[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
1. Most nézem... Ez még lycoming hajtóműves... Gyakorlatilag ős UH-1.
Mondjuk így szopoltak vele rendesen, hogy kiesett a szájukból az amcsi csöcs. Ördögien 60-as évek.
2. Tekintve, hogy nálunk ki lett irtva a repülőgépgyártás az ötvenes évekre, így kicsit sántít a beezeg az irániak hasonlatod.
A mostani kompozit fétisre meg folyton ráb..unk.
Mindazonáltal jártam már egy-két hangárban és a seggemet tudnám a földhöz verdesni, ha legalább azt az infrastrukturális színvonalat el bírnánk érni, ami a szar tehetségtelen oroszoknál sokhelyen megvan. (Pl.: Kazany, Rosztov, meg hasonló helyek). Ehhez képest ( meg ahhoz képest, hogy légierőprioritás van itthon ) gyakorlatilag ránk szakadnak a hangárok... (Nemcsak a gripen + a C-17 létezik )
3. A finn gépek még fiatalok is... Jobban belegondolva 30-35 között vannak a Mil gépeink. ettől függetlenül érnek annyit, mint egy iráni bell.
4. Ha nem az őrjöngésre fordítanád az energiát, akkor megfigyelhetted volna, hogy senki nem állított olyat, hogy az ami szar. Csak neked fétised isteníteni az UH-1, UH-60 vonalat, miközben őrjöngve köpködöd az oroszt. Aztán mikor valaki rávilágít, hogy hát mégsem akkora a különbség, mint ahogy gondolod, akkor meg jön a molnitól tanult durci, meg a de hát nem oroszt vennél.. Meg a további őrjöngés-cunami.
(Amúgy a gazella még meg is érné. A volga meg schevrolet közül meg egyiket se választanám, ha már így előre eldöntötteds hogy mit akarok :) )

De most komolyan: olvasd már vissza, hogy miket írsz le. ;)
Hm.Ahoz képest a Szu80PT,igaz nyugati harcelektronikával ellátott változatát javaslom közelebbi vizsgálatra......mintha nem azt irtam volna,hogy használt Mi17ek vételével jobban jártunk volna....
Érvek helyett személyeskedés.Igazi magasröpptű vitához való szinvonal.Gratula, Tapsolóbrigád tapsolhat.Ováció-szégyen....
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 874
9 878
113
Hm.Ahoz képest a Szu80PT,igaz nyugati harcelektronikával ellátott változatát javaslom közelebbi vizsgálatra......mintha nem azt irtam volna,hogy használt Mi17ek vételével jobban jártunk volna....
Érvek helyett személyeskedés.Igazi magasröpptű vitához való szinvonal.Gratula, Tapsolóbrigád tapsolhat.Ováció-szégyen....

Mit akarsz ezzel a Szu-80PT-vel? Màr sokadjára írod le. Miért, mire kellene pont az a gép nekünk?

Amúgy meg tényleg észre vehetnéd már, hogy az "oroszozás" nem tekinthető érvnek. Nagyon primitív dolog. Illetve rendkívül negatív képet fest arról, aki ezt próbálja érvként használni 2018-ban.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Mit akarsz ezzel a Szu-80PT-vel? Màr sokadjára írod le. Miért, mire kellene pont az a gép nekünk?

Amúgy meg tényleg észre vehetnéd már, hogy az "oroszozás" nem tekinthető érvnek. Nagyon primitív dolog. Illetve rendkívül negatív képet fest arról, aki ezt próbálja érvként használni 2018-ban.
Már leirtam,nézz utána.Mivel nem került sorozatgyártásra,csak vágyállom.Különben az amik helyében lemásolnám,nekik baromi hasznos lenne.
A többi szimpla kötekedés
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 874
9 878
113
Már leirtam,nézz utána.Mivel nem került sorozatgyártásra,csak vágyállom.Különben az amik helyében lemásolnám,nekik baromi hasznos lenne.
A többi szimpla kötekedés

Pont ezért nem értem. Egy olyan gépet emlegetsz, amiből 6-7 darabot gyártottak.
Semmi értelme.

Jaj persze. Én kötekszem nyilván. Talán nem az oroszozást meg a nem is annyira bújtatott orbánozást kellene nyomatni, hanem visszatérni a valóságba. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and vilmoci

37 M

Active Member
2017. szeptember 8.
69
109
33
Ladád van?GAZellával szeretnél dolgozni,vagy Sprinterrel?Muszka motorfűrésszel akarsz fát vágni,vagy svéddel?Vetyerok csónakmotort szeretnél,vagy Mercuryt?Ruszki okostelot vennél(van eggyáltalán?) vagy Samsungot?
Különben amikor a nyakunkon voltak a ruszkik,valahogy nem szerettük őket ennyire....Mekora a szovjet mikroszámitgép?_hát óórjjjááássiiiii!

Van ruszki okos telo: https://www.bestmarkt.hu/img/o/f7bk4ke5f647d6f-58773671.jpg

Nekem ez van, vagy három éve: http://phones-smartphones.ru/language/russian/src/images/pictures/14032578654956.jpg
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 874
9 878
113

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113

37 M

Active Member
2017. szeptember 8.
69
109
33
L9ZAbuJwONVZICGggxuYHz1Wz0fox2YqEQuJ.jpg


Nem kell lenézni mert orosz:
b2.jpg


Mind a kettőt szeretem!
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and fip7

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
L9ZAbuJwONVZICGggxuYHz1Wz0fox2YqEQuJ.jpg


Nem kell lenézni mert orosz:
b2.jpg


Mind a kettőt szeretem!
Nem nézzem le az oroszt.És nekem is kedvencem a Mihu,a legszebb autónak a meggypiros ezeröcsit tartom mindmáig.Még a duplakereklámpást.Még most is megvan a ruszki tiszti bőrcsizmám,amit Grisátol pálinkáért vettem.(Tökölön volt vadászpilóta)De ettől még az ezeröcsi éppen úgy elavult,mint a MihuP.
 

37 M

Active Member
2017. szeptember 8.
69
109
33
Nem nézzem le az oroszt.És nekem is kedvencem a Mihu,a legszebb autónak a meggypiros ezeröcsit tartom mindmáig.Még a duplakereklámpást.Még most is megvan a ruszki tiszti bőrcsizmám,amit Grisátol pálinkáért vettem.(Tökölön volt vadászpilóta)De ettől még az ezeröcsi éppen úgy elavult,mint a MihuP.
Igazad van,....sajnos :-(
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A kedvencem:
250px-YakB-127.jpg


Kérdés, van -e még idehaza más Gatling-rendszerű fegyver rendszerben?
Volni volt.A Mihukhoz volt egy konténer,amiben 2db 4csövű 7,62es gatlingot tartalmazott a 12,7es mellett.Dehogy ma is megvan-e?Alighanem azt is eladta államunk és pártunk inkikurencciába.....Szentkirályszabadján volt valami nyilt nap,még legénykoromban,ki is volt állitva
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nem hinném hogy bárki lenézi az orosz technikát. Viszont az oroszokat a többség nem hinném hohgy szereti. Tudod a történelmi múlt kötelez... Ahogy a Lengyeleket is.
Hát ez kicsit összetettebb kérdés.Mi az orosz technika?Ezeröcsi pl-olasz.Mi6 brutál gép volt a maga korában.Mihu inkább olyan mint az F14.Nagyobb legenda,mint megérdemli.
Ismertem orosz katonákat.Nem voltak ördögök.De az orosz államtol az isten mentsen meg.
 

37 M

Active Member
2017. szeptember 8.
69
109
33
Nem hinném hogy bárki lenézi az orosz technikát. Viszont az oroszokat a többség nem hinném hohgy szereti. Tudod a történelmi múlt kötelez... Ahogy a Lengyeleket is.

Az orosz emberekkel semmi bajom, a hallásomat egy orosz doktornő mentette meg Kecskeméten.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7