Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Ha a 70-es vagy a 80-as években neveltek fel, akkor - akkori forintban mérve - tényleg kijöhettél a szüleidnek összesen 4-5 millióból, máshogy kizárt dolog. Egyszerűen nem adtátok össze, nem követtétek a költségeket.

Ez látszik azon is, hogy nem számolsz az elvesztett, elmulasztott jövedelemmel sem. Mert bizony pl. a lovas példádnál a ló sem 25,000Ft-ba került havonta, ha te saját magad gondoztad. Nem számolod a rá fordított munkád (alternatíva)költségét. Ami lehet, hogy pont 125,000Ft értékű volt havonta, és akkor neked is 150,000Ft-ba került a lótartás havonta, mint ahogy Fade mondta. Ugyanis azt az időt fordíthattad volna pénzkereső jövedelemszerzésre is. Pl. mennyi is egy informatikus órabére? Persze, lehet, hogy neked ez nem volt alternatíva, ha nem volt jól kereső állásod/vállalkozásod. Ebből is következik, hogy egy gyerek felnevelése azoknak jár több költséggel, akik többet keresnek. És nem a luxus miatt, hanem már amiatt is, amennyi jövedelmet a gyerekvállalás miatt nem keresnek meg. Persze, más kérdés, hogy mi éri meg jobban. Szerintem a gyerek, mert nem a pénz a minden, de azért számoljuk már rendesen, korrektül a költségeket.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Ez látszik azon is, hogy nem számolsz az elvesztett, elmulasztott jövedelemmel sem. Mert bizony pl. a lovas példádnál a ló sem 25,000Ft-ba került havonta, ha te saját magad gondoztad. Nem számolod a rá fordított munkád (alternatíva)költségét. Ami lehet, hogy pont 125,000Ft értékű volt havonta, és akkor neked is 150,000Ft-ba került a lótartás havonta, mint ahogy Fade mondta. Ugyanis azt az időt fordíthattad volna pénzkereső jövedelemszerzésre is. Pl. mennyi is egy informatikus órabére? Persze, lehet, hogy neked ez nem volt alternatíva, ha nem volt jól kereső állásod/vállalkozásod. Ebből is következik, hogy egy gyerek felnevelése azoknak jár több költséggel, akik többet keresnek. És nem a luxus miatt, hanem már amiatt is, amennyi jövedelmet a gyerekvállalás miatt nem keresnek meg. Persze, más kérdés, hogy mi éri meg jobban. Szerintem a gyerek, mert nem a pénz a minden, de azért számoljuk már rendesen, korrektül a költségeket.


Az a baj aki nagyobb városban él az ellszálltan gondolkozik a pénzügyekben. Amíg más tv-zett én akkor gondoztam az állatot. Tudod szabadidőben. És lehet 1 heti táplálékot 2x2 óra alatt megcsinálni 1 hétvégén. Nem közlógós ütemben dolgozik az ember amikor saját szabadidejével kufárkodik. Na meg az emberek 90%-a 8 óra munka 2 óra evés+utazás 4-6 óra döglés a napja. na én azt a 4-6 órát használom fel. Mellesleg 90-es években nevelkedtem. És a költségvetés 100ft-os pontossággal volt belőve havonta.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Ez látszik azon is, hogy nem számolsz az elvesztett, elmulasztott jövedelemmel sem. Mert bizony pl. a lovas példádnál a ló sem 25,000Ft-ba került havonta, ha te saját magad gondoztad. Nem számolod a rá fordított munkád (alternatíva)költségét. Ami lehet, hogy pont 125,000Ft értékű volt havonta, és akkor neked is 150,000Ft-ba került a lótartás havonta, mint ahogy Fade mondta. Ugyanis azt az időt fordíthattad volna pénzkereső jövedelemszerzésre is. Pl. mennyi is egy informatikus órabére? Persze, lehet, hogy neked ez nem volt alternatíva, ha nem volt jól kereső állásod/vállalkozásod. Ebből is következik, hogy egy gyerek felnevelése azoknak jár több költséggel, akik többet keresnek. És nem a luxus miatt, hanem már amiatt is, amennyi jövedelmet a gyerekvállalás miatt nem keresnek meg. Persze, más kérdés, hogy mi éri meg jobban. Szerintem a gyerek, mert nem a pénz a minden, de azért számoljuk már rendesen, korrektül a költségeket.


Olyan hogy elmulasztott jövedelem nincs, döntésed hozza, hogy akarsz-e gyereket, ami nem melessleg a rendszerváltás utáni generációban előkerül az öngondoskodás+ a családi gondoskodás öregkorra. Na mármost a családi gondoskodás ami az évezredes bevált, és előremutató népesség szempontjából (az egészséges nem önző típusú) Tehát ha ennyire élére rakjuk a garast a gyerek egy időskorra való befektetés is. (jó önző paraszt nézet de valakinek ez az érv kell [nem mellesleg igaz is])
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Már hogyne lenne. Ld. alternatívaköltség



Még szerencse hogy nem mindenki hajhássza a végtelen pénzt és ezért nem halunk ki 1 generáció alatt. De ezért én csepett se fogok haragudni arra a kormányra aki megszűnteti az állami nyugdíjat, és csak súlyosan indokolt esetben adja majd. Mert a karrierista keresse csak meg a saját kenyerét öregkorára. Aki meg rendes családot nevelt annak meg lesz aki segítse anyagilag.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 390
10 996
113
Még szerencse hogy nem mindenki hajhássza a végtelen pénzt és ezért nem halunk ki 1 generáció alatt. De ezért én csepett se fogok haragudni arra a kormányra aki megszűnteti az állami nyugdíjat, és csak súlyosan indokolt esetben adja majd. Mert a karrierista keresse csak meg a saját kenyerét öregkorára. Aki meg rendes családot nevelt annak meg lesz aki segítse anyagilag.

A feleségem majdnem a szülőágyon maradt; csak egy gyermekünk lehet.
Gondolod, hogy kellett volna hozzá még örökbe fogadni?
Az egyik sógorom csak a nevére vette a sajátjaik mellé a - már szerencsére ex - neje, maga se tudja kitől született khm. gyermekét.
Láttad az Ómen című filmet? Voltak meleg pillanatok, túlélték...
Ezek után remélem nem rovod fel nekem, hogy mi nem fogadtunk örökbe gyereket a sajátunk mellé a biztos öregkort bebiztosítandó...
Attól az egytől pedig embertelenség lenne elvárni, hogy majd mind a kettőnket tartson el, amikor végképp lerobbanunk, mert lófüttyöt sem fog érni a nyugdíjunk.
De ha szerencséje lesz, akkor remélem hamarabb meghalunk, minthogy istápolnia kéne minket.
Jelenleg nappali tagozatos egyetemistaként teljes állásban dolgozik - s nincs kiszállás a mókuskerékből, mert így lehetett 20 évesen fél év alatt véglegesített státuszú boltvezető helyettes, szeretne maradni a cégnél, s idővel feljebb lépni, de akkor folyamatosan bizonyítania kell, s idővel természetesen kérni fogják a diplomáját is, tehát azt sem hanyagolhatja el.

Nyilván lehetnénk tudatosabbak anyagilag és nem minimálbérért dogoznánk az eü.-ben, s akkor tudnánk támogatni borsodiként a pesti tanulmányait...
...ha a feleségem nem lett volna koraszülött, s bírna két állásban dolgozni, s nem lenne enélkül is hajlamos betegségekre.
Vagy én, aki legutóbb (már írtam erről, bocs) négy hónapig két ember munkáját végeztem vérszállítóként és az idegrendszerem lemerült - előző túlterhelések után most harmadszor.
Jelenleg munkaképtelen vagyok, s sanszosan kell pár hét, netán hónap, hogy újra munkába állhassak anélkül, hogy pl. szívrohamot kockáztassak.

Tudom; Tajgetosz pozitívak vagyunk a párommal; már az tapintatlanság, hogy még élünk...

Evolucionista zsákutca volt, aki kitalálta azt a romantikusan idealista szociális hálót.

Csak akkor ki fogja szállítani neked a vért, amikor minden előzmény nélkül pl. szív, vagy agyi történésed lesz, s ki fogja kitúrni a patkányok között az irattárból a régi eü. irataidat, mert szerencsére olyan régen voltál beteg, hogy az előzményeid még nincsenek digitalizálva? (Fejvakarás)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 037
66 546
113
Részletesen leírtam, hogy jött ki nekünk kb a -13 misi első 3évre.
Avval lehet vitatkozni.

Hogy ki mire költi amit nem költött el rá saját dolga. Akikről én beszélek azoknak ott a bankba, rvbe, több ingatlanban.
5 év múlva mi lesz? Viszik magukkal a föld alá? Vagy az állam örökli meg? :) Úgy gondolod az a pár ember a többség akit említesz? Igen gazdag ország vagyunk akkor, ne sírjon hát senki hogy itt nem lehet megélni. Azon gondolkodom milyen lett volna ha 100 évvel ezelőtt mindenki így gondolkodott volna mint te. Akkor se te se én nem születtünk volna meg, üres lenne az ország és a pengőket fújná az utcán a szél. Biztos ez a normális gondolkodás. Valaki ezt természetes szelekciónak hívja.
Én nem számolom mennyibe kerül egy gyerek vagy kettő,három. Megszületsz, felnevelnek, dolgozol, megnősülsz, csinálsz egy halom gyereket, felneveled őket, aztán meghalsz. Ez az élet rendje már évezredek óta. Mihez kezdesz bármivel is amit összeharácsoltál miután meghaltál? Csakis a gyerekeidben élsz tovább,ők emlékeznek majd rád és arra ki voltál még vagy 2-3 generáción át. Ők öröklik meg azt amit te is ügy örököltél.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 037
66 546
113
Ez kb ami nálunk volt. Vannak benne elcsúszások de kbnak jó.

Nincs bölcsi 4-5* tuljelentkezések vannak. Feleségem ezért nem tudott 2éves korában visszamenni dolgozni kb oviig otthon volt.
TGÁYS kb fizu.
utána 5hótól havi 430 helyett gyed 130. havi -300 19hónap alat -5.7millió ft
2 és 3éves kor között gyes havi 27k. 430 helyett 27K. havi -400. 12hónap alatt 4.8millió ft.
3évig bonusz se volt. Az 3havi nettó 1.3misi.

Összeadva az első 3év nem bejött oldalról kb -11misi. Ellenben van csp+adókedvezmény kb havi 22. 3évre 800k

Ennyi esett ki. Ez azoknak a kolégáknak akiknek nincs gyereke ott a bankban.

És még bele se kezdtem a költségekbe. Kezdjek?

Én elhiszem téged felneveltek 18év alatt 4.5misiből azaz havi 20Kból de ennyiből a jelenlegi ovi étkezési díj + otthoni kaja se jön ki. És ezek a költségek kissebb hányada...
Ácsi, ácsi, :D te ezt a pénzt nem is a gyerekre költötted. Mi az hogy a gyerek került ennyibe? Tanultál volna te gyerekcsinálás előtt Orbán Viktornak, akkor te hoznád a törvényeket, és így a feleséged kiesett keresetét megtérítené az állam, vagy az egyház,vagy a Soros Gyuri bá. Most szerencsétlen gyereket hibáztatod azért a pár millióért amit elbaxtál volna wellneszezésre meg új autóra hogy vakítsd vele a rokonokat? Én most kit hibáztassak azért hogy 40 éves koromra nem lettem olajsejk? Az apámat vagy kit? Vagy a gyerekeket?
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Még szerencse hogy nem mindenki hajhássza a végtelen pénzt és ezért nem halunk ki 1 generáció alatt. De ezért én csepett se fogok haragudni arra a kormányra aki megszűnteti az állami nyugdíjat, és csak súlyosan indokolt esetben adja majd. Mert a karrierista keresse csak meg a saját kenyerét öregkorára. Aki meg rendes családot nevelt annak meg lesz aki segítse anyagilag.

Hé, hé, hé! Ember! Mindenkitől vonnak nyugdíjjárulékot! Most is mindenki a saját kenyerét keresi meg öregkorára!!!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Ácsi, ácsi, :D te ezt a pénzt nem is a gyerekre költötted. Mi az hogy a gyerek került ennyibe? Tanultál volna te gyerekcsinálás előtt Orbán Viktornak, akkor te hoznád a törvényeket, és így a feleséged kiesett keresetét megtérítené az állam, vagy az egyház,vagy a Soros Gyuri bá. Most szerencsétlen gyereket hibáztatod azért a pár millióért amit elbaxtál volna wellneszezésre meg új autóra hogy vakítsd vele a rokonokat? Én most kit hibáztassak azért hogy 40 éves koromra nem lettem olajsejk? Az apámat vagy kit? Vagy a gyerekeket?

Bocs, hogy közbeszólok, de igen, ezt így kell kiszámolni. Ha például az egyetemre járást nem tekintjük veszteségesnek, mert igaz, hogy x pénzbe kerül, de utána y pénzt keresel vele (ahol y > x), akkor az egyetemre való nem járás költsége nem -x (megtakarítasz x pénzt), hanem y-x (azaz elvesztesz y-x pénzt). Azaz, figyelembe kell venni azt a pénzt is, amelyet elszalasztasz azáltal, hogy nem költöttél x pénzt az egyetemre. Namármost, ha valamilyen A tevékenységet végzel, ami miatt nem végezheted a B tevékenységet (alternatív tevékenység), akkor az A tevékenység költsége nem csak az, amibe az A tevékenység kerül, hanem plusszban hozzá kell még venni azt a veszteséget is, amelyet azáltal szenvedsz el, hogy nem a B tevékenységet végzed. Ezt hívják a közgazdaságtanban alternatívaköltségnek, és a befektetések mérlegelésénél az egyik legfontosabb alapelv, amelyet figyelembe kell venni.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
A feleségem majdnem a szülőágyon maradt; csak egy gyermekünk lehet.
Gondolod, hogy kellett volna hozzá még örökbe fogadni?
Az egyik sógorom csak a nevére vette a sajátjaik mellé a - már szerencsére ex - neje, maga se tudja kitől született khm. gyermekét.
Láttad az Ómen című filmet? Voltak meleg pillanatok, túlélték...
Ezek után remélem nem rovod fel nekem, hogy mi nem fogadtunk örökbe gyereket a sajátunk mellé a biztos öregkort bebiztosítandó...
Attól az egytől pedig embertelenség lenne elvárni, hogy majd mind a kettőnket tartson el, amikor végképp lerobbanunk, mert lófüttyöt sem fog érni a nyugdíjunk.
De ha szerencséje lesz, akkor remélem hamarabb meghalunk, minthogy istápolnia kéne minket.
Jelenleg nappali tagozatos egyetemistaként teljes állásban dolgozik - s nincs kiszállás a mókuskerékből, mert így lehetett 20 évesen fél év alatt véglegesített státuszú boltvezető helyettes, szeretne maradni a cégnél, s idővel feljebb lépni, de akkor folyamatosan bizonyítania kell, s idővel természetesen kérni fogják a diplomáját is, tehát azt sem hanyagolhatja el.

Nyilván lehetnénk tudatosabbak anyagilag és nem minimálbérért dogoznánk az eü.-ben, s akkor tudnánk támogatni borsodiként a pesti tanulmányait...
...ha a feleségem nem lett volna koraszülött, s bírna két állásban dolgozni, s nem lenne enélkül is hajlamos betegségekre.
Vagy én, aki legutóbb (már írtam erről, bocs) négy hónapig két ember munkáját végeztem vérszállítóként és az idegrendszerem lemerült - előző túlterhelések után most harmadszor.
Jelenleg munkaképtelen vagyok, s sanszosan kell pár hét, netán hónap, hogy újra munkába állhassak anélkül, hogy pl. szívrohamot kockáztassak.

Tudom; Tajgetosz pozitívak vagyunk a párommal; már az tapintatlanság, hogy még élünk...

Evolucionista zsákutca volt, aki kitalálta azt a romantikusan idealista szociális hálót.

Csak akkor ki fogja szállítani neked a vért, amikor minden előzmény nélkül pl. szív, vagy agyi történésed lesz, s ki fogja kitúrni a patkányok között az irattárból a régi eü. irataidat, mert szerencsére olyan régen voltál beteg, hogy az előzményeid még nincsenek digitalizálva? (Fejvakarás)

Dehogy vagy "Tajgetosz pozitív"! Teljesen érthető amit mondasz, és hálistennek kitalálták a szociális hálót, bár a kapitalisták mindent megtesznek (és kitalálnak) azért, hogy eltörölhessék.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 037
66 546
113
Hé, hé, hé! Ember! Mindenkitől vonnak nyugdíjjárulékot! Most is mindenki a saját kenyerét keresi meg öregkorára!!!
Hát nem. Most épp apád meg anyád és másik több millió honfitársad nyugdíját fizeted a nyugdíjjárulékból. A gyerekeid meg a tiédet fogják majd fizetni. Már ha vannak. Meg lesz munkájuk amiből vonhatják. Többször írtam már ,gyerekteleneknek -50% nyugdíj, 1 gyerekesnek -25%, 2 gyerekesnek teljes nyugdíj.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 037
66 546
113
Bocs, hogy közbeszólok, de igen, ezt így kell kiszámolni. Ha például az egyetemre járást nem tekintjük veszteségesnek, mert igaz, hogy x pénzbe kerül, de utána y pénzt keresel vele (ahol y > x), akkor az egyetemre való nem járás költsége nem -x (megtakarítasz x pénzt), hanem y-x (azaz elvesztesz y-x pénzt). Azaz, figyelembe kell venni azt a pénzt is, amelyet elszalasztasz azáltal, hogy nem költöttél x pénzt az egyetemre. Namármost, ha valamilyen A tevékenységet végzel, ami miatt nem végezheted a B tevékenységet (alternatív tevékenység), akkor az A tevékenység költsége nem csak az, amibe az A tevékenység kerül, hanem plusszban hozzá kell még venni azt a veszteséget is, amelyet azáltal szenvedsz el, hogy nem a B tevékenységet végzed. Ezt hívják a közgazdaságtanban alternatívaköltségnek, és a befektetések mérlegelésénél az egyik legfontosabb alapelv, amelyet figyelembe kell venni.
Nálad is kiszámolták annak idején? Kétlem, mert akkor nem írnál most ide. Vagy?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Hát nem. Most épp apád meg anyád és másik több millió honfitársad nyugdíját fizeted a nyugdíjjárulékból. A gyerekeid meg a tiédet fogják majd fizetni. Már ha vannak. Meg lesz munkájuk amiből vonhatják. Többször írtam már ,gyerekteleneknek -50% nyugdíj, 1 gyerekesnek -25%, 2 gyerekesnek teljes nyugdíj.

Hát nem. Legalábbis, amikor eltörölték a magánnyugdíjpénztárakat, akkor nekem (nekünk) azt ígérték, hogy egyéni számlán fogják követni, hogy ki mennyit fizetett be, és azt fogjuk megkapni. Még azt is ígérték, hogy mindezt a web-en online követhetem!
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and gergo55

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Nálad is kiszámolták annak idején? Kétlem, mert akkor nem írnál most ide. Vagy?

Figyelj, nem azt mondom, hogy nem kell gyereket vállalni, hanem azt, hogy számoljuk már reálisan a költségeket. Aki olyat ír, hogy 18 év alatt, míg felnevelték 4-5 millió Ft-jába került a szüleinek, az vagy elfelejtette összeírni a költségek legalább a felét, kétharmadát, vagy pedig szimplán hazudik.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
... Többször írtam már ,gyerekteleneknek -50% nyugdíj, 1 gyerekesnek -25%, 2 gyerekesnek teljes nyugdíj.

Lófaszt papa! Nekem például azért nincs gyerekem, mert műszakin (sokáig) tanultam, dolgozom, nem értem (érek rá) ismerkedni, informatikusoknál iskola-munkahely úgy néz ki, hogy 98% férfi, gimnáziumba egyházi (csupa fiú!) bennlakásos iskolába jártam, szerencsém sem volt a nőknél, most húzom az igát, befizetek kurvasok adót, hogy abból mások csinálhassák a gyereket, és még te most azt mondod, hogy -50% nyugdíj, mert gyerektelen vagyok?!
Amikor mellesleg nyugdíjjárulékként is lényegesen többet fizetek be mint mások!!!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 037
66 546
113
Lófaszt papa! Nekem például azért nincs gyerekem, mert műszakin (sokáig) tanultam, dolgozom, nem értem (érek rá) ismerkedni, informatikusoknál iskola-munkahely úgy néz ki, hogy 98% férfi, gimnáziumba egyházi (csupa fiú!) bennlakásos iskolába jártam, szerencsém sem volt a nőknél, most húzom az igát, befizetek kurvasok adót, hogy abból mások csinálhassák a gyereket, és még te most azt mondod, hogy -50% nyugdíj, mert gyerektelen vagyok?!
Amikor mellesleg nyugdíjjárulékként is lényegesen többet fizetek be mint mások!!!
Látod te is csak a kifogásokat keresed bagoly.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Meg a kommunizmust!! :D:D Mindjárt szarul érzem magam én gaz kapitalista élvhajhász, amúgy Bagoly, keres egy elvtársat akinek van barátnője és akkor nem my girlfriend hanem our girlfriend lesz .... :D

Nem vicces. Mellesleg érdekes, hogy én keresem szerinted a kommunizmust, de a költségeket (kapitalista módon) én (meg Fade) tanítunk titeket helyesen számolni.
Plusz ti akarjátok elvenni a nyugdíjam, ami amolyan komcsi tempó.
 
Status
Not open for further replies.