[HUN] Dassault Falcon 7X

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
A 7X-ből nem igazán van átépített sehol, jó lenne, ha nem mi kezdenénk el egy szem géppel, mert abból csak szopás üzemeltetés lesz. Épp elég a H145, ami majdnem proto, és a tippelt Kc390, török magyar szf vas...

A H145 protó?... :D mesélj még kérlek...:cool:
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Én nem.Nem olvastam,csak tisztában vagyok a Nagy Magyar Valósággal.Ha vesznek mégegy Falcont,akkor 3helyett 4kormánygép lesz.Csak szürkérefestve,hogy katonai szállitóként lehessen rá hivatkozni.Parasztvakitás.

Pont ugyanannyi lesz, mint néhány szomszéd országnak. Se több, se kevesebb. Ez a nagy közép-európai valóság. Aki szemellenzőt használ, az nem is láthat dolgokat. Ez van.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Pont ugyanannyi lesz, mint néhány szomszéd országnak. Se több, se kevesebb. Ez a nagy közép-európai valóság. Aki szemellenzőt használ, az nem is láthat dolgokat. Ez van.
Csak máshol közben a haderő,a bevethető katonaság is kap érdemleges fejlesztést.És nem a kormánygépeket mondják annak.A kormánygépet,kormánygépnek hivják.Csak le kéne venni a szemellenzőt.
 
  • Tetszik
Reactions: senki

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
534
1 333
93
A Debreceni reptéren vendégeskedik a Falcon, egy Bombardier Global 6000 társaságában. Vajon csak véletlen egybeesés, vagy ez lesz a 2. kisgép?

Sziasztok. Még új vagyok itt, de már régóta olvasom a fórumot. Nem értek hozzá, csak lelkes amatőr vagyok, elnézést ha hülyeséget kérdezek. :)

A Saab Globaleye nem véletlenül ugyan ezen Global 6000-en alapul? Az izraeli IAI is ennek a típusnak az 5000-es változatát használja fel speciális gépek építéséhez?
Talán lenne/lesz spéci gépünk? De lehet véletlen, hogy ott van és csak egy sima leszállás volt.
 
  • Tetszik
Reactions: senki

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Csak máshol közben a haderő,a bevethető katonaság is kap érdemleges fejlesztést....
Valóban?...de jártas vagy Te ebben. Olvasod egyébként amit írsz? Ja nem, a szemellenzőtől azt sem látod :p

Imádom ezt a kényszert egyesektől, hogy állandóan be kell böfögni valami kormányellenes médiából szájbarakott baromságot. Nagyon sajnálom ezt a rendszeres topikrombolást...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Valóban?...de jártas vagy Te ebben. Olvasod egyébként amit írsz? Ja nem, a szemellenzőtől azt sem látod :p

Imádom ezt a kényszert egyesektől, hogy állandóan be kell böfögni valami kormányellenes médiából szájbarakott baromságot. Nagyon sajnálom ezt a rendszeres topikrombolást...
Imádom Államunk és Pártunk szakavatott bunkó hozzáállását.Tény nemszámit,és ha mégis szembejön,lehet személyeskedni.A realizmus nem topikrombolás.Tapsikolás a kormányhazugságoknak viszont csak seggnyalás.Már bocsánatot kérek,de aki csak röfögést hall,mikor más véleményt fogalmaz meg valaki,az csak egy divatossan szolva wildhog
 
  • Tetszik
Reactions: Siedonn
T

Törölt tag 1586

Guest
A Saab Globaleye nem véletlenül ugyan ezen Global 6000-en alapul? Az izraeli IAI is ennek a típusnak az 5000-es változatát használja fel speciális gépek építéséhez?
Talán lenne/lesz spéci gépünk? De lehet véletlen, hogy ott van és csak egy sima leszállás volt.
Jól mondod..a GlobalEye G6000-es átépítés az Izraeli AWACS-nak meg G550-es az alapja.
Ennek ellenére viszont sokkal valószínűbb hogy Garancsi és Orbán - ki ki a maga repülőjével - leugrottak Kósához eligazítást tartani.

Amúgy ezekből az ELINT vagy AWACS gépekből sajnos messze nem elég egy-két darab. Illik tudni velük - ha az élet úgy hozza - akár több hónapon keresztül is 0-24-ben őrjáratozni és ehhez minimum négy gépre van szükség. Plusz ha ELINT gépet vesznek akkor ahhoz kell egy komolyabb kiértékelő központ is.
Ha ennyi G6000-es látsz egyszere valamelyik magyar reptéren vagy felbukkan a hírekben egy új katonai felderítő szervezet létrehozása akkor talán el lehet kezdeni bizakodni hogy lesz valami komolyabb cucc, de addig aligha...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Legutóbb nem is tudom ki akart Usa "védőernyő" alá bújni bármi áron, az gondolom nem seggnyalás kategória. Megenni az ellenzéki média hazugságait szerintem meg a tudatlanság jele. De persze biztos van az a pártod is, ami totál brutál szakértője a dolgoknak...érdekes, amikor lehetőségük volt, megszakértették a honvédemet - is. Elismerésem.
Elöbb irtam,hogy nem nagyon olvasom se a 444,se a 888,.de mást sem túlzottan rendszeressen,és amit mégis,azt sem tekintem szentirásnak.És számtalanszor leirtam már,hogy nem vagyok baloldali,sőt,kifejezetten jobboldali világnézzetű vagyok.De attol még,hogy a fityisz is annak hazudja magát,nem vagyok vak.Ez nem egy jobboldali demokratikus jogállam,ami nálunk van.Ez egy bolsevik mintára,bolsevik hagyományokra épülő sima oligarhikus államdiktatúra,ami a lopásra épül,és a hazugság a lételeme.Kormánygép az kormánygép.Akkor is az,ha másnak hazudják.Ráadásul tök feleslegessen.Kell diplomáciai feladatokra is gép,mindenki beláthatja azt józan paraszti ésszel is.Csak mivel egyébbként 8év alatt semmiféle lényeges haderőfejlesztés nem volt,és mert megszokásbol,kormánygépet katonai fejlesztésnek hazudják.Igy honvédelmi költségkeretet költenek más célra.Ennyi.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Elöbb irtam,hogy nem nagyon olvasom se a 444,se a 888,.de mást sem túlzottan rendszeressen,és amit mégis,azt sem tekintem szentirásnak.És számtalanszor leirtam már,hogy nem vagyok baloldali,sőt,kifejezetten jobboldali világnézzetű vagyok...Ennyi.

Rendben.
 
T

Törölt tag 467

Guest
...
Amúgy ezekből az ELINT vagy AWACS gépekből sajnos messze nem elég egy-két darab. ...
Igen, Izrael magyar légtérben demonstrálta, hogy az igazán pontos méréshez kettő a legjobb. Vagy hát tekinthetjük a véletlennek is, hogy Budapesten pont akkor egy szimpatikus arab fiatalember erőszakos módon tért meg a paradicsomba. Legalább kettő, na. ;-)
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Igen, Izrael magyar légtérben demonstrálta, hogy az igazán pontos méréshez kettő a legjobb. Vagy hát tekinthetjük a véletlennek is, hogy Budapesten pont akkor egy szimpatikus arab fiatalember erőszakos módon tért meg a paradicsomba. Legalább kettő, na. ;-)
Tévedsz. Azóta fejlődött a technika és a pontos geolokációhoz ma már elég egyetlen gép is.
Mondjuk ez a néhai arab fiatalember szempontjából tök mindegy..
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
The 7X will soon be delivered and operate for the Hungarian Government.

Ennyit az "interkontinentális futárgép" koncepciórol.
" A krumplileves legyen krumplileves..." A kormánygép meg kormánygép, és még egyet is értek a szükségességével.
 
  • Tetszik
Reactions: eevil and fishbed

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 510
72 513
113
The 7X will soon be delivered and operate for the Hungarian Government.

Ennyit az "interkontinentális futárgép" koncepciórol.
" A krumplileves legyen krumplileves..." A kormánygép meg kormánygép, és még egyet is értek a szükségességével.

A Scramble az egy szpotter oldal, nekik nem mondták hogy ez nem az, aminek látszik....


Kiderült már hogy mi történt a hajtóműkiömlő borítással, miért kellett kicserélni?
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Napi gyakorlat
93692476e16bec50c336dc2a38b3243a.jpg