Kínai harckocsik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Azért annyival modernebb, hogy a lőszer a torony hátuljában van, elválasztva a kezelőszemélyzettől. Valahogy úgy mint a Leclerc esetében. Azt nem tudom, hogy a páncéltestben még van-e még lőszer?
Ebben is a Leclercre hasonlit.Van.Képes a NATO szabvány 105milis lőszereket használni,azok között pedig van ami ma is ütős.Van hozzá csőböl inditott ATGM,Bastion ferdeszemű változata.De torony oldalára minden további nélkül lehet illeszteni pl SpikeERt.És készül hozzá az aktiv védelmi rendszer.Szóval ha hozza is a leirtakat,korántsem lebecsülendő jószág
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Nekem egy feltupírozott T64-nek tűnik csak 105-ös löveggel.
Nem az. Sőt inkább modernebb is. Egyébként a T-55/Type-59 váltására szánják elvileg igen kedvező árfekvéssel. Nekem sokkal jobban bejön mint egy light tankra felturbozott ifv. Az ifv csak maradjon meg annak amire kitalálták. Remélem idővel ismét lesz választék a piacon ebben a kategoriában is. Mert elférne. Amolyan szegény ember MBT je. (multinacionális tankja mint anno az 55 öcsi)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
https://translate.googleusercontent...700201&usg=ALkJrhgVr0matTjC6Pd5BwiMvVwzspbjTg
IFV testvére.
63454_386323_463516.jpg

ST1 pediglen rendelhető VT5 toronnyal
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Egy rövidke írás a könnyűharckocsiról. Ami igazán érdekes benne, hogy mégis lehet használni ejtőernyővel, de nem a szokásos módon mint mondjuk a BMD család tagjait, hanem, hogy kihúzzák a gépből és földre teszik. Nem tudom magyarúl ennek a technikának a helyes elnevezését (Low Altitude Extraction System).
http://china-defense.blogspot.com/2018/12/light-weight-type-15-better-suited-for.html
Így működött egy Sheridan esetében
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 211
4 414
113
Kiváncsi vagyok mikor jönnek ki a grafén páncélzattal, a harci helinél már alkalmazzák. Arra is kiváncsi lennék hogy ez az anyag tud e valami forradalmian újat hozni a pénzélozás területén, mondjuk a súlya töredéke az acélnak, már ezen is nagy az előrelépés....
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 430
18 856
113
Mordor nyelven van ez is

Selon un commandant de char de ZTZ-99A dans un reportage télévisé de CCTV-13, le blindage de ce char lourd chinois est équivalent à plus de 1 000 mm RHA face aux munitions comme HEAT et APDS / APFSDS.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Egy rövidke írás a könnyűharckocsiról. Ami igazán érdekes benne, hogy mégis lehet használni ejtőernyővel, de nem a szokásos módon mint mondjuk a BMD család tagjait, hanem, hogy kihúzzák a gépből és földre teszik. Nem tudom magyarúl ennek a technikának a helyes elnevezését (Low Altitude Extraction System).
http://china-defense.blogspot.com/2018/12/light-weight-type-15-better-suited-for.html
Így működött egy Sheridan esetében
Ejtőernyős kihúzásos deszantolás.Hátránya,hogy szinte reptérnyi sik tere kell hozzá,és megfelelő talajviszonyok.Személyzet nem lehet a járműben.
India kezdheti félteni a Banglades fölötti nyulványát.A lekosság nagyrésze kinai eredetű fajilag.És nagyon kéne nekik kijárat az Indiai oceánra.Mármint a kinaiaknak.India nemsak a akik miatt kacsolt rá az atomtő erő fejlesztésére.
Ferdeszemüek az ami tengerészgyalogságot,és az orosz VDVt is kiépitik párhuzamossan.Kiváncsi vagyok,mire és mikor fogják őket használni
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Kiváncsi vagyok mikor jönnek ki a grafén páncélzattal, a harci helinél már alkalmazzák. Arra is kiváncsi lennék hogy ez az anyag tud e valami forradalmian újat hozni a pénzélozás területén, mondjuk a súlya töredéke az acélnak, már ezen is nagy az előrelépés....

Azért ez egyenlőre terv, még teljesen mérget nem vennék rá.... Úgy emlékszem a csájnízok jelentették be egy helikopter továbbfejlesztés kaocsán.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Kiváncsi vagyok mikor jönnek ki a grafén páncélzattal, a harci helinél már alkalmazzák. Arra is kiváncsi lennék hogy ez az anyag tud e valami forradalmian újat hozni a pénzélozás területén, mondjuk a súlya töredéke az acélnak, már ezen is nagy az előrelépés....
Testpáncélok ál sem lenne utolsó
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Azért ez egyenlőre terv, még teljesen mérget nem vennék rá.... Úgy emlékszem a csájnízok jelentették be egy helikopter továbbfejlesztés kaocsán.
Az exportváltozatot már olyannal árulták és most a hazai példányon is megjelentek a plusz grefénpáncélok. Be is linkeltem képet a Z-10-hez.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Az exportváltozatot már olyannal árulták és most a hazai példányon is megjelentek a plusz grefénpáncélok. Be is linkeltem képet a Z-10-hez.

Kíváncsi lennék mind az előállítás technológiájára, mind a rétegezés mikéntjére. Úgy emlékszem, hogy a grafén az egyetlen szén (grafit) atom vastagságú cucc, amit egy páncélzathoz rétegezni kell valamilyen tachnikával, esetleg "vivőanyaggal".....
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Kíváncsi lennék mind az előállítás technológiájára, mind a rétegezés mikéntjére. Úgy emlékszem, hogy a grafén az egyetlen szén (grafit) atom vastagságú cucc, amit egy páncélzathoz rétegezni kell valamilyen tachnikával, esetleg "vivőanyaggal".....
Hát ez a legmacerásabb dolog az egészben, mert eddig nem nagyon voltak gyártósorok, amikkel hatékonyan lehetett a rétegeket egyenként egymásra tenni. Laboratóriumban előállítottak amennyi a kísérletekhez kellenek, de a tömeggyártás már más tészta. Viszont keményen fejleszteni kezdték ezt a szektort és a gyártást is egyre jobban kezdik feltuttatni.
http://www.globaltimes.cn/content/1109057.shtml
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Hát ez a legmacerásabb dolog az egészben, mert eddig nem nagyon voltak gyártósorok, amikkel hatékonyan lehetett a rétegeket egyenként egymásra tenni. Laboratóriumban előállítottak amennyi a kísérletekhez kellenek, de a tömeggyártás már más tészta. Viszont keményen fejleszteni kezdték ezt a szektort és a gyártást is egyre jobban kezdik feltuttatni.
http://www.globaltimes.cn/content/1109057.shtml

Igazából elég szkeptikus vagyok, mert a szénszál-kompozitokat nem véletlenül nem használják harcjárművek vagy repülő eszközök páncél anyagaként, hanem inkább aramid szálas vagy kevlar a használatos cucc ilyenre, kerámiával kombinálva. Jó lenne tudni, hogy a grafén miben különbözik a szénszál kompozittól, mert itt lehet a kutya elesve......
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 335
113
Igazából elég szkeptikus vagyok, mert a szénszál-kompozitokat nem véletlenül nem használják harcjárművek vagy repülő eszközök páncél anyagaként, hanem inkább aramid szálas vagy kevlar a használatos cucc ilyenre, kerámiával kombinálva. Jó lenne tudni, hogy a grafén miben különbözik a szénszál kompozittól, mert itt lehet a kutya elesve......
Nagyin sokba kulonbozik.
Azert nem hasznaltak eddig a grafent mert irto koltseges volt nagy mennyisegbe jo minosegben gyartani. /dynema az uj slager erosebb mint a kevvlar /aramid a valodi neve a kevlar egy markanev./ sulyra a szenszalhoz van kozel.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Nagyin sokba kulonbozik.
Azert nem hasznaltak eddig a grafent mert irto koltseges volt nagy mennyisegbe jo minosegben gyartani. /dynema az uj slager erosebb mint a kevvlar /aramid a valodi neve a kevlar egy markanev./ sulyra a szenszalhoz van kozel.

Amit írtál, azzal én is tisztában vagyok, s pont ezért érdekelne hogy milyen megoldással sikerült páncél anyagként felhasználni. A grafén felhasználásáról először energia tárolóként (elektromos áram tárolás) olvastam......