Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 662
12 359
113
Untitled.jpg


Én erre reagáltam.

Akkor miért engem idézel be?

 
S

speziale

Guest
Plusz egy németnek elég nagy szégyen hogy a franciáknak köszönhetik a delejt a konnektorban.

Azért ekkora hülyeséget nem kellene beszélni. A németek a legnagyobb villamosenergia exportőrök az EU-ban.
Főleg meg nem egy olyan országból kellene osztani az észt, ahol meg a villamosenergia kb. 25-30%-át importáljuk...
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 662
12 359
113
Mert vitatom, hogy "Azt nem vitatja senki, hogy a szénfelhasználás összességében csökkent"
Amit meg ugye te mondtál.
Bocs. Biztos a korszellem teszi. Tudod, kimegyünk ketten az utcára és máris mi vagyunk a nép. Részemről továbbra sem vitatom, a többit beszéld meg molnival. Ne engem szórakoztass a szőrszálhasogatással, ha mással van vitád.

Azért ekkora hülyeséget nem kellene beszélni. A németek a legnagyobb villamosenergia exportőrök az EU-ban.
Főleg meg nem egy olyan országból kellene osztani az észt, ahol meg a villamosenergia kb. 25-30%-át importáljuk...
Konkrétan felröhögtem ezen tűéles logikájú érven. Tehát amíg Magyarország nem lesz villamosenergia exportőr, addig semmiféle energetikai tárgyú kritikát nem fogalmazhatunk meg azokkal szemben akik már azok. Tyű, a mindenit...
Finoman megsúgom, hogy ha a FRA atomáram nem lenne, akkor németországban csini mini blackout-ok lennének itt-ott mikor nem fúj, vagy nem süt...
Valaki fentebb említette, hogy a statisztikus is az átlag 1 méter mélységű tóba fulladt bele.... kellemes pacsálást neked is.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 967
113
Azért ekkora hülyeséget nem kellene beszélni. A németek a legnagyobb villamosenergia exportőrök az EU-ban.
Főleg meg nem egy olyan országból kellene osztani az észt, ahol meg a villamosenergia kb. 25-30%-át importáljuk...
Miért? Nem ők segítik ki őket? Ha láttad volna a két derék germán fintorgó arcát mikor a francia áramról beszéltek egymással.
 
S

speziale

Guest
Bocs. Biztos a korszellem teszi. Tudod, kimegyünk ketten az utcára és máris mi vagyunk a nép. Részemről továbbra sem vitatom, a többit beszéld meg molnival. Ne engem szórakoztass a szőrszálhasogatással, ha mással van vitád.


Konkrétan felröhögtem ezen tűéles logikájú érven. Tehát amíg Magyarország nem lesz villamosenergia exportőr, addig semmiféle energetikai tárgyú kritikát nem fogalmazhatunk meg azokkal szemben akik már azok. Tyű, a mindenit...
Finoman megsúgom, hogy ha a FRA atomáram nem lenne, akkor németországban csini mini blackout-ok lennének itt-ott mikor nem fúj, vagy nem süt...
Valaki fentebb említette, hogy a statisztikus is az átlag 1 méter mélységű tóba fulladt bele.... kellemes pacsálást neked is.

ad1) a német áram 38%-a megújuló jelenleg, de annak is kb. 40%-a szabályozható biomassza alapú termelés. Vagyis a teljes áramtermelés kb. 22%-a nem szabályozható megújuló. A szabályozható áramtermelés (gáz+szén+biomassza) a teljes áramtermelés több mint 60%-a. ez elég komoly balanszírozó kapacitás. De te nyilván pontosan tudod, hogy a németeknél milyen balck out-ok lennének...hagyjál már...

ad2) áruld már el nekem, hogy ha az EU-ban a legnagyobb nettó áramexportőr országnak szégyenkeznie kell, akkor mit mondanál a több országra?

ad3) egyébként meg sok szempontból lenne racionalitása annak, hogy a németek az EU-n belül nagy áramimportőrök legyenek. az olaszoknak/spanyoloknak/portugáloknak sokkal jobbak az adottságaik a megújuló termeléshez, a franciáknál meg hagyományoan nagy az atom elfogadottsága. Legalább kicsit csökkene az a borzasztó német fizetési mérleg többlet (bár mondjuk ha szénimportot váltanak ki vele, akkor még ez sem biztos :)
 
S

speziale

Guest
Miért? Nem ők segítik ki őket? Ha láttad volna a két derék germán fintorgó arcát mikor a francia áramról beszéltek egymással.

Imádom az ilyen megfoghatatlan utalásokkal érvelést...
a franciák is importálnak ám áramot a németektől...csak hogy tudd...
de egyébként meg van rá pontos statisztikai adat, hogy melyik ország mennyi áramot exportál/importál...fintorgó arcok ide vagy oda...
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 662
12 359
113
ad1) a német áram 38%-a megújuló jelenleg, de annak is kb. 40%-a szabályozható biomassza alapú termelés. Vagyis a teljes áramtermelés kb. 22%-a nem szabályozható megújuló. A szabályozható áramtermelés (gáz+szén+biomassza) a teljes áramtermelés több mint 60%-a. ez elég komoly balanszírozó kapacitás. De te nyilván pontosan tudod, hogy a németeknél milyen balck out-ok lennének...hagyjál már...

ad2) áruld már el nekem, hogy ha az EU-ban a legnagyobb nettó áramexportőr országnak szégyenkeznie kell, akkor mit mondanál a több országra?

ad3) egyébként meg sok szempontból lenne racionalitása annak, hogy a németek az EU-n belül nagy áramimportőrök legyenek. az olaszoknak/spanyoloknak/portugáloknak sokkal jobbak az adottságaik a megújuló termeléshez, a franciáknál meg hagyományoan nagy az atom elfogadottsága. Legalább kicsit csökkene az a borzasztó német fizetési mérleg többlet (bár mondjuk ha szénimportot váltanak ki vele, akkor még ez sem biztos :)
Ha vetnél egy pillantást a grafikonokra.
A biomasszával soha nem szabályoztak a 2018. évben (ne kérdezd miért nem tudom) a szén a gáz és néha kicsit a nuki volt a szabályzó illetve az export/import.
Az a 9,1 TWh amit FRA-ból importáltak, gondolom viccből volt, igazából nem kellett volna, csak el kellett verni valamire a pénzt...
 
  • Tetszik
Reactions: Ooorky
M

molnibalage

Guest
Azért ekkora hülyeséget nem kellene beszélni. A németek a legnagyobb villamosenergia exportőrök az EU-ban.
Főleg meg nem egy olyan országból kellene osztani az észt, ahol meg a villamosenergia kb. 25-30%-át importáljuk...
Látom nem tetszik ismerni a grid alapelvét. Mindig kell bele a kraft. A német grid kényszerexpor és kényszerimport hintájában van. Alig pár kommenttel van fentebb, hogy kurvára nem érdekel senkit az, hogy többet exportálnak, ha az export mennyiség és ár szorzata töredéke az import mennyiség és ár szorzatának.

Vastaps a gigantikus ostobasághoz.
 
M

molnibalage

Guest
Akkor most énmondom azt, hogy: Látom ma nagyon pengén hasítasz, majdnem sikerült megértened, hogy miről írtam neked, de sebaj, azért én még nem mondtam le rólad.

De bizony hogy mondta valaki:


Untitled.jpg


Én erre reagáltam.
Nem szóltam egy szót sem arról, hogy jó/nem jó, drága/nem drága, hülyeség/nem hülyeség. Pláne nem vitattam. Nem is áll szándékomban vitatni.
Ezeket a szavakat te adtad a számba, majd a számba adott szavakról írtál egy kisregényt, amit ozymandias tovább költött és már én tehetek migráns válságról is.
Ami azért elég vicces.
Kimaradt két szó, most ezen rugózól? Azon nem, hogy német áram miért készeres kb. a magyarnak?
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
  1. Ez nem hit kérdése.
  2. A linkel silány faszomtudja mik agyatlan linkelgetése alapján talán kifejthetnéd, hogy miért is. Mert ez nem derül ki. Persze agyatlanul linkelgetni egyszerűbb, mint gondolkodni.
Még az engedélyek sincsenek meg. Illetve az azokra való határidő sem. Szóval tolódik, tolódik, tolódik. Ahogy Pinyő mondaná.:)