mint azt, hogy "Olaszliszka", Mert itt, ha nem húzod meg magad, hamar kikezdenek. Legalábbis vidéken. Nem tudom az arányokat, de lehet, MO-n, nagyobb arányban él a cigányság valójában, mint LO-ban.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Hat te meg sose voltal Lo-ban. ;) Lo katolikus (meg punkokat is lehet latni neha misen), igy a rendorseg is. Lo-ban a rendorseg a bunozoket/liberalisokat veri mint a bokrot (lasd youtube), elo nem fordulhat, hogy a rendorseg megengedje, hogy a cigok (amibol amugyis sokkal kevesebb van mint Mo-n) tulzottan elszemtelenedjenek. Igy Lo-ban a normalis emberek nagycsaladosok, ezt segiti a kormany is anyagilag (Beata Szydło egyik fia is pap, igy talan ertheto, hogy komolyan tamogatja a gyerekvallalast a kormany). Szoval nem kell izgulni, hogy csak a ciganyok szaporodnanak, vagy hagynak oket elszemtelenedni.


Az a Te szélsőséges nézeteidet mutatja, hogy a liberálisokat (ami csak egy politikai beállítottság), egy kalap alá veszel bűnözőkkel. Megvetést érdemelsz, mert nem vagy Európába való...
 
Status
Not open for further replies.