[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
768
1 909
93
OFF
Bocsi,de azthiszem,egy kicsit egyirányba konteos vagy.
Namondjuk abban igazad van,hogy azért az amik sem szentek-vagy legalábbis maguk felé hajlik a kezük.....De némileg kevésbé,mint St Orbánnak

Az utolsó mondatodat elolvasva ellenállhatatlan késztetést éreztem a belépésre!
Kedves Celebra! Könyörögve kérlek tanulmányozd csak felületesen az USA külpolitikájának a történelmét. Orbán Viktor egy nyeretlen kétéves hozzájuk mérve a "maguk felé hajlik a kezük" versenyben! Rák módjára burjánzott el az USA befolyása a világ azon felén, ahol találtak valami kis érdeket, legyen az politikai vagy gazdasági. A HH-ban pl. a hülye szovjeteknek meghagyták a világ csóró felét, hogy pumpálják oda az erőforrásokat, ahonnan reménytelen bármilyen ellentételezést várni.
A 2. VH. után az ami ipar, gazdaság a csúcson dübörgött, megszerezték a világ feletti befolyás nagy részét, mégis a totál csődben lévő szövetséges britek talán a 70-es évekig perkálták a Kölcsönbérleti Szerződés pénzeit. Arról egyébként nem szól a fáma, hogy a britek mit kaptak pl. a radar-, sugárhajtómű-technológiájukért.
Nézd meg az alapítók hitvallását a gyarmatosításról, sokáig emiatt nem is költöttek komolyabb flottára. Aztán jöttek a mexikóiak, spanyolok, Óceánia, Közép- és Dél-Amerika, a karibi térség, az olajban gazdag régiók. Hiába, evés közben jön meg az étvágy. Az afganisztáni intervenció után olvastam egy kis cikket arról, hogy akkor Afganisztánban volt a legnagyobb ismert lítium készlet. Hja kérem, mi csak a demokráciát megyünk terjeszteni, ez az ismeretlen lítium (semmire sem jó:D) nem is érdekli a mi aprócska bányászati cégeinket.

ON
Kezd fárasztó lenni az örökös problémakeresés.
Megvesszük a világ valószínűleg legjobb harckocsiját és kezdődik a károgás, hogy biztos nem lesz mivel lőni, meg ilyenek. Most már tényleg várjuk ki a sztori végét.
De ha ilyen komoly szakértő Hölgyek/Urak fognak dönteni egyszer, mondjuk még előfordulhat, hogy űrméret alatti galambokat fognak lőni azokból az ágyúkból:p
Van egy olyan reményem, hogy elérkezünk a honvédségen belül is egyfajta rendszerváltáshoz. Úgy sejtem, hogy jó nagy ballaszt emberanyagot cipel(t) a szervezet az egykori Néphadsereg tiszti állományából. Képzelem mennyi kerékkötő, megélhetési emberke mozgott(mozog) ezen a pályán. Úgy tűnik, mintha jönne egy fiatalabb generáció, akik már azért felszívtak egy kis professzionális látásmódot. A sokat emlegetett vízfej is gondolom csökkenni fog, ahogy kikopnak a rendszerből a régi motorosok.

A Puma (vagy a Hiúz) egyébként mennyire rokon műszakilag az általunk választott Leókkal?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
OFF


Az utolsó mondatodat elolvasva ellenállhatatlan késztetést éreztem a belépésre!
Kedves Celebra! Könyörögve kérlek tanulmányozd csak felületesen az USA külpolitikájának a történelmét. Orbán Viktor egy nyeretlen kétéves hozzájuk mérve a "maguk felé hajlik a kezük" versenyben! Rák módjára burjánzott el az USA befolyása a világ azon felén, ahol találtak valami kis érdeket, legyen az politikai vagy gazdasági. A HH-ban pl. a hülye szovjeteknek meghagyták a világ csóró felét, hogy pumpálják oda az erőforrásokat, ahonnan reménytelen bármilyen ellentételezést várni.
A 2. VH. után az ami ipar, gazdaság a csúcson dübörgött, megszerezték a világ feletti befolyás nagy részét, mégis a totál csődben lévő szövetséges britek talán a 70-es évekig perkálták a Kölcsönbérleti Szerződés pénzeit. Arról egyébként nem szól a fáma, hogy a britek mit kaptak pl. a radar-, sugárhajtómű-technológiájukért.
Nézd meg az alapítók hitvallását a gyarmatosításról, sokáig emiatt nem is költöttek komolyabb flottára. Aztán jöttek a mexikóiak, spanyolok, Óceánia, Közép- és Dél-Amerika, a karibi térség, az olajban gazdag régiók. Hiába, evés közben jön meg az étvágy. Az afganisztáni intervenció után olvastam egy kis cikket arról, hogy akkor Afganisztánban volt a legnagyobb ismert lítium készlet. Hja kérem, mi csak a demokráciát megyünk terjeszteni, ez az ismeretlen lítium (semmire sem jó:D) nem is érdekli a mi aprócska bányászati cégeinket.

ON
Kezd fárasztó lenni az örökös problémakeresés.
Megvesszük a világ valószínűleg legjobb harckocsiját és kezdődik a károgás, hogy biztos nem lesz mivel lőni, meg ilyenek. Most már tényleg várjuk ki a sztori végét.
De ha ilyen komoly szakértő Hölgyek/Urak fognak dönteni egyszer, mondjuk még előfordulhat, hogy űrméret alatti galambokat fognak lőni azokból az ágyúkból:p
Van egy olyan reményem, hogy elérkezünk a honvédségen belül is egyfajta rendszerváltáshoz. Úgy sejtem, hogy jó nagy ballaszt emberanyagot cipel(t) a szervezet az egykori Néphadsereg tiszti állományából. Képzelem mennyi kerékkötő, megélhetési emberke mozgott(mozog) ezen a pályán. Úgy tűnik, mintha jönne egy fiatalabb generáció, akik már azért felszívtak egy kis professzionális látásmódot. A sokat emlegetett vízfej is gondolom csökkenni fog, ahogy kikopnak a rendszerből a régi motorosok.

A Puma (vagy a Hiúz) egyébként mennyire rokon műszakilag az általunk választott Leókkal?
Német gyártmány mindkettő.De nem modurálisan egymásraépülők.
Usak meg nem egy szent,hanem egy nagyhatalom,nagyhatalmi érdekekkel.Afganisztánban meg nem a litium lett volna a pályadij,hanem az útvonal a közép-ázsiai olajmezőkhöz.Egyes becslések szerint a föld legnagyobb olajtartaléka ott van.Plusz onnan egyszerre lehet sakkban tartani Kinát és Oo-ot.Z.B. szivtájéka.
Mindig is jelen volt a professzionalizmus az MHban,de már az MNben is.Csak sajnos rendre alulmaradtak a vizfej iróasztalhuszáraival szemben.
Ezt a gúnyolódó lefitymáló stillust meg már a kommunista időkben is rüheltem.Konteozás meg egy torz ferdités mantrázása.Az meg konkrétan személyes sértés,ha a hülyesége cáfolataként hivatalos MH kiadványban,az ügyéntézésben résztvett katonatiszt megjelent irásábol idézek-és lehülyéznek,hogy nem tudok olvasni.Vagy legalábbis nem tudom értelmezni e fehér alapon fekete betüket.
30éve követem jol-rosszúl a sereg dolgait.Egy időben voltam a hadtudományi társaság levelező tagja is.Láttam már cifra terveket,bejelntéseket-és karon varjút.Ne dicsérd a kardot,mig ki nem próbáltad,és a szűzleányt,mig véle nem háltál.
 

fishbed

Well-Known Member
2013. július 5.
811
776
93
Már megint ez a maszlag kerül elő?
Ismét kérdezem, mert múltkor nem kaptam rá választ: ugyan milyen nagyszabású beszerzések voltak az előző kurzus alatt, amiknél "ugyanezt csinálta a mostani kormány ellenzékben"? o_O
2017-ig a gripenek beszerzését ,a 100 db T72-es megvételét, a mistralokig. Semmilyen érdemleges haderő fejlesztés nem volt. Dudi után szabadon a vajdát se nagyon érdekelte a honvédség helyzete. Most hogy szánnak végre érdemi fejlesztést a honvédség számára nem kéne összehugyozni magukat a gyönyörtől. Részemről itt a vége , fuss el véle.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Hk téma,ha nem is Leo.Kevésbé közismert,de a belorusz T72eket a saját állomány kiegészitésére,egy közös egységesitő korszersitésre szánták.3 gépesitett dd volt a tervben darabonklnt 2hk+3gépesitett zászlóaljal.98ban OV fujta le a programot,a BMP és 2S1 korszerűsitéssel együt.(különben volt igény a Mihuk korszerűsitésére is VMszintre,ezred nagyságban már akkor.Korszerűsitésre,nem restaurálásra-ezt a szintet 20éve elavultnak itélték)Még ERA fejlesztés is történt hozzá a HTIben.Onnantol kezdve tavalyig folyamatos a leépülés.Az egyetlen kivétel a Gripen,ami azért nem egy egyértelmű sikertörténet.Katonák különben az F16/18ast akarták.De ebböl a 20évből 12éven át a miniszterelnök OV.Szoval rövid a memória
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 087
119 281
113
Hk téma,ha nem is Leo.Kevésbé közismert,de a belorusz T72eket a saját állomány kiegészitésére,egy közös egységesitő korszersitésre szánták.3 gépesitett dd volt a tervben darabonklnt 2hk+3gépesitett zászlóaljal.98ban OV fujta le a programot,a BMP és 2S1 korszerűsitéssel együt.(különben volt igény a Mihuk korszerűsitésére is VMszintre,ezred nagyságban már akkor.Korszerűsitésre,nem restaurálásra-ezt a szintet 20éve elavultnak itélték)Még ERA fejlesztés is történt hozzá a HTIben.Onnantol kezdve tavalyig folyamatos a leépülés.Az egyetlen kivétel a Gripen,ami azért nem egy egyértelmű sikertörténet.Katonák különben az F16/18ast akarták.De ebböl a 20évből 12éven át a miniszterelnök OV.Szoval rövid a memória
Azzal egészíteném ki, hogy a teljes leépülést viszont bal felől cereblálták le. De valóban eddig elég érdektelen volt mindenki a haderőfejlesztés terén.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
752
2 019
93
Hk téma,ha nem is Leo.Kevésbé közismert,de a belorusz T72eket a saját állomány kiegészitésére,egy közös egységesitő korszersitésre szánták.3 gépesitett dd volt a tervben darabonklnt 2hk+3gépesitett zászlóaljal.98ban OV fujta le a programot,a BMP és 2S1 korszerűsitéssel együt.
Ez elég komoly erő lett volna.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
768
1 909
93
Ezt a gúnyolódó lefitymáló stillust meg már a kommunista időkben is rüheltem.Konteozás meg egy torz ferdités mantrázása.Az meg konkrétan személyes sértés,ha a hülyesége cáfolataként hivatalos MH kiadványban,az ügyéntézésben résztvett katonatiszt megjelent irásábol idézek-és lehülyéznek,hogy nem tudok olvasni.Vagy legalábbis nem tudom értelmezni e fehér alapon fekete betüket.

Ha ezt nekem írtad, akkor én kérek elnézést, mert valószínűleg félreérthetően fogalmaztam. A szakértő Hölgyek/Urak alatt, a témában IQ50-es szintű (szak)politikusainkra céloztam és nem Rád!
Bár a 2. mondatodtól nem tudom értelmezni így sem, lehet másnak akartad címezni.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Minek makulátlan? Hibát ott találok ahol akarok.

Hogy tény is legyen róla....
- Following the 22 October 2012 crash, the major North Sea Super Puma operators, CHC Helicopter, Bond Offshore Helicopters and Bristow Helicopters decided to ground all AS332 and EC225 Super Puma helicopters. On 25 October 2012 it was announced that the problem was suspected to relate to the main gearbox vertical shaft; the AS 332 L1 and L2 versions of the Super Puma could be refitted with an older design, allowing them to resume flying. On 8 November 2012 some Super Pumas of Bond Offshore Helicopters returned to flight.[33][34][35]The EC225 grounding continued into 2013, following the validation of new safety measures by the EASA, the type was progressively returned to service following modifications.
- On 2 June 2016, following the crash of an H225 in Norway which revealed a potential safety issue with the main rotor assembly, the EASA issued an emergency airworthiness directive that grounded the H225 fleet;[40] by July 2016, 80 per cent of the worldwide fleet had been grounded as a result, while some operators such as the French military continued to operate its fleet.[41] In October 2016, the grounding order by the EASA was lifted; some countries, including the United Kingdom and Norway, chose to maintain operational restrictions for the type.[42] Norwegian operator Statoil, who had contracted the CHC H225 which crashed, maintained it will not return to using the helicopter even if restrictions are lifted. The company has instead relied on the Sikorsky S-92 to meet its needs since the crash.[43] By December 2016, three separate lawsuits were filed by separate H225 operators, claiming that the type had been sold in a defective state due to the flaw being "inherent".

Azért ez nem kicsi makula..... (nem is olyan régi)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ha ezt nekem írtad, akkor én kérek elnézést, mert valószínűleg félreérthetően fogalmaztam. A szakértő Hölgyek/Urak alatt, a témában IQ50-es szintű (szak)politikusainkra céloztam és nem Rád!
Bár a 2. mondatodtól nem tudom értelmezni így sem, lehet másnak akartad címezni.
Amit kiemeltél,nem,bocsánat.De az elötte lévőt igen.Az USA egy nagyhatalom,a nagyhatalmi viselkedés dinamikája érvényes rá.Kormányának elsődleges feladata az usák érdekek képviselete.És ez az érdekeltség még az eladásra kinált haditechnika árában is tettenérhető.
Hk-s példa,hogy azt az összehasonlitó próbát,ahol a Leo2 legyőzte az Abramsot,eredetileg azért rendezték,hogy a nyertes járgányt rendszeresiti mindkét ország.Nem történt meg-viszont a sorozatgyártásra kerülő ami tank átdolgozásra került a német technológiával.De ez sem egyedi dolog.A Leo1 ugyanigy járt.Franciák csinálták az AMX30ast,NSZK a Leo1est.Az előzetes megállapodás az volt,hogy összehasonlitó próbák után a gyöztest rendszeresiti mindkét ország-ez sem valósult meg.De magyar példa is van.Kinában összehasonlitó túraversenyt rendeztek anno teherautóknak,hogy melik licensziáját vegyék meg.Csepel nyerte meg a versenyt,de az orosz visszavonatta a magyar ajánlatot.A csepel osztrák licenc.Az akkori honvédségi kiválasztáson a Botond 48M nyert,orosz utasitásra kellet megvenni a steyer tipust.Szoval mitöl is jobb az orosz?Mitöl rosszabb amerika?
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
768
1 909
93
Csepel nyerte meg a versenyt,de az orosz visszavonatta a magyar ajánlatot.A csepel osztrák licenc.Az akkori honvédségi kiválasztáson a Botond 48M nyert,orosz utasitásra kellet megvenni a steyer tipust.Szoval mitöl is jobb az orosz?Mitöl rosszabb amerika?

Félreértés ne essék, egyetértek veled ebben, Isten ments, hogy megmagyarázzam, hogy az oroszok jobbak. (A mi szemszögünkből nézve azt kell figyelembe venni még, hogy sokkal közelebb vannak.) Szinte biztos jobban jártunk volna, ha a vasfüggöny nyugati oldalán landolunk.
Igen, ez hatalmi politika/viselkedés. Gyakorlatilag mindenki műveli, amennyire van lehetősége (egészen az egyén szintjére lemenve is). A kultúra és intelligencia azért befolyásolja az uralkodás mikéntjét. Lásd pl. a holland gyarmatok közállapotait szemben az akkor bigott spanyolokkal szemben.
ON
Ha jól látom, az A7+ felszerelésének része az FLW 200 távvezérelt torony. Kíváncsi leszek, hogy lesznek-e hozzá majd 40 milis gránátvetők is, vagy csak az M2-es (ami már rendszerben van)
Ez az FLW 100/200 "jópofa" cucc, el tudnám képzelni valamilyen Komondor verzión is.
KMW_FLW200_3371.jpg
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Azonban lehet ezeknél az eszközöknél is befigyelne az amit a BTR-el kapcsolatban említettek, hogy 10 szeres költségre emelkedett az üzemeltetés.
Mert elmaradt a korszerűsités.BTR korszerűsités is volt tervezve távlatilag.A felújitás késleltette volna az amortizáiót.
Félreértés ne essék, egyetértek veled ebben, Isten ments, hogy megmagyarázzam, hogy az oroszok jobbak. (A mi szemszögünkből nézve azt kell figyelembe venni még, hogy sokkal közelebb vannak.) Szinte biztos jobban jártunk volna, ha a vasfüggöny nyugati oldalán landolunk.
Igen, ez hatalmi politika/viselkedés. Gyakorlatilag mindenki műveli, amennyire van lehetősége (egészen az egyén szintjére lemenve is). A kultúra és intelligencia azért befolyásolja az uralkodás mikéntjét. Lásd pl. a holland gyarmatok közállapotait szemben az akkor bigott spanyolokkal szemben.
ON
Ha jól látom, az A7+ felszerelésének része az FLW 200 távvezérelt torony. Kíváncsi leszek, hogy lesznek-e hozzá majd 40 milis gránátvetők is, vagy csak az M2-es (ami már rendszerben van)
Ez az FLW 100/200 "jópofa" cucc, el tudnám képzelni valamilyen Komondor verzión is.
KMW_FLW200_3371.jpg
Kinai VT5n lévő ag+ngp kombó lehetne egy minta.MK49 Stryker gránátvetővel egy ngp. esetünkben
vt5.jpg
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 843
15 144
113
Csak belepillantottam de nagyon jo anyagnak tűnik; ha lesz időm megnézem.

Viszont az példás hogy pl. a vezetési szimulátorban is mennyire nyugodtan (és lathatóan nem csak a kamarának) és konstruktívan magyarázzák el az újoncnak, hogy mit csinál rosszul, és hogyan kell helyesen és miért. Sok magyar gepkocsi oktató számára tanulságos lenne..
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage