A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Hogy-hogy még az argentinok is?
4,5x nagyobb lakosságú és 30x nagyobb területű ország, mint mi vagyunk. Gazdaságilag is a világ fejlett részébe tartoznak. Sajnos még véletlenül sem vagyunk egy ligában velük.
Attól függ milyen sportot játszunk: az egy főre eső GDP-ben megelőzzük őket, az össznemzeti GDP-ben valóban más kategóriában játszanak, hiszen - ahogy írtad - 4,5x annyian vannak, mint mi.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 031
113
Ebbol szerintem nem fog hatalmas off topik keletkezni... Volt mar rosszabb is ennek a topiknak az eletebe.

Hogy enyhe offba tereljem csak a temat valaki osszetudna szedni nekem hogy 55 os alvazon hany fele munka es muszaki jarmu utasz jarmu kerult kialakitasra./csak azok erdekelnem ami nallunk is rendszerbe volt./

AT-T tüzérségi vontató (csak az alváz+meghajtás), az alapján pedig:
BAT-M buldózer
BTM-3 árokásó
MZK-2 fedezékásó


VT-55 Bika (vontató-műszaki mentő)
JVBT-55 (vontató-műszaki mentő)
BLG-60 hídvető
MTU-12 ~

Még volt nálunk ZSU 53-2

http://tenydaralo.blogspot.com/2017/08/a-tankok-tankja-t-55-harckocsi.html
itt magyarul összefoglalva rengeteg változat
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Legkésőbb 2021-ig új tábori és páncéltörő eszközökkel fog bővülni tüzérség .
Majd kiderül...
Bár, a szózatból az is kivehető,, hogy a tűzvezetés is modernizálódik, mert azt mondták, hogy nem szabad elfelejteni a régi eljárásokat sem.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Ezt kivételesen a gyártó qrta el! Nem kicsit...nagyon!
Ja, igen. Előtte meg ugye a közvetítő ugye elfelejtett szólni, hogy nem gyártották le a megrendelt gépeket.
Kár, hogy ezeket annyira titkolják... :\

Legkésőbb 2021-ig új tábori és páncéltörő eszközökkel fog bővülni tüzérség .
Majd kiderül...
Bár, a szózatból az is kivehető,, hogy a tűzvezetés is modernizálódik, mert azt mondták, hogy nem szabad elfelejteni a régi eljárásokat sem.
Ki mondott ilyet és hol? o_O
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 250
37 127
113
A rendezvényen Sándor Zsolt dandártábornok, az MH Összhaderőnemi Parancsnokság szárazföldi haderőnem főnöke beszédében úgy fogalmazott: „remélem, hogy az idén 170 éves magyar tüzér fegyvernem ugyanolyan dicsőséges napok elé néz, mint amilyeneket eddig is megélt.”Hozzátette: tervezetten legkésőbb 2021-ig a Magyar Honvédség új tüzérségi és páncéltörő eszközökkel bővül.
https://honvedelem.hu/cikk/113700_isten_eltesse_a_tuzereket
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Ezt a topikot en nyitottam es vallaltam hogy rendezem. Szittya88 nem makettezem az igazit jobban kedvelem. 2010 ota nem kommentelek mas forumon.

A halliszt nem szemet sertes tartason meg is latszik volt nincs... /a nagy sertestenyeszto orszagok zome halliszten nevel utolso ket hetig./
Az egy hulladék holmi, tudom, kevertem alapanyagként kutyakajába még rég. Amivel megeteted annak a húsa beveszi a szagát. Persze a profit fontosabb mint a vevők.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
A rendezvényen Sándor Zsolt dandártábornok, az MH Összhaderőnemi Parancsnokság szárazföldi haderőnem főnöke beszédében úgy fogalmazott: „remélem, hogy az idén 170 éves magyar tüzér fegyvernem ugyanolyan dicsőséges napok elé néz, mint amilyeneket eddig is megélt.”Hozzátette: tervezetten legkésőbb 2021-ig a Magyar Honvédség új tüzérségi és páncéltörő eszközökkel bővül.
https://honvedelem.hu/cikk/113700_isten_eltesse_a_tuzereket
Most akkor az dicsőség hogy van 6db d-20 és abból 5-höz van legénység? Ejj hol van már Hajmáskér... :(
Amúgy erről a bővülésről meg az rémlik hogy a 60mm-es aknavetőket is tüzérségként emlegették ha szóba jöttek.:)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
A hallisztet malacoknal vagas elott 2 hettel disznoknal 4 hettel elobb kell abbahagyni az etetest a tojo bromfi etetesere nem alkalmas... Dogtappal huslissztel se ettettek vegig annak 2x tobb ido kellett meg alatorvosi vizsgalat folyamatosan nyomatekosabban... En aki dan sertesztenyesztot ismertem az is hallisztel etetett. /gronlandnak es feroernek hala rengeteg hal hulladekuk keletkezik./ezekszerint te nem møriceknal dolgoztal :) / pedig dolgozott nalla 3-4 magyar allandoan hala tesomnak es nekem a mai napig is vannak kint magyarok nalluk./
/amugy minden boltba kaphato vagohidas hus szemet attol fuggetlenul hogy milyen feherjet kap vagy epp nem kap.../ kolok allatokat esznek az emberek 90% a meg ivareretre se vallik a fajtak nagy resze aztan mar le is vannak vagva.../nagyobb szemetet kapnak azok az allati eredetu takarmanynal...en legalabbis a vegyi cuccokat nagyobb szemetnek tartom mint a termeszetes alatieredetu dolgokat.../

On
Vegre van datum tuzer fejlesztesek teren... Hamarosan nyilvanos is lessz mik lesznek mik nem... /lessz mege gy kor mint pc tuzer mint tabori tuzerseg koreben a program vege fele ugyhogy nem kell majd megiedni.../
 

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
511
1 408
93
Elvileg van valami felderítő cucc a Zlinekben, de el lett gyurcsánykodva az egész, aztán igazán semmire sem lettek jók.
A Zlin gyár honlapján van is erre utalás:

https://www.zlinaircraft.eu/en/Aircraft/Z-143-LSi-Flir-en/

A Youtube-on van is erről egy videó, bár az egy erősen átalakított gép lehet:


Több helyről, pletykaként én is hallottam, hogy nem sikerültek túl jól a Zlinek. (Súly és súlypont problémák.) (Lehet nem véletlen, hogy pl. a 143-asokról még fényképet sem láttam valami nyilvános eseményről, sőt az avia-info.hu-n sincs. Pedig ott voltam a májusi, családi napon is Szolnokon.)
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
A hallisztet malacoknal vagas elott 2 hettel disznoknal 4 hettel elobb kell abbahagyni az etetest a tojo bromfi etetesere nem alkalmas... Dogtappal huslissztel se ettettek vegig annak 2x tobb ido kellett meg alatorvosi vizsgalat folyamatosan nyomatekosabban... En aki dan sertesztenyesztot ismertem az is hallisztel etetett. /gronlandnak es feroernek hala rengeteg hal hulladekuk keletkezik./ezekszerint te nem møriceknal dolgoztal :) / pedig dolgozott nalla 3-4 magyar allandoan hala tesomnak es nekem a mai napig is vannak kint magyarok nalluk./
/amugy minden boltba kaphato vagohidas hus szemet attol fuggetlenul hogy milyen feherjet kap vagy epp nem kap.../ kolok allatokat esznek az emberek 90% a meg ivareretre se vallik a fajtak nagy resze aztan mar le is vannak vagva.../nagyobb szemetet kapnak azok az allati eredetu takarmanynal...en legalabbis a vegyi cuccokat nagyobb szemetnek tartom mint a termeszetes alatieredetu dolgokat.../

On
Vegre van datum tuzer fejlesztesek teren... Hamarosan nyilvanos is lessz mik lesznek mik nem... /lessz mege gy kor mint pc tuzer mint tabori tuzerseg koreben a program vege fele ugyhogy nem kell majd megiedni.../
Akkor ha jó tippelem :) első körben vontatott lesz?
Egy gyors kérdés. A tábori tüzérségbe bele tartozik az önjáró kategoria is? Vagy az külön kategoria?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Taborituzerseg tamogato tuzerseg vegulis igy is lehetne nevezni. /az iranyitott raketak mint aruk okat strategiai/taktikai celokat tamadnak nem sorolhato a tabori tuzerseg kategoriajaba./ vannak orszagok ahol a lancos onjarok se. /azon elv alapjan hogy azok nem az elorrenyomulast tamogatjak az esetek egy reszeben nem harcaszati celokat tamadnak hanem elorretolt tuzersegkent strategiai taktikai celpontok megsemmisitese a feladatuk. /ami a sajat allasokbol el nem erheto azt egy attoreskor melyebb hidfobol pusztithato ameg el nem cuccolnak vagy meg nem semmisul.../
De nallunk anno tabori tuzersegkent volt nyilvantartva es feladata a gyorsan elorrenyomulo pancelos ekek tuztamogatasa volt... Onallo muveletet nemigen terveztek rajuk vagy kitudja szerencsere nem derult ki. Talan az akacijak voltak haonlo feladatra beszerezve kis db szamban
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg