A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Elvileg van valami felderítő cucc a Zlinekben, de el lett gyurcsánykodva az egész, aztán igazán semmire sem lettek jók.
 
T

Törölt tag 008

Guest
.... jó az a K2 ,rohadt drága , .....
11,5 millió usd az aktuális ára, de ha V4 gyártaná és helyi alkatrészek is mennének bele jóval olcsóbb is lehetne +a pénz egy része V4en belül maradna.
A leo2/Abrams is 10,5 millió, szóval nem onlyan nagy az a különbség ha azt nézzük, hogy mennyire húzná az ipart, modernebb és nem mondják meg mire lőhetsz vele. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and tomsinner

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
11,5 millió usd az aktuális ára, de ha V4 gyártaná és helyi alkatrészek is mennének bele jóval olcsóbb is lehetne +a pénz egy része V4en belül maradna.
A leo2/Abrams is 10,5 millió, szóval nem onlyan nagy az a különbség ha azt nézzük, hogy mennyire húzná az ipart, modernebb és nem mondják meg mire lőhetsz vele. :)
Csak a Merkava-:)XD
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
232 db Leopard 2 A5. Nálam az már komoly kategóriának számít. :)

Utána néztem a wikin, s tök érdekes, hogy a Chile-Argentína-Peru szomszédok közül a minőségével mennyire kiemelkedik a Chilei hadsereg. S nem csak a szárazföldi, hanem a légi komponense is. Bevallom, meglepődtem.
Viszont az is érdekes, hogy míg Perunál és a Chileieknél van nehéz technika (MBT), addig az Argentinoknál 30 tonna feletti cucc a szárazföldieknél nincs, igaz ez legalább viszonylag korszerű. Ráadásul a Chileiek korszerűségben jelenleg még a földrésznyi Braziliára is simán rávernek, mind a szárazföldiek, mind a légi komponensben.....
Érdekes......
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and blitzkrieg

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 336
113
Utána néztem a wikin, s tök érdekes, hogy a Chile-Argentína-Peru szomszédok közül a minőségével mennyire kiemelkedik a Chilei hadsereg. S nem csak a szárazföldi, hanem a légi komponense is. Bevallom, meglepődtem.
Viszont az is érdekes, hogy míg Perunál és a Chileieknél van nehéz technika (MBT), addig az Argentinoknál 30 tonna feletti cucc a szárazföldieknél nincs, igaz ez legalább viszonylag korszerű. Ráadásul a Chileiek korszerűségben jelenleg még a földrésznyi Braziliára is simán rávernek, mind a szárazföldiek, mind a légi komponensben.....
Érdekes......
Csile komoly tabornokokat es egyeb tisztet talalt egyszercsak par fos legenyseg es altiszt kisereteben. Neztek is nagyot a karjukon viselt furcsa keresztforman... Ugy dontottek ezek az emberekre szukseguk van igy alkalmaztak oket. Amazok meg orultek ennek. /inkabb alapoztak a szakmajukba mint meditaltak volna egy modern skandinav minimalista stilusba berendezett szobaba./erdekes sztorik es konyvek szulettek ebbe a temaba es csile ki is adta a komyveket amiket kesobb forditottak./
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Amúgy ha nem lehet itt Airbus helikről, Mi-24-ről, Komondorról, BTR-ről meg mittudomén miről beszélgetni haderőfejlesztés témában, mert mindennek van külön topikja, muszáj Dél-Amerikáról itt folytatni a diskurzust?
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Amúgy ha nem lehet itt Airbus helikről, Mi-24-ről, Komondorról, BTR-ről meg mittudomén miről beszélgetni haderőfejlesztés témában, mert mindennek van külön topikja, muszáj Dél-Amerikáról itt folytatni a diskurzust?
Most miért mondassz ilyet? Torgyán József, Isten nyugosztalja, oda akart cseresznyét exportálni, barterbe meg is üthetnénk egy Leó átvátelt-:)XD
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 336
113
Ebbol szerintem nem fog hatalmas off topik keletkezni... Volt mar rosszabb is ennek a topiknak az eletebe.

Hogy enyhe offba tereljem csak a temat valaki osszetudna szedni nekem hogy 55 os alvazon hany fele munka es muszaki jarmu utasz jarmu kerult kialakitasra./csak azok erdekelnem ami nallunk is rendszerbe volt./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 336
113
Most miért mondassz ilyet? Torgyán József, Isten nyugosztalja, oda akart cseresznyét exportálni, barterbe meg is üthetnénk egy Leó átvátelt-:)XD
Jott onnan halliszt sajnos mar nem jon... +mahart... /talan majd a kozeljovobe megvaltozik a helyzet horvat vagy szloven esetleg mindket kikotovel.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 336
113
Fel egy eve amikor irtam meg nem hittek itt sokan a horvat magyar szalak szorosabbra fuzesebe... Ahogy elotte se... Pedig valos
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Fel egy eve amikor irtam meg nem hittek itt sokan a horvat magyar szalak szorosabbra fuzesebe... Ahogy elotte se... Pedig valos
Azt gátolja a MOL/INA űgy, most is feltették Hernádit az INTERPOL listára, ugyanez volt a SZURGUT MOL pakkjával kapcsolatban, azt kivásárolta az állam, de a horvátok szegények mint a templom egere, a MOLt nem tudják kifizetni, olyan 4 mrd $ körüli összeg lenne.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Utána néztem a wikin, s tök érdekes, hogy a Chile-Argentína-Peru szomszédok közül a minőségével mennyire kiemelkedik a Chilei hadsereg. S nem csak a szárazföldi, hanem a légi komponense is. Bevallom, meglepődtem.
Viszont az is érdekes, hogy míg Perunál és a Chileieknél van nehéz technika (MBT), addig az Argentinoknál 30 tonna feletti cucc a szárazföldieknél nincs, igaz ez legalább viszonylag korszerű. Ráadásul a Chileiek korszerűségben jelenleg még a földrésznyi Braziliára is simán rávernek, mind a szárazföldiek, mind a légi komponensben.....
Érdekes......
Aljas módon egy egész óceánpartot lefoglalnak...

Ebbol szerintem nem fog hatalmas off topik keletkezni... Volt mar rosszabb is ennek a topiknak az eletebe.

Hogy enyhe offba tereljem csak a temat valaki osszetudna szedni nekem hogy 55 os alvazon hany fele munka es muszaki jarmu utasz jarmu kerult kialakitasra./csak azok erdekelnem ami nallunk is rendszerbe volt./
Ha itt nem jársz sikerrel, próbáld ki a makettinfo fórumát.

Jott onnan halliszt sajnos mar nem jon... +mahart... /talan majd a kozeljovobe megvaltozik a helyzet horvat vagy szloven esetleg mindket kikotovel.

Tartsák csak meg a szemetüket.

Azt gátolja a MOL/INA űgy, most is feltették Hernádit az INTERPOL listára, ugyanez volt a SZURGUT MOL pakkjával kapcsolatban, azt kivásárolta az állam, de a horvátok szegények mint a templom egere, a MOLt nem tudják kifizetni, olyan 4 mrd $ körüli összeg lenne.

Ezért mondta Orbánunk és Viktorunk, hogy üzleti ügyként kezeli, vásárolják ki magukat.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Amúgy ha nem lehet itt Airbus helikről, Mi-24-ről, Komondorról, BTR-ről meg mittudomén miről beszélgetni haderőfejlesztés témában, mert mindennek van külön topikja, muszáj Dél-Amerikáról itt folytatni a diskurzust?

Az azért ne zavarjon, hogy a legelső hozzászólásban pont azt emeltem ki egyik tényként, hogy még az Argentinok is képesek voltak egy vásárolt licensz (Marder) alapján szinte komplett harcjármű családot létrehozni. Ez szerinted nem lehet releváns péda?
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 336
113
Ezt a topikot en nyitottam es vallaltam hogy rendezem. Szittya88 nem makettezem az igazit jobban kedvelem. 2010 ota nem kommentelek mas forumon.

A halliszt nem szemet sertes tartason meg is latszik volt nincs... /a nagy sertestenyeszto orszagok zome halliszten nevel utolso ket hetig./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 336
113
Ha az rc zesre gondolsz ott nem a makett vagy a preciz masolat volt hanem ihletet meritettem a regi gepekbol formara /a szarnyforma rc nel ugyis mas min az eredetin ha jot akar az ember epiteni./ dront is epithettem volna de az dragabb lett volna igy epitettem eggyet...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 336
113
Ugy emlekszem annak idelyen mindenkinek fel lett ajanlva a lehetoseg es te mar akkor is kommenteltel ide.