• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 158
12 170
113
article_201810_23_234_5bce8f66a858a.jpg
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 140
113
Na a kanadai langyifiú is tudja kibe rúgjon.

https://index.hu/techtud/2018/12/06/letartoztattak_a_huawei_penzugyi_vezetojet/
Sikerült a Huawei alapítójának a lányát letartóztatni és ki akarják adni az USÁnak.
Deer_eating_popcorn.gif
Jó nagy esélyt látok most arra, amiről megállapodtak mennyi is, kb. 2 napja?
Biztos fogják tartani ilyen húzások után a kínaiak a 90 napra eltolt határidőt a kialkudott új vámok bevezetésére.
Nagyjából ahogy látom a világon mindenhol egész pályás letámadást indítottak a Huawei ellen az amcsik.

Ezt nem lehet egyszerűen szó és tettek nélkül hagyni Kínában, lépéskényszerbe kerültek, ha nem reagálják le kellő képen, úgy fognak járni mint a Japók a '90-es években. Mikor látták az amcsik hogy Japán már akár veszélyes is lehet rájuk gazdasági csodája révén, egyszerűen rájuk csicskítottak, és megfojtották őket. Azok meg birkaként inkább elfogadták hogy recesszióba rakják az addig szárnyaló gazdaságukat mindenféle szabályzókkal az amcsik.

A marha nagy különbség viszont az akkori Japán, és a mostani Kína között az, hogy az utóbbi területén nincsenek amerikai bázisok.
Én meglepődnék ha a Kínaiak lehajtott fejjel elkullognának tudomásul véve, hogy lebasztak nekik egy tockost, és beparancsolták őket kicsit térdepelni a sarokba!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 337
13 881
113
Jó nagy esélyt látok most arra, amiről megállapodtak mennyi is, kb. 2 napja?
Biztos fogják tartani ilyen húzások után a kínaiak a 90 napra eltolt határidőt a kialkudott új vámok bevezetésére.
Nagyjából ahogy látom a világon mindenhol egész pályás letámadást indítottak a Huawei ellen az amcsik.

Ezt nem lehet egyszerűen szó és tettek nélkül hagyni Kínában, lépéskényszerbe kerültek, ha nem reagálják le kellő képen, úgy fognak járni mint a Japók a '90-es években. Mikor látták az amcsik hogy Japán már akár veszélyes is lehet rájuk gazdasági csodája révén, egyszerűen rájuk csicskítottak, és megfojtották őket. Azok meg birkaként inkább elfogadták hogy recesszióba rakják az addig szárnyaló gazdaságukat mindenféle szabályzókkal az amcsik.

A marha nagy különbség viszont az akkori Japán, és a mostani Kína között az, hogy az utóbbi területén nincsenek amerikai bázisok.
Én meglepődnék ha a Kínaiak lehajtott fejjel elkullognának tudomásul véve, hogy lebasztak nekik egy tockost, és beparancsolták őket kicsit térdepelni a sarokba!
A Huawei is megéri a pénzét. Rendszeresen Kína felé téríti az internetforgalmat, gondolom nem azért, mert úgy hatékonyabb lenne. A másik gond, hogy egy csomó ország szinte kizárólag Huawei hardwert használ ami a mobilszolgáltatást illeti, a mostani eladási adatokból meg az derül ki, hogy ez még nőni is fog. Főleg, hogy lassan közeleg az 5G.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 158
12 170
113
1000


1000 Km/h
szürreális de tervezik, csőben, csökkentett légnyomáson, meg ami szem szájnak ingere.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 140
113
A Huawei is megéri a pénzét. Rendszeresen Kína felé téríti az internetforgalmat, gondolom nem azért, mert úgy hatékonyabb lenne. A másik gond, hogy egy csomó ország szinte kizárólag Huawei hardwert használ ami a mobilszolgáltatást illeti, a mostani eladási adatokból meg az derül ki, hogy ez még nőni is fog. Főleg, hogy lassan közeleg az 5G.
Nyilván megéri a pénzét a Huawei is!
Nem akarom én mosdatni őket, FIXRE veszem hogy nagyon komolyan össze van fonódva a cég a Kínai állammal, annak folytat kő kemény hírszerzést, adathalászatot, bármit amit el tudunk (és olyat is amit nem) képzelni.

A helyzet az, hogy ezzel együtt is pont ugyan olyan boszorkányüldözésnek látom EZT IS, mint volt nem olyan régen az Orosz sportolókkal szemben dopping balhé. A "rohadt oroszok" doppingolnak, kollektív ban-t nekik! A legjobban az az ország verte a palávert ezért, akinek folyamatosan érem táblázatban első helyen végeznek a sportolói érted, meg Phelps is úszik egy nap néhány világrekordot pár úszásnemben, varia távakon. Olyan hogy kifáradás, besavasodás a mesében nincsen.

Ez a kis analógiám annyi célt hivatott volna, hogy vegyük már észre, MEGINT az kiabál a leghangosabban hogy a másik mit csinál, akinek sanszosan ugyan ezen témában MÉG TÖBB VAJ van a füle mögött.

Ez az ocsmány, én az ilyenektől hányok. Ha a saját területeden lenyomnak, akkor ne kiabálj tolvajt, próbáld meg jobban csinálni. De azt látom, az USA már csak hangban kemény, nem fejlesztésekkel operál, hanem a még vélt vagy valós meglévő tekintélyére alapozva próbálja megtartani a pozícióit!

Pl. rádumálja a saját nem versenyképes árú gázát a csatlósokra, nem verseny/piaci alapon, hanem geopolitikai lózungokkal, hogy nem demokratikus a konkurens versenyző amúgy piacképesebb gáza, vagy teszi ugyan ezt most telekommunikációs cégekkel, technológiákkal.

Hol lesz ennek a vége? Megéljük majd azt is, ha szarul megy az ami autógyártás, hogy a német autó náci lesz??!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 337
13 881
113
Ez a kis analógiám annyi célt hivatott volna, hogy vegyük már észre, MEGINT az kiabál a leghangosabban hogy a másik mit csinál, akinek sanszosan ugyan ezen témában MÉG TÖBB VAJ van a füle mögött.
Én ennyire azért nem gondolok bele. Amerika jelenleg világelső és ezt a pozicióját meg akarja őrizni. Kína meg lassan de biztosan de kezdi kikezdeni ez az elsőbbséget és ezért megpróbálják ezt a veszélyt visszaszorítani.
Egyik fél sem szentebb a másiknál és egyik fel sem a fair playről híres.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 158
12 170
113
egy-két mezőgazdasági termeléssel kapcsolatos hír cikk
rizs-hal kombo tenyésztés
rizs-édesvizi rák
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 158
12 170
113
az embereket etettni kell.
ennyi
rizsföldeken mellékesen halat is nevelnek a halak trágyázzák a rizst meg társai
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 140
113
Én ennyire azért nem gondolok bele. Amerika jelenleg világelső és ezt a pozicióját meg akarja őrizni. Kína meg lassan de biztosan de kezdi kikezdeni ez az elsőbbséget és ezért megpróbálják ezt a veszélyt visszaszorítani.
Egyik fél sem szentebb a másiknál és egyik fel sem a fair playről híres.
Pont ezt írtam én is, nincs itt vita.

Látok viszont két igen nagy különbséget: Kína a kihívó pozícióját kő kemény alázatos melóval érte el. Azt hogy szerintem már a valóságban megelőzte az USA-t(itt nem értünk egyet, veled ellentétben én az amerikában gyártott mesterséges statisztikákra teszek nagy ívben) azt a termékeinek a kiváló ár/érték arányával biztosította. Régen csak olcsó volt, ma már jó is a legtöbb Kínai termék.

Az USA viszont egyre inkább a régi nekem is szimpatikus hozzáállásából(szabad piac, győzzön a jobb termék, ajánlat) vált olyan országgá, ami birodalmi gőggel próbálja MELÓ/ALKUK megkötése helyett eladni(inkább rákényszeríteni) erőből saját magát másokra.

Ez viszont egyre érezhetőbb és nagy különbség.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 158
12 170
113
Pont ezt írtam én is, nincs itt vita.

Látok viszont két igen nagy különbséget: Kína a kihívó pozícióját kő kemény alázatos melóval érte el. Azt hogy szerintem már a valóságban megelőzte az USA-t(itt nem értünk egyet, veled ellentétben én az amerikában gyártott mesterséges statisztikákra teszek nagy ívben) azt a termékeinek a kiváló ár/érték arányával biztosította. Régen csak olcsó volt, ma már jó is a legtöbb Kínai termék.

Az USA viszont egyre inkább a régi nekem is szimpatikus hozzáállásából(szabad piac, győzzön a jobb termék, ajánlat) vált olyan országgá, ami birodalmi gőggel próbálja MELÓ/ALKUK megkötése helyett eladni(inkább rákényszeríteni) erőből saját magát másokra.

Ez viszont egyre érezhetőbb és nagy különbség.

A 60 éves ember izmozását érzem a 40 éves ellen. Nincsenek tervek és dinamika mögöttük USA . Kína ha csak a linkelt elképzeléseket nézem az USA-nak vége.
A hadi és pénzügyi iparral nem lehet teljes spektrumú kereskedelmi háborút nyerni. 1,5 Milliárd ember ellen. Csak a saját piacával köszönöm jól elvannak.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 140
113
A 60 éves ember izmozását érzem a 40 éves ellen. Nincsenek tervek és dinamika mögöttük USA . Kína ha csak a linkelt elképzeléseket nézem az USA-nak vége.
A hadi és pénzügyi iparral nem lehet teljes spektrumú kereskedelmi háborút nyerni. 1,5 Milliárd ember ellen. Csak a saját piacával köszönöm jól elvannak.
Ez egyre inkább így van. Nem véletlen ám az a trend, amit csak egy ÖKÖR próbálna eltagadni hogy épp a szemünk előtt zajlik:
Kína előlépett mint a szabadkereskedelem legfőbb támogatója, az USA meg bezárkózna, védő vámot alkalmazna, próbálja a megmaradt tekintélyével letolni a még hűséges "szövetségesei" torkán saját magát.

Egyre kevesebben kérnek belőlük.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette