[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
373
375
63
mondjuk, ha a fideszes propaganda visszahányása helyett, logikusan végiggondolnátok a dolgokat, akkor magatoktól is rájönnétek, hogy momentán miért orbitális faszság a sorkatonaság visszaállítása...no nem a bayeri értelemben vett "kigyóvállúak" és "libsibolsik" miatt azt azért megsúgom
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
mondjuk, ha a fideszes propaganda visszahányása helyett, logikusan végiggondolnátok a dolgokat, akkor magatoktól is rájönnétek, hogy momentán miért orbitális faszság a sorkatonaság visszaállítása...no nem a bayeri értelemben vett "kigyóvállúak" és "libsibolsik" miatt azt azért megsúgom

Nem a fideszes propaganda visszahányása volt itt, ha esetleg értenéd.
Az átkosban tapasztaltam mi is volt az a kádári-elvtársi sorkatonaság, DE lehet azt másképp is csinálni lásd Ausztria, Svájc ect.
Csakhogy 90 és a VSZ után átestünk a ló túloldalára, mindent megszüntettek, kivontak, felszámoltak - agyatlanul, koncepciótlanul.
Mert nem volt váltás többek között a HM-ben sem. Pozíciók, beosztások, keresetek, zsebek tömése lebegett a vezetők szeme előtt semmi más.
Irracionális, ad hoc döntések, amelynek eredményei láthatók a mai állapotokon. És ezek között, az elméletileg hadköteles ifjoncok, testi-lelki-morális állapota csak egy része a történetnek.
Egyébként meg hiába veszed meg a világ legfejlettebb technikáit, ha nincs olyan számú és minőségű embered amely azt megfelelően működteti és eléri vele a doktrína célját. Ehhez képest nekünk egyik feltétel sincs meg.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 808
113
Nem a fideszes propaganda visszahányása volt itt, ha esetleg értenéd.
Az átkosban tapasztaltam mi is volt az a kádári-elvtársi sorkatonaság, DE lehet azt másképp is csinálni lásd Ausztria, Svájc ect.
Csakhogy 90 és a VSZ után átestünk a ló túloldalára, mindent megszüntettek, kivontak, felszámoltak - agyatlanul, koncepciótlanul.
Mert nem volt váltás többek között a HM-ben sem. Pozíciók, beosztások, keresetek, zsebek tömése lebegett a vezetők szeme előtt semmi más.
Irracionális, ad hoc döntések, amelynek eredményei láthatók a mai állapotokon. És ezek között, az elméletileg hadköteles ifjoncok, testi-lelki-morális állapota csak egy része a történetnek.
Egyébként meg hiába veszed meg a világ legfejlettebb technikáit, ha nincs olyan számú és minőségű embered amely azt megfelelően működteti és eléri vele a doktrína célját. Ehhez képest nekünk egyik feltétel sincs meg.


Ne nevettesd ki magad kérlek!Nagyon drága mulatság egy modern jól képzett sorkatonaság itt meg bakancsra sincs pénz.Ne legyenek illúzióink a mostani kormány ha tehetné megszüntetné a Honvédséget(mint az eddigiek mert politikai hasznot nem hoz ellenben költeni kell rá).Ha nem lenne a migránsos mizéria ugyan úgy vegetálna a Honvédség mint előtte.De jobbat mondok!Amint lecseng megint elzárják az amúgy is csak csöpögő csapot!!!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Ne nevettesd ki magad kérlek!Nagyon drága mulatság egy modern jól képzett sorkatonaság itt meg bakancsra sincs pénz.Ne legyenek illúzióink a mostani kormány ha tehetné megszüntetné a Honvédséget(mint az eddigiek mert politikai hasznot nem hoz ellenben költeni kell rá).Ha nem lenne a migránsos mizéria ugyan úgy vegetálna a Honvédség mint előtte.De jobbat mondok!Amint lecseng megint elzárják az amúgy is csak csöpögő csapot!!!

Pontosabban, az akkori GDP 4%.át költöttük honvédelemre, a 80-as évek végén. Abból működött a Néphadsereg, a maga 150.000 főjével, fegyverzetével. Valamint 200.000, vagy 300.000 tartalékosával. A tartalékosok számában nem vagyok biztos, több adatot is láttam.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Ne nevettesd ki magad kérlek!Nagyon drága mulatság egy modern jól képzett sorkatonaság itt meg bakancsra sincs pénz.Ne legyenek illúzióink a mostani kormány ha tehetné megszüntetné a Honvédséget(mint az eddigiek mert politikai hasznot nem hoz ellenben költeni kell rá).Ha nem lenne a migránsos mizéria ugyan úgy vegetálna a Honvédség mint előtte.De jobbat mondok!Amint lecseng megint elzárják az amúgy is csak csöpögő csapot!!!

Tisztában vagyok vele mennyibe fáj a sor, láttam az osztrákoknál és a helvéteknél - mondjuk ők nem onnan indultak mint mi.
A honvédelmet megszüntetni nem lehet. Az összes alkotmányban/alaptörvényben benne volt/van.
Egyébként ha már itt tartunk Bokros is megtette volna, neki meg bőven teher volt, pénznyelő, csak a nagypolitikai kényszer miatt tartották meg.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 808
113
Leginkább az akarat.

Fizetésről, ne légy hülye :p ! Bár tisztektől már oké. Nektek kéne, nem nekünk.

A tiszti és altiszti illetmények emelése nélkül nem lehet a legénységi állomány illetményét emlni.Elég hülyén nézne ki ha egy tizedes annyit keresne mint egy törzsőrmester...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
A tiszti és altiszti illetmények emelése nélkül nem lehet a legénységi állomány illetményét emlni.Elég hülyén nézne ki ha egy tizedes annyit keresne mint egy törzsőrmester...
A tiszti és attól felfelé rendben van, mondom. Az altisztit és a tisztest kéne emelni, nem azért mert jó arc vagyok, és jobban szeretlek téged mint magamat, hanem azért mert nincs bevonzó és megtartó ereje, illetve az értékes fiatalok egy része pont azért nem jön be, mert talál más lényegesen jobban fizető civil szakmát, megélhetést. A bérfeszültségekre természetesen figyelni kell, de lenne még hova fejleszteni azért a nem tiszti béreket úgy, hogy még akkor is jobban keresne egy tiszt. Jobban kell keressünk, de nem feltétlen kell ekkora különbség.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
Bár nem esne nehezemre elkülteni az altábornagyi illetményt!
A felelősséget, a kötelező jópofa vágást protokolláris de amúgy értelmetlen rendezvényeken viszont nem szeretnéd. Meg sok embernek áll a zászló, aztán mégis kevesen kerülnek oda :p. Én nem szeretnék altábornagy lenni, ott már ha változás van, repülsz. Volt nálunk egy mondás régebben: A felső vezetők jönnek mennek, mi maradunk. Ez igaz is általában, engem, téged nem igen érint hogy ki van kormányon, egy felső vezető azonnal repül, mert nem bizalmi ember. Láttam már nem egyet választások előtt 1 héttel szívinfarktus határán, nekik sokminden eldől olyankor...
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 332
113
A felelősséget, a kötelező jópofa vágást protokolláris de amúgy értelmetlen rendezvényeken viszont nem szeretnéd. Meg sok embernek áll a zászló, aztán mégis kevesen kerülnek oda :p. Én nem szeretnék altábornagy lenni, ott már ha változás van, repülsz. Volt nálunk egy mondás régebben: A felső vezetők jönnek mennek, mi maradunk. Ez igaz is általában, engem, téged nem igen érint hogy ki van kormányon, egy felső vezető azonnal repül, mert nem bizalmi ember. Láttam már nem egyet választások előtt 1 héttel szívinfarktus határán, nekik sok minden eldől olyankor...

27 év kórházi munka egyenlege: 4 (látszólag betonbiztos) kórházigazgató, 12(!) gazdasági igazgató.
Ja és ez végig ugyanaz a kórház - igaz; így-úgy átminősítve.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
Rengeteg adófizető pógár fix hogy támogatná a plusz kéményseprést is, hisz az a sok katona úgy is csak bassza a rezet a laktanyákba' gyúrogatnak, meg őrszobán DVD-znek állampénzen :D !
Mennyi ilyen véleményt hallottam már...
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Rengeteg adófizető pógár fix hogy támogatná a plusz kéményseprést is, hisz az a sok katona úgy is csak bassza a rezet a laktanyákba' gyúrogatnak, meg őrszobán DVD-znek állampénzen :D !
Mennyi ilyen véleményt hallottam már...

A HM is ludas az ilyen vélemények kialakulásában. Nem nyit továbbra sem érdemben a társadalom felé igazán. Kis lépések történnek, de nem ugranak egy nagyot. A társadalom semmit nem tud szinte a haderőről. Ahogy a Néphadseregről sem tudott. Az akkori katonák nagy része keretalakulatoknál szolgált. Sokan ebből indúlnak ki. Azonban ha valaki megnézné egy akkori, első lépcsős lövész dandár éves kiképzési tervét, lehet ámulna csak és el sem hinné azt, hogy meg is történt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
A HM is ludas az ilyen vélemények kialakulásában. Nem nyit továbbra sem érdemben a társadalom felé igazán. Kis lépések történnek, de nem ugranak egy nagyot. A társadalom semmit nem tud szinte a haderőről. Ahogy a Néphadseregről sem tudott. Az akkori katonák nagy része keretalakulatoknál szolgált. Sokan ebből indúlnak ki. Azonban ha valaki megnézné egy akkori, első lépcsős lövész dandár éves kiképzési tervét, lehet ámulna csak és el sem hinné azt, hogy meg is történt.
Milyen jó ötleteket tudsz megosztani velünk? Sok pénzbe persze ne kerüljenek ezek a jobb társadalom felé nyitások, mert az nincs.
 
  • Tetszik
Reactions: papajoe

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Milyen jó ötleteket tudsz megosztani velünk? Sok pénzbe persze ne kerüljenek ezek a jobb társadalom felé nyitások, mert az nincs.

Nos, alap lenne, egy országos tv csatornán futó, rendszeres műsor a Honvédségről. Na igen, tudom, ez pénzbe kerülne. Kicsit nagyobb nyíltság, nem kell mondent titkolni, pláne azokat az infókat nemm amit aztán kissé leégve, külföldi netes forrásokból mindenki megtudhat. Lásd, Airbus beszerzés. Őszíntébben kellene a társadalom felé elmondani, hogy nem minden frankó és ezer sebből vérzik a honvédelem. Na ezt nem merik tudom, de esetelg valakinek el kell kezdeni. A honvédelmi táborok, a középiskolai honvédelmi oktatást jónak érzem. Viszont nem hallanai a lőtérprogramról ma már és a honvédelmi sportszövetségesdi is csak egy hír volt eddig, komoly tartalom nélkül.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
Nos, alap lenne, egy országos tv csatornán futó, rendszeres műsor a Honvédségről. Na igen, tudom, ez pénzbe kerülne. Kicsit nagyobb nyíltság, nem kell mondent titkolni, pláne azokat az infókat nemm amit aztán kissé leégve, külföldi netes forrásokból mindenki megtudhat. Lásd, Airbus beszerzés. Őszíntébben kellene a társadalom felé elmondani, hogy nem minden frankó és ezer sebből vérzik a honvédelem. Na ezt nem merik tudom, de esetelg valakinek el kell kezdeni. A honvédelmi táborok, a középiskolai honvédelmi oktatást jónak érzem. Viszont nem hallanai a lőtérprogramról ma már és a honvédelmi sportszövetségesdi is csak egy hír volt eddig, komoly tartalom nélkül.
Honvédségről műsor amit néznek is az emberek? Felejtős. Nincs rá igény. Marad a reklám. Annak perce milliós tétel olyan médiumban amit te említettél.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Nos, alap lenne, egy országos tv csatornán futó, rendszeres műsor a Honvédségről. Na igen, tudom, ez pénzbe kerülne. Kicsit nagyobb nyíltság, nem kell mondent titkolni, pláne azokat az infókat nemm amit aztán kissé leégve, külföldi netes forrásokból mindenki megtudhat. Lásd, Airbus beszerzés. Őszíntébben kellene a társadalom felé elmondani, hogy nem minden frankó és ezer sebből vérzik a honvédelem. Na ezt nem merik tudom, de esetelg valakinek el kell kezdeni. A honvédelmi táborok, a középiskolai honvédelmi oktatást jónak érzem. Viszont nem hallanai a lőtérprogramról ma már és a honvédelmi sportszövetségesdi is csak egy hír volt eddig, komoly tartalom nélkül.

Én el tudnék képzelni egy filmet az afganisztáni vagy egyéb missziós témában, némi vérrel és szerelemmel. Lehetne népszerűsíteni a Honvédséget egy ilyen játékfilmmel. (talán példa: Top Gun, Sniper, stb...). Ez - ha jól megcsinálják - pénzt is hozhatna a seregnek (is) és itthon valamint külföldön is el lehetne adni...
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
Én el tudnék képzelni egy filmet az afganisztáni vagy egyéb missziós témában, némi vérrel és szerelemmel. Lehetne népszerűsíteni a Honvédséget egy ilyen játékfilmmel. (talán példa: Top Gun, Sniper, stb...). Ez - ha jól megcsinálják - pénzt is hozhatna a seregnek (is) és itthon valamint külföldön is el lehetne adni...
:D. Ki legyen a magyar Maverick? Csányi Sándor, vagy Nagy Ervin?

Ne nevettsük már ki magunkat :p!
 
  • Tetszik
Reactions: luperator

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
Eloszor rendet rakni a fejekben.
Az eltunyult, kenyelmesedett plebsben tudatositani hogy a vilag bizony nem rozsaszin. Es igenis elkepzelheto Eu ban is fegyveres konfliktus meg ha nem is regularis erokkel.
de ezek nem Mi24 .....
majd Mac atrakja.