UH-1 Iroquois / CH-146 Griffon (Bell, USA) / UH-2 (Subaru-Bell) / Bell 204 / AB 412

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Ne haragudj, de te az lista összehasonlításba kötöttél bele, ahol azonos elemeket vizsgáltam. Erre jössz olyan dolgokkal, amiket nem tartalmaz a jenki szerződés. A két gép hadrendbe állítási csomagját vizsgáltam.

Kedvedért mégegyszer és utoljára: mivel a Mi-24-esekhez jelenleg nagy valószínűséggel (pontosan egyikünk sem tudhatja) nincs ATGM fegyverzet, és erősen kérdéses a jövőbeni beszerzésük, ezért: "csak a csöves és NIR fegyverzetet számoljunk" UH-1 esetében is.
Nem része egyik összehasonlított csomagnak sem. Pont.

Ha ferdíteni akarsz, akkor persze azt hasonlítasz össze azzal amit csak akarsz, csak ne legyen kinyilatkoztatva, hogy ezek megkérdőjelezhetetlen tények...
Semmit nem ferdítettem a két csomagot vetettem össze, te meg csomagon kívüli izékkel jössz. Bocs, de te értékeltél már valaha beszerzési csomagot...? Én igen. Sokat.

Tudod, mindenki hülye, csak én vagyok helikopter esete...
Szerintem picit még gyúrjál szövegértelmezésre.
 

Faboo78

Well-Known Member
2018. január 4.
252
958
93
Ne haragudj, de te az lista összehasonlításba kötöttél bele, ahol azonos elemeket vizsgáltam. Erre jössz olyan dolgokkal, amiket nem tartalmaz a jenki szerződés. A két gép hadrendbe állítási csomagját vizsgáltam.


Nem része egyik összehasonlított csomagnak sem. Pont.


Semmit nem ferdítettem a két csomagot vetettem össze, te meg csomagon kívüli izékkel jössz. Bocs, de te értékeltél már valaha beszerzési csomagot...? Én igen. Sokat.


Szerintem picit még gyúrjál szövegértelmezésre.

Molni, kérlek, nézz a tükörbe, amikor ezeket mondod.

Egyik gép beszerzésénél nem veszel fegyvert hozzá, a másikhoz meg nem kell, mert meglévő képesség, így van egy felfegyverzett gép az egyik oldalon, a másikon meg egy fegyver nélküli.. Egyik gépnél nem veszed figyelembe a kiépítendő földi infrastruktúrát, a másiknál ez szintén rendelkezésre áll. Az összehasonlításod torz, ilyen egyszerű, a tényeket nem veszed figyelembe. A tények elismerése helyett viszont ferdítesz és személyeskedsz, ezzel leplezve a ferdítésedet.

Ha Te annyi beszerzést irányítottál volna, akkor tudnád azt, hogy mi az az összköltség elemzés, és teljes élettartamra vetített költség, amit egyébként meglepően sokszor használsz más topikban (F-16 beszerzés, Gripen repült órák elemzése, stb.).

Ha majd nem én leszek a hülye,akkor te is leszállhatsz a földre a kis helikopterrel....
 
M

molnibalage

Guest
Molni, kérlek, nézz a tükörbe, amikor ezeket mondod.

Egyik gép beszerzésénél nem veszel fegyvert hozzá, a másikhoz meg nem kell, mert meglévő képesség, így van egy felfegyverzett gép az egyik oldalon, a másikon meg egy fegyver nélküli.. Egyik gépnél nem veszed figyelembe a kiépítendő földi infrastruktúrát, a másiknál ez szintén rendelkezésre áll. Az összehasonlításod torz, ilyen egyszerű, a tényeket nem veszed figyelembe. A tények elismerése helyett viszont ferdítesz és személyeskedsz, ezzel leplezve a ferdítésedet.

Ha Te annyi beszerzést irányítottál volna, akkor tudnád azt, hogy mi az az összköltség elemzés, és teljes élettartamra vetített költség, amit egyébként meglepően sokszor használsz más topikban (F-16 beszerzés, Gripen repült órák elemzése, stb.).

Ha majd nem én leszek a hülye,akkor te is leszállhatsz a földre a kis helikopterrel....
Egyik gép csomagnál sem vettem hozzá fegyvert, mert egyiknek sem része.

Semmilyen szinten nem torz. Pontosan arról szól, hogy a Mi-24 "gányolás" 70%-ába kerül annak fajlagosan, mint egy hadrendbe állítás, logisztika és szimulátoros beruházás tartalék hajtóművekkel és egyéb szolgáltatásokkal.

Lehúzod a tartalék hajtóművet, a kiképzést a szimulátort és a hadrendbe állítással már majdnem azonos ár van.

Ha harcolni is akarsz velük, akkor MINDKETTŐHÖZ kell fegyver. Csak az egyik éjszakai képességes MAWS-sal és FLIR-rel, GPS én INS navigációval a Mi-24 meg egyik sem.

Mit olyan kurva nehéz ezen megérteni..?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Egyik gép csomagnál sem vettem hozzá fegyvert, mert egyiknek sem része.

Semmilyen szinten nem torz. Pontosan arról szól, hogy a Mi-24 "gányolás" 70%-ába kerül annak fajlagosan, mint egy hadrendbe állítás, logisztika és szimulátoros beruházás tartalék hajtóművekkel és egyéb szolgáltatásokkal.

Mit olyan kurva nehéz ezen megérteni..?

Be kéne vezetni egy "Hogyan értsük meg a MolniBalázst" c. közismereti tárgyat a BME-n... :D
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 536
113
Isztambulban lezuhant ma a török légierő egyik Sikorsky S-70A Black Hawk helikoptere. A személyzetből 4 ember életét vesztette1 megsebesült.
MyystFytKT0.jpg

J-MS0TXcX9M.jpg

1vY6QzDufic.jpg

QmNF-3BhYkk.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 502
72 483
113
IMG_6722.jpg

IMG_6706.jpg


Bosnia and Herzegovina procures four UH-1H II helicopters

"In the home of the Armed Forces of Bosnia and Herzegovina in Sarajevo this morning, BiH Minister of Defense Marina Pendesh signed a contract to acquire four UH-1H-II Huey II helicopters to be used by the BiH Armed Forces, the BiH Ministry of Defense said.

The contract for the purchase of four helicopters is worth a total of US $ 38,539,378, of which Bosnia and Herzegovina has contributed US $ 4,360,000, or 7.5 million Convertible Marks. The remaining amount was provided by the Government of the United States of America through funds from the US Foreign Friendly Sales (FMS) and Foreign Military Funds (FMF) friendly programs.

The signing ceremony was attended by top officials of the Ministry of Defense and the Armed Forces of BiH, the US Embassy in BiH and NATO Headquarters in Sarajevo. It was emphasized that this project is another valuable expression of concrete and extensive cooperation of Bosnia and Herzegovina with the United States of America.

- The procurement of these helicopters represents the largest investment project since the establishment of the Armed Forces of BiH, both in terms of the amount of funding and the impact it will have on the operational capacities and capabilities of the AF BiH - Defense Minister Marina Pendesh said on this occasion.

- This will give us more opportunities to be a firm support to all the people of Bosnia and Herzegovina, to contribute to regional cooperation projects and ultimately to strengthen our position as a reliable partner in international relations -

- Implementation of this project will provide BiH Air Force units with an adequate number of flight hours. In doing so, they will raise their training to a higher level and create a predisposition to fulfill their tasks even better and more readily in accordance with the Law on Defense of BiH - said Chief of the Joint Staff of the AF BiH, Lieutenant General Senad Masovic.
As he pointed out, "in the process of rejuvenation of the pilot and aeronautical and technical personnel it will be easier to receive and adapt new members of the Air Force and air defense of the Armed Forces of BiH, ie to ensure the replacement of the generations that awaits us in the coming period."

The BiH Ministry of Defense stated that the procurement of new aircraft was contracted with the great support of the US Government on the principle of "Total Package Approach", which for the said amount involves the complete transfer of capabilities and ensures: delivery of four Bell Huey II helicopters; retraining pilots and technicians at Bell Helicopter Textron Inc training centers, delivering spare parts and supplies for two years and 300 flight hours per year; delivery of helicopter maintenance tools and test equipment for maintenance level I and II; delivery of ground equipment for helicopter service and delivery of technical documentation for aeronautical maintenance in I and II degree.

It is also recalled that at its 37th session held on December 30, 2015, the Council of Ministers of BiH adopted the Decision approving the multi-annual project for the security and operational efficiency of the AFBiH helicopters with the implementation period from 2016 to 2025. At its 125th session, held on December 22, 2017, the BiH Council of Ministers adopted a Decision on a multi-year project for the procurement of helicopters for the MoD and AF of BiH and provided 6,200,000 KM based on this decision. An additional 1,300,000 KM was secured by the restructuring of the appropriations in 2018 based on the decision of the Council of Ministers of BiH, which was adopted at the 163rd session held on December 27, 2018 entitled “Decision to amend the decision on the multi-annual project for procurement of helicopters for MoD and AF BiH ".

At the end of September, the Tango Six conveyed the Balkan Security Network writing that BiH will acquire UH-1H-II helicopters or UH-1H Huey helicopters from US Army surplus, which will subsequently be brought to Huey II level, which represents the equipping of old UH -1H to the dynamic elements of the Bell 212. The published text describes the characteristics of the Huey II helicopter as well as a description of the current state of the Air Force helicopter fleet and the air defense of the AF BiH."
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 502
72 483
113
"On Friday, the director-general of the Ukraine-based defense company Yuri Gusev said that at the “Odessa Aviation Plant”, which is part of the UkrOboronProm, it is planned to launch licensed production of Bell UH-1 Iroquois class helicopters."


 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 502
72 483
113
"On Friday, the director-general of the Ukraine-based defense company Yuri Gusev said that at the “Odessa Aviation Plant”, which is part of the UkrOboronProm, it is planned to launch licensed production of Bell UH-1 Iroquois class helicopters."



"The first helicopter is expected to be ready by August 2021."


Akkor az ukránoknak hamarabb lesz UH-1-ese mint a cseheknek (2023)?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 422
113
"The first helicopter is expected to be ready by August 2021."


Akkor az ukránoknak hamarabb lesz UH-1-ese mint a cseheknek (2023)?
Miért érzem én azt, hogy ezek a letárolt UH-1-eket fogják átvenni és a helyszínen felújítani az amerikai alkatrészzekkel.
Mondjuk gyanús, hogy nem adnak meg pontos típust! ;)
Lehet, hogy még a nekünk felajánlott csomagot veszik át? :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 502
72 483
113