2K12 Kub / SA-6 Gainful (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Kicsit nehezen érhető a csere, hogy lánctalpas önjáróról váltanak kerekes és vontatottra...
A felderitő-rávezető is kerekes lett?Mert úgy van értelme.Irán nagy ország,és keréken jobb a hadműveleti mozgékonyság.Valószinűleg nem is annyira csapatlégvédelmi szerepre szánják,hanem inkább aféle légvédelmi (rakéta)vándorlöveg.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Szerintem csak nem tudják tovább rendszerben tartani a lánctalpas hordozó járművet.
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem csak nem tudják tovább rendszerben tartani a lánctalpas hordozó járművet.
Számomra ez felfoghatatlan attól az országtól, ami reptetni az F-14-est 0 jenki supporttal. A Kub alváza egy GM 578, az üzem mai napig létezik és gyárt alvázat későbbi SAM-hez és mindenhez.

Ez kb. olyan, mintha nem tudnák hadrendben tartani az ősrégi nyugati harckocsikat, amikor megteszik, pl. az M60-ast.

Új gyártásúnak tűnik, arra gondoltam, hogy ez a hordozó platform olcsóbb, mint legyártani a lánctalpas hordozót. De passz, ez csak egy tipp.
Az is lehet. Az tény, hogy úton ezzel gyorsabb menni, de egy kerekes vontató terepjáró képessége meg kb. imaginárius szám egy lánctalpas önjáró alvázhoz képest.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Számomra ez felfoghatatlan attól az országtól, ami reptetni az F-14-est 0 jenki supporttal. A Kub alváza egy GM 578, az üzem mai napig létezik és gyárt alvázat későbbi SAM-hez és mindenhez.

Ez kb. olyan, mintha nem tudnák hadrendben tartani az ősrégi nyugati harckocsikat, amikor megteszik, pl. az M60-ast.


Az is lehet. Az tény, hogy úton ezzel gyorsabb menni, de egy kerekes vontató terepjáró képessége meg kb. imaginárius szám egy lánctalpas önjáró alvázhoz képest.

És célja a perzsáknak az eredeti gyártótól függni?Ahogy én látom próbálnak önállóak lenni minnél töb téren.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Számomra ez felfoghatatlan attól az országtól, ami reptetni az F-14-est 0 jenki supporttal. A Kub alváza egy GM 578, az üzem mai napig létezik és gyárt alvázat későbbi SAM-hez és mindenhez.

Ez kb. olyan, mintha nem tudnák hadrendben tartani az ősrégi nyugati harckocsikat, amikor megteszik, pl. az M60-ast.


Az is lehet. Az tény, hogy úton ezzel gyorsabb menni, de egy kerekes vontató terepjáró képessége meg kb. imaginárius szám egy lánctalpas önjáró alvázhoz képest.
És célja a perzsáknak az eredeti gyártótól függni?Ahogy én látom próbálnak önállóak lenni minnél töb téren.
Szerintem inkább az alkalomazást tervezik olyan formában,hogy a kerekes alváz jobb ahoz.Nem csapatlégvédelmi,hanem mozgékony honi légvédelmi eszköznek szánhatják.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Szerintem inkább az alkalomazást tervezik olyan formában,hogy a kerekes alváz jobb ahoz.Nem csapatlégvédelmi,hanem mozgékony honi légvédelmi eszköznek szánhatják.
Ez sem ördögtől való de akkor mi a cél?Talán a KUBokkal akarják megoldani az S300-ak védelmét?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ez sem ördögtől való de akkor mi a cél?Talán a KUBokkal akarják megoldani az S300-ak védelmét?
Talán.Vagy mozgékony légvédelmi ütegeket akarnak,amit az amik nehezebben tudnkak nyomonkövetni.Egyfajta lesipuskás harcmodor,légvédelmi rakétás módra
 
M

molnibalage

Guest
Talán.Vagy mozgékony légvédelmi ütegeket akarnak,amit az amik nehezebben tudnkak nyomonkövetni.Egyfajta lesipuskás harcmodor,légvédelmi rakétás módra
Ez már az AF alatt sem jött be nagyon. Honi légvédelmi célra az ember ne használjon 20 km-es HMZ rendszert, mert nem fog menni. Nem arra való. Ha Nyevával jössz, akkor az réskitöltő volt alacsonytámadó gépek ellen. Nem az volt a gerinc.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ez már az AF alatt sem jött be nagyon. Honi légvédelmi célra az ember ne használjon 20 km-es HMZ rendszert, mert nem fog menni. Nem arra való. Ha Nyevával jössz, akkor az réskitöltő volt alacsonytámadó gépek ellen. Nem az volt a gerinc.
Ezt sem gerincnek szánhatják.Csak ami van,abbol próbálják kihozni amit lehet. Csapatlégvédelmi célra ez a megoldás elég értelmetlen.Mozgékony honi légvédelmi ütegként van értelme.Nem lepne meg,ha ponyvatartó ivekkel sima félpotnak lehetne álcázni.A légitámadó nehezzebben tudja nyomonkövetni a mozgatásukat.Egyfajta légvédelmi gerillataktika.Tudom,nem valami hatékony-de jobb mint a semmi.És a támadó Nagy Sátán erőket kell hogy elvonjon a rakétás félpótok követésére,Mondjuk ha az F35 kiszoritja a tinédzserszériát,akkor már a hajukra kenhetik.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 590
113
Én úgy gondolom, hogy a TOR hasonlóan kialakított, M2KM változata adta az ötletet.
torm2km_prev01.jpg64228d70-1066-4025-8898-1888df44b74cOriginal.jpg

Gyorsan a védett objektumhoz szállítani, ott letenni, majd ha kell gyorsan áthelyezni s mindezt olcsón.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 953
113
Hol ülnek ebben az iráni csodában kezelők? Mi van ha leparkolják, rákötik a kábeleket ,és 4-500m távolságból vagy akár messzebbről üzemeltetik? Akár előre elkészített állásokból még könnyebb rájuk csatakozni. Aztán ha odébb kell állni 1-2 fő elgurul vele feltölteni, vagy egy másik állásba.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113

Szerintem ez a kép simán Photoshop. Az árnyékok és a kerekek is nagyon furcsán állnak a talajon. Illetve a vontató után nincs keréknyom a homokban. Nem arra gondolok, hogy ilyen összeállítás nem létezik csak a kép nagyon furcsa nekem.

Az elképzelhető, hogy az indító egység letalpal, kicsit megemelkedik és kihúzzák alóla a pótkocsit?
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
Szerintem ez a kép simán Photoshop. Az árnyékok és a kerekek is nagyon furcsán állnak a talajon. Illetve a vontató után nincs keréknyom a homokban. Nem arra gondolok, hogy ilyen összeállítás nem létezik csak a kép nagyon furcsa nekem.

Az elképzelhető, hogy az indító egység letalpal, kicsit megemelkedik és kihúzzák alóla a pótkocsit?
Jobban megnézve tényleg gyanús az kép több része is. Nájsz. Kicsit olyan hatása van, mintha egy fotó elé állított mock up lenne, amit diffúz fénnyel felülről világítottak meg.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 317
113
No meg azert is fura a kep szamomra mert buk ot nyomatjak nagyon az iraniak amiota licenset katpak. Ettol meg persze energiat fektethetnek az ilyen kub varialgatasokba de hawk bol van mar egy csomo kifejlesztett valtozat hasonlo szerepkorben mint ez lehet./ a kep minosege nekem is gyanus. Valosag alapja eppen lehet neki mert szeretnek kiserletezni...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 317
113
A hazai gyartasu rendszereik azert mar eleg jol letisztultak. A regiek persze megvannak tartva de a gyartas nagyjabol a kovetkezo.

SM /rim66/ ra epulo nagy hatotavolsagu
Buk mobil hawk fix kozepes hatotav
Crotale /hq7/ kis hatotav

Ez allatt csoves es manpads.

A regi szovjet technika ma mar csak masodvonalas. Objektum vedelem es rasegites... Ugye mert. Rengeteg van nekik es mondjuk cirkalo raketak ellen a. Mai napig hatasos es mivel mar le vannak gyartva igy olcsok is.

Tor s300 pancir csak viszonylag kis szamban van jelen.

Van egy csomo a felsoroltakon kivul de a 3 fo kategoriaba kis kozepes nagy a fenti /4 rendszer / lett a befutott...

Amugy szerintem nem rossz. Nem vilagvero de vegulis mindent lefednek maguk. /meg ha nem is teljesen sajat fejlesztes csak tovabb fejlesztes vagy license./