A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 976
113
Az éves többlet bérköltség számításakor figyelembe vettétek azt a plusz létszámot (a tisztit, altisztit, legénységit) amit a különféle eszköz beszerzések és egyéb egység feltöltési igények miatt az évek alatt szükségszerűen generálódik? A korábban említett 40.000 fő a tényleges mostani létszám vagy a program végére 2026-28-ra tervezett?
Ebből mennyi lesz a ténylegesen bevethető nagyságrendileg?
A negyven ezer a tervezett teljesen feltöltött létszám
 
  • Tetszik
Reactions: honved and Loken

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Soha nem nyilatkoztak semmi konkrétumot ilyen téren. Aláírtak egy semmitmondó együttműködési nyilatkozatot és ennyi.
Töbször az emlékeim szerint 1x volt, az is annyi, hogy védelmi együttműködési szerződést írtunk alá. De ilyen szerződést írtunk a D-Koreaiakkal is
Még Simicskó kezdte, ami azt jelenti nem ötletelésről van szó:
https://honvedelem.hu/cikk/66411_biztato_a_torok-magyar_kapcsolatok_helyzete

aztán folytatta:
https://honvedelem.hu/cikk/109095_a...tmukodes_erositeserol_tanacskoztak_budapesten

majd konrétan Orbán Erdogannal aláírt egy hadiipari együttműködést.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/o...mukodest-tervezunk-torokorszaggal.300602.html
Ez volt a tárgyalások legfőbb pontja: "Orbán Viktor szerint a két ország erőteljes hadiipari együttműködést fog kialakítani és szorosabb együttműködést kíván kötni. A honvédség megerősítésében Orbán szerepet szán Törökországnak, elmondása szerint ezt is részletesen megvitatta a török elnökkel"
"A magyar külpolitikának három fővárosra kell mindig nagyon figyelnie: ez Sztambul, amit ma Ankarának neveznek, Moszkva és Berlin. Ez az a három nagyhatalom és nagy ország, amelynek a vonzáskörzetében éli Magyarország az életét sok száz év óta."

Azt hogy a részleteket még nem ismerjük, nem azt jelenti, hogy nem zajlanak a dolgok. Sőt!
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

alba

Active Member
2016. augusztus 15.
136
90
28
Lehet mert fontosabb dolgokkal vannak elfoglalva :D
  • légvédelem - milliárdos tétel
  • IFV - milliárdos tétel
  • APC- milliárdos tétel
  • ne adj Isten még több tank meg Pzh - megint csak százmilliók
  • F-35 ??? - milliárdos tétel


Miért nem szeretnél több tankot? Véleményem szerint még kellene 2x44 Leo 2a7+ és még 2x24 db PZH2000 önjáró! Ebből 44 db Leo 2a7+ tankot és 24 db PZH2000 önjáró löveget felajánjuk a natonak a többi meg maradna itthon honvédelemre!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Miért nem szeretnél több tankot? Véleményem szerint még kellene 2x44 Leo 2a7+ és még 2x24 db PZH2000 önjáró! Ebből 44 db Leo 2a7+ tankot és 24 db PZH2000 önjáró löveget felajánjuk a natonak a többi meg maradna itthon honvédelemre!
még A4? vagy az hülyeség?
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
Még Simicskó kezdte, ami azt jelenti nem ötletelésről van szó:
https://honvedelem.hu/cikk/66411_biztato_a_torok-magyar_kapcsolatok_helyzete

aztán folytatta:
https://honvedelem.hu/cikk/109095_a...tmukodes_erositeserol_tanacskoztak_budapesten

majd konrétan Orbán Erdogannal aláírt egy hadiipari együttműködést.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/o...mukodest-tervezunk-torokorszaggal.300602.html
Ez volt a tárgyalások legfőbb pontja: "Orbán Viktor szerint a két ország erőteljes hadiipari együttműködést fog kialakítani és szorosabb együttműködést kíván kötni. A honvédség megerősítésében Orbán szerepet szán Törökországnak, elmondása szerint ezt is részletesen megvitatta a török elnökkel"
"A magyar külpolitikának három fővárosra kell mindig nagyon figyelnie: ez Sztambul, amit ma Ankarának neveznek, Moszkva és Berlin. Ez az a három nagyhatalom és nagy ország, amelynek a vonzáskörzetében éli Magyarország az életét sok száz év óta."

Azt hogy a részleteket még nem ismerjük, nem azt jelenti, hogy nem zajlanak a dolgok. Sőt!
ha azt gondolod hogy ez jelent valamit akkor nem ismered a politika nyelvét , ezek SEMMIT nem jelentenek , nulla, zéró , ha lenne valami konkrét akkor legalább eszköz fajtát mondtak volna
Bár ha veszünk akkor az umtas jöhetne a helikre. Esetleg mlrs,
vaaaagy esetleg helikre integrált SPIKE-LR :rolleyes::rolleyes::oops:
még A4? vagy az hülyeség?
még 12db csak nem ártana :cool:
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 610
113
Még Simicskó kezdte, ami azt jelenti nem ötletelésről van szó:
https://honvedelem.hu/cikk/66411_biztato_a_torok-magyar_kapcsolatok_helyzete

aztán folytatta:
https://honvedelem.hu/cikk/109095_a...tmukodes_erositeserol_tanacskoztak_budapesten

majd konrétan Orbán Erdogannal aláírt egy hadiipari együttműködést.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/o...mukodest-tervezunk-torokorszaggal.300602.html
Ez volt a tárgyalások legfőbb pontja: "Orbán Viktor szerint a két ország erőteljes hadiipari együttműködést fog kialakítani és szorosabb együttműködést kíván kötni. A honvédség megerősítésében Orbán szerepet szán Törökországnak, elmondása szerint ezt is részletesen megvitatta a török elnökkel"
"A magyar külpolitikának három fővárosra kell mindig nagyon figyelnie: ez Sztambul, amit ma Ankarának neveznek, Moszkva és Berlin. Ez az a három nagyhatalom és nagy ország, amelynek a vonzáskörzetében éli Magyarország az életét sok száz év óta."

Azt hogy a részleteket még nem ismerjük, nem azt jelenti, hogy nem zajlanak a dolgok. Sőt!
Hmm moszkvából mi fog jönni? Amúgy hajrá írtam 2 dolgot amit szívesen látnék és török.
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
Miért nem szeretnél több tankot? Véleményem szerint még kellene 2x44 Leo 2a7+ és még 2x24 db PZH2000 önjáró! Ebből 44 db Leo 2a7+ tankot és 24 db PZH2000 önjáró löveget felajánjuk a natonak a többi meg maradna itthon honvédelemre!
Jó értelemben értette a ne adj Istent.:) Szerintem is jöhetne még leo és pzh, (de van egy olyan érzésem, hogy fog még jönni a későbbiekben:rolleyes:). Először ezekre legyen meg a legénység utána beszélhetünk a plusz darabokró.;)
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and Anti

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
szerintem spike-ból a szárazföldi atgm lesz.
helyes, legyen is de szerintem ha már veszünk akkor csináljuk normálisan , a H145M-en én pl szívesen látnám ,a szárazföldieknél mint sima ATGM oké , de én pl simán ráraknám a Fennek-re aztán azokkal ki is lehetne váltani a BRDM2-eseket VAGY esetleg Javelin ami ATGM és nekem nagy kedvenc , az a cucc vadállat :D
Jó értelemben értette a ne adj Istent.:) Szerintem is jöhetne még leo és pzh, (de van egy olyan érzésem, hogy fog még jönni a későbbiekben:rolleyes:). Először ezekre legyen meg a legénység utána beszélhetünk a plusz darabokró.;)
szerintem ha lenne normális fizetés akkor hamar akadna rá ember
Térjünk erre vissza év végén.
türelmes vagyok :D
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
helyes, legyen is de szerintem ha már veszünk akkor csináljuk normálisan , a H145M-en én pl szívesen látnám ,a szárazföldieknél mint sima ATGM oké , de én pl simán ráraknám a Fennek-re aztán azokkal ki is lehetne váltani a BRDM2-eseket VAGY esetleg Javelin ami ATGM és nekem nagy kedvenc , az a cucc vadállat :D

szerintem ha lenne normális fizetés akkor hamar akadna rá ember

türelmes vagyok :D
ATGM-ből szerintem spike. Azt hiszem ez van/lesz integrálva a pumára is. A fizetéssel meg teljesen egyet értek.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Sok résszel egyet értek, de amit csináltak Simicskó előtt, abban nem volt köszönet. Mindenki szart bele magasról mindenbe, pártfüggetlenül. A Honvédségben csak azt látta a felső vezetés, hogy viszi a pénzt, és semmire való az egész. Az eredeti funkcióját kérdőjelezték meg folyamatosan, az volt az általános vélekedés hogy országvédelemre már nincs és nem is lesz soha szükseg.

Felsőfokú végzettséghez tiszti beosztás van párosítva legalább, mindenhol, az őrmester gyakorlatilag a rendőrségnél a legalacsonyabb rendfokozat.

Erre céloztam én is...
Hogy nincs kolbászból ott sem a kerítés. Csak azt nem értem meddig akarják még ezt a xar "Bezzeg Románia" propagandát nyomni?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 610
113
de én pl simán ráraknám a Fennek-re aztán azokkal ki is lehetne váltani a BRDM2-eseket VAGY esetleg Javelin ami ATGM és nekem nagy kedvenc , az a cucc vadállat
Nem tudom, szerintem a hazai ipar simán össze tudna hozni egy fennek típusú járművet, neadj isten a brdm2 újragondolásával létre lehetne hozni valami sajátot, aztán arra pakolhatnánk javelint is, meg stinger/grom manpadot is. :hadonaszos: