Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Hát nem. Legalábbis, amikor eltörölték a magánnyugdíjpénztárakat, akkor nekem (nekünk) azt ígérték, hogy egyéni számlán fogják követni, hogy ki mennyit fizetett be, és azt fogjuk megkapni. Még azt is ígérték, hogy mindezt a web-en online követhetem!
Nem ezt igertek, hanem azt, hogy mindenki a befizetesevel aranyosan kapja a nyugdijat. Minden mas csak felelotlen igergetes (mondjuk nem hiszem, hogy ilyen tortent volna) vagy (direkt) felreertelmezes vagyis folosleges kekeckedes.
Lófaszt papa! Nekem például azért nincs gyerekem, mert műszakin (sokáig) tanultam, dolgozom, nem értem (érek rá) ismerkedni, informatikusoknál iskola-munkahely úgy néz ki, hogy 98% férfi, gimnáziumba egyházi (csupa fiú!) bennlakásos iskolába jártam, szerencsém sem volt a nőknél, most húzom az igát, befizetek kurvasok adót, hogy abból mások csinálhassák a gyereket, és még te most azt mondod, hogy -50% nyugdíj, mert gyerektelen vagyok?!
Amikor mellesleg nyugdíjjárulékként is lényegesen többet fizetek be mint mások!!!
Ha tetszik ha nem, a nyugdijhoz ket dolog biztosan kell: A jelenlegi befizetesek es egy eletkepes kovetkezo generacio. Ezek barmelyikenek elmaradasa csokkent nyugdijjal jar, de az egyik kompenzalhatja a masik hianyat (valamennyire). Van aki a befizetesek oldalarol noveli a hozzajarulasat es van olyan aki a tobb gyerekkel, a szerencsesebbek pedig mindkettovel. Nyilvan ez utobbiaknak jar vissza a legtobb nyuggerkent is.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nem ezt igertek, hanem azt, hogy mindenki a befizetesevel aranyosan kapja a nyugdijat. Minden mas csak felelotlen igergetes (mondjuk nem hiszem, hogy ilyen tortent volna) vagy (direkt) felreertelmezes vagyis folosleges kekeckedes.

És azt hogyan csinálják, ha nem követik nyomon, hogy ki mennyit fizetett be?

Ha tetszik ha nem, a nyugdijhoz ket dolog biztosan kell: A jelenlegi befizetesek es egy eletkepes kovetkezo generacio. Ezek barmelyikenek elmaradasa csokkent nyugdijjal jar, de az egyik kompenzalhatja a masik hianyat (valamennyire). Van aki a befizetesek oldalarol noveli a hozzajarulasat es van olyan aki a tobb gyerekkel, a szerencsesebbek pedig mindkettovel. Nyilvan ez utobbiaknak jar vissza a legtobb nyuggerkent is.

Ez viszont így van. Ezért is kérnék szépen mindenkit, hogy a gyerekvállalás propagálásával ne essenek át a ló túlsó oldalára, és ne kezdjék el üldözni a gyerekteleneket.
Ne feljetsétek el, mi, akik az ország GDP-jének (és így az állami adóbevételeknek is!) jelentős hányadát adjuk, jelentős számban vagyunk gyerektelenek, sőt magányosak!
Nem önakaratunkból!
Szerintem is helyes dolog gyereket vállalni, és ez fontosabb mint a pénz. Viszont legyünk reálisak ennek költségeivel is, és ehhez valóban a 20-30-60 millió Ft áll közelebb, mint a 4-5 millió Ft.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 388
113
Nem keresem a kifogásokat, de nem vagyok hajlandó eltartani a csődöröket, meg azok pereputtyát, főleg, hogy előtte a nekem tetsző nőket is ilyenek nyúlták le előlem, most meg még a nyugdíjam is kéne.
Pedig akárhogy is nézed mikor te már nyugdíjas leszel azoknak a csődöröknek meg az elcsaklizott barátnőknek a gyerekei fogják gyártani majd a Pick szalámit, ők adják el neked a boltban, szóval nekik köszönheted majd hogy nem halsz éhen. Mert hiába van pénzed ha semmit se tudsz venni rajt. :)
Aztán mikor te már a vidámparkban leszel, és lejár a megváltott sírbérleted és kiszednek onnét lentről, ezeknek a csődöröknek az unokái fogják megvenni a sírhelyed a szalámi gyártó és szalámi árus szüleiknek.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
És azt hogyan csinálják, ha nem követik nyomon, hogy ki mennyit fizetett be?
Jelenleg ez ugy tortenik, hogy fel evvel a nyugdij elott besetalsz es erdeklodsz a reszletekrol. Ok par honap alatt osszeirjak, hogy szerintuk milyen legalis munkahelyeid voltak es azokbol mennyi volt befizetesed. Ha szerinted valami veletlen kimaradt, akkor viszel azokrol a munkaidrol is papirt es annak is utana neznek.Nincs digitalizalva minden (es szerintem par evtizedig meg nem is lesz), ezert nem is lehetne elkesziteni egy olyan weboldalt, ahol online kovethetne mindenki a befizeteseit, illetve az azok utan jaro nyugdijat. Mondjuk egy korrekt becslest azert ossze lehet guglizni a netrol is. Nekem par ismerosom most ment nyugdijba es semmi bajuk nem volt vele. Lenyegeben igazsagosnak tartottak a jaro osszeget.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and fip7

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Jelenleg ez ugy tortenik, hogy fel evvel a nyugdij elott besetalsz es erdeklodsz a reszletekrol. Ok par honap alatt osszeirjak, hogy szerintuk milyen legalis munkahelyeid voltak es azokbol mennyi volt befizetesed. Ha szerinted valami veletlen kimaradt, akkor viszel azokrol a munkaidrol is papirt es annak is utana neznek.Nincs digitalizalva minden (es szerintem par evtizedig meg nem is lesz), ezert nem is lehetne elkesziteni egy olyan weboldalt, ahol online kovethetne mindenki a befizeteseit, illetve az azok utan jaro nyugdijat. Mondjuk egy korrekt becslest azert ossze lehet guglizni a netrol is. Nekem par ismerosom most ment nyugdijba es semmi bajuk nem volt vele. Lenyegeben igazsagosnak tartottak a jaro osszeget.

Rendben de nem ezt ígérték, amikor elvették a magán-nyugdíjpénztári megtakarításomat! Akkor azt mondták, hogy lesz egyéni számla. Ha egy magánnyugdíjpénztár képes erre, akkor az állam miért nem?
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 464
10 455
113
Nem vicces. Mellesleg érdekes, hogy én keresem szerinted a kommunizmust, de a költségeket (kapitalista módon) én (meg Fade) tanítunk titeket helyesen számolni.
Plusz ti akarjátok elvenni a nyugdíjam, ami amolyan komcsi tempó.
Nekem az.
Az előzővel együtt kétszer szólaltam ebben a beszélgetésben, egyszer ugyan azt a képletet életszerű példán szemléltetve amit te mondasz, illetve mindkét oldal felé az átgondolást sugalló véleményt formáltam meg. Csak azért írom ezt le mert különböző frusztrációk miatt nem szeretem ha a számba adnak olyanokat amiket én nem mondtam.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ráadásul, hogy érted, hogy nincs digitalizálva minden? A NAV-nál minden megvan digitálisan, már az adóbevállást is elkészítik előre, a pénztárgépekből is online folynak be az adatok a NAV-hoz. Akkor miért olyan lehetetlen pontosan nyilvántartani az egyénileg befizetett nyugdíj-járulékot?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ráadásul, hogy érted, hogy nincs digitalizálva minden? A NAV-nál minden megvan digitálisan, már az adóbevállást is elkészítik előre, a pénztárgépekből is online folynak be az adatok a NAV-hoz. Akkor miért olyan lehetetlen pontosan nyilvántartani az egyénileg befizetett nyugdíj-járulékot?
A magannyugdijpenztar az elso perctol kezdve digitalisan tarolja az infokat a befizeteseidrol es nem foglalkozik a regebbi allami befizeteseiddel, mert ahhoz semmi koze. Ezzel szemben az allami nyugdijintezet pl. a mostanaban nyugdijba menokrol (a 90-es evek elotti munkahelyeikrol) csak poros pincek peneszes aktaiban talal adatokat. Azert ezzel dolgozni egy picit lassabb mint a szamitogepes keresoalgoritmusokkal.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and fip7

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A magannyugdijpenztar az elso perctol kezdve digitalisan tarolja az infokat a befizeteseidrol es nem foglalkozik a regebbi allami befizeteseiddel, mert ahhoz semmi koze. Ezzel szemben az allami nyugdijintezet pl. a mostanaban nyugdijba menokrol (a 90-es evek elotti munkahelyeikrol) csak poros pincek peneszes aktaiban talal adatokat. Azert ezzel dolgozni egy picit lassabb mint a szamitogepes kereso-algoritmusokkal.

Nem erről beszélek. Hanem arról, hogy amikor átirányították a magánnyugdíjpénztárral rendelkezőket az államiba, akkor azt ígérték, hogy azt a pénzt, amit tőlünk elvettek + amit azóta befizetünk, egyéni számlán fogják nyilvántartani.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem erről beszélek. Hanem arról, hogy amikor átirányították a magánnyugdíjpénztárral rendelkezőket az államiba, akkor azt ígérték, hogy azt a pénzt, amit tőlünk elvettek + amit azóta befizetünk, egyéni számlán fogják nyilvántartani.
Szerintem ilyet nem igertek. Miert is tettek volna? Ahol volt ott a profitot kifizettetttek az embereknek, a tobbi pedig ment es potolta az elmaradt befizeteseket es azt ugy veszik, mintha egybol az allamnak fizetted volna. Minek kellene ezt a reszt kulon szamlan futtatni? Semmi ertelme nem lenne.

Egyebkent most lesz majd lehetoseg egy nevre szolo, de az allam altal kulon kezelt szamlara is befizetni. Szamomra a reszletek meg nem tisztak, de valamilyen nyugdijkiegeszitesnek tunik. Mintha az onkentes penztari format kinalnak allami hatterrel. Par honap es kiderul. Ez talan opcio lehet a keves gyermeket vallalok szamara is.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Szerintem ilyet nem igertek. Miert is tettek volna? Ahol volt ott a profitot kifizettetttek az embereknek, a tobbi pedig ment es potolta az elmaradt befizeteseket es azt ugy veszik, mintha egybol az allamnak fizetted volna. Minek kellene ezt a reszt kulon szamlan futtatni? Semmi ertelme nem lenne.

Na. Most rákerestem, és úgy tűnik meg is valósították: https://egyeniszamla.onyf.hu

Úgyhogy akkor most kanyarodjunk oda vissza, mielőtt beleszóltál volna az antigonosszal való beszélgetésembe, ahol ezt az egyéni számlát azért hoztam fel, mert éppen ezzel váltották le az antigonosz által említett eddigi felosztó-kirovó rendszert egyfajta, a magán-nyugdíjpénztárhoz (öngondoskodáshoz) hasonló rendszerre. Tehát - elvben - most már az állami nyugdíjjal is mindenki saját magának keresi meg öregkorára a nyugdíjat. (Más kérdés, hogy ezzel tulajdonképp semmi nem oldódik meg, ha nincs elég gyerek, azaz dolgozó. De akkor is, elvileg, legyen már kimondva, hogy az a pénz, amiért én dolgoztam meg, az az én pénzem.)

Egyebkent most lesz majd lehetoseg egy nevre szolo, de az allam altal kulon kezelt szamlara is befizetni. Szamomra a reszletek meg nem tisztak, de valamilyen nyugdijkiegeszitesnek tunik. Mintha az onkentes penztari format kinalnak allami hatterrel. Par honap es kiderul. Ez talan opcio lehet a keves gyermeket vallalok szamara is.

Rendben, csak el ne vegyétek. A sokgyerekesek azért legyenek azzal tisztában, hogy az állami kedvezményeket, amelyeket kapnak, olyan jól keresőktől vonják el, akik között sok a gyerektelen is. Azaz, nem kell duplán megbüntetni minket azért, mert nincs (vagy kevés) a gyerekünk, épp elég baj ez nekünk már önmagában is!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Na. Most rákerestem, és úgy tűnik meg is valósították: https://egyeniszamla.onyf.hu
Meg jo par evtizedig ebbol senki sem fog nyugdijat kalkulalni, de ha valakinek ez volt a fontos akkor orulhet. (Azt hiszem ott meg csak az elmult par ev befizetesei lathatoak, de sosem neztem meg, mert lusta voltam regisztralni.:oops:)
Úgyhogy akkor most kanyarodjunk oda vissza, mielőtt beleszóltál volna az antigonosszal való beszélgetésembe, ahol ezt az egyéni számlát azért hoztam fel, mert éppen ezzel váltották le az antigonosz által említett eddigi felosztó-kirovó rendszert egyfajta, a magán-nyugdíjpénztárhoz (öngondoskodáshoz) hasonló rendszerre. Tehát - elvben - most már az állami nyugdíjjal is mindenki saját magának keresi meg öregkorára a nyugdíjat.
Nem ertem, te eddig mit gondoltal a feloszto-kirovo rendszerrol? Hogy nem volt szemelyre szabva a nyugdij kiszamitasa? Nyugi, tudjak ok is hogy mennyit fizetsz be. Ez alapjan szamitjak ma is a nyugdijakat. (Egy kvazi befizetesi maganszamlat kalkulalnak a nyugdij elott.) Csak annyi az uj otlet, hogy talan jo lenne, ha emellett a gyerekvallalas is sulyozna a vegosszeget.
(Bocsi, nem tudtam, hogy nem lehet beleszolni a beszelgetekbe. Folytassatok csak. :p)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Meg jo par evtizedig ebbol senki sem fog nyugdijat kalkulalni, de ha valakinek ez volt a fontos akkor orulhet. (Azt hiszem ott meg csak az elmult par ev befizetesei lathatoak, de sosem neztem meg, mert lusta voltam regisztralni.:oops:)

Nem ertem, te eddig mit gondoltal a feloszto-kirovo rendszerrol? Hogy nem volt szemelyre szabva a nyugdij kiszamitasa? Nyugi, tudjak ok is hogy mennyit fizetsz be. Ez alapjan szamitjak ma is a nyugdijakat. (Egy kvazi befizetesi maganszamlat kalkulalnak a nyugdij elott.) Csak annyi az uj otlet, hogy talan jo lenne, ha emellett a gyerekvallalas is sulyozna a vegosszeget.
(Bocsi, nem tudtam, hogy nem lehet beleszolni a beszelgetekbe. Folytassatok csak. :p)

Közben rájöttem, hogy miért beszélsz el mellettem. Azért, mert ezek szerint te állami nyugdíjban voltál végig (és nem volt elejétől fogva egyéni számlád), én meg magánnyugdíjpénztárban kezdtem, ami át lett irányítva az államiba, és így nekem, elvileg, minden meg kellene hogy legyen az elejétől kezdve.
A felosztó-kirovó rendszerről én most nem gondoltam semmit, hanem azt állítottam, hogy most már mindenki saját maga keresi meg az öregkorára valót (még akkor is, ha technikailag azt a pénzt most is odaadják a mostani időseknek). Ez meg onnan jött, hogy fel lett vetve nagy okosan, hogy el kellene venni mindenkitől (!) a nyugdíjat, mert gondoskodjon mindenki saját magáról önmaga. Erre szóltam én, hogy miért, most nem ezt teszi azáltal, hogy nyugdíjjárulékot fizet be saját maga után? (Beleszólni pedig a beszélgetésekbe szabad, de ne az utolsó mondatra reagálj, hanem olvasd el visszamelőleg az 5-10 régebbi hozzászólást is, hogy meglegyen a kontextus.)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Közben rájöttem, hogy miért beszélsz el mellettem. Azért, mert ezek szerint te állami nyugdíjban voltál végig (és nem volt elejétől fogva egyéni számlád), én meg magánnyugdíjpénztárban kezdtem, ami át lett irányítva az államiba, és így nekem, elvileg, minden meg kellene hogy legyen az elejétől kezdve.
Igazabol nem is emlekszem. Talan volt mnyb szamlam (is) mar az elejetol, de nem foglalkoztam meg a sajat nyugdijammal, csak azokeval az ismerosokevel akik nemreg mentek nyugdijba.
Beleszólni pedig a beszélgetésekbe szabad, de ne az utolsó mondatra reagálj, hanem olvasd el visszamelőleg az 5-10 régebbi hozzászólást is, hogy meglegyen a kontextus.
Korabban a gyerekvallalas tema ment, de inkabb nem szoltam semmit. o_O
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Igazabol nem is emlekszem. Talan volt mnyb szamlam (is) mar az elejetol, de nem foglalkoztam meg a sajat nyugdijammal, csak azokeval az ismerosokevel akik nemreg mentek nyugdijba.

Korabban a gyerekvallalas tema ment, de inkabb nem szoltam semmit. o_O

Én is abszolút gyerekvállalás párti vagyok, csak azért szóltam bele, mert láttam, hogy egyesek olyanokat írtak, hogy 4-5 milla egy gyerek felnevelése a 18 éves koráig, és az illető vitatkozott azzal, aki azt állította, hogy inkább 30-60 milla, ami sokkal közelebb áll az igazsághoz. (Persze ez nyilván függ a társadalmi rétegtől is, volt kollegám pl. 100+ ezret fizetett havonta az óvodáért, akkor már csak az ovi 1.2 milla / év és még hol vagyunk a 18 éves, pláne egyetemista kortól...)
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 126
3 234
113
Hát nem. Most épp apád meg anyád és másik több millió honfitársad nyugdíját fizeted a nyugdíjjárulékból. A gyerekeid meg a tiédet fogják majd fizetni. Már ha vannak. Meg lesz munkájuk amiből vonhatják. Többször írtam már ,gyerekteleneknek -50% nyugdíj, 1 gyerekesnek -25%, 2 gyerekesnek teljes nyugdíj.
Pontosan.Mintegy megtakarítási számla ként kellene h müködjön a rendszer. A három v több gyerekeknek meg bónuszt fizetni ! Sajnos Mao-n. bármilyen rendszer van az csak büntet de soha nem jutalmaz v ösztönöz!
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
A feleségem majdnem a szülőágyon maradt; csak egy gyermekünk lehet.
Gondolod, hogy kellett volna hozzá még örökbe fogadni?
Az egyik sógorom csak a nevére vette a sajátjaik mellé a - már szerencsére ex - neje, maga se tudja kitől született khm. gyermekét.
Láttad az Ómen című filmet? Voltak meleg pillanatok, túlélték...
Ezek után remélem nem rovod fel nekem, hogy mi nem fogadtunk örökbe gyereket a sajátunk mellé a biztos öregkort bebiztosítandó...
Attól az egytől pedig embertelenség lenne elvárni, hogy majd mind a kettőnket tartson el, amikor végképp lerobbanunk, mert lófüttyöt sem fog érni a nyugdíjunk.
De ha szerencséje lesz, akkor remélem hamarabb meghalunk, minthogy istápolnia kéne minket.
Jelenleg nappali tagozatos egyetemistaként teljes állásban dolgozik - s nincs kiszállás a mókuskerékből, mert így lehetett 20 évesen fél év alatt véglegesített státuszú boltvezető helyettes, szeretne maradni a cégnél, s idővel feljebb lépni, de akkor folyamatosan bizonyítania kell, s idővel természetesen kérni fogják a diplomáját is, tehát azt sem hanyagolhatja el.

Nyilván lehetnénk tudatosabbak anyagilag és nem minimálbérért dogoznánk az eü.-ben, s akkor tudnánk támogatni borsodiként a pesti tanulmányait...
...ha a feleségem nem lett volna koraszülött, s bírna két állásban dolgozni, s nem lenne enélkül is hajlamos betegségekre.
Vagy én, aki legutóbb (már írtam erről, bocs) négy hónapig két ember munkáját végeztem vérszállítóként és az idegrendszerem lemerült - előző túlterhelések után most harmadszor.
Jelenleg munkaképtelen vagyok, s sanszosan kell pár hét, netán hónap, hogy újra munkába állhassak anélkül, hogy pl. szívrohamot kockáztassak.

Tudom; Tajgetosz pozitívak vagyunk a párommal; már az tapintatlanság, hogy még élünk...

Evolucionista zsákutca volt, aki kitalálta azt a romantikusan idealista szociális hálót.

Csak akkor ki fogja szállítani neked a vért, amikor minden előzmény nélkül pl. szív, vagy agyi történésed lesz, s ki fogja kitúrni a patkányok között az irattárból a régi eü. irataidat, mert szerencsére olyan régen voltál beteg, hogy az előzményeid még nincsenek digitalizálva? (Fejvakarás)


Kérlek csillapodj le, mint megírtam van idokolt eset a világon. Egy ilyen rendszerben amennyiben bizonyítani tudod, hogy nem volt lehetőséged akkor járna a nyugdíj nem fekete-fehér lenne a rendszer. De az a baj hogy senki se akarja átgondolni vagy már végigolvasni se a másik érvelését a mondat első fele után nekiáll mondani, hogy mekkora szar ötlet, ahelyett hogy végigondolná. Ez a mai ember egyik súlyos hiányossága társadalmi szinten. Ezért tudnak különdöző médiák könnyen manipulálni tömegeket félinformációkkal. Kérlek olvasd át mégegyszer az egészet, és úgy írj mielőtt csípőből elutasítod, mert a nem csinálunk semmit elv szerint marad a régi rendszer aminek a vége a halálig való munka és az árokparton való "megdöglés" a vége a nép 95%-nak.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Nem vicces. Mellesleg érdekes, hogy én keresem szerinted a kommunizmust, de a költségeket (kapitalista módon) én (meg Fade) tanítunk titeket helyesen számolni.
Plusz ti akarjátok elvenni a nyugdíjam, ami amolyan komcsi tempó.


Tudunk mi is számolni agyament, de ha nincs gyerek nem lesz nyugdíj se nép se gazdaság, kiürül az ország helyette belakja más aki nem pénzt ad neked hanem seggberugást ha szerencsés vagy. Meg volt már a történelemben példa rá hogy 1 nap alatt elveszti minden vagyontárgy a teljes értékét a te kis megtakarításoddal is lazán lehet ilyen.
Mellesleg van egy olyan mondás: "A kifogás olyan mint a s**g mindenkinek van, de senkise kiváncsi a másikéra"
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
Sajnálom, hogy én is ekkora követ dobtam e csendes kis tóba a szinglidilemma kapcsán. A pénztől és egyéb körülményektől függetlenül kívánom mindenkinek, hogy legyen neki való, boldog élete, csak ne öljétek egymást... :)

Kárpótlásul egy könyvet ajánlanék, ami érdekes megvilágítasba helyezi a fejlett társadalmak népességfogyását: Edward T. Hall: Rejtett dimenziók c. munkáját. Tudományos eredmények mentén mutatja be a természet populációszabályzó rendszerét, és nagyon tanulságos ismereteket ad a mai helyzet megértéséhez. Régebbi magyar kiadása elérhető antikváriumokban, de a google talált angol pdf-et is.

Antikvár: https://bookline.hu/product/home.action?_v=_&type=20&id=71092
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Tudunk mi is számolni agyament, de ha nincs gyerek nem lesz nyugdíj se nép se gazdaság, kiürül az ország helyette belakja más aki nem pénzt ad neked hanem seggberugást ha szerencsés vagy. Meg volt már a történelemben példa rá hogy 1 nap alatt elveszti minden vagyontárgy a teljes értékét a te kis megtakarításoddal is lazán lehet ilyen.
Mellesleg van egy olyan mondás: "A kifogás olyan mint a s**g mindenkinek van, de senkise kiváncsi a másikéra"

De most miért agyament-ezel engem? Nem mondtam, hogy ne legyen gyerek! Sőt, egyetértünk, csak azt mondtam, hogy ne hazudjunk a költségeket illetően!
Meg milyen kifogásokról beszélsz? Semmi kifogást nem mondtam, csak közöltem, hogy nem adom oda a nyugdíjamat nektek, mert azt én kerestem meg.
Az élethelyzetemet meg azért írtam le röviden, hogy lássátok, hogy nem mindenkinek azért nincs gyereke, mert nem szeretne (vagy mert pénzhajhász)!
Szóval semmi kifogást nem írtam, nem sajnáltatni akarom magam, hanem csak jeleztem, hogy el ne merjétek venni a nyugdíjam, azzal a címszóval, hogy nincs gyekerem!