A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Szerintem is kgp vel van keverve egyebkent ha egy rendornek geppisztolyra van szuksege az nem tartja hordszijon. Ha meg olyan a feladat hogy hordszijonra is szuksege lenne az mar tek vagy homvedsegi muvelet... /a hordszilynak is megvan a szerepe a harcaszatban.../az amerikaiak pl egyaltalan nem hasznaljak.de konfliktuszonak jo reszebe lelerul a fegverrol ha nincs szukseg ra e az esetek 99% aba nincs szukseg ra./ egy red dot nem engedelynelkuli atalakitas !ert nem a fegyver fo resze./ pont ugyan olyan mint a hordszily./ tehat vagod a szavaidat egyszer gyuru kell a hordszilyhoz majd nem lehet red dot ot venni... /ha egyiket masikat se lehet ha egyiket lehet masikat is./ a airsoftos reddotot meg szerinzem mindenkinek vilagos miert is nem engedik. Ha esetleg van olyan.../ a csapott celgombel valo loves keszseg szintu alkalmazasa meg red dot ide vagy oda kell./
A BV használja már csak, jószerivel, általában kísérések, előállítások során. Mivel úgy se kell használni, annak a cégnek jó a selejt is. De azt tegyük hozzá, hogy a KGP 9 a maga idejében jó kis fegyver volt, Uzik, Ingramek voltak a kortársai, de mire rendszeresítésre került (volna) a sor, addigra már bejöttek az MP5-ök egy csapásra elavulttá téve azt.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 678
77 694
113
A BV használja már csak, jószerivel, általában kísérések, előállítások során. Mivel úgy se kell használni, annak a cégnek jó a selejt is. De azt tegyük hozzá, hogy a KGP 9 a maga idejében jó kis fegyver volt, Uzik, Ingramek voltak a kortársai, de mire rendszeresítésre került (volna) a sor, addigra már bejöttek az MP5-ök egy csapásra elavulttá téve azt.

Na ennek olvass utána.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 498
113
A BV használja már csak, jószerivel, általában kísérések, előállítások során. Mivel úgy se kell használni, annak a cégnek jó a selejt is. De azt tegyük hozzá, hogy a KGP 9 a maga idejében jó kis fegyver volt, Uzik, Ingramek voltak a kortársai, de mire rendszeresítésre került (volna) a sor, addigra már bejöttek az MP5-ök egy csapásra elavulttá téve azt.
Ezt a cikket ajánlom neked:
https://index.hu/bulvar/kgp9es1122/
Olyan ismerősök akik kipróbálhatták nem voltak elragadtatva.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Na ennek olvass utána.
Akárhol is keresem, hol írtam hülyeséget, nem találom. Több helyen írják, hogy Uzikkal hasonlították össze, meg az Ingram volt rá hatással, és a sokkal jobb és modernebb MP5-ök megvásárlása elavulttá, fölöslegessé tette a KGP-9-et a hazai (komolyabb) fegyveres testületeknél. Azt is írják, hogy az első szériás fegyverek pontosak voltak, erősek és megbízhatóak, (nyilván az ismert tervezési hibákon túl), csak a FÉG(Army) gyártási minőségének romlása tette megbízhatatlan sz*rra a csúzlit. Szóval ha okoskodsz, akkor meg is írhatnád, mit tudsz.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 678
77 694
113
Akárhol is keresem, hol írtam hülyeséget, nem találom. Több helyen írják, hogy Uzikkal hasonlították össze, meg az Ingram volt rá hatással, és a sokkal jobb és modernebb MP5-ök megvásárlása elavulttá, fölöslegessé tette a KGP-9-et a hazai (komolyabb) fegyveres testületeknél. Azt is írják, hogy az első szériás fegyverek pontosak voltak, erősek és megbízhatóak, (nyilván az ismert tervezési hibákon túl), csak a FÉG(Army) gyártási minőségének romlása tette megbízhatatlan sz*rra a csúzlit. Szóval ha okoskodsz, akkor meg is írhatnád, mit tudsz.

Elavultá tette az MP5?Az MP5 a 60-as évek közepe...AKGP-9 a megjelenése pillanatában is elavult volt!
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
másik érdekesség, hogy típuscsaládokban gondolkodnak, szóval A319-es mellé lehet az A400M befigyelhet, sőt akkor a h145m mellé lehetséges a h215/225m is

Sziasztok
Remélem nem h215 mert azt a franciák a románokkal akarják gyártatni.
https://www.flightglobal.com/news/articles/romanian-plans-on-hold-for-airbus-helicopters-450005/

Brassóban épitettek rá gyárat de mivel nem nagyon jönnek a megrendelések még nem indult be a termelés mert legalább 16 helikoptert kéne gyártani hogy megtérüljön a beruházás. Egyenlőre a román légierő sem rendelt belőlle és globálisan is a 225-re mutatkozik inkább igény ha jól tudom.
Bár biztos van a Honvédségnél ember aki ezt a területet jobban ismeri és átgondolják a dolgot. De véleményem nekem is lehet :D
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 208
10 998
113
Sziasztok
Remélem nem h215 mert azt a franciák a románokkal akarják gyártatni.
https://www.flightglobal.com/news/articles/romanian-plans-on-hold-for-airbus-helicopters-450005/

Brassóban épitettek rá gyárat de mivel nem nagyon jönnek a megrendelések még nem indult be a termelés mert legalább 16 helikoptert kéne gyártani hogy megtérüljön a beruházás. Egyenlőre a román légierő sem rendelt belőlle és globálisan is a 225-re mutatkozik inkább igény ha jól tudom.
Bár biztos van a Honvédségnél ember aki ezt a területet jobban ismeri és átgondolják a dolgot. De véleményem nekem is lehet :D

A Patriótán volt egy cikk, hogy le kéne nyúlni azt a gyártást.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
A Patriótán volt egy cikk, hogy le kéne nyúlni azt a gyártást.

Ezt nem olvastam. Viszont arra emlékszem hogy a szeptemberi Orosz tárgyalásokon volt szó valamilyen szinű helikopter gyártásról:
http://www.origo.hu/nagyvilag/20180...gi-erdek-is-egyuttmukodni-oroszorszaggal.html

"Elmondta, a nehézipari együttműködés folytatásáról szintén megállapodtak a magyar hajóipar újjáépítése és a magyar helikoptergyártási és -összeszerelési ipar fejlesztése érdekében."

Akkor jelentették be hogy Kazan-ba lesz közvetlen repülő járat és ott gyártanak helikoptereket (pl Mi17):
http://www.russianhelicopters.aero/en/kvz/

Persze tudom hogy ez már scifi kategória :D és igy már kb off topic. Szóval inkább befejezem a fantáziálást.
Bocsi
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 656
5 424
113
Ezt nem olvastam. Viszont arra emlékszem hogy a szeptemberi Orosz tárgyalásokon volt szó valamilyen szinű helikopter gyártásról:
http://www.origo.hu/nagyvilag/20180...gi-erdek-is-egyuttmukodni-oroszorszaggal.html

"Elmondta, a nehézipari együttműködés folytatásáról szintén megállapodtak a magyar hajóipar újjáépítése és a magyar helikoptergyártási és -összeszerelési ipar fejlesztése érdekében."

Akkor jelentették be hogy Kazan-ba lesz közvetlen repülő járat és ott gyártanak helikoptereket (pl Mi17):
http://www.russianhelicopters.aero/en/kvz/

Persze tudom hogy ez már scifi kategória :D és igy már kb off topic. Szóval inkább befejezem a fantáziálást.
Bocsi

kb 1 hete Krisss lelombozta az orosz technika iránti álmodozást. Javítás, modernizálás a max tőlük...
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Én nem lepődnék meg ha a végén Black Hawkokat vennénk. Horvátok meg a Lettek is vettek mostanság, gondolom ott is ment a nyomás gyakorlás hogy vegyenek valami amerikai fegyvert... ahogy ez most nálunk is történik. Előbb utóbb nekünk is venni kell majd tőlük valamit bár talán a legjobb opció ha légvédelmi rendszereket veszünk.
Bele sem merek abba gondolni hogy ránk sóznak pár Abrams tankot.. azokat a gázturbinákat üzemeltetni 1 rémálom lenne. Bár ahogy olvastam a General Dinamcs fejlesztett a turbina helyére 1 motort csak még senki nem próbálta ki :D A nagyobb gond az hogy még a Szaudiaknak sem adták el hozzá a depleted uranium armor packot.
Hullanak is Yemenben. Az Irán Kornet koppintásnak meg sem kottyan :
https://www.quora.com/Why-is-the-Ir...eadily-taking-casualties-at-the-hands-of-ISIS

Vajon a törökök adnának el nekünk a Leoikból? Politikai okokból nekik úgysem modernizálják őket nekik a németek viszont a lóvé meg most nagyon kéne nekik.
Talán nekünk modernizálnák őket jó pénzért.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 656
5 424
113
Én nem lepődnék meg ha a végén Black Hawkokat vennénk. Horvátok meg a Lettek is vettek mostanság, gondolom ott is ment a nyomás gyakorlás hogy vegyenek valami amerikai fegyvert... ahogy ez most nálunk is történik. Előbb utóbb nekünk is venni kell majd tőlük valamit bár talán a legjobb opció ha légvédelmi rendszereket veszünk.
Bele sem merek abba gondolni hogy ránk sóznak pár Abrams tankot.. azokat a gázturbinákat üzemeltetni 1 rémálom lenne. Bár ahogy olvastam a General Dinamcs fejlesztett a turbina helyére 1 motort csak még senki nem próbálta ki :D A nagyobb gond az hogy még a Szaudiaknak sem adták el hozzá a depleted uranium armor packot.
Hullanak is Yemenben. Az Irán Kornet koppintásnak meg sem kottyan :
https://www.quora.com/Why-is-the-Ir...eadily-taking-casualties-at-the-hands-of-ISIS

Vajon a törökök adnának el nekünk a Leoikból? Politikai okokból nekik úgysem modernizálják őket nekik a németek viszont a lóvé meg most nagyon kéne nekik.
Talán nekünk modernizálnák őket jó pénzért.

A BlackHawkkal olcsóbban megúsznánk. Nézd meg a mostanában összehozott Patriot rendeléseket, mindegyik több milliárd dollâr. Nekünk összesen az egész MH fejlesztésre nincs annyink... Patrioton kívül meg nem nagyon van más légvédelmük, ami nekünk jó lenne.

Esetleg az új Bradley változat jó lenne, csak el van késve, még csak papíron létezik :D
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
A franc essen beléjük az ilyen hatásvadász címekért. Egyből kattintok, hogy "oszt ezt most hogy", így múlt időben, és egyből írják maguk is, hogy nem a létszámon, hanem a létszámkereten növeltek. Arra kíváncsi lennék, ki az a 25 fő, akit konkrétan zavar a létszámnövelés, meg ki az a 2 aki nem tudja eldönteni, hogy jó-e az országnak egy picit erősebb Honvédség, vagy nem?
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 203
8 072
113
A franc essen beléjük az ilyen hatásvadász címekért. Egyből kattintok, hogy "oszt ezt most hogy", így múlt időben, és egyből írják maguk is, hogy nem a létszámon, hanem a létszámkereten növeltek. Arra kíváncsi lennék, ki az a 25 fő, akit konkrétan zavar a létszámnövelés, meg ki az a 2 aki nem tudja eldönteni, hogy jó-e az országnak egy picit erősebb Honvédség, vagy nem?
Megnéztem. Szerintem korrekt még a cím is, még ha nem is érzem hatalmasnak a Honvédség létszámemelését nominálisan. Azonban maga a növekedés 26,7%, ami azért nem kevés, még akkor sem, ha az alap nem valami hatalmas.
Mellesleg tárgyilagos a tudósítás, ha az origo.hu hozza le, akkor nem lett volna ellenérzésed.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 203
8 072
113
Vajon a törökök adnának el nekünk a Leoikból? Politikai okokból nekik úgysem modernizálják őket nekik a németek viszont a lóvé meg most nagyon kéne nekik.Talán nekünk modernizálnák őket jó pénzért.
Szerintem kizárt. Még a régi (továbbfejlesztett) M60-asokat is rendszerben tartják, miért adnák el a legkorszerűbb harckocsijaikat?
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Megnéztem. Szerintem korrekt még a cím is, még ha nem is érzem hatalmasnak a Honvédség létszámemelését nominálisan. Azonban maga a növekedés 26,7%, ami azért nem kevés, még akkor sem, ha az alap nem valami hatalmas.
Mellesleg tárgyilagos a tudósítás, ha az origo.hu hozza le, akkor nem lett volna ellenérzésed.
Origót nem is olvasok. Hoppá :)