A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Az a baj hogy aki leszerelt es beall tartalekosnak se jut elorrebb mint aki civilbol all be. /ertsd valaki leszerel szakszikent 10+ ev szolgallattal a hatamogott. Ugyan ugy el kell mennie a kopaszokkal alap alap kikepzesre es ha szerencseje van visszakapja a 3 csont csillagot./ mig titkarno erzsike kapasbol altisztkent kezd szervergazda pista meg hadnagykent...

Es igen a tartalekos tisztek nem parancsolnak aktiv allomanyuaknak ezt a toborzo tiszt tobszor elmondta. De szerencsetlen szakszinak 10 ev pampa utan igen!!! Se se plussz juttatas se magasabb rendfokozat semmi nem jar... Raadasul a hadi dolgokhoz eszkozokhoz elmelethez legkevesbe se erto lessz a felettese....

Hat ki az a hulye aki ezert vallalja.

Az omt t csak leszerelteknek kellene fentartani plussz juttatassal!!! Az ott seknel meg ne szamitson se foiskola se eretswgi kezdje kk kent mindenki es a kikepzesi szintjetol fuggjon hogy milyen rendfokozatot kap valaki...

Ebben sajnos teljesen igazad van. Én is a sok idiotizmus, szakmailag alkalmatlan elöljáróm miatt szereltem le. Ezt még megfejelni egy teljesen civil elöljáróval nincs az a pénz. Egy hivatásoso tiszthelyettes pedig elgondolkodik meddig tudja ezt csinálni. Hiszen korkedvezményes nyugdíj nélkül eléggé bedugul a rendszer. Aki az irodában ücsörög annak ok. De egy harcoló mit csinál 50 évesen. Ugrál a BTR-ből ki. Ezek a sokszor még alkalmas emberek inkább civilben keresik a boldogulásukat. Ezeknek az embereknek a tartalékos rendszer pedig inkább csak vicc.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Ez talán működhetne. A problémát csak ott látom, hogy az amúgy is kis számú tüzérünkből aki leszerel, mennyi akarna beállni ÖMTs-nek. A legtöbb ismerősöm aki leszerelt a háta közepére sem kívánja a sereget.

Én az ÖMT-nek havi százezer nettót fizetnék a tartalékos szolgálatáért. Úgy értve, hogy ezt kapná alapból egy hónapban, mint készenléti díjat és erre jönne rá a valós tárgyhavi szolgálatának ellenértéke is a bértábla alapján 12 órás etapokban elszámolva, minden megkezdett tizenkettővel számolva. Egy átlag hónapban mondjuk két nap és egy hosszabb nyári gyakorlat, meg egy hasonlóan hosszabb képzés valamikor, úgy egy hetes időtartamban.

Ezzel az ÖMT-t szerződéses tartalékos rendszerré formálnám, mert az aktív tartalékost ugyanúgy meg kell fizetni, mint a rendes szolgálatot ellátót!
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Ebben sajnos teljesen igazad van. Én is a sok idiotizmus, szakmailag alkalmatlan elöljáróm miatt szereltem le. Ezt még megfejelni egy teljesen civil elöljáróval nincs az a pénz. Egy hivatásoso tiszthelyettes pedig elgondolkodik meddig tudja ezt csinálni. Hiszen korkedvezményes nyugdíj nélkül eléggé bedugul a rendszer. Aki az irodában ücsörög annak ok. De egy harcoló mit csinál 50 évesen. Ugrál a BTR-ből ki. Ezek a sokszor még alkalmas emberek inkább civilben keresik a boldogulásukat. Ezeknek az embereknek a tartalékos rendszer pedig inkább csak vicc.
Ez még a régi rendszer hagyatéka, a struktúra fölső része megaradt, minden egy csúcsára állított piramis, alúl lévő végrehajtó, a munkát elvégzők sanyargatásával, anyagilag meg nem becsülésével, ez a mai napig nincs rendbetéve, a Mister 20, meg 40% sápot szedőkről meg ne is beszéljünk.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
A nyaron engem is behivtak toborzasra. Legyek ott s... Kk kent kezdtem volna kikepzetseget figyelmenkivul hagyva mig a vizugytol az egyik irodista no torzsormesterkent kezdett volna...

Kerdeztem hogy ezt hogyan.
A valasz az volt mert hogy en nemtudok kitolteni szakszeruen xy nyomtatvanyt a no meg valoszinuleg igen...

Mindig tamogattam a tarzalekos rendszert mar joval a megalakulasa elott. /dan peldat latva./ de nem igy ebbe a formaba.., ra kene vegre gyurni es rendbe tenni a tartalekos rendszert mert ez igy nagyon nem oke. /havi segely 22800 ft nyugodtan mehetne egy tartalekosnak.+ ruhapenz / es tb szeru munkahely konpenzalas./

Nem hiszem, hogy havi ötven, készenléti díj alatt egyáltalán ÖTT-st lehetne találni használható minőségben! ÖMT-t meg pláne nem, ott a lekevesebb havi nettót százra lőném be, de talán már az is kevés lenne!
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Én az ÖMT-nek havi százezer nettót fizetnék a tartalékos szolgálatáért. Úgy értve, hogy ezt kapná alapból egy hónapban, mint készenléti díjat és erre jönne rá a valós tárgyhavi szolgálatának ellenértéke is a bértábla alapján 12 órás etapokban elszámolva, minden megkezdett tizenkettővel számolva. Egy átlag hónapban mondjuk két nap és egy hosszabb nyári gyakorlat, meg egy hasonlóan hosszabb képzés valamikor, úgy egy hetes időtartamban.

Ezzel az ÖMT-t szerződéses tartalékos rendszerré formálnám, mert az aktív tartalékost ugyanúgy meg kell fizetni, mint a rendes szolgálatot ellátót!

Hát nemtudom most mi egy szerzödéses honvéd fizetése. De nemhiszem hogy nagyságrendekkel többet keres 100ezernél. Akkor viszont kicsi lenne köztük a különbség ahoz képest hogy ő aktív állományban van.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 313
113
Ebben sajnos teljesen igazad van. Én is a sok idiotizmus, szakmailag alkalmatlan elöljáróm miatt szereltem le. Ezt még megfejelni egy teljesen civil elöljáróval nincs az a pénz. Egy hivatásoso tiszthelyettes pedig elgondolkodik meddig tudja ezt csinálni. Hiszen korkedvezményes nyugdíj nélkül eléggé bedugul a rendszer. Aki az irodában ücsörög annak ok. De egy harcoló mit csinál 50 évesen. Ugrál a BTR-ből ki. Ezek a sokszor még alkalmas emberek inkább civilben keresik a boldogulásukat. Ezeknek az embereknek a tartalékos rendszer pedig inkább csak vicc.
Nem is engednek irodaba senkit ameddig nem teljesitett legalabb 10 ev csapatszolgalatot. Vegrehajto allomanykent. /hadnagy allatt./ az irodakba is kell ember en ezt nem vitatom de oda mehetnenek az oreg rokak akik mar ugy ismerik a gyakorloteret mint mas a tenyeret... /ez lenne az eletpalya modell./ no meg a szakszik 10 eve szakaszvezeto valaki reg megerdemelne mar egy altiszti rendfokozatot /ormestert legalabb./iskolai vegzetsegtol fuggetlenul.../
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Én az ÖMT-nek havi százezer nettót fizetnék a tartalékos szolgálatáért. Úgy értve, hogy ezt kapná alapból egy hónapban, mint készenléti díjat és erre jönne rá a valós tárgyhavi szolgálatának ellenértéke is a bértábla alapján 12 órás etapokban elszámolva, minden megkezdett tizenkettővel számolva. Egy átlag hónapban mondjuk két nap és egy hosszabb nyári gyakorlat, meg egy hasonlóan hosszabb képzés valamikor, úgy egy hetes időtartamban.

Ezzel az ÖMT-t szerződéses tartalékos rendszerré formálnám, mert az aktív tartalékost ugyanúgy meg kell fizetni, mint a rendes szolgálatot ellátót!

Mindenképpen komolyan meg kell most már szólítani azokat, akik hivatásos, vagy szerződéses katonák voltak és elhagyták a rendszert. Azonban, életkorban, még teljesen használhatók lennének. Ezeket be kell vonni és megfelelő anyagi kompenzációval, adott életkorig, bent is kell tartani a rendszerben. Ők lennének a legjobb tartalékosok, mert ők katonák voltak valójában is. Minden más, csak utána a tartalékos rendszer esetében.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Hát nemtudom most mi egy szerzödéses honvéd fizetése. De nemhiszem hogy nagyságrendekkel többet keres 100ezernél. Akkor viszont kicsi lenne köztük a különbség ahoz képest hogy ő aktív állományban van.

Nyilvánvaló, hogy a mai szerződésesek fizetése is jelentős emelésen kell átmenjen, különben nemhogy a műveleti tartalékot, de az atkív állományt se fogod tudni feltölteni!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Havi 100?Ma ha valaki felszerel 138-at kap ne nevettesd már ki magad.

Nyilvánvaló, hogy nem maradhat így a bértábla!

ÖTT: havi ötven készenléti díj
ÖMT: havi száz készenléti díj
szerződéses és hivatásos: havi kétszázötven nettó minimum, amint aktív állományba került. Alapképzés alatt maradhat a százötven nettó, azt követően pedig alakulatnál a technikai képzés alatt kettő nettó.
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Havi 100?Ma ha valaki felszerel 138-at kap ne nevettesd már ki magad.

Elég sok beszerzés indul el hamarosan, ahogy láttuk az elmúlt időszak eseményeit. Amennyiben embert is akarnak a technikába, jó emberanyagot, akkor az illetményeket alaposan meg kell emelni. Különben a versenyszféra elszívó hatása és magasabb bérei miatt, nem marad ember a Honvédsgénél.
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan and tonyo

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 820
113
Nyilvánvaló, hogy nem maradhat így a bértábla!

ÖTT: havi ötven készenléti díj
ÖMT: havi száz készenléti díj
szerződéses és hivatásos: havi kétszázötven nettó minimum, amint aktív állományba került. Alapképzés alatt maradhat a százötven nettó, azt követően pedig alakulatnál a technikai képzés alatt kettő nettó.
Évi 20 napért 100 365-ért meg 250?Vagy szerinted a katona nem rendelhető be bármikor?Úgy gondolod,hogy ha engem felhívnak szombat este,hogy van egy órám beérni akkor azt nem tehwtik meg?
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Az eddigi info morzsakbol szamomra ugy tunnik hogy a tartalekos rendszerhez is hozzanyulnak. Hogy mikeppen? Par honap mulva kiderul. Na majd meglatjuk. Egyebkent ugy fest hogy akinek kicsit magasabb a rendfokozata annak tobb mint valoszinuleg el kellesz majd vegeznie egy tiszthelyettes/tiszti tartalekos kepzott.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Évi 20 napért 100 365-ért meg 250?Vagy szerinted a katona nem rendelhető be bármikor?Úgy gondolod,hogy ha engem felhívnak szombat este,hogy van egy órám beérni akkor azt nem tehwtik meg?

Ha te kapsz 250-et (pontosabban többet, mert ez a kezdő lenne), akkor nem fogsz picsogni amiatt, hogy a tartalékos készenléti díjnak kap százat és azon felül, minden szolgálatban töltött napjára kapja a beosztásához járó pénzét az alapján, ami alapján te is kapod!

Nincs arányosság, hanem küszöb van, ami alatt nem kapsz használható embert! Szerintem a mostani munkaerőpiacon a fennti számok a küszöbök. Ezekért mennék el én ezekbe a formációkba szolgálni. Pontosabban ÖTT-be most még nem, mert a fizikumom jó és az ÖMT-t, vagy az aktívat is bírnám. Az ÖTT mindig népi milícia lesz, de egy ötvenest már most is fizetni kell szerintem, hogy valódi volt fegyverforgatók szolgáljanak ott, mégha már nem is olyan szinten, mint a valódi aktívaktól el is várnám a fennti pénzekért!

Azzal a havi százas készenléti díjjal nemcsak azt fizetnéd meg, hogy évi harminc napot a seregben tölt az ÖMT, hanem hogy minden nap fitt formában van fizikailag például! Az aktív tartalékostól ugyanazt kell elvárnunk, mint minden más aktív hivatásostól és szerződésestől és ez pénzbe fog kerülni. Márha nem az a borzalmas bohóckodás marad a tartalékosrendszer, mint most.

Márcsak azért se mennék most tartalékosnak, mert nekem egy rendfokozattal megajándékozott irodista q**** meg ne próbáljon akárcsak egy parancsot is kiadni, mert utána -de még a hadbíróság előtt- meglehetős hatékonysággal igazítanám útba a kávéfőző felé!
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Évi 20 napért 100 365-ért meg 250?Vagy szerinted a katona nem rendelhető be bármikor?Úgy gondolod,hogy ha engem felhívnak szombat este,hogy van egy órám beérni akkor azt nem tehwtik meg?
A 100 csak a letoltolt egy ev utan jar. Azert rendelkezesre allasi.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Ő havi 100-at akar adni...
Marmint egy OMT ek. Vajon lenne e olyan munkahely aki evente elengedne az embereit 30-60 napra? Mert sajnos az idosebbek idovel ki fognak kopni.
Viszont abban egyetertek vele hogy az OMT be lehetoseg szerint minnel tobb fiatalt kellene megszolitani. Lehetoseg szerint foiskola/egyetem elott. Mivel par honapot/egy evet kibirnanak igy azt az evi 30 napot fel lehetne tornaszi tobb honapra is. Szabadon valaszthatoan. Ki ki kinnek az egyeni kepessegeinek fuggoen.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Ha jólemlékszem Dudi írta egyszer, hogy a versenyszférával nem versenyezhet a honvédség. Hiszen a gdp-t valakinek meg kell termelni. Ha most 250 nettót adnál egy honvédnak ki állna kecskeméten a mercisorra, győrben az audiba. Ahol nincs lébecolás. 2 percenként jön egy kocsi a soron. A seregbe meg az év 9 hónapjában nem ijen feszített a tempó.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Ehez mérten a havi 100 irreális 20 napért az évben. 1 hónapoban 1.7 napért. Ezzel az erővel minden rendőr katona tűzoltó bérét megemelhetnék nettó 100 zal.