A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
A Grippenekhez amúgy is sok fegyver kellene egy bármilyen jövőbeli konfliktus esetén, most lenne alkalom betárazni, 2-ős haszonnal, lenne fegyver hozzájuk, bónszként kapnánk hozzá egy valamivel jobb diplomáciai viszonyt is, sőt a végén még az ukránokra is rászolnak talán, hogy hátrébb az agarakkal.
A Gripen még mindig egy p-vel írandó.
A "most" részt nem értem, soha senki nem szabott gátat annak, hogy vegyünk fegyverzetet a gépekhez.
Az USA egészen biztosan kb. le sem szarja, hogy mi történik az ukrajnai magyarokkal, az ukrán vezetés kb. leszarná szerintem az USA reakciót és erősen kétlem, hogy akár 100-200 db SDB vásárlása ezen az egészen változtatna.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
A Gripen még mindig egy p-vel írandó.
A "most" részt nem értem, soha senki nem szabott gátat annak, hogy vegyünk fegyverzetet a gépekhez.
Az USA egészen biztosan kb. le sem szarja, hogy mi történik az ukrajnai magyarokkal, az ukrán vezetés kb. leszarná szerintem az USA reakciót és erősen kétlem, hogy akár 100-200 db SDB vásárlása ezen az egészen változtatna.

A többi fórumozó nevében is köszönöm az "értelmes" kötöszködést ha már építőleg nem ment a hozzászólás, inkább ne tedd. (Az írott szöveg során elírás előfordul, de veled biztos sosem)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
A Gripen még mindig egy p-vel írandó.
A "most" részt nem értem, soha senki nem szabott gátat annak, hogy vegyünk fegyverzetet a gépekhez.
Az USA egészen biztosan kb. le sem szarja, hogy mi történik az ukrajnai magyarokkal, az ukrán vezetés kb. leszarná szerintem az USA reakciót és erősen kétlem, hogy akár 100-200 db SDB vásárlása ezen az egészen változtatna.

Ezért írtam feljebb, hogy gesztus lenne egy ilyen beszerzés. Viszont száz SDB és húsz HARM a teljes légifölényt jelentené nekünk adott esetben egészen Kijevig. Akkor már csak IR légiharcrakéta hiányt kellene pótolni! Ez ha nem is változtatna az ukránok hozzáállásán, de némiképp elgondolkodtatná őket!
 
M

molnibalage

Guest
Ezért írtam feljebb, hogy gesztus lenne egy ilyen beszerzés. Viszont száz SDB és húsz HARM a teljes légifölényt jelentené nekünk adott esetben egészen Kijevig. Akkor már csak IR légiharcrakéta hiányt kellene pótolni! Ez ha nem is változtatna az ukránok hozzáállásán, de némiképp elgondolkodtatná őket!
Dehogy jelentene.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
M

molnibalage

Guest
LOL. Ez igazzy LOL.
1. magadról jelented ki
2. magadról kell kijelentened?
1. Az USA jelen állapotban kb. 2-3 évre tud boombákat szállítani.
2. Az ukrán vezetés nem hogy nem szarja le mit mond az USA hanem csorgó nyállal lesi.

Na na Balázs tudsz te ennél jobbat is, Kifárasztott a LEMIL?
Semmi köze nincs a szállításnak a megrendeléshez. Az ígéretek és szívességek gyorsabban mozognak és keletkeznek, mint a bombák és a bomba rendelés az már ígéret, ami mögött pénz is van. A megjegyzés egy része erről szólt.

Arra meg legyél büszke, hogy két komment alatt két személyeskedés DECON 2 alatt és Éemilen is csak ennyi telt tőled.

Az ukrán rakétás légvédelem a mi problémánk.
Azt 20 db HARM nem oldja meg. Ennél az EDC alatt is több indult 1986-ban és az mai szemmel kőkorszaki légvédelmet sem építette le teljesen. A Buk-M1 ellen ez kevés lenne, nagyon. Még az Oszák ellen is.

Ezen felül AGM-88 integráció tudtommal soha nem történt meg a Gripenhez, egy lehetőség. Tehát nem abból áll a történet, hogy veszünk x db rakétát.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Azt 20 db HARM nem oldja meg. Ennél az EDC alatt is több indult 1986-ban és az mai szemmel kőkorszaki légvédelmet sem építette le teljesen. A Buk-M1 ellen ez kevés lenne, nagyon. Még az Oszák ellen is.

Ezen felül AGM-88 integráció tudtommal soha nem történt meg a Gripenhez, egy lehetőség. Tehát nem abból áll a történet, hogy veszünk x db rakétát.
Szerintem nekünk elég annyi, hogy az ukrán Sz300 és Tor ne fenyegessen!
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem nekünk elég annyi, hogy az ukrán Sz300 és Tor ne fenyegessen!
  • Ha van ukrán Tor-M1, akkor nagyon nem, mert az képes leszedni a HARM-ot, ahogy az Sz-300 is.
  • A szomorú igazság az, hogy a teljes Gripen flotta AG módban nem lenne elég 1 db Sz-300PSz osztály (75 km HMZ) és 3-4 db Tor semlegesítésére még HARM-mal sem. Simán leszedegetnék a bejövő HARM-okat. (Most tekintsünk el attól, hogy az egyik honi légvédelem, a másik csapat, mert lehetséges azért megoldani, hogy együtt legyenek.)
  • Itthon se HARM, se HARM képes Gripen, se HTS pod és se 14 db AG képes pilóta. A 20 db AGM-88 nevetséges mennyiség, mert biztosan több Sz-300 osztálya van Ukrajnának, mint 1 db és sanszosan nem 3-4 db Tor-M1.
Szerintem olvasd újra a HÖT-öt, mert a jelek szerint nem értetted meg a benne foglaltakat, de nagyon nem.
 
D

danielblack

Guest
Guszev city getót pár éve rendbevágták. Egyébként a negyeden át járnak nagyon sokan dolgozni a Michelin, Conti, Eismann plusz kisebb gyárakba. A fél guszev telep meg a kht nál "dolgozgat" Továbbà ott van a szályában a simai úti lőtér. (önkormányzat tulajdonban). Közèp iskolák a közelben. 1-5 km körzetben. A buszpályaudvar 10 perc gyalog. Plusz az elmített nagy cégek. Feltéve ha lenne rá lehetőség hogy elengedjenek embert (jelenleg irtoznak tőle). Meg is lenne a tartalékos század (zszl nyi ember a későbbiekben).
Az megvan, hogy a felújitott ingatlanokban volt, hogy felszedték télen a friss parkettát, és eltüzelték a szoba közepén? Ugyan így néhol az ablak keretekkel...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Semmi köze nincs a szállításnak a megrendeléshez. Az ígéretek és szívességek gyorsabban mozognak és keletkeznek, mint a bombák és a bomba rendelés az már ígéret, ami mögött pénz is van. A megjegyzés egy része erről szólt.

A pofátlan, arcpirító, és aljas stílusod olyan hogy a nemlétező bicska kinyílik a zsebemben.

Mit értesz a kormányközi haditechnikai kapcsolatokhoz??

Vagy ahhoz is értesz??

Mindenhez is??

Már nem emlékszem a formanyomtatvány nevére, amiben FMS-ben (gy.k. Foreign Military Sales) kértünk Mk. 82 eseket. Akkor még kérhettünk volna 2202-ben, vagy 2206-ban is, de az a döntés született, hogy ezt kifizetjük. A visszaigazolásban az állt hogy 36, ugyanis ezeket a dolgokat hónapban adják meg. Aztán másképp lett megoldva a dolog és sokkal gyorsabban kaptunk bombákat. De ez nem nyilvános. Sokkal több user manualt és cargo manifestet et vagy mi a tökömet fogtam a kezemben mint arról álmodnál. Vágod cica??

Szóval elmész te túlképzett, alulértékelt csak az interneten létező bikfitty a rózsatövises, édesanyád messzelátó cucmókájába.

Van egy világ az interneten kívül, amiben nem TE is létezel, mások meg igen, és csak dumálni járnak ide, nem az észt osztani.

Veled ellentétben te te te pöttyös, szemüveges törpesün!

NA MOST személyeskedtem.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Ezért írtam feljebb, hogy gesztus lenne egy ilyen beszerzés. Viszont száz SDB és húsz HARM a teljes légifölényt jelentené nekünk adott esetben egészen Kijevig. Akkor már csak IR légiharcrakéta hiányt kellene pótolni! Ez ha nem is változtatna az ukránok hozzáállásán, de némiképp elgondolkodtatná őket!
Jobbat mondok: veszünk még két blokkot a Roszatomtól és Putyin lerendezi őket egy hosszú hétvége alatt :D
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 679
34 575
113
A légrak egységeket ki lehet itatni a különleges alakulatokkal egyébként meg nem értem miért vagyunk be...va az ukiktól hiszen megtámadni nem fognak merhogy megiscsak még egyenlőre EU meg NATO tagok vagyunk , hogy igencsak "kint is vagyok bent is vagyok jaj de nagyon boldog vagyok"ot játszunk az más kérdés , ha meg igen, teljes mozgósítás mindenki kapára kaszára. Igenis hogy keményen kell ezekkel a tahó náci k...vákkal szemben fellépni. Akár összetrombitálni valami hadgyakorlatot az ukrán határ mellett.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
A légrak egységeket ki lehet itatni a különleges alakulatokkal egyébként meg nem értem miért vagyunk be...va az ukiktól hiszen megtámadni nem fognak merhogy megiscsak még egyenlőre EU meg NATO tagok vagyunk , hogy igencsak "kint is vagyok bent is vagyok jaj de nagyon boldog vagyok"ot játszunk az más kérdés , ha meg igen, teljes mozgósítás mindenki kapára kaszára. Igenis hogy keményen kell ezekkel a tahó náci k...vákkal szemben fellépni. Akár összetrombitálni valami hadgyakorlatot az ukrán határ mellett.
A NATO és EU tagság nem véd meg semmitől, főleg, hogy e két szervezetnek nagyon fontos Ukrajna egy Oroszországgal szemben vívandó jövőbeni háborúhoz, mivelünk meg teli a tö... hócipőjük, mert kis ország vagyunk nagy hanggal, ami már okozott nekik gondot. Ha jönnének véletlenül, meg pacsit is kapnának jó eséllyel.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 679
34 575
113
Azt akartam írni, hogy ki lehet iktatni a légvédelmi ütegeket de így utólag belegondolva ledobhatnánk pár hordó vodkát nekik annak még nagyobb hatása lenne.
Innen már nincs hova hátrálni.
 

hajós

Member
2018. március 3.
61
41
18
ja de ne felejtsük lenne elég önkéntes aki menne kárpátaljára ( sajnos nem a honvédségnek nevezett valamiből hanem a civil életből)ha az ukik beindulnának nyilván nem támadnak meg minket de de az ottani magyarságot és ruszinokat nagy valószínűleg fogják zaklatni terrorizálni és akkor mennek az önkéntesek akik tudnak nagy meglepetéseket okozni
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 970
113
merhogy megiscsak még egyenlőre EU meg NATO tagok vagyunk,


Hidd el kihoznának minket gonosz agresszornak. Amiben max bízhatnánk az, hogy keleten az oroszok szétkapják őket.
Hát igen, ha a CNN mond valamit az úgy is van. Bombázták már a hazánkat az amerikaiak, csak azt hajlamos sok sok ember elfelejteni.