[HUN] Carl Gustaf M4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 329
54 895
113
Lehet az RPG-hez azért nem veszünk semmit sem, mert sértené az orosz embargót.
Jó cucc a CG, örülök, hogy vettük. De az RPG például páncél törésben jobb.
A CG FFV751 tandem HEAT 500 mm RHA-t lő át.
Az RPG-7 PG-7VR tandem HEAT 750 mm RHA-t lő át.
Ez nem meglepő amúgy, a CG az 84 mm-s, a PG-7VR meg 105 mm-s.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Lehet az RPG-hez azért nem veszünk semmit sem, mert sértené az orosz embargót.
Jó cucc a CG, örülök, hogy vettük. De az RPG például páncél törésben jobb.
A CG FFV751 tandem HEAT 500 mm RHA-t lő át.
Az RPG-7 PG-7VR tandem HEAT 750 mm RHA-t lő át.
Ez nem meglepő amúgy, a CG az 84 mm-s, a PG-7VR meg 105 mm-s.

sztem RPGhez nem csak Oroszok gyártanak fejet, szóval beszerezhető. Ukránok tuti de Bulgárok is meg sokan. Még US is. csak érdekesség képp egy link. http://airtronic-usa.com/products/airtronic-rpg-7-usa/
vagy bulgárok. http://www.armaco.bg/en/product/anti-tank-grenade-launchers-c11/rpg-7-p516

Szerintem amúgy az elmúlt pár év egyik legjobb beszerzése a CG.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 212
119 855
113
Lehet az RPG-hez azért nem veszünk semmit sem, mert sértené az orosz embargót.
Jó cucc a CG, örülök, hogy vettük. De az RPG például páncél törésben jobb.
A CG FFV751 tandem HEAT 500 mm RHA-t lő át.
Az RPG-7 PG-7VR tandem HEAT 750 mm RHA-t lő át.
Ez nem meglepő amúgy, a CG az 84 mm-s, a PG-7VR meg 105 mm-s.
Olyat hallottam, hogy a svédek top rakétát fejlszetenek a CG-hez.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 329
54 895
113
Fade

Tudom, hogy máshol is gyártanak hozzá fejeket. Bár az Armaco-s választék meglepet. Elég széleskörű :eek:

krisss

"Olyat hallottam, hogy a svédek top rakétát fejlszetenek a CG-hez."

Biztos olcsó lesz :rolleyes:
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 329
54 895
113
molnibalage

Tisztában vagyok vele, hogy sok helyen gyártanak RPG-7-hez való gránátokat. Az nem mindegy, hogy milyet. Van vagy 20 fajta. De FADE linkje alapján a bolgár cég az valami szankció törésben is részt vehet, mert nem csak az RPG-7-hez elérhető szinte minden fajta harci rész, hanem "gyártanak" R-27-et meg R-77-et is.... :rolleyes:
Így viszont tényleg minden elérhető az RPG-7-hez ha akarjuk :)
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
molnibalage

Tisztában vagyok vele, hogy sok helyen gyártanak RPG-7-hez való gránátokat. Az nem mindegy, hogy milyet. Van vagy 20 fajta. De FADE linkje alapján a bolgár cég az valami szankció törésben is részt vehet, mert nem csak az RPG-7-hez elérhető szinte minden fajta harci rész, hanem "gyártanak" R-27-et meg R-77-et is.... :rolleyes:
Így viszont tényleg minden elérhető az RPG-7-hez ha akarjuk :)

Amik biztos vevők lennének egy tucat R-77re. :) De olyanjuk honnan van az sztem x. Nem lehet csak vmi hülyeséget linkeltem?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 172
113
Az 1000-1500 kalkulált darabot ha az rpg7 leváltására veszik nem sokaljátok? Ahogy számolgattam max 350-400 kellene erre a célra.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 172
113
Csak azért kérdezem mert századonként kb 10-12 cső zászlóaljonként szerintem max 40. Ha számolunk 10 zászlóaljat akkor az 1500 még akkor is sok ha pl győr, kecskemét ,pápa is kap.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 324
76 952
113
Csak azért kérdezem mert századonként kb 10-12 cső zászlóaljonként szerintem max 40. Ha számolunk 10 zászlóaljat akkor az 1500 még akkor is sok ha pl győr, kecskemét ,pápa is kap.
Ha valamiből 100db kell akkor nem százat vesznek hanem jóval többet.Pl a mikor aGlockokat vették akkor a szükséges ennyiséget + 30%-ot vettek.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 172
113
Vagy én számoltam teljesen rosszul. 2013 ban szereltem le. Akkor ha jólemlékszem rajonként volt egy rpg. A törzs nem rémlik de szerintem nekik nem volt. Ez századonkénk 9 . A támogatószakasznak sem rémlik, hogy lett volna. Azért számoltam így. Hogy vesznek tartalékot az szerintem jó. De 1000 főleg 1500 cső az szerintem túl sok. Bár ha jól nézem ez csak becslés. Furcsmód kézfogós,fényképes,magyarhonvédos bejelentés eddig nem volt. Pedig kisebb értékű beszerzéseknél is megtették.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 172
113
Lehet annak több értelmét látnám. Meg egy igazi bejelentésnek. Nem egy félmondatnak egy riportban. De azért szerintem jó választás. Csk kellene mellé irányított is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 324
76 952
113
Vagy én számoltam teljesen rosszul. 2013 ban szereltem le. Akkor ha jólemlékszem rajonként volt egy rpg. A törzs nem rémlik de szerintem nekik nem volt. Ez századonkénk 9 . A támogatószakasznak sem rémlik, hogy lett volna. Azért számoltam így. Hogy vesznek tartalékot az szerintem jó. De 1000 főleg 1500 cső az szerintem túl sok. Bár ha jól nézem ez csak becslés. Furcsmód kézfogós,fényképes,magyarhonvédos bejelentés eddig nem volt. Pedig kisebb értékű beszerzéseknél is megtették.

Gyakorlatilag nincs olyan Honvédségi objektum aminek a fegyverszobájában ne lenne RPG ha más nem bázisvédelmi okokból.
 
  • Tetszik
Reactions: Crusader

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 172
113
Azért írtam győrt,pápát,kecskemétet de it vagy veszprém székesfehérvár atb nemhiszem ,hogy 5,10 csőnél kell több. Főleg mivel szerintem embr sincs hozzá.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 865
12 382
113
Publikus információ ez egyáltalán hogy most hány csövet, hozzá tartozékokat, milyen muníciót és mennyit vettek pontosan?

Úgy értem hogy talán nem kell mindent a nyilvánoság orrára kötni.