[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
4c879df16509a55e500f809abd254bfd11622900c12bcebcc3c0b6d080d95a37.png



Ajajj,ha ez igaz leszünk bajban egy esetleges,a 2015-ösnél is nagyobb migráns válság esetén.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Nem kell ettol felni. A szamunkra hasznos uzleti befekteteseket nem erinti ez a konfliktus.

Hogy most egy Engiee, egy Veolia vagy a Soros alapitvanyai stb, hisztiznek egy sort es lobbiznak ellenunk az pedig ertheto es termeszetes. Szvsz. nem kell utanuk sirni. Mehetnek vissza oda ahonnan jottek. A balos nyugati szavazok kegyeit sem kell keresni. Az egyik megoldas erre az, hogy a nyugatnak kiszolgaltatott gazdasagunkat megnyitjuk kelet felé is. Pl. Kina, Oroszo, stb. Ez is jol halad. Szoval szerintem panikra semmi ok.
A lopasok miatt pedig nem kell aggodni. Minimum 13 ev az elevules es nem lesz mindig kormanyon Orban sem. (Bar en ezekkel a lopasokkal kapcsolatban eddig nem lattam ertekelheto infot.)
A komolyabb strukturalis gondokon is dolgoznak. Csodat persze ne varj senkitol sem, de most legalabb nem a lejton csuszik az orszag.

(Nekem ez az egesz inkabb tunik Merkel hattyudalának. Persze, lehet en is csak naivan remenykedem. :rolleyes:)

Nem, most egy jégtáblán piknikezünk az óceán közepén, stabilan hozzunk egy szintet aztán egyszercsak mind nyakig benne leszünk.
Még régebben mondtam hogy ennek az országnak egyetlen egy dolog van amire építeni tud, amivel üzeletelni lehet és ez a munkaerő. Ez pedig megy innen a picsába, az ismerőseim és én is fontolgatjuk hogy dobbantunk. 86 ezer munkás hiányzik. Idő kérdése hogy a munkáltatók elvigyék innen a gyártást vagy elkezdjen külföldről betelepíteni dolgozókat. (Az igazság az hogy ez már megy is, több gyárban is találkoztam szláv tezsvíreinkel akik valami oknál fogva nem szeretnek fürdeni.)
Amit pedig nem értesz a lopásokkal kapcsolatban hogy rendszer szintű. Maga a rendszer van ráépítve arra hogy lopjanak. Tehát nem rikardó huzza ki a zsebedből a buszon, hanem átutalják nekik. Nem kapcsolja fel nálad a piros lámpát a magyar Bill Gates? Nem gyanús hogy ilyet még sose láttál? Hogy ez a zseni amíg nem a Vektor volt kormányon nem tudott elérni egy fránya milliomosi címet se most meg milliárdos?
Nem gyanus hogy azok a mediák amiket a kormánypárti emberek szereznek meg a legalja propagandát nyomják? Az origo a "mindenapi migránsunkat add meg nékünk kérlek" a tv2 meg most már hírtv is? Meg a rengeteg regionális lap? És akkor jönnek azzal hogy a balos média túlsúlyban van magyarországon. (#woememotherfucker)
Nem gond hogy olyan szinten hülyének néznek hogy ezzel le tudják nyomni a torkodon hogy lopnak? Hogy azt mondod te nem aggódsz? Meg vagy vezetve ember, odaadták a gumicsontot és te elrágcsálod.
Nyissunk kelet felé persze, csak ha közben nyugaton mindenki hátat fordít nekünk akkor nem nyertünk hanem buktunk mint amikor a rendszer váltásnál nyitottunk a nyugat felé. Meg amúgy se igazán értem miért gondoljátok hogy az oroszok vagy a kínaiak igazi úriemberként fognak velünk bánni ha teljesen ki leszünk szolgáltatva nekik? Minek tennék? Egyikük sem éppen humanizmus díszobra.
Na mindegy nekem most innom kell.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Ez pedig megy innen a picsába, az ismerőseim és én is fontolgatjuk hogy dobbantunk.

El lehet menni innen, ahogy nagy vezéretek mondta anno.

A nagy vezér akinek a cége kizárólagos importőre volt az orosz gáznak míg uralkodott.
Akinek csapata etette a Közgépet a csilliárdos megrendelésekkel.
Akik összehozták a négyes metró néven hírhedté vált pénzszivattyút.
Akik "felújították" a Margit hidat.
Akik hatalmas támogatásokat adtak felsőfokú intézményeknek építkezésre, de azt az építkezést csak baráti bank hiteléből finanszírozhatták még akkor is ha lett volna elég tőkéjük a teljes kivitelezésre (pl. ELTE új kollégiuma körüli balhét még a mainstream sajtó is lehozta).
Akik a balos sajtót akkor is pofádba tolták ha nem kérted (Intercity-ken ingyen osztogattak egy újságot akkoriban amiben olyan hősökkel készültek interjúk, mint kisebbségi életfogytos anyukák; a csaló aki eladta a Lánchidat, felszedte Budapesten a frissen lerakott térkövet és mindezt milliárdosként büszkén meséli kicsiny otthonában...).
Akik Paksi üzemzavar körüli balhét is felhasználták egy kis pénzosztásra, csak úgy repkedtek a százmilliók tanácsadó és kivitelezés elősegítő csoportokhoz (erről is volt interjú a fenti újságban, mivel büszkék voltak rá mennyire hozzájárultak a kormánynak adott tanácsaikkal a problémamentes lebonyolításhoz).
Bevezették a "megélhetési bűnözés" fogalmát és eltörölték a csendháborítást, ezzel szinte bátorítva egy réteget a bűnöző, dorbézoló életmódra.

Most így ennyi jut hirtelen eszembe.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
El lehet menni innen, ahogy nagy vezéretek mondta anno.

A nagy vezér akinek a cége kizárólagos importőre volt az orosz gáznak míg uralkodott.
Akinek csapata etette a Közgépet a csilliárdos megrendelésekkel.
Akik összehozták a négyes metró néven hírhedté vált pénzszivattyút.
Akik "felújították" a Margit hidat.
Akik hatalmas támogatásokat adtak felsőfokú intézményeknek építkezésre, de azt az építkezést csak baráti bank hiteléből finanszírozhatták még akkor is ha lett volna elég tőkéjük a teljes kivitelezésre (pl. ELTE új kollégiuma körüli balhét még a mainstream sajtó is lehozta).
Akik a balos sajtót akkor is pofádba tolták ha nem kérted (Intercity-ken ingyen osztogattak egy újságot akkoriban amiben olyan hősökkel készültek interjúk, mint kisebbségi életfogytos anyukák; a csaló aki eladta a Lánchidat, felszedte Budapesten a frissen lerakott térkövet és mindezt milliárdosként büszkén meséli kicsiny otthonában...).
Akik Paksi üzemzavar körüli balhét is felhasználták egy kis pénzosztásra, csak úgy repkedtek a százmilliók tanácsadó és kivitelezés elősegítő csoportokhoz (erről is volt interjú a fenti újságban, mivel büszkék voltak rá mennyire hozzájárultak a kormánynak adott tanácsaikkal a problémamentes lebonyolításhoz).
Bevezették a "megélhetési bűnözés" fogalmát és eltörölték a csendháborítást, ezzel szinte bátorítva egy réteget a bűnöző, dorbézoló életmódra.

Most így ennyi jut hirtelen eszembe.

Eltévesztetted a házszámot songoku soha nem szavaztam szocira.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Nem kapcsolja fel nálad a piros lámpát a magyar Bill Gates? Nem gyanús hogy ilyet még sose láttál? Hogy ez a zseni amíg nem a Vektor volt kormányon nem tudott elérni egy fránya milliomosi címet se most meg milliárdos?
Ha egy szot sem szoltal az erdekeben, amikor a szocik alatt szivattak, akkor miert gondolod, hogy most hitelesen beszelsz rola?
Mondom en ezt ugy, hogy nekem nem tisztem megvedeni, de rohadtul unom mar a buta "tenyfeltaro ujsagirok" altal eloadott kamu sztorikat.
A valasztasok elotti hirtelen meggazdagodasarol szolo irasokra meg emlekszel? Tudod milyen allami megbizasok alltak a hatterben? Elarulom, semmi. A reszvenyek arfolyama szallt el a valasztasi elorejelzesekre, de azota mar visszaallt minden az eredeti kerekvagasba. Erdekes, most senki nem siratja a veszteseget.
Nem gyanus hogy azok a mediák amiket a kormánypárti emberek szereznek meg a legalja propagandát nyomják? Az origo a "mindenapi migránsunkat add meg nékünk kérlek" a tv2 meg most már hírtv is?
Csupa elesett menekult no es gyerek, ugye?
A migransok buncselekmenyeirol is meddig hallgattak? Korabban ezekrol csak az "alternativ" mediabol lehetett olvasni (de azok meg orultek, osszeeskuves- es laposfold-hivok. igaz?) A kolni szilveszterre emlekszel meg? Az a sok "elszigetelt eset" es "maganyos orult elkoveto"...
A, nem is folytatom. Nezd csak tovabb a kedvenc mediad es higgy amit akarsz! En feladom.
Meg a rengeteg regionális lap?
Ami osszesen egyetlen orszagos lapnak szamit. A kis eladott peldanyszam miatt csodbe mentek es eladtak annak aki hajlando volt fizetni erte. Ha hagytak volna megszunni oket akkor az jobb lenne?
És akkor jönnek azzal hogy a balos média túlsúlyban van magyarországon. (#woememotherfucker)
Utoljara a valasztasaok elott volt errol siras es akkor meg az ellenzeki media volt tulsulyban. Offline ma mar mas a helyzet, de online meg mindig kisebbsegben van a kormany.
Nem gond hogy olyan szinten hülyének néznek hogy ezzel le tudják nyomni a torkodon hogy lopnak? Hogy azt mondod te nem aggódsz? Meg vagy vezetve ember, odaadták a gumicsontot és te elrágcsálod.
Te is csak gumicsontot dobtal nekem amikor konkret esetet kertem.
Nyissunk kelet felé persze, csak ha közben nyugaton mindenki hátat fordít nekünk akkor nem nyertünk hanem buktunk mint amikor a rendszer váltásnál nyitottunk a nyugat felé.
Nem a ballib nyugat fele nyitottunk. Arrol szo sem volt soha. A komcsiktol probaltunk megszabadulni, de azok ma nyugaton reneszanszukat elik...
Ja, es ha a nyugatbol eurabia lesz, akkor en nem kerek belole.
Meg amúgy se igazán értem miért gondoljátok hogy az oroszok vagy a kínaiak igazi úriemberként fognak velünk bánni ha teljesen ki leszünk szolgáltatva nekik? Minek tennék? Egyikük sem éppen humanizmus díszobra.
Senki nem gondolja ezt, de ha kereskedunk mindegyikkel es itt versengenek akkor az jobb mintha becsicskulnank barmelyik oldalnak is. Erdekes, de nyugati orszagok sokkal tobbet kereskednek a kelettel mint mi.


A sargentini jelentestol eljutottunk a belpolba bugyraiba. Szerintem ez a leragott csont nem er meg egy htka kitiltast. :rolleyes:
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Nem, most egy jégtáblán piknikezünk az óceán közepén, stabilan hozzunk egy szintet aztán egyszercsak mind nyakig benne leszünk.
Még régebben mondtam hogy ennek az országnak egyetlen egy dolog van amire építeni tud, amivel üzeletelni lehet és ez a munkaerő. Ez pedig megy innen a picsába, az ismerőseim és én is fontolgatjuk hogy dobbantunk. 86 ezer munkás hiányzik. Idő kérdése hogy a munkáltatók elvigyék innen a gyártást vagy elkezdjen külföldről betelepíteni dolgozókat. (Az igazság az hogy ez már megy is, több gyárban is találkoztam szláv tezsvíreinkel akik valami oknál fogva nem szeretnek fürdeni.)
Amit pedig nem értesz a lopásokkal kapcsolatban hogy rendszer szintű. Maga a rendszer van ráépítve arra hogy lopjanak. Tehát nem rikardó huzza ki a zsebedből a buszon, hanem átutalják nekik. Nem kapcsolja fel nálad a piros lámpát a magyar Bill Gates? Nem gyanús hogy ilyet még sose láttál? Hogy ez a zseni amíg nem a Vektor volt kormányon nem tudott elérni egy fránya milliomosi címet se most meg milliárdos?
Nem gyanus hogy azok a mediák amiket a kormánypárti emberek szereznek meg a legalja propagandát nyomják? Az origo a "mindenapi migránsunkat add meg nékünk kérlek" a tv2 meg most már hírtv is? Meg a rengeteg regionális lap? És akkor jönnek azzal hogy a balos média túlsúlyban van magyarországon. (#woememotherfucker)
Nem gond hogy olyan szinten hülyének néznek hogy ezzel le tudják nyomni a torkodon hogy lopnak? Hogy azt mondod te nem aggódsz? Meg vagy vezetve ember, odaadták a gumicsontot és te elrágcsálod.
Nyissunk kelet felé persze, csak ha közben nyugaton mindenki hátat fordít nekünk akkor nem nyertünk hanem buktunk mint amikor a rendszer váltásnál nyitottunk a nyugat felé. Meg amúgy se igazán értem miért gondoljátok hogy az oroszok vagy a kínaiak igazi úriemberként fognak velünk bánni ha teljesen ki leszünk szolgáltatva nekik? Minek tennék? Egyikük sem éppen humanizmus díszobra.
Na mindegy nekem most innom kell.
Teljesen egyetértek. Magyarország most kegyelmi állapotban van. Az EU-s források a csúcson vannak. Innen csak lefele vezet az út, pláne 2020 után. A munkaerőhiány még nem ütötte meg a gazdaságot igazán, a polgárok még élvezik a fizetésemelés gyümölcsét. A külső feltételek még jók, bár már a forint árfolyamán látszik némi elbillenés. Ezek nemsokára durván elromlanak. Mindenki élvezze ki az utolsó 1-2 jó évet, mert utána durva lejtmenet jön és nem látni, hol a lejtő alja.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 362
113
Teljesen egyetértek. Magyarország most kegyelmi állapotban van. Az EU-s források a csúcson vannak. Innen csak lefele vezet az út, pláne 2020 után. A munkaerőhiány még nem ütötte meg a gazdaságot igazán, a polgárok még élvezik a fizetésemelés gyümölcsét. A külső feltételek még jók, bár már a forint árfolyamán látszik némi elbillenés. Ezek nemsokára durván elromlanak. Mindenki élvezze ki az utolsó 1-2 jó évet, mert utána durva lejtmenet jön és nem látni, hol a lejtő alja.
Pont a fokozódó munkaerő hiány miatt a dolgozni tudó és akaró embereknek nem lesz rosszabb az helyzete! Kereslet kínálat elve! Amennyiben kevés a munkás akkor a jó munkaerő képes válogatni ! Eu-s források stb a magyar külügy keresi is az új lehetőségeket! Eu-ban a migráció kulcs kérdés amely hatalmas erőforrásokat követel és ezen erőforrás igény egyre nagyobb!
A németeknél annyira súlyos a helyzet, hogy az alkotmányvédelmi hivatal vezetőit azzal vádolták meg, hogy AFD-sek ! Mint ha hazánkban kiderülne, hogy hazai elhárítás és titkosszolgálatok vezetői Mi hazánk mozgalom tagjai lenének !
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nem, most egy jégtáblán piknikezünk az óceán közepén, stabilan hozzunk egy szintet aztán egyszercsak mind nyakig benne leszünk.
Még régebben mondtam hogy ennek az országnak egyetlen egy dolog van amire építeni tud, amivel üzeletelni lehet és ez a munkaerő. Ez pedig megy innen a picsába, az ismerőseim és én is fontolgatjuk hogy dobbantunk. 86 ezer munkás hiányzik. Idő kérdése hogy a munkáltatók elvigyék innen a gyártást vagy elkezdjen külföldről betelepíteni dolgozókat. (Az igazság az hogy ez már megy is, több gyárban is találkoztam szláv tezsvíreinkel akik valami oknál fogva nem szeretnek fürdeni.)
Amit pedig nem értesz a lopásokkal kapcsolatban hogy rendszer szintű. Maga a rendszer van ráépítve arra hogy lopjanak. Tehát nem rikardó huzza ki a zsebedből a buszon, hanem átutalják nekik. Nem kapcsolja fel nálad a piros lámpát a magyar Bill Gates? Nem gyanús hogy ilyet még sose láttál? Hogy ez a zseni amíg nem a Vektor volt kormányon nem tudott elérni egy fránya milliomosi címet se most meg milliárdos?
Nem gyanus hogy azok a mediák amiket a kormánypárti emberek szereznek meg a legalja propagandát nyomják? Az origo a "mindenapi migránsunkat add meg nékünk kérlek" a tv2 meg most már hírtv is? Meg a rengeteg regionális lap? És akkor jönnek azzal hogy a balos média túlsúlyban van magyarországon. (#woememotherfucker)
Nem gond hogy olyan szinten hülyének néznek hogy ezzel le tudják nyomni a torkodon hogy lopnak? Hogy azt mondod te nem aggódsz? Meg vagy vezetve ember, odaadták a gumicsontot és te elrágcsálod.
Nyissunk kelet felé persze, csak ha közben nyugaton mindenki hátat fordít nekünk akkor nem nyertünk hanem buktunk mint amikor a rendszer váltásnál nyitottunk a nyugat felé. Meg amúgy se igazán értem miért gondoljátok hogy az oroszok vagy a kínaiak igazi úriemberként fognak velünk bánni ha teljesen ki leszünk szolgáltatva nekik? Minek tennék? Egyikük sem éppen humanizmus díszobra.
Na mindegy nekem most innom kell.

Nem arról volt szó, hogy akkor sem akartok menni, ha kitoloncolnának? :D

Momentum: Nem fogjuk hagyni, hogy kitoloncoljanak minket
http://mandiner.hu/cikk/20180913_momentum_nem_fogjuk_hagyni_hogy_kitoloncoljanak_minket
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Pont a fokozódó munkaerő hiány miatt a dolgozni tudó és akaró embereknek nem lesz rosszabb az helyzete! Kereslet kínálat elve! Amennyiben kevés a munkás akkor a jó munkaerő képes válogatni!
Szerinted a munkaerő hiány előbb-utóbb nem üt vissza a gazdaságra? Már most látszanak a jelei.
Eu-s források stb a magyar külügy keresi is az új lehetőségeket!
Ja, keresi, csak nem találja. Milyen új lehetőség? Ki az a hülye aki ennyi ingyen pénzt fog hozzánk vágni?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 362
113
Szerinted a munkaerő hiány előbb-utóbb nem üt vissza a gazdaságra? Már most látszanak a jelei.

Ja, keresi, csak nem találja. Milyen új lehetőség? Ki az a hülye aki ennyi ingyen pénzt fog hozzánk vágni?

Mi akarunk lenni az Eu legolcsóbb munkásai? Akkor valóban vissza üt. De jelenleg a reálbérek nem emelkednek euróban számolva stagnálnak ! Egy Szlovéniában vagy Szlovákiában mért lehet a nettó minimálbér 200K forint ! Nálunk meg bruttó 160-170K minimálbér esetén prüszkölnek a cége, mondván ez túl sok !
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Szerinted a munkaerő hiány előbb-utóbb nem üt vissza a gazdaságra? Már most látszanak a jelei.

Ja, keresi, csak nem találja. Milyen új lehetőség? Ki az a hülye aki ennyi ingyen pénzt fog hozzánk vágni?

Aki tudja, hogy legalább annyit visszakap az "ingyen pénzből", mint most a németek...
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 362
113
Szerinted a munkaerő hiány előbb-utóbb nem üt vissza a gazdaságra? Már most látszanak a jelei.

Ja, keresi, csak nem találja. Milyen új lehetőség? Ki az a hülye aki ennyi ingyen pénzt fog hozzánk vágni?

Ingyen pénz? Német pénzügyminiszter mondta hogy minden egyes támogatásként kifizetett euróból 90 eurócent német vállalatokhoz kerül! Innen hatalmas extra profitot viszek ki ! A képzett fiatal munkaerőről nem beszélve! A németek pl hazánkból is viszik ki a fiatal jól képzett szakmunkásokat, akinek a képzésért nekik nem került semmibe.

Előttem hozzászólok már elmondták németben a német múlt azért tud 5-6x bért fizetni ugyan azért a munkáért mint a Kelet-Európai gyáraiba végeztetett azonos munkáért. Mivel ezen keleti gyárakból szerzi meg hozzá szükséges forrásokat ! EU egyfajta gyarmatosítás újszerű eszközökkel!
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Ha egy szot sem szoltal az erdekeben, amikor a szocik alatt szivattak, akkor miert gondolod, hogy most hitelesen beszelsz rola?
Mondom en ezt ugy, hogy nekem nem tisztem megvedeni, de rohadtul unom mar a buta "tenyfeltaro ujsagirok" altal eloadott kamu sztorikat.
A valasztasok elotti hirtelen meggazdagodasarol szolo irasokra meg emlekszel? Tudod milyen allami megbizasok alltak a hatterben? Elarulom, semmi. A reszvenyek arfolyama szallt el a valasztasi elorejelzesekre, de azota mar visszaallt minden az eredeti kerekvagasba. Erdekes, most senki nem siratja a veszteseget.

Ez milyen érvelés? Azt sem tudtam 10 éve ki ez az ember ma pedig a 6-dik leggazdagabb ember magyarországon. A cégei csak 2016-ban több mint 200 milliárd forint közpénz alapú bevételt könyvelhetett el. A magyar éves költségvetés olyan 15k milliárd. Nem fura egy kicsit?

Csupa elesett menekult no es gyerek, ugye?
A migransok buncselekmenyeirol is meddig hallgattak? Korabban ezekrol csak az "alternativ" mediabol lehetett olvasni (de azok meg orultek, osszeeskuves- es laposfold-hivok. igaz?) A kolni szilveszterre emlekszel meg? Az a sok "elszigetelt eset" es "maganyos orult elkoveto"...
A, nem is folytatom. Nezd csak tovabb a kedvenc mediad es higgy amit akarsz! En feladom.

Már megint miről beszélsz? Ha visszaolvasod a 2015-ös hozzászólásaimat látni fogod hogy támogattam a határzárat felhívtam a figyelmet az ellenőrzés nélküli bevándorlás veszélyeire (mint a terrorizmus, a befogadó társadalommal való szembehelyezkedés amikor az nem nyújtja azt amit vártak, a haszontalan migránsok peremállamokba való visszatelepítése, a szélsőjobb megerősödése). De most nincs migráns válság. Nincsenek tízezrek a kapuknál. Csak kapott a társadalom egy sokkot 15-ben és azóta a kormány ezt használja fel mindenre.
Ebben a helyzetben mit számít hogy a németek takargatják a szart amit bellapártoltak magukhoz? németek felé közvetít az origo? Nem, ez neked szól. Utána nézzel minden egyes muszlimos-arabos-afrikais megölte-megerőszakolta-megverte sztorinak hogy mi hogy történt? Egyáltalán igaz e?
Te az origot pártatlan hiteles lapnak tartod? Hát a tv2?
Nem érted hogy az hogy a németeket hülyíti a saját sajtója még nem igazoölja hogy minket meg a mienk?

Utoljara a valasztasaok elott volt errol siras es akkor meg az ellenzeki media volt tulsulyban. Offline ma mar mas a helyzet, de online meg mindig kisebbsegben van a kormany.

Van a francokat csak az index bármilyen szomorú ezt bevallani nivósabb lett mint a többi koprmány média. És ezért többen olvassák.

Nem a ballib nyugat fele nyitottunk. Arrol szo sem volt soha. A komcsiktol probaltunk megszabadulni, de azok ma nyugaton reneszanszukat elik...
Ja, es ha a nyugatbol eurabia lesz, akkor en nem kerek belole.

Hagyjuk már ezt az eurabia maszlagot olyan országokról beszélsz ahol a társadalom vagy balos és támogat minden olyan dolgot amit egy muszlim ledobna egy magas házról vagy jobbos és hamarabb robbantja fel magát mint hogy letérdejen imához.

Senki nem gondolja ezt, de ha kereskedunk mindegyikkel es itt versengenek akkor az jobb mintha becsicskulnank barmelyik oldalnak is. Erdekes, de nyugati orszagok sokkal tobbet kereskednek a kelettel mint mi.

Nem olyan érdekes lévén hogy nekik van miből meg mivel. De ettől függetlenül ebben egyetértünk legyen verseny, csak ha kiesünk az euból akkor a nyugati országokkal sokkal rosszabb üzleteket köthetünk majd. Így majd a keletiek se akaranak majd anyira jókat kötni velünk mert minek?

A sargentini jelentestol eljutottunk a belpolba bugyraiba. Szerintem ez a leragott csont nem er meg egy htka kitiltast.

Hanyagolhatjuk a pártpolitikát lévén hogy a fideszen kívül nincs párt ami bármit is nyomna latba. Habár nem igazán beszéltünk róla de mindegy.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113

Nemá bagoly nem szeretnélek ignorera tenni.

Mi akarunk lenni az Eu legolcsóbb munkásai? Akkor valóban vissza üt. De jelenleg a reálbérek nem emelkednek euróban számolva stagnálnak ! Egy Szlovéniában vagy Szlovákiában mért lehet a nettó minimálbér 200K forint ! Nálunk meg bruttó 160-170K minimálbér esetén prüszkölnek a cége, mondván ez túl sok !

De emelkednek az ipari területek vonzás körzetében. Én most váltok munkahelyet és nettó 180 alatt nem kaptam még ajánlatot a max pedig 280 körül volt. (Persze az már 180+ óra egy hónapban könnyű fizikai munka) Olyan 7 évvel ezelött a nettó 120 volt a max.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Nem fura egy kicsit?
De az. Tobb hazai vallalkozot kellene megerositeni.
Te az origot pártatlan hiteles lapnak tartod? Hát a tv2?
Csak egy partatlan hiteles lapot mutass. Csak egyet!
Nem érted hogy az hogy a németeket hülyíti a saját sajtója még nem igazoölja hogy minket meg a mienk?
A nemeteket hulyiti, hazudik es reszben ellenunk hangolja. Durva velemenydiktatura van ott. Nalunk sokkal szabadabb a sajto. Ez teny.
Van a francokat csak az index bármilyen szomorú ezt bevallani nivósabb lett mint a többi koprmány média. És ezért többen olvassák.
Ennek pont semmi koze az index politikai reszehez. Nagyjabol a blog.hu es a bulvar viszi a hatan az egeszet.
Hagyjuk már ezt az eurabia maszlagot olyan országokról beszélsz ahol a társadalom vagy balos és támogat minden olyan dolgot amit egy muszlim ledobna egy magas házról vagy jobbos és hamarabb robbantja fel magát mint hogy letérdejen imához.
Mutass mar egy feministat/zold parit/balost/stb amelyik kritizalja a muzulmanokat. A picit is jobboldali erzelmueket pedig seperc alatt lenacizzak. En nem latom azt a vilagot amit te leirtal.
 
Status
Not open for further replies.