[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 542
113

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113

TBxHYAV.jpg

IMG_0556_01.jpg

https://saab.com/land/signature-management/platform-integrated-systems/mcs_mobile_camouflage_system/

A camo a SAAB terméke és Barracuda névre hallgat.
Mit tud?
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Leo-2A4 alapvetően 1985 és 1992 között készült (~700 példányban a Bundeswehr részére), a hidegháború végén, a korabeli T-64BV, T-80U/UD típusok leküzdésere.

T-90S szintig bőven kilő mindent szemből. (alighanem hátul repül tovább a lövedék)

Érdekesség, hogy 75 példánya az NSzK 1/8 hegyi hadosztálynál szolgált, aminek volt esélye (nagy balhé esetén) megütközni a Dunai front páncélos csapataival. (értsd 11.MN harckocsi hadosztály (T-72+T-55AM+T-55A) + Dél hadsereg csoport T-64-esei).

Vittünk is volna magunkkal elég spec. páncéltörő alakulatot...
... értsd Tocska/Luna/Scud hrc., hrc-hdm. spec. töltetű (nuki) rakétát.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Aktív szinváltós álcaháló kellene rá. A'la tintahal. Ha nem megy, kérjenek fel egy kínai karácsonyfavilágításgyártó kisüzemet.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Leo-2A4 alapvetően 1985 és 1992 között készült (~700 példányban a Bundeswehr részére), a hidegháború végén, a korabeli T-64BV, T-80U/UD típusok leküzdésere.

T-90S szintig bőven kilő mindent szemből. (alighanem hátul repül tovább a lövedék)

Érdekesség, hogy 75 példánya az NSzK 1/8 hegyi hadosztálynál szolgált, aminek volt esélye (nagy balhé esetén) megütközni a Dunai front páncélos csapataival. (értsd 11.MN harckocsi hadosztály (T-72+T-55AM+T-55A) + Dél hadsereg csoport T-64-esei).

Vittünk is volna magunkkal elég spec. páncéltörő alakulatot...
... értsd Tocska/Luna/Scud hrc., hrc-hdm. spec. töltetű (nuki) rakétát.
Már itt szétbombáztak volna mindent.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113

Csökkenti a jármű hőkibocsátását (a videó eleje szemlélteti ezt) és tulajdonképpen a jelenleg rendelkezésre álló érzékelő rendszerek általi felfedés lehetőségét (más videóban ebbe beletartozik a légi felderítés is)
Ja. Már én is kikerestem. Kellene.
 
  • Tetszik
Reactions: luperator

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Ja. Már én is kikerestem. Kellene.


Ez a videó az Eurosatory-n készült, lényegében ugyanazt mondja el mint a korábbi de azért dolgoznak rajta. Pl. Ebben van egy "téli vagy sarkköri" változat, a másikon meg a zöld camoba van fehér rész téve, tehát alakítható. De nem akarok offolni. Jó cucc, az biztos.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113

Ez a videó az Eurosatory-n készült, lényegében ugyanazt mondja el mint a korábbi de azért dolgoznak rajta. Pl. Ebben van egy "téli vagy sarkköri" változat, a másikon meg a zöld camoba van fehér rész téve, tehát alakítható. De nem akarok offolni. Jó cucc, az biztos.
Ez nem off Ennek alapfelszerelésnek kellene lenni.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113

Itt a felújított A7-esek miatt említik meg az L/44-es löveget az L/55 mellett. A Leo2A7V csomagban benne van, hogy Leo2A4, Leo2A5 illetve Leo2A6 változatot hoznak fel A7V szintre. Az A7V változatnál a teknő és a torony, valamint a fő fegyverzet megmarad. Ha A4-est vagy A5-öt alakítanak át, akkor ez ugye L/44-es löveget jelent.

Az újonnan gyártott A7 változatok mind L/55 löveget kaptak eddig.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 138
73 683
113
Csak hogy ennek is legyen egy külön tpicja.
Szerintem eddig ennyit tudunk:
"A légierőt követően megindult a szárazföldi haderőnem megerősítése is a Zrínyi 2026 honvédelmi- és haderőfejlesztési program keretében.
A német Krauss-Maffei Wegmann (KMW) vállalatcsoporttal kötött szerződés értelmében új, a XXI. századi hadviselés követelményeinek megfelelő harckocsival és önjáró lövegekkel gyarapodik a Magyar Honvédség – tájékoztatott tegnap a Honvédelmi Minisztérium. A Légierő.blog.hu értesülése szerint a HM által a KMW-vel aláírt szerződés értelmében csúcstechnikát kapnak a magyar katonák: 44 darab Leopard 2A7+ harckocsit és hat kompatibilis műszaki járművet, valamint kiegészítő anyagokat és szolgáltatásokat vásárolnak a honvédségnek. A rendszeresítés elősegítése és a személyzet kiképzésének gyorsításáért rövid távon 12 darab korábbi, A4-es változatot lízingelnek, melyek idővel szintén magyar tulajdonba kerülnek. A kategóriáján belül a világ legjobbjának tartott 155 milliméteres Panzerhaubitze (PzH) 2000-es önjáró tarackágyúból 24 darabot rendszeresítenek."

Kérdések:
- Mikor jönnek a cicusok?
- Vajon lesz e rajtuk APS?
- Pontosan mikben különbözik az A7+ a korábbi verzióktól?

Videó:


"Hungarian MoD sources said first deliveries would take place no earlier than 2020."

https://www.janes.com/article/85369/update-hungary-orders-leopard-2-mbts-and-pzh-2000-sphs
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 138
73 683
113
"Hungarian MoD sources said first deliveries would take place no earlier than 2020."

https://www.janes.com/article/85369/update-hungary-orders-leopard-2-mbts-and-pzh-2000-sphs

"In spring 2013, KMW had reported on the order of 62 Leopards plus 24 self-propelled howitzers worth around 1.9 billion euros from Qatar. The first newly manufactured tanks were then delivered in spring 2015. For this reason, the Hungarians will probably have to wait considerably longer than a year before the first models are delivered for this new order."
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 138
73 683
113
"In spring 2013, KMW had reported on the order of 62 Leopards plus 24 self-propelled howitzers worth around 1.9 billion euros from Qatar. The first newly manufactured tanks were then delivered in spring 2015. For this reason, the Hungarians will probably have to wait considerably longer than a year before the first models are delivered for this new order."

Azaz minimum 2 év a rendeléstől az első harckocsi elkészüléséig, ami inkább 2021 eleje.
 

exi

Well-Known Member
2018. augusztus 28.
224
469
63
Azaz minimum 2 év a rendeléstől az első harckocsi elkészüléséig, ami inkább 2021 eleje.

Szerintem a tényleges szerződéskötés már hónapokkal ezelőtt megtörténhetett, ezért én azt várnám, hogy 2020-ban már lesz itt az új gépekből.
Amúgy a Pzh ugyanezen a gyártósoron készül vagy parallel?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Szerintem a tényleges szerződéskötés már hónapokkal ezelőtt megtörténhetett, ezért én azt várnám, hogy 2020-ban már lesz itt az új gépekből.
Amúgy a Pzh ugyanezen a gyártósoron készül vagy parallel?
Szerintem párhuzamosan, egyik münchenben a másik meg kasselben
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 138
73 683
113
Szerintem a tényleges szerződéskötés már hónapokkal ezelőtt megtörténhetett, ezért én azt várnám, hogy 2020-ban már lesz itt az új gépekből.
Amúgy a Pzh ugyanezen a gyártósoron készül vagy parallel?

Az a kérdés, hogy a sok bevállalt korszerűsítést és átépítést hol csinálják a németek. Ha ugyanazon a gyártósoron vagy ugyanazok az emberek mint az újak gyártását, akkor ez is okozhat hosszabb szállítási időt.

A katari rendelésnél is a bejelentéstől az első egység elkészüléséről szóló hír között telt el 2 év. Nem az aláírástól.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya and Loken
T

Törölt tag 1586

Guest
A piszkos anyagiak:
"he contract, signed Thursday by the Hungary Department of Defense, is worth more than $565 million and included in addition 12 used Leopard 2 A4 tanks for training purposes."
Szerintem az A7+ ára ~ €10 millió alatt.maradt ami szerintem nem rossz.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg