A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 317
113
A hallisztet malacoknal vagas elott 2 hettel disznoknal 4 hettel elobb kell abbahagyni az etetest a tojo bromfi etetesere nem alkalmas... Dogtappal huslissztel se ettettek vegig annak 2x tobb ido kellett meg alatorvosi vizsgalat folyamatosan nyomatekosabban... En aki dan sertesztenyesztot ismertem az is hallisztel etetett. /gronlandnak es feroernek hala rengeteg hal hulladekuk keletkezik./ezekszerint te nem møriceknal dolgoztal :) / pedig dolgozott nalla 3-4 magyar allandoan hala tesomnak es nekem a mai napig is vannak kint magyarok nalluk./
/amugy minden boltba kaphato vagohidas hus szemet attol fuggetlenul hogy milyen feherjet kap vagy epp nem kap.../ kolok allatokat esznek az emberek 90% a meg ivareretre se vallik a fajtak nagy resze aztan mar le is vannak vagva.../nagyobb szemetet kapnak azok az allati eredetu takarmanynal...en legalabbis a vegyi cuccokat nagyobb szemetnek tartom mint a termeszetes alatieredetu dolgokat.../

On
Vegre van datum tuzer fejlesztesek teren... Hamarosan nyilvanos is lessz mik lesznek mik nem... /lessz mege gy kor mint pc tuzer mint tabori tuzerseg koreben a program vege fele ugyhogy nem kell majd megiedni.../
 

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
503
1 381
93
Elvileg van valami felderítő cucc a Zlinekben, de el lett gyurcsánykodva az egész, aztán igazán semmire sem lettek jók.
A Zlin gyár honlapján van is erre utalás:

https://www.zlinaircraft.eu/en/Aircraft/Z-143-LSi-Flir-en/

A Youtube-on van is erről egy videó, bár az egy erősen átalakított gép lehet:


Több helyről, pletykaként én is hallottam, hogy nem sikerültek túl jól a Zlinek. (Súly és súlypont problémák.) (Lehet nem véletlen, hogy pl. a 143-asokról még fényképet sem láttam valami nyilvános eseményről, sőt az avia-info.hu-n sincs. Pedig ott voltam a májusi, családi napon is Szolnokon.)
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 840
113
A hallisztet malacoknal vagas elott 2 hettel disznoknal 4 hettel elobb kell abbahagyni az etetest a tojo bromfi etetesere nem alkalmas... Dogtappal huslissztel se ettettek vegig annak 2x tobb ido kellett meg alatorvosi vizsgalat folyamatosan nyomatekosabban... En aki dan sertesztenyesztot ismertem az is hallisztel etetett. /gronlandnak es feroernek hala rengeteg hal hulladekuk keletkezik./ezekszerint te nem møriceknal dolgoztal :) / pedig dolgozott nalla 3-4 magyar allandoan hala tesomnak es nekem a mai napig is vannak kint magyarok nalluk./
/amugy minden boltba kaphato vagohidas hus szemet attol fuggetlenul hogy milyen feherjet kap vagy epp nem kap.../ kolok allatokat esznek az emberek 90% a meg ivareretre se vallik a fajtak nagy resze aztan mar le is vannak vagva.../nagyobb szemetet kapnak azok az allati eredetu takarmanynal...en legalabbis a vegyi cuccokat nagyobb szemetnek tartom mint a termeszetes alatieredetu dolgokat.../

On
Vegre van datum tuzer fejlesztesek teren... Hamarosan nyilvanos is lessz mik lesznek mik nem... /lessz mege gy kor mint pc tuzer mint tabori tuzerseg koreben a program vege fele ugyhogy nem kell majd megiedni.../
Akkor ha jó tippelem :) első körben vontatott lesz?
Egy gyors kérdés. A tábori tüzérségbe bele tartozik az önjáró kategoria is? Vagy az külön kategoria?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 317
113
Taborituzerseg tamogato tuzerseg vegulis igy is lehetne nevezni. /az iranyitott raketak mint aruk okat strategiai/taktikai celokat tamadnak nem sorolhato a tabori tuzerseg kategoriajaba./ vannak orszagok ahol a lancos onjarok se. /azon elv alapjan hogy azok nem az elorrenyomulast tamogatjak az esetek egy reszeben nem harcaszati celokat tamadnak hanem elorretolt tuzersegkent strategiai taktikai celpontok megsemmisitese a feladatuk. /ami a sajat allasokbol el nem erheto azt egy attoreskor melyebb hidfobol pusztithato ameg el nem cuccolnak vagy meg nem semmisul.../
De nallunk anno tabori tuzersegkent volt nyilvantartva es feladata a gyorsan elorrenyomulo pancelos ekek tuztamogatasa volt... Onallo muveletet nemigen terveztek rajuk vagy kitudja szerencsere nem derult ki. Talan az akacijak voltak haonlo feladatra beszerezve kis db szamban
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 893
4 396
113
Taborituzerseg tamogato tuzerseg vegulis igy is lehetne nevezni. /az iranyitott raketak mint aruk okat strategiai/taktikai celokat tamadnak nem sorolhato a tabori tuzerseg kategoriajaba./ vannak orszagok ahol a lancos onjarok se. /azon elv alapjan hogy azok nem az elorrenyomulast tamogatjak az esetek egy reszeben nem harcaszati celokat tamadnak hanem elorretolt tuzersegkent strategiai taktikai celpontok megsemmisitese a feladatuk. /ami a sajat allasokbol el nem erheto azt egy attoreskor melyebb hidfobol pusztithato ameg el nem cuccolnak vagy meg nem semmisul.../
De nallunk anno tabori tuzersegkent volt nyilvantartva es feladata a gyorsan elorrenyomulo pancelos ekek tuztamogatasa volt... Onallo muveletet nemigen terveztek rajuk vagy kitudja szerencsere nem derult ki. Talan az akacijak voltak haonlo feladatra beszerezve kis db szamban

Nem így van!

Akkor ha jó tippelem :) első körben vontatott lesz?
Egy gyors kérdés. A tábori tüzérségbe bele tartozik az önjáró kategoria is? Vagy az külön kategoria?

Nálunk a tüzérségnek két ága van:
-Tábori tüzérség (további ágak a csöves (minden: vontatott, önjáró) és a reaktív (rakétás pl.: sorozatvető) tábori tüzérség
-Páncéltörő tüzérség (szintén csöves, rakétás és még a HSN fegyverek)

Nyugaton többnyire a tábori (field artillery) és a légvédelmi tartozik bele. A páncéltörő nem.

Amiről Szittya ír, az a feladatok (mint általános vagy közvetlen támogatás). A feladat szabja meg, hogy a csövest vagy rakétást alkalmazzák.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 317
113
Raketasbol csak az iranyitatlan tartozik taboriba.
Az iranyitott legyen az panceltoro vagy barmely mas iranyitott raketa nem tabori tuzerseg. Igazabol az uj koncepcio meg alakuloban van vilagszerte atalakuloban iranyitott granatok terjedese iranyitott raketak olcsosodasa atgm ek repeszrombolokepessegenek erosodese...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 317
113
Nem keverek csak en nem csak magyar rendszerrol beszelek hamem azt irtam az elso kommentben is hogy vannak orszagok. Az atalakulas minket se kerul el...ha fejlesztes lessz
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 317
113
Jelenleg 2 ag van ezt nem is tagadom tabori d20 es panceltoro ami nem nato konform. /szerencsere nallunk marad./
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
jaj utálom hogy 3 naponta tudok csal írni ide.... mindig sok sok olyan dolgot olvasok amire reagálnék de mire oda jutok már réges rég más a téma :D
tehát
1)ZLIN-ek
Elvileg van valami felderítő cucc a Zlinekben, de el lett gyurcsánykodva az egész, aztán igazán semmire sem lettek jók.

Ezt kivételesen a gyártó qrta el! Nem kicsit...nagyon!

Elvileg a ZLIN-eket tényleg a gyártó cseszte el , beszéltem pár ismerőssel és mikor megemlítettem nekik a zlineket mint felderítőgép kinevettek azzal hogy még kiképzőnek is gyenge. Nekem erről nincs tapasztalatom de azért úgy gondolom hogy találhattunk volna más felderítőt is, arról nem is beszélve hogy én futár gépet előbb szereztem volna be ( csak ne hogy a jövőben már arra is ZLIN-t vegyünk...)
2.)
A rendezvényen Sándor Zsolt dandártábornok, az MH Összhaderőnemi Parancsnokság szárazföldi haderőnem főnöke beszédében úgy fogalmazott: „remélem, hogy az idén 170 éves magyar tüzér fegyvernem ugyanolyan dicsőséges napok elé néz, mint amilyeneket eddig is megélt.”Hozzátette: tervezetten legkésőbb 2021-ig a Magyar Honvédség új tüzérségi és páncéltörő eszközökkel bővül.
https://honvedelem.hu/cikk/113700_isten_eltesse_a_tuzereket

üdvözlöm a hírt, remélem valami normális lesz beszerezve(remélem mind2 az USA-ból kivéve ha nem önjáró a dolog , bár a 109-essel sem lenne bajom :D )
3.)
Most akkor az dicsőség hogy van 6db d-20 és abból 5-höz van legénység? Ejj hol van már Hajmáskér... :(
Amúgy erről a bővülésről meg az rémlik hogy a 60mm-es aknavetőket is tüzérségként emlegették ha szóba jöttek.:)

Hajmáskér már nagyon rég volt. Úgy tűnik ez maradt hogy már annak is kell örülni hogy legalább 5-höz van legénység :/
A 60mm-ekről csak annyit hallottam hogy így akarták "bővíteni" a tüzérségünk "arzenálját" hogy már az aknavetőket is oda sorolják és a tüzérség ezzel kipipálva. Bizots vagyok benne hogy legalább 60-81-120mm-es is kellene nekünk bár igaz én szerintem ide a 81-120mm elég lenne , de az ehhez jobban értők jobban tujdák , ez csak az én véleményem.
4.)
Jelenleg 2 ag van ezt nem is tagadom tabori d20 es panceltoro ami nem nato konform. /szerencsere nallunk marad./

Valahogy ez bennem nem tiszta ez a 2 ág. Az oké hogy egyik sem NATO conform de most arról beszélünk hogy a D20-nak lenne itthon 2 fajtája(mert erről még nem hallottam) vagy páncéltörő alatt a szerencsétlen BRDM-2-őkre felrakott Konkursokra gondolunk?(azokból se lehet már sok...) vagy még páncéltörő alatt ugye RPG-re tudok gondolni.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
jaj utálom hogy 3 naponta tudok csal írni ide.... mindig sok sok olyan dolgot olvasok amire reagálnék de mire oda jutok már réges rég más a téma :D
tehát
1)ZLIN-ek




Elvileg a ZLIN-eket tényleg a gyártó cseszte el , beszéltem pár ismerőssel és mikor megemlítettem nekik a zlineket mint felderítőgép kinevettek azzal hogy még kiképzőnek is gyenge. Nekem erről nincs tapasztalatom de azért úgy gondolom hogy találhattunk volna más felderítőt is, arról nem is beszélve hogy én futár gépet előbb szereztem volna be ( csak ne hogy a jövőben már arra is ZLIN-t vegyünk...)
2.)


üdvözlöm a hírt, remélem valami normális lesz beszerezve(remélem mind2 az USA-ból kivéve ha nem önjáró a dolog , bár a 109-essel sem lenne bajom :D )
3.)


Hajmáskér már nagyon rég volt. Úgy tűnik ez maradt hogy már annak is kell örülni hogy legalább 5-höz van legénység :/
A 60mm-ekről csak annyit hallottam hogy így akarták "bővíteni" a tüzérségünk "arzenálját" hogy már az aknavetőket is oda sorolják és a tüzérség ezzel kipipálva. Bizots vagyok benne hogy legalább 60-81-120mm-es is kellene nekünk bár igaz én szerintem ide a 81-120mm elég lenne , de az ehhez jobban értők jobban tujdák , ez csak az én véleményem.
4.)


Valahogy ez bennem nem tiszta ez a 2 ág. Az oké hogy egyik sem NATO conform de most arról beszélünk hogy a D20-nak lenne itthon 2 fajtája(mert erről még nem hallottam) vagy páncéltörő alatt a szerencsétlen BRDM-2-őkre felrakott Konkursokra gondolunk?(azokból se lehet már sok...) vagy még páncéltörő alatt ugye RPG-re tudok gondolni.
A páncéltörő itthon a BRDM-2-es Konkurs
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 953
113
OFF:



Csirkével, tyúkkal is megetetik. Halszagú lesz tőle a hús, a tojás. Volt, akinek a keksztől jött elő a tengeri herkentyű allergiája.

On: Mikó' jelentenek már be valami beszerzést?
Pontosan ez volt a mai élményem. Tegnap vettem csirkemellet mert ma dürüm volt otthon a menü. Jövök be kintről az étkezőbe délben, érzem a halszagot. Mondom mégis a pontyot rántottad ki? Nem, dehogy csirkét hát dürüm lesz nem? Egyből levágtam hogy valami ipari hulladékot vettem. Mivel általában saját előállítású hús kerül a konyhára és ha néha mégis veszek ezt azt egyből megérzem vagy észreveszem az íz, vagy állag változást.

Bocs az offért Mack, talán ezt az egész vonalat pakold át a gasztrós topicba lécci.