[HUN] Dassault Falcon 7X

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 871
8 035
113

160/1996. (XI. 5.) Korm. rendelet a védett személyek és a kijelölt létesítmények védelméről
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99600160.KOR


Az egyes védett személyek állami légijárművel történő szállításáról szóló 47/2005. HM–BM–GKM–KüM–MeHVM együttes utasítás
http://193.224.76.2/downloads/konyvtar/digitgy/legiero/3.html

(1996-ban, 2005-ben ki is kormányzott ?) (költői kérdés)

Nem értem?? Nem az a probléma, hogy az állami vezetőket feladatköre a mindenkori Magyar Honvédségnek is védeni, szállítani stb. A probléma egyrészt a kommunikáció, másrészt pedig az arra beszerzett eszközökre feladatköréről hazudnak.. A repülőgépek típusösszetétel és mennyisége és a Z2026-ban foglalt helye sem azt mutatja, hogy ténylegesen a honvédség látens problémáit oldaja meg.
Kellett A319. Igen. Mennyisége: 2 darb, igen. harmadik minek?
Kellett kisebb Bizjet a VIP szállításra? igen, Erre Falcon7X-et kellett beszerezni? Valószínűleg ennél nagyobb befogadóképességű, de kisebb hatótávolságú és kevesebb luxussal felszerelt bizjet is tökéletesen elegendő lett volna. Az egyik nem lesz szürke.. helyes, nemzeti felségjellel és festéssel repüljön.. de. lesznek ezek a gépek repülő harcálláspontok, felderítők, stb. NEM, mi a f*nak kell hazudozni??
 
M

molnibalage

Guest
Ebben biztos vagy, hogy nem? Tudod hogy "NEM"?!
Nézzed meg hogyan néz ki egy repülő harcálláspont belseje, referenciának mondjuk az E-2C vagy bármi más gépet. A meglevő Falcon gépek luxus kialakítású bizjetek. Nem igazán mutattak semmit, amivel ezt a dumát alátámasztanák.

Ez kb. olyan fal duma, mintha az Intercontinental egyik szobájából légvédelmi központot csinálnál úgy, hogy leteszel pár laptopot és rádiót. Azért egy vezetési pont ennél "picit" több.
 

neptun892

Well-Known Member
2016. augusztus 13.
304
484
63

160/1996. (XI. 5.) Korm. rendelet a védett személyek és a kijelölt létesítmények védelméről
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99600160.KOR


Az egyes védett személyek állami légijárművel történő szállításáról szóló 47/2005. HM–BM–GKM–KüM–MeHVM együttes utasítás
http://193.224.76.2/downloads/konyvtar/digitgy/legiero/3.html

(1996-ban, 2005-ben ki is kormányzott ?) (költői kérdés)

Ha már jogászkodsz, azért nézd meg a közlönyállapotot, és azt, hogy mikor, mennyiben módosították a jogszabályt. A közlönyállapot és a mai hatályos szövegben gyakorlatilag a cím maradt változatlan.... a módosítások túlnyomó többsége 2010-18 között született. (Jöhet a költői kérdés?)

A 47/2005. HM–BM–GKM–KüM–MeHVM együttes utasítás nem található a hatályos jogszabályok között, (a száma szerint nem titkos) de a hivatkozott linken elérhető szöveg nem a címre vonatkozik, egyébként ha azt elolvasod, az egy szakmai, korrekt szöveg.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Mondjuk ezt én se értem.
Vehetnének inkább 4-5 rámpást, lehetnének tartalékba is, vagy Gripenhez dedikáltak és további teher-csapatszállítók.
e. lesznek ezek a gépek repülő harcálláspontok, felderítők, stb. NEM, mi a f*nak kell hazudozni??
Hát, ez még változhat és változni is fog. Átalakítás kérdése...(nem véletlen a zsidó kapcsolat).
Lehet felháborító, de a nemzetbiztonsági (szolgálati) kérdések egy mélység után már nem tartoznak a közre. Sajnos. Azt hogy ebben az NBH-sok mit tesznek, mit nem, soha nem fogja az átlagember megtudni, persze mindenki vágyódik a teljesen átlátható információkra, hogy ő tudja, biztosan, mi lesz meg van a háttérben, de ez egy szakma. Tudni kell azt is nemcsak a saját honpolgár, más országok is hasonlóan ellenálhatatlanul vágyódnak információra.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 267
113
Nézzed meg hogyan néz ki egy repülő harcálláspont belseje, referenciának mondjuk az E-2C vagy bármi más gépet. A meglevő Falcon gépek luxus kialakítású bizjetek. Nem igazán mutattak semmit, amivel ezt a dumát alátámasztanák.

Ez kb. olyan fal duma, mintha az Intercontinental egyik szobájából légvédelmi központot csinálnál úgy, hogy leteszel pár laptopot és rádiót. Azért egy vezetési pont ennél "picit" több.

Teljes mértékben igazad van, de abban bizom, ekkora baromságot csak nem puffogtatnak el csak úgy a levegőben, ha semmi alapja sincsen. A másik dolog, magyar viszonylatban nem kell egy az egyben a leg-ből lekövetkeztetni, a NER Force One sem lesz soha Air Force One, ahogy egy magyar légi harcálláspont kimerülhet abban, hogy megkap minden lehetséges katonai komunikációs eszközt, rádiót, datalinket, IFF-t, és a megjelenítéshez szükséges eszközöket, ahonnan részlegesen irányitani lehet szükség esetén a MH-t. Nem mint ha ez a legégetőbb és legfontosabb dolog lenne, de én valami ilyet képzelnék el. Az ilyen gép persze köszönőviszonyba se lenne az általad emlitett példákkal...de elképzelhetőnek tartom, hogy legyen ilyen.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 060
1 638
113
Teljes mértékben igazad van, de abban bizom, ekkora baromságot csak nem puffogtatnak el csak úgy a levegőben, ha semmi alapja sincsen. A másik dolog, magyar viszonylatban nem kell egy az egyben a leg-ből lekövetkeztetni, a NER Force One sem lesz soha Air Force One, ahogy egy magyar légi harcálláspont kimerülhet abban, hogy megkap minden lehetséges katonai komunikációs eszközt, rádiót, datalinket, IFF-t, és a megjelenítéshez szükséges eszközöket, ahonnan részlegesen irányitani lehet szükség esetén a MH-t. Nem mint ha ez a legégetőbb és legfontosabb dolog lenne, de én valami ilyet képzelnék el. Az ilyen gép persze köszönőviszonyba se lenne az általad emlitett példákkal...de elképzelhetőnek tartom, hogy legyen ilyen.

Reménykednék én is bármi hasonlóban,de majd hiszek a szememnek,ha egyáltalán kívülről bármiféle önvédelmi berendezést látok akármelyiken is. Akkor el tudom hinni,hogy belül is kezdenek valamit esetleg a géppel,de honi viszonylatban számomra a nyilatkozat részükről nem más,mint parasztvakítás meg megmagyarázás, mint mindig.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 871
8 035
113
Mondjuk ezt én se értem.
Vehetnének inkább 4-5 rámpást, lehetnének tartalékba is, vagy Gripenhez dedikáltak és további teher-csapatszállítók.

Hát, ez még változhat és változni is fog. Átalakítás kérdése...(nem véletlen a zsidó kapcsolat).
Lehet felháborító, de a nemzetbiztonsági (szolgálati) kérdések egy mélység után már nem tartoznak a közre. Sajnos. Azt hogy ebben az NBH-sok mit tesznek, mit nem, soha nem fogja az átlagember megtudni, persze mindenki vágyódik a teljesen átlátható információkra, hogy ő tudja, biztosan, mi lesz meg van a háttérben, de ez egy szakma. Tudni kell azt is nemcsak a saját honpolgár, más országok is hasonlóan ellenálhatatlanul vágyódnak információra.
....
Nem fog változni. Falcon7x-ből nem lesz sem felfelderítő, sem repülő harcálláspont. A Dasault termékportfólióját kell megnézni. Egy bizjet vagy VIP szállító, vagy felderítő/elektronikai felderítő/lefogó stb. Pld. Norvég DA-20.. A foteleket, egyéb VIP kellékelet nem tudod ki és beszerelni és berani helyettük elektornikát, hűtést, antennákat, jelfeldolgozót, lokátorokat stb.
Ezt be lehet adni átlag polgároknak, de itt a topicon nem ..
Én pld. kb 20 éve járok pld. LeBourget-re, nos ott a Dassault Bizjeteketről kávzi szinte minden konfigot - populáris szinten is - bemutatnak. Ujságíróknak még kicsit többet is. Azokat a bizjetek amelyeket pedig Izraelben átépítenek, azoknál látható külső jelek vannak. A belső teret, pedig nem lehet ilyen szintű modularításra elkészíteni..
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Ha már jogászkodsz, azért nézd meg a közlönyállapotot, és azt, hogy mikor, mennyiben módosították a jogszabályt. A közlönyállapot és a mai hatályos szövegben gyakorlatilag a cím maradt változatlan.... a módosítások túlnyomó többsége 2010-18 között született. (Jöhet a költői kérdés?)

A 47/2005. HM–BM–GKM–KüM–MeHVM együttes utasítás nem található a hatályos jogszabályok között, (a száma szerint nem titkos) de a hivatkozott linken elérhető szöveg nem a címre vonatkozik, egyébként ha azt elolvasod, az egy szakmai, korrekt szöveg.

Jöhet kolléga a költői kérdés, az alapelvek maradtak, és mivel az államszervezetben történtek változások, így a Rtv és ez is változott így az összes vonatkozó szabály módosult. Előtte a Közt.Őrezred látta el ezt, a TEK-ről szóló tv változtatta meg.
De itt nem is az a lényeg, amiről beszélsz az önmagában nem írja felül a védett személy fogalmát, amely többé-kevésbé állandó.

Tudom hogy mire vonatkozik, de attól az utasítás még megvan, a HM többször hivatkozott már rá, a szervezeti belső szabályok nincsenek a jogtárban, ne is keresd.
 
  • Tetszik
Reactions: neptun892

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 267
113
Reménykednék én is bármi hasonlóban,de majd hiszek a szememnek,ha egyáltalán kívülről bármiféle önvédelmi berendezést látok akármelyiken is. Akkor el tudom hinni,hogy belül is kezdenek valamit esetleg a géppel,de honi viszonylatban számomra a nyilatkozat részükről nem más,mint parasztvakítás meg megmagyarázás, mint mindig.
Teljesen meg tudom érteni, én is csak inkább mindig a jobbik lehetőségben bizok. Majd meglátjuk. Az Airbusokra sem került eddig semmi védelmi eszköz, pedig ezzel kezdődött anno a kommuniké. :( Abban bizom, semmi sem két nap alatt történik, hamarosan majd jobban örülhetünk...:)
 
  • Tetszik
Reactions: luperator

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 871
8 035
113
Reménykednék én is bármi hasonlóban,de majd hiszek a szememnek,ha egyáltalán kívülről bármiféle önvédelmi berendezést látok akármelyiken is. Akkor el tudom hinni,hogy belül is kezdenek valamit esetleg a géppel,de honi viszonylatban számomra a nyilatkozat részükről nem más,mint parasztvakítás meg megmagyarázás, mint mindig.

puffogtattak el már mást is.
De nem is ez a probléma. Ha lekommunikálják, hogy a HM beszerzett alapfeladatához tartozó állami vezetők stb. VIP szállítására két bizjet-et, akkor nincs miről beszélni. Lehet kritizálni a típust és mennyiséget. Utóbbit hülyeség, előbbinél pedig max. amit leírtam.
De helyette az történt ami történt. először eltitkolják, aztán elferdítik..
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Az a harmadik A319 mindenkinek meglepi, én sem értem, hogy miért kell, bizom benne legalább ez valamiben más lesz mint a többi (+VIP bőrfotel, TV, vagy végre valami specializáltabb katonai cucc).

Legyen kábítószer-szállító, Albániából.
Vagy Fidesz-pártrepülő.
Vagy Football-Match Travel.
A légitársaság neve pedig: DEMET-AIR (Márti-pilot)
:D:D:D:D:D
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
3 962
9 883
113
Teljes mértékben igazad van, de abban bizom, ekkora baromságot csak nem puffogtatnak el csak úgy a levegőben, ha semmi alapja sincsen. A másik dolog, magyar viszonylatban nem kell egy az egyben a leg-ből lekövetkeztetni, a NER Force One sem lesz soha Air Force One, ahogy egy magyar légi harcálláspont kimerülhet abban, hogy megkap minden lehetséges katonai komunikációs eszközt, rádiót, datalinket, IFF-t, és a megjelenítéshez szükséges eszközöket, ahonnan részlegesen irányitani lehet szükség esetén a MH-t. Nem mint ha ez a legégetőbb és legfontosabb dolog lenne, de én valami ilyet képzelnék el. Az ilyen gép persze köszönőviszonyba se lenne az általad emlitett példákkal...de elképzelhetőnek tartom, hogy legyen ilyen.
Én biztos katonailag képzetlen hülye vagyok (és valóban), de egy ekkorra országnak mint a mienk mi a francnak repülő harcálláspont? Ha mégis, kell ilyen akkor telepítsék rá három kamionra, pár óra alatt az is odaér mindenhova...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 267
113
Én pld. kb 20 éve járok pld. LeBourget-re, nos ott a Dassault Bizjeteketről kávzi szinte minden konfigot - populáris szinten is - bemutatnak. Ujságíróknak még kicsit többet is. Azokat a bizjetek amelyeket pedig Izraelben átépítenek, azoknál látható külső jelek vannak. A belső teret, pedig nem lehet ilyen szintű modularításra elkészíteni..
Tudom, hogy helyszinen sokat tájékozódsz, itt-ott követlek máshol ;) de ha ennyire szakmaiatlan valami, ne mond már, hogy senki nincs, aki ezt politikamentesen tisztán szakmai alapon a képükbe nyomja!? Ja nincs, mert két mondat után "egybites szavazók" és a többi jön. Nyakam rá, hogy van ember a HM-ben, aki napi szinten csak minket olvas és izzad, nehogy valamit "szakmailag" összelegózzunk akár olyan dologról is, amivel nem kellene szégyenkezniük/szégyenkeznünk...,csakhát mindjárt 'vajdázás' meg nemtommi van. o_O
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 871
8 035
113
Tudom, hogy helyszinen sokat tájékozódsz, itt-ott követlek máshol ;) de ha ennyire szakmaiatlan valami, ne mond már, hogy senki nincs, aki ezt politikamentesen tisztán szakmai alapon a képükbe nyomja!? Ja nincs, mert két mondat után "egybites szavazók" és a többi jön. Nyakam rá, hogy van ember a HM-ben, aki napi szinten csak minket olvas és izzad, nehogy valamit "szakmailag" összelegózzunk akár olyan dologról is, amivel nem kellene szégyenkezniük/szégyenkeznünk...,csakhát mindjárt 'vajdázás' meg nemtommi van. o_O
:)

Akik a HM-ben vannak össze kell hogy izzadják azokat a közleményeket, amelyeket elfogadnak, engedélyeznek azok a politikai vezetők, aki jelenleg hatalmon vannak..

A vajdázás... sajnos egyszerűbb így írni, mint, hogy a jelenleg regnáló miniszterelnök valószínűleg nem engedélyezte, a saját magának beszerzett második VIP biz.jet beszerzésről elkészített kommunikációs tervet végrehajtani. Helyette mikor egy ellenzéki médium "kinyomozta", akkor gyorsan össze kellett ütni a HM Sajtónak egy refekciót és a miniszternek is megírták, hogy mit mondjon el a kézifegyverek beszerzési rendezvényén a Bizjetről.. Persze a lóláb kilóg, de egy átlagpolgár nem tudja, hogy mi a fene az a 7x... (matekpélda../ annyi pénz amit egy közmunkás nem is lát ... stb )
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 267
113
Akik a HM-ben vannak össze kell hogy izzadják azokat a közleményeket, amelyeket elfogadnak, engedélyeznek azok a politikai vezetők, aki jelenleg hatalmon vannak..
Igen, ez minden hatalmon lévő politikai vezető esetében ugyanúgy nézne ki mint most, ha vajda, ha d209, ha fletó...
Helyette mikor egy ellenzéki médium "kinyomozta"
A HTKA-nak sokkal több köze van ehhez, mint az "egy ellenzéki médiumnak", csak itt a szándékok között van/volt a különbség. Mi szeretjük a repülést, ők meg gyűlölik a "vajdát", jobban, mint ahogyan szeretik a hazájukat. ;)

Várjuk meg mi lesz a vége, és azután leirhatod, hogy "én látod megmondtam". Én egészen biztosan majd elfogadom ezt Tőled. De én még reménykedek..., mi mást tehetnék :)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Igen, ez minden hatalmon lévő politikai vezető esetében ugyanúgy nézne ki mint most, ha vajda, ha d209, ha fletó...
Arcas, légyszí adj már infót,
a szlovák kormánynak hány gépe van ?
Én úgy tudom: 1+1 319, 2 Fokker 100, ill a köztársasági elnöknek is van "saját".
Amelyek nem a tót légierőnél vannak lajstromban, a 319-esek belügyesek, azt tudom.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
3 962
9 883
113
Igen, ez minden hatalmon lévő politikai vezető esetében ugyanúgy nézne ki mint most, ha vajda, ha d209, ha fletó...

A HTKA-nak sokkal több köze van ehhez, mint az "egy ellenzéki médiumnak", csak itt a szándékok között van/volt a különbség. Mi szeretjük a repülést, ők meg gyűlölik a "vajdát", jobban, mint ahogyan szeretik a hazájukat. ;)
Már miért nézne ki úgy? Mert ők is vehettek volna kormánygépet, de akkor az ellenzék (Fidesz) a seggét a földhöz verve tiltakozott volna, rohant volna IMF/Brüsszel és egyéb helyekre hogy itt pazarolják a pénzt...
És az ellenzéknek feladata hogy ellenőrizze a kormányt, keresse és megmutassa a hibáit. Meg a sajtónak is az. Ettől még nem lesznek hazaárulók...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 267
113
Arcas, légyszí adj már infót,
a szlovák kormánynak hány gépe van ?
Én úgy tudom: 1+1 319, 2 Fokker 100, ill a köztársasági elnöknek is van "saját".
Amelyek nem a tót légierőnél vannak lajstromban, a 319-esek belügyesek, azt tudom.

Erdetileg a belügy alatt volt két darab JAK-40-es és két Tupolev Tu-154 M, utóbbiból legutóbb csak egy repült.
Bővebben talán itt: https://sk.wikipedia.org/wiki/Letecký_útvar_Ministerstva_vnútra_Slovenskej_republiky

Az új A319-115CJ biztosan a belügy alá tartozik, ez az ún. Slovak Air Force One. A 2005-ben gyártott gép akkor 42 millió euró volt. Ezt szánták a TU-154M helyett. A két gép OM-BYA és OM-BYK.
https://www.etrend.sk/ekonomika/ako-vyzera-zvnutra-slovak-air-force-one.html

Ezután vettek két darab (2) Fokker-100-ast (F100 F28 Fellowship). OM-BYB és OM-BYC.
https://www.etrend.sk/ekonomika/vla...ozrite-sa-ako-prebieha-generalka-druheho.html
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 871
8 035
113
Erdetileg a belügy alatt volt két darab JAK-40-es és két Tupolev Tu-154 M, utóbbiból legutóbb csak egy repült.
Bővebben talán itt: https://sk.wikipedia.org/wiki/Letecký_útvar_Ministerstva_vnútra_Slovenskej_republiky

Az új A319-115CJ biztosan a belügy alá tartozik, ez az ún. Slovak Air Force One. A 2005-ben gyártott gép akkor 42 millió euró volt. Ezt szánták a TU-154M helyett. A két gép OM-BYA és OM-BYK.
https://www.etrend.sk/ekonomika/ako-vyzera-zvnutra-slovak-air-force-one.html

Ezután vettek két darab (2) Fokker-100-ast (F100 F28 Fellowship). OM-BYB és OM-BYC.
https://www.etrend.sk/ekonomika/vla...ozrite-sa-ako-prebieha-generalka-druheho.html

Ne felejtsük el, hogy a szlovák sajtó bemutatta, hogy a kihasználatlan utasszállítórepülőgépek mennyi veszteséget termelnek. Az útjak nagy része kiképzési repülés, hogy a hajózók a jártasságot fenntartsák. A szlovák állami vezetők kevesebbet utaznak mint a mieink, és expedíciós erőik létszáma is messze a magyar vállalások alatt van.
Persze nem légitársaság és nem kell rentábilisnak lennie és egyébb feladatokra is készen kell álniuk. Az biztos, hogy 4 gépük nincs kihasznőlva.