A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Értem. Tehát kell a katona, és fontos hivatás; oké, így van, ez vitathatatlan; na de mondjuk a tanártól meg el lehet várni, hogy a gyereked nevelje "kedvezmény" nélkül? A tűzoltótól, a mentőstől és minden egészségügyitől, hogy életeket mentsen akár saját testi épségét is kockáztatva? Vagy a buszvezetőtől, hogy 100 embernek a testi épségére (is) figyeljen? Vagy a rendőrnek akkor ne járjon? És még biztos sok hivatást fel lehet sorolni.
Csövön keresztül nézni a világot nem vezet jóra.

Bocsánat de szerintem nem kell keverni a katonákat a civil foglalkozásokkal. USA-ban és más országokban is vannak veterán programok vagy kifejezetten katonáknak járó dolgok és nem hisztizik a tanár hogy neki miert nem jár. Amiről te beszélsz az jogos és kell is foglalkozni vele életpálya modellek, bérrendezés stb keretében. De itt mi most a hadsereg problémairól valamint fejlesztési irányairól beszélgetünk. És igen el lehet tőlle várni kedvezmèny nélkül ha meg van fizetve mert rá nem fognak lőni.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Jó lenne ha legalább címet, vagy valami rövid ismertetőt, összefoglalót írnál a linkhez.
Egyrészt még én sem olvastam őket,most szedegetem ki őket a "termésböl".Másrészt aki akarja igy is elolvassa,aki meg csak löki a sódert ugysem rágja át magát egyiken sem.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 839
113
Uhh, egy szlovák reakció a magyar haderőfejlesztési programhoz egy fórumról, a meglévő szlovák és tervezett fejlesztésekről, beszerzésekről - általam magyaritva:

9 ks UH-60M Black Hawk,
2x C-27J Spartan,
14 ks F-16V Block 70/72,
17 ks BPsVI,
18 ks BVP-M,
25 ks 155mm 52kal. ShKH ZUZANA 2,
81 ks BOV 8x8 Vydra (jóváhagyásra vár a kormány előtt),

404 ks BOV/VTV 4x4 (tender előkészités folyamatban),
17 ks új radar (közepes 3D-k;egyéb nagy és kis távolságú),
T-72M1 modernizáció nehézdandárhoz (előkészités alatt),"
Plusz tegyük hozzá hogy igen gondolkodnak valami sorkatonaságon. Talán létszámilag nem állnak rózsásan ők se. Szerintem örülni fognak annak hogy létszámilag feltöltsék ők is ezeket a felsorolt technikákat. Tervezett dandárt.
Egyébként nincs valami kép arról a 4*4 ről? :) vagy csak majd a tenderre lesz valami?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Bocsánat de szerintem nem kell keverni a katonákat a civil foglalkozásokkal. USA-ban és más országokban is vannak veterán programok vagy kifejezetten katonáknak járó dolgok és nem hisztizik a tanár hogy neki miert nem jár. Amiről te beszélsz az jogos és kell is foglalkozni vele életpálya modellek, bérrendezés stb keretében. De itt mi most a hadsereg problémairól valamint fejlesztési irányairól beszélgetünk. És igen el lehet tőlle várni kedvezmèny nélkül ha meg van fizetve mert rá nem fognak lőni.
Csak mi Magyarországon vagyunk, nem az USA-ban és más országokban. Itt is vannak kedvezmények és lesznek plusszok is, pl. lakásvásárlásra -mint, ha jól tudom pl. a franciáknál is van, és nem csak a katonáknál, de majd ezt cáfolja vagy megerősíti Lator. Nekem továbbra is az a problémám, amint írtam már korábban, hogy ha az emberek fejében nem változik a haderőhöz való hozzáállás, nincs láthatóság, nincs kézzel foghatóan jelen, akkor a magasabb pénz sem feltétlen jelent olyan mértékű vonzerőt, mint amit jelenthetne. Nem az ellen vagyok, hogy több fizetést, kedvezményt kapjanak, de azért ennek is megvannak a maga határai, korlátai. Például én több értelmét látnám a korkedvezménynek úgy a hadsereg terén, mint pl a tűzoltók, mentősök esetében, mégsem esett még róla szó, hisz ezekben a hivatásokban van egy fizikai elkopás, ami után már általánosságban kevésbé használható az illető bizonyos területeken. Aztán esetleg lehetne a tényleges nyugdíjig tartalékosnak lenni.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Ha viszont harckocsizó, lövész, tűzszerész stb vagy úgygondolom a lehető legjobbat kell nyújtanod. Hiszen adott esetben a te vagy kistársaid élete múlik rajta.
De ezt fizetéssel nem lehet megvenni.
Ja és a 40 éves szolgálatra nem írtál semmit:):):).
Kár pedi te hoztad fel azt a témát is.

De, meg lehet venni a használható embert! Nem értem ezt az egész diskurzust. Itt most egyesek azért vitáznak, hogy a katonák ne keressenek pénzt a munkájukért cserébe? Csak azért mert jelen tudásom szerint súlyos létszámhiány van és a meglévő létszám szignifikáns hányada is teljesen használhatatlan!

A negyven éves szolgálatra pedig azt tudom írni, hogy elvben ennyit bírnia kell egy embernek! Ötven éves koráig bármelyik átlagembernek, ha nem tette tönkre magát teljesítenie kell tudnia a fizikaiakat és ebből adódóan alkalmasnak kell lennie. A korkedvezményes nyugdíjnak a gondolatával se tudok egyetérteni. Olyan szintű igazságtalanság volt, hogy felszámolásának szükségszerűségét semmilyen formában nem tudom vitatni!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
De, meg lehet venni a használható embert! Nem értem ezt az egész diskurzust. Itt most egyesek azért vitáznak, hogy a katonák ne keressenek pénzt a munkájukért cserébe? Csak azért mert jelen tudásom szerint súlyos létszámhiány van és a meglévő létszám szignifikáns hányada is teljesen használhatatlan!

A negyven éves szolgálatra pedig azt tudom írni, hogy elvben ennyit bírnia kell egy embernek! Ötven éves koráig bármelyik átlagembernek, ha nem tette tönkre magát teljesítenie kell tudnia a fizikaiakat és ebből adódóan alkalmasnak kell lennie. A korkedvezményes nyugdíjnak a gondolatával se tudok egyetérteni. Olyan szintű igazságtalanság volt, hogy felszámolásának szükségszerűségét semmilyen formában nem tudom vitatni!
Realitás is van a világon.Mikor katona voltam,52gatyát hordtam,most 62t.Namondjuk biztos nem futnák el az ellen elöl-100méter után kiköpném a tüdőmet:(Akkor már inkább a hősi helytállás:hadonaszos:
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
De, meg lehet venni a használható embert! Nem értem ezt az egész diskurzust. Itt most egyesek azért vitáznak, hogy a katonák ne keressenek pénzt a munkájukért cserébe? Csak azért mert jelen tudásom szerint súlyos létszámhiány van és a meglévő létszám szignifikáns hányada is teljesen használhatatlan!

A negyven éves szolgálatra pedig azt tudom írni, hogy elvben ennyit bírnia kell egy embernek! Ötven éves koráig bármelyik átlagembernek, ha nem tette tönkre magát teljesítenie kell tudnia a fizikaiakat és ebből adódóan alkalmasnak kell lennie. A korkedvezményes nyugdíjnak a gondolatával se tudok egyetérteni. Olyan szintű igazságtalanság volt, hogy felszámolásának szükségszerűségét semmilyen formában nem tudom vitatni!
Abban a formában amelyikben a korkedvezményes nyugdíj letezett valoban az. Ugyanakkor szerintem szükseg lenne rá. A rendvedelemben dolgozók elhasznalódása mindenképpen fokozottabb mint mas területeken.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Abban a formában amelyikben a korkedvezményes nyugdíj letezett valoban az. Ugyanakkor szerintem szükseg lenne rá. A rendvedelemben dolgozók elhasznalódása mindenképpen fokozottabb mint mas területeken.
Rendvédelemben bőven van lehetőség az idősödő állománynak munkát adni.Magyar rendőrre amúgy sem jellemző,hogy elszaggatná magát.
Honvédség harcoló állománya már más tészta.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
De, meg lehet venni a használható embert! Nem értem ezt az egész diskurzust. Itt most egyesek azért vitáznak, hogy a katonák ne keressenek pénzt a munkájukért cserébe? Csak azért mert jelen tudásom szerint súlyos létszámhiány van és a meglévő létszám szignifikáns hányada is teljesen használhatatlan!

A negyven éves szolgálatra pedig azt tudom írni, hogy elvben ennyit bírnia kell egy embernek! Ötven éves koráig bármelyik átlagembernek, ha nem tette tönkre magát teljesítenie kell tudnia a fizikaiakat és ebből adódóan alkalmasnak kell lennie. A korkedvezményes nyugdíjnak a gondolatával se tudok egyetérteni. Olyan szintű igazságtalanság volt, hogy felszámolásának szükségszerűségét semmilyen formában nem tudom vitatni!

Olvasd már vissza amiket írtam.
Mikor írtam azt, hogy ne fizessék meg a katonákat???
Mikor írtam azt, hogy ne emeljék a fizetésüket???
Azt mondtam nincs rá pénzügyi lehetőség. Legalábbis nem úgy ahogy te szeretnéd.

Hát 50 éveskorban átlagemberként tényleg kell teljesíteni.
Csak van egy kis baj.
Egy katonának nem ÁTLAGOS teljesítményt kell letenni az asztalra ha baj van.
Lehet hogy a tescoban a polcot feltölteni 50 évesen is simán jó az ember.
De egy külszolgálatban pl napi 16 órát repeszállóban,tárakkal,fegyverekkel,gránátokkal, ifakal,rádióval szóval +35 kgmal a hummerban 40 fokban azt hiszed átlag teljesítmény???
Esetleg egy harcérintkezést végigcsinálni így???
Kimenteni egy sérült társadat a tűzvonalból???
Lerohanni egy lesállást???
Vagy onnan elszakadni???
Miről beszélsz???
Nem a fizikai felmérőt kell teljesíteni. Az LÓFASZ.
Mikor eljöttem 33 évese 350 pontot csináltam fizikai felmérőn. Úgy hogy szinte alig edzettem. 360 a max. Futás,felülés,húzódzkodás.
A fizikai felmérőnek így semmi értelme. Életkorra, nemre van leosztva. Minnél idősebb vagy annál könnyebb. 21 évesen a 260 pontért ami a minimum rendesen megizzadtam.300 ról meg csak állmodtam.
Szóval annak semmi értelme. Kellene egy minimum amit mindenkinek mindenkor tudni kellene teljesíteni.

De remélem pár év múlva 60 éves tűzoltók másznak majd létrán fel hozzád ha baj van. Biztosan lessz olyan gyors mint egy 25 éves.
Az az igazság akármennyit olvashatod ezt az oldalt foggalmad nincs a katonaságról.
Nem is leszel tartalékos sem. Csak puffogsz ezen az oldalon.
De mivel én itt érvelek tényekkel te meg csak sírsz részemről berekesztem ezt a beszélgetést.
Csőő.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 046
2 180
113
Realitás is van a világon.Mikor katona voltam,52gatyát hordtam,most 62t.Namondjuk biztos nem futnák el az ellen elöl-100méter után kiköpném a tüdőmet:(Akkor már inkább a hősi helytállás:hadonaszos:

Viszotn azt hiszem, megvan a tartalékos alakulatok jelmondata:

"non decurrunt"

(Remélem nem estem valami rómaika a házban laknak dologba, google translate ennyit tud :) )
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Rendvédelemben bőven van lehetőség az idősödő állománynak munkát adni.Magyar rendőrre amúgy sem jellemző,hogy elszaggatná magát.
Honvédség harcoló állománya már más tészta.
Írnál par peldat az idősödő állomány elhelyezésere. Mert azokon a beosztasokon mar más kolkégák ülnek. És szerintem az irodista állomany mar így is túl van duzzasztva.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Abban a formában amelyikben a korkedvezményes nyugdíj letezett valoban az. Ugyanakkor szerintem szükseg lenne rá. A rendvedelemben dolgozók elhasznalódása mindenképpen fokozottabb mint mas területeken.
Olvasd már vissza amiket írtam.
Mikor írtam azt, hogy ne fizessék meg a katonákat???
Mikor írtam azt, hogy ne emeljék a fizetésüket???
Azt mondtam nincs rá pénzügyi lehetőség. Legalábbis nem úgy ahogy te szeretnéd.

Hát 50 éveskorban átlagemberként tényleg kell teljesíteni.
Csak van egy kis baj.
Egy katonának nem ÁTLAGOS teljesítményt kell letenni az asztalra ha baj van.
Lehet hogy a tescoban a polcot feltölteni 50 évesen is simán jó az ember.
De egy külszolgálatban pl napi 16 órát repeszállóban,tárakkal,fegyverekkel,gránátokkal, ifakal,rádióval szóval +35 kgmal a hummerban 40 fokban azt hiszed átlag teljesítmény???
Esetleg egy harcérintkezést végigcsinálni így???
Kimenteni egy sérült társadat a tűzvonalból???
Lerohanni egy lesállást???
Vagy onnan elszakadni???
Miről beszélsz???
Nem a fizikai felmérőt kell teljesíteni. Az LÓFASZ.
Mikor eljöttem 33 évese 350 pontot csináltam fizikai felmérőn. Úgy hogy szinte alig edzettem. 360 a max. Futás,felülés,húzódzkodás.
A fizikai felmérőnek így semmi értelme. Életkorra, nemre van leosztva. Minnél idősebb vagy annál könnyebb. 21 évesen a 260 pontért ami a minimum rendesen megizzadtam.300 ról meg csak állmodtam.
Szóval annak semmi értelme. Kellene egy minimum amit mindenkinek mindenkor tudni kellene teljesíteni.

De remélem pár év múlva 60 éves tűzoltók másznak majd létrán fel hozzád ha baj van. Biztosan lessz olyan gyors mint egy 25 éves.
Az az igazság akármennyit olvashatod ezt az oldalt foggalmad nincs a katonaságról.
Nem is leszel tartalékos sem. Csak puffogsz ezen az oldalon.
De mivel én itt érvelek tényekkel te meg csak sírsz részemről berekesztem ezt a beszélgetést.
Csőő.
Ne kezdjétek ezt a vitát, mert a kőművesek és a földművesek rátok fognak verni elhasználódásban!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Írnál par peldat az idősödő állomány elhelyezésere. Mert azokon a beosztasokon mar más kolkégák ülnek. És szerintem az irodista állomany mar így is túl van duzzasztva.
Nem csak adminisztrátor lehet az irodában.És nem csak kommandós az utcán.Pl közlekedési járör nyugodtan lehet 60éves.