[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
emlékeztek a fakabátra a diadalív árnyékában egy pár napos videón!? Elszakadt a "sün" től és még véletlenül se verték agyon a tüntetők szépen megfogta két pacák és visszaszaladt vele az övéihez....
na még egy pár ilyen videó mint ez és........
Én ezen a videón azt látom, hogy a zsaruk a nem együttműködő tüntetőket megpróbálják együttműködésre kényszeríteni .Ellenáll, dulakodik , persze ,hogy ütik. Gondolom mondták neki, hogy földre, de nem akar. Az egyik zsaru megpróbálja kirúgni a lábát .
Aztán a banyát vonszolják a földön .Nyilván nem csinálja azt amit mondtak neki , ezért beviszik a vonalaik mögé, hogy ott kezdjenek vele valamit .
Aki azt gondolja , hogy ezt lehet nagyon másként csinálni, az tul sok holivudi filmet nézett !
 

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
Visszadobás előtt kézben felrobbanó hanggránát, majd fotókon a következménye:
Embedded media from this media site is no longer available

18+!
Idéznék innen egy kommentet, minden egyéb hozzáfűznivaló nélkül:

"Imagine if countries decided to send billions worth of arms to the protesters in France, imposed sanctions, aided every anti-regime group, including ones with extremist ideology, & then formed a coalition to bomb this sovereign country.

Outrageous?

Well that's Syria since 2011....p.s. I hope the Yellow Vests get their hands on some weapons, otherwise this is not "democratic" and up to our own standards.
"
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 471
17 906
113
Visszadobás előtt kézben felrobbanó hanggránát, majd fotókon a következménye:
Embedded media from this media site is no longer available

18+!
Sajnálatos, de a faszi magának köszönheti. Mit gondolt a kibiztosított hang gránát majd szépen megvárja, hogy visszadobják és akkor fog robbanni? Csak egy idióta vesz fel éles gránátot.....
 
  • Tetszik
Reactions: Python

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Sajnálatos, de a faszi magának köszönheti. Mit gondolt a kibiztosított hang gránát majd szépen megvárja, hogy visszadobják és akkor fog robbanni? Csak egy idióta vesz fel éles gránátot.....
Idíóta nem vitás de sajnos neki nem feltétlen kell tudnia ,hogy nem szabad. Már írták egy videó alá,hogy nem lenne szabad oszlatásnál használniuk ezt a típusú behatolásra való gránátot.A gond vele,hogy akár valaki nyakában kapucniában is kiköthet és elműködve könnyen felnyitja az artériát.
 
  • Tetszik
Reactions: Python

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Én ezen a videón azt látom, hogy a zsaruk a nem együttműködő tüntetőket megpróbálják együttműködésre kényszeríteni .Ellenáll, dulakodik , persze ,hogy ütik. Gondolom mondták neki, hogy földre, de nem akar. Az egyik zsaru megpróbálja kirúgni a lábát .
Aztán a banyát vonszolják a földön .Nyilván nem csinálja azt amit mondtak neki , ezért beviszik a vonalaik mögé, hogy ott kezdjenek vele valamit .
Aki azt gondolja , hogy ezt lehet nagyon másként csinálni, az tul sok holivudi filmet nézett !
Jogos, ha a lábánál húzzák telemegy földel. Ősi ösztön
 
  • Tetszik
Reactions: gioo and antigonosz

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Mondom nem kellett kimenniük ha nem akartak, itt akkor az volt tudom első kézből,nem volt negatív következménye csak ha ment több volt a zseton ez egy Bp. "laktanya" volt .Ezt azóta senki nem veri nagy dobra kussolnak mert így is szakadék tátong idehaza tisztelet bizalom a béke segge alatt.
Nem tudom kint ,hogy van a franciáknál de mivel Magyarország százszor demokratikusabb állam mint az lehet,hogy ott nincs nekik választási lehetőségük.
Persze, az ilyen rendezvényekre pontosan az átállás veszélye miatt nem vezényelnek ki akárkit. Hirtelen szükséghelyzetben természetesen az megy aki éppen bevethető de itt erről szó sem lehetett.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Visszadobás előtt kézben felrobbanó hanggránát, majd fotókon a következménye:
Embedded media from this media site is no longer available

18+!
A cimborámnak is elment a kezében, le is vette a húst a tenyeréről de azért helyrejött.
Zárt térből ki akarta dobni, kivinni sikerült is csak már eldobni nem.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Nem ilyen egyszerű ám ez... Igazad van sokmindenben, de ahogy leírta az is tény: egy idő után már csak magatokat véditek, arctalan tömeggel szemben, sokszor bizony kicsinyes törlesztés vágy, túlzott agresszió akár félelemből, düh a tehetetlenség, kiszolgáltatottság miatt is jelen van. Azt ütitek akit be hírről rántani az arctalan tömegből, nem feltétlen akit igazán kéne, mert két órája mondjuk eltörte a kollégád/barátod térdét egy macska kővel! Vagytok ti, sokkal rendet akarjátok fenntartani, meg vannak ők, akik dobálnak, gyújtogatnak, fosztogattak. Kb. így működhet egy ilyennek a lélektana...
Ne legyünk farizeusok. A mentős, a tűzoltó leszedi a sérültről az ékszert, órát, zsebéből a készpénzt, stb. a rendőr a valamilyen módon legitimált hatalmat védi és nem a polgárt, illetve azt csak addig amíg a együttműködő a hatalommal.
Nem mindegyik és nem mindig de, hogy találkozni, szembesülni fogsz vele a z biztos.
Ezek a szakmák, hivatások, ezzel járnak
Akinek ez nem tetszik az ne menjen oda.
 
  • Tetszik
Reactions: gioo and gergo55

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 538
45 044
113
hagyjuk már ezt...
A 50-60 kilós "banyát" két pacák a hajánál fogva húzza a betonon nem hiszem,hogy ez ne tudnák másképp megoldani ;)
Igen, én általában a rendőrökkel vagyok minden szituációban, de ez mondjuk védhetetlen, gusztustalan szerintem is. Ezt nem lehet megmagyarázni.
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 538
45 044
113
Ne legyünk farizeusok. A mentős, a tűzoltó leszedi a sérültről az ékszert, órát, zsebéből a készpénzt, stb. a rendőr a valamilyen módon legitimált hatalmat védi és nem a polgárt, illetve azt csak addig amíg a együttműködő a hatalommal.
Nem mindegyik és nem mindig de, hogy találkozni, szembesülni fogsz vele a z biztos.
Ezek a szakmák, hivatások, ezzel járnak
Akinek ez nem tetszik az ne menjen oda.
Nincs igazad.

Egy egy sajnálatos példa biztosan van, de te most sértettél meg kb. 99,9%-nyi soha nem lopó mentőst/tűzoltót, ezt nem lehet ennyivel elintézni hogy biztos szembesülhetek vele, mert ezek az esetek bár jelen vannak, de nagyon ritkák, s ki is veti inkább előbb mint utóbb az ilyet minden szervezet.

Ahogy a rendőrök/katonák sem azért választották az adott hivatást túlnyomó részben, mert embert akar ölni, egy vérszomjas beteg agresszív állat(katona), vagy mert keménykedni akar a sheriff jelvénye mögül a tőle sokkal gyengébbel(rendőr).
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
769
2 301
93
hagyjuk már ezt...
A 50-60 kilós "banyát" két pacák a hajánál fogva húzza a betonon nem hiszem,hogy ez ne tudnák másképp megoldani ;)

2006-ban a tv-ben ( ha jól emlékszem a királyiban,de nem 100% ) bemutattak egy videót,ahol 2 magyar rendőr lefektet egy "nénikét" a szövetszatyrával a földre,míg a többiek biztosítottak.Volt is utána,hogy a rohadékok,meg szemetek,mert bántották azt a szegény,ártatlan nénit...aztán jött a büntessük a rendőröket időszak,azt a két rendőrt elővették a felvétel miatt.Szerencséjükre egy másik videón jól látszott,hogy a nénike kövekkel telerakott szatyorból osztotta az áldást...meg a köveket..egy videóról nem mindig lehet megitélni egy helyzetet....
Szerintem sokaknak fogalma sincs arról hogy,ilyenkor mi zajlik le azokban akik napok óta talpig vasban vannak,és csak a sérült társaikat látják,meg hogy veszélyben vannak.A pszichózis mind a két oldalon igen erősen hat.

Idíóta nem vitás de sajnos neki nem feltétlen kell tudnia ,hogy nem szabad. Már írták egy videó alá,hogy nem lenne szabad oszlatásnál használniuk ezt a típusú behatolásra való gránátot.A gond vele,hogy akár valaki nyakában kapucniában is kiköthet és elműködve könnyen felnyitja az artériát.

Nem feltétlen kell tudnia?! Szerintem te most trollkodsz....az az állatot szárítani a mikrosütőben eset jutott erről az eszembe....
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
2006-ban a tv-ben ( ha jól emlékszem a királyiban,de nem 100% ) bemutattak egy videót,ahol 2 magyar rendőr lefektet egy "nénikét" a szövetszatyrával a földre,míg a többiek biztosítottak.Volt is utána,hogy a rohadékok,meg szemetek,mert bántották azt a szegény,ártatlan nénit...aztán jött a büntessük a rendőröket időszak,azt a két rendőrt elővették a felvétel miatt.Szerencséjükre egy másik videón jól látszott,hogy a nénike kövekkel telerakott szatyorból osztotta az áldást...meg a köveket..egy videóról nem mindig lehet megitélni egy helyzetet....
Szerintem sokaknak fogalma sincs arról hogy,ilyenkor mi zajlik le azokban akik napok óta talpig vasban vannak,és csak a sérült társaikat látják,meg hogy veszélyben vannak.A pszichózis mind a két oldalon igen erősen hat.



Nem feltétlen kell tudnia?! Szerintem te most trollkodsz....az az állatot szárítani a mikrosütőben eset jutott erről az eszembe....
2006 a sok aljas Avos söpredék ! Azok nem a rend őrei voltak hanem aljas hazátlan szemétládák! Még szerencséjük, hogy a polgári magyar kormány nem citálta őket katonai törvényszék elé! Remélem a franciák a végén makron pribékeket felsőségre vonják!! Védik kik a francia nemzet halálba védik. Érdekes módon muszlim terroristákkal szemben nem keménykednek így ! Igazi aljas söpredék !
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
769
2 301
93
2006 a sok aljas Avos söpredék ! Azok nem a rend őrei voltak hanem aljas hazátlan szemétládák! Még szerencséjük, hogy a polgári magyar kormány nem citálta őket katonai törvényszék elé! Remélem a franciák a végén makron pribékeket felsőségre vonják!! Védik kik a francia nemzet halálba védik. Érdekes módon muszlim terroristákkal szemben nem keménykednek így ! Igazi aljas söpredék !

Bearanyoztad a napomat... :D:D:D
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Tear gas burns my throat Scarf covers my face Dull sword cuts my back My friend tell me where you are My brothers are being shot on the street Hungarian blood flows in Pest Police horses trampling My friend tell me where you are Ooooh Hoooo Hooohooo Like a thrown rock promises fly Ooooh Hoooo Hooohooo The road was only walkable til now They shame my daughter, my nation, my religion Being tortured deep in a prison My friend tell me where you are In my raggedy wet clothes Targeted by weapons My eye freezes (looking) at the ground My friend tell me where you are Ooooh Hoooo Hooohooo Like a thrown rock promises fly Ooooh Hoooo Hooohooo The road was only walkable til now Infront of god, whoever sinned will be held accountable. Nothing that happened will be covered, that happened under the sun And with a fiery Steed comes life, and death Now I tell you all, decide where you stand Ooooh Hoooo Hooohooo Like a thrown rock promises fly Ooooh Hoooo Hooohooo The road was only walkable til now

 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Nagyon kedves vagy,szeretem ezt a számot,szoktam is hallgatni.Kérdésedre válaszolva,nem vagyok hivatásos,bár fegyverzetis vagyok.De ez neked úgyis magas.:D:D
Az csak gondolod, testületnél van pár barátom. szerencsére akkor ők is még tanultak mint ahogy én is. 2006 olyan közegben edzettem ahol a társak nagy része rendőr lett vagy katona :) én voltam a kakukktojás maradtam a sár tudományánál.