A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A 10000 gyalogsági lőszer, biztos, hogy nem megfelelő adat! Annak a mai ára kb: 1 500 000ft vagy 5000 USD, ha ennek a pénznek a felét fejenként odaadták volna a Vietkongnak és a Vietnámi Néphadseregnek azonnal átálltak volna!:);)
Valamelyik algiri dej mondta az épen aktuális francia flottaakció után
Ha a franciák királya annak a pénznek a felét nekemadja,mibe ez a hadművelet kerül.magam lövöm szét Algirt,és sokkal jobban,mint a francia flotta
 
  • Tetszik
Reactions: Autodidaktakatona

mészi

Well-Known Member
2018. október 11.
257
315
63
Sajnos ez igaz, ha nem is esik jól valakinek. De az "átlag" mai magyar és nem csak fiatal - tehát nem mindenki - semmilyen lojalitással nem bír az országa, nemzete felé és a honvédséget valami zöldruhás felesleges valaminek gondolja, mert minek vannak címszóval, hiszen nincs is háború. És a mindenkori magyar vezetés sem volt itt valóban hazafi '45 óta (a hibáikkal együtt), különben nem etetnénk klf. parazitákat még most is, mondom ezt azért, hogy miként ölték ki a lojalitást.... Egyébként amikor pl. az amik itt voltak Taszáron, vagy most DCA miatt, vagy a ruszki hadsereget a késői szoci világban utálta a nép? Szerintem nem, és ez a valóság, nem értik miért is vannak, voltak itt. A magyar szeret naiv lenni.
A ruszkikat mindenki utálta! Az amerikaiakról meg kérdezd meg a taszáriakat meg a kaposváriakat, nem zárták őket a szívükbe!
Amikor baj van mindig szeretik a magyar katonákat is (Délszláv háborúk, árvizek, határzár.), egyébként valahol olvastam egy civil szervezet reprezentatív felmérését az állami szervekről. Ebben az MH volt a második legnépszerűbb állami szervezet a Katasztrófavédelem után (Ez biztos, hogy csak statisztika, de valami valóságalapja csak van!).
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Sajnos ez igaz, ha nem is esik jól valakinek. De az "átlag" mai magyar és nem csak fiatal - tehát nem mindenki - semmilyen lojalitással nem bír az országa, nemzete felé és a honvédséget valami zöldruhás felesleges valaminek gondolja, mert minek vannak címszóval, hiszen nincs is háború. És a mindenkori magyar vezetés sem volt itt valóban hazafi '45 óta (a hibáikkal együtt), különben nem etetnénk klf. parazitákat még most is, mondom ezt azért, hogy miként ölték ki a lojalitást.... Egyébként amikor pl. az amik itt voltak Taszáron, vagy most DCA miatt, vagy a ruszki hadsereget a késői szoci világban utálta a nép? Szerintem nem, és ez a valóság, nem értik miért is vannak, voltak itt. A magyar szeret naiv lenni.
Ez igy nem igaz.Az állam felé nincs lojalitás.Az emberek igenis szeretnének hinni az országban,csak a létező államhatalmi rendszer megöli a reményeiket is.
Aztán vannak kettősségek is.Nekem is voltak szovjet,orosz és nem orosz,katona ismerőseim,akiket nem utáltam.A szovjet hadsereget,a szovjet megszállást azonban igen,utálta a nép.
És ma.A nép igenis szeretné a Nemzet Katonáját,a Honvédet.De rühelli az államhatalom zsoldosát,az ingyenélő pribéket
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Hát igen, az üzemeltetési és karbantartási kultúra nálunk is sok kívánnivalót hagy maga után, pláne a rendszerváltás utáni időket figyelembe véve. Bízom benne, hogy az új technika megjelenésével, teljesen átalakul ez a történet is. Mindenképp szükséges a megfelelő hadrafoghatóság miatt, a normális üzemeltetés és karbantartás. Erre most majd nagyon oda kell figyelni az illetékeseknek.
Ahogy már többen már megfolgalmazták. Nekünk erre kénne inkább gyúrni. Főként a "leendő" hadiparnak. Alkatrész gyártás,szervizelés, üzemeltetés terrén. Igaz ez magával vonzaná valamilyen licenszt is. Főleg egyébb fődarabok utángyártásánál. (Nem fegyverzet).
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Ez igy nem igaz.Az állam felé nincs lojalitás.Az emberek igenis szeretnének hinni az országban,csak a létező államhatalmi rendszer megöli a reményeiket is.
Aztán vannak kettősségek is.Nekem is voltak szovjet,orosz és nem orosz,katona ismerőseim,akiket nem utáltam.A szovjet hadsereget,a szovjet megszállást azonban igen,utálta a nép.
És ma.A nép igenis szeretné a Nemzet Katonáját,a Honvédet.De rühelli az államhatalom zsoldosát,az ingyenélő pribéket
Ahogy gondoljátok, de szerintem ma az "elhúzok az országból amint tudok", "meg mindegy nekem ki jön ide csak engem hagyjon békén" mentalitás a többségé....
A ruszkikkal meg szerettek csencselni, amit csak lehetett, Taszáron meg tudtommal lett pár feka baby az ittlétük alatt... Ahogy mondtam ez persze nem mindenkire jellemző... és arra célzok, hogy kollektív elutasítottságuk nem volt... (ruszkiknál ahogy írtam a késői szoci időszakról beszélek)
És természetesen én is szeretném a magyar katona respektjét visszaállítani.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and vilmoci

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 839
113
Nagyon rossz megközelítés ez a hány lőszert lőttek el.Csomó olyan szituációt tudok mondani amikor nem azért lősz hogy célpontot küzdj le.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ahogy gondoljátok, de szerintem ma az "elhúzok az országból amint tudok", "meg mindegy nekem ki jön ide csak engem hagyjon békén" mentalitás a többségé....
A ruszkikkal meg szerettek csencselni, amit csak lehetett, Taszáron meg tudtommal lett pár feka baby az ittlétük alatt... Ahogy mondtam ez persze nem mindenkire jellemző... és arra célzok, hogy kollektív elutasítottságuk nem volt... (ruszkiknál ahogy írtam a késői szoci időszakról beszélek)
És természetesen én is szeretném a magyar katona respektjét visszaállítani.
Az ellenzék azért nem tud kormányváltást elérni,mert csak kormányváltás a céljuk.A nép pedig többet kiván.Rendszerváltást.Gengszterváltás volt már épen elég-olymindegy,milyen párt szineiben lopnak.
 
  • Tetszik
Reactions: LaHun

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 359
113
csak hogy visszakanyarogjunk kicsit
Blogen több fórumot olvasó ismerősömből ezt a reakciót szokta kihozni. :D
na jó de ehhez már elég durva cuccot kell fogyasztani :D
Papíron!
Kíváncsi lennék az 530 db 20 éve szabad ég alatt álló, konzerválatlan és karbantartást nélkülöző T-55-ös harckocsijukra, az ugyanilyen állapotú 230db TR-580 harckocsijukra és a 235db TR-85 hk-ra (Ebből tartanak egy 54db-os hkz-t lélegeztető gépen, 20 éve TR-85M1-re fejlesztve!).
Ha mi is megtartjuk a hidegháborús felszereléseinket és a 100 fős "M" dandárokat, akkor papíron Európa legnagyobb hadseregével rendelkeznénk!
pontosan, már egy jó ideje mondom itt is hogy nem kell ám Isteníteni a románokat, még 1 max 2 év és kifulladnak úgy is , meg ha mi sem dobjuk ki a vsz szarokat akkor elég nagy haderővel és eszközállománnyal rendelkeznénk ,a román cuccok harcértékéről meg inkább ne is beszéljünk, ennyi
az egész kóceráj valóban egy 2dd-os könnyűhadosztálynak felel
dehogy felel meg egy hadosztálynak , MAX ami a létszámot illeti esetleg abban kiegyezhetünk hogyha a tudatlan felmegy a wikire és rápillant az aktív állomány látszámára és meglátja hogy 36.000 fő , akkor gondolhat egy hadosztályra , de ez ami itthon van szerintem még viccnek felel meg inkább és 26-ban sem fog megfelelni bármilyen hadosztálynak , 3 dandár 3 dandárnak felel meg, nem tetszik nekem ugyan de ennyi, nem kell belemenni farokméregetésbe csak azért mert a románoknak van hadosztály parancsnokságuk a dandárok felett
Nem az.Már önmagában is elegendő erő,de ki tudják egésziteni irreguláris csapatokkal.Föld és a szabad fosztogatás igéretével akár 10000 regáti parasztot is összeszednek.
ha a létszámod nézed ,igazad van , talán elég hogy bejöjjenek , de 24 óra alatt kifulladnának/leállnának
ha egy hadászati támadást veszel alapul akkor meg borzasztóan kevés
Na,ezt is a túlzott optimizmus kategóriájába sorolom.Szlovákia alighanem inkább a románokkal rokonszenvezne,mert féltené a magyarlakta területeit tőlünk.Ha be nem is szállna,de nem is engedne át semmiféle lengyel csapatokat-márha jönnének egyáltalán.
És az erdélyi magyarok mégis mivel harcolnának?Kiegyenesitett kaszával?A román csendőrség-rendőrség ugyan nem szállná meg rögtön az egész székelyföldet?
túlzott optimizmus az is akkor hogy 2 gyenge hadosztállyal meg a lepkényi légierejükkel ránk támadnak
A román katona, hogy finoman fogalmazzak, nem bizonyította a magas szintű harcértékét!
Az 1989-es állítólagos forradalmukba 1 100 000db gyalogsági lőszert lőttek el, no komment!
levegőbe itthon is tudunk lőni :) lőszer volt, gondolom unták hogy folyton csak a gyakorlótéren lőttek :D
https://honvedelem.hu/cikk/115047_hazatertek_a_nemetorszagi_gyakorlatrol

Nemzetközi gyakorlaton először 2001 óta? :eek:

Remélem ha megjön a nyugati technika aktívan be fognak kapcsolódni német, amerikai gyakorlatokba, nagyon is érdekünk lenne.
hát ami a tüzérséget illeti igen , 2001 óta sajnos :/
Ennyi erővel őket először meghívtuk úgy hogy leszereltük a hadseregünket, másodjára meg a szovjetek mögött somfordáltak be, Budapest ostroma mutatja önmagában mennyit értek.
azért nem nézném le ennyire a wehrmachtot , a ruszkik sok lúd disznót győz alapon nyertek az összes csatában, a németek úgy igázták le európát (majdnem teljesen) hogy közben alig vesztettek 100.000 embert (durván 40.000-et Lengyelországban és még kb ennyit a francia hadjárat alatt) , sokat értek azok
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
dehogy felel meg egy hadosztálynak , MAX ami a létszámot illeti esetleg abban kiegyezhetünk hogyha a tudatlan felmegy a wikire és rápillant az aktív állomány látszámára és meglátja hogy 36.000 fő , akkor gondolhat egy hadosztályra , de ez ami itthon van szerintem még viccnek felel meg inkább és 26-ban sem fog megfelelni bármilyen hadosztálynak , 3 dandár 3 dandárnak felel meg, nem tetszik nekem ugyan de ennyi, nem kell belemenni farokméregetésbe csak azért mert a románoknak van hadosztály parancsnokságuk a dandárok felett

Annyira aranyos, hogy aki szerint nyolc löveg egy osztály, az ossza az észt! :D

A hadosztály tízezer főnél kezdődik és úgy két dandárnyi erőnél! Ez egy hidegháború végi német páncélgránátos hadosztály:
180px-Gliederung_13._PzGrenDiv.png


Ez pedig egy megerősített német páncéloshadosztály:
298px-Gliederung_1._PzDiv.png

A német standardok szerint a magyar haderő egy hadosztálynyi erőt fog képviselni. Persze inkább kezd az alapoknál!

lövegraj = 1 löveg
tűzszakasz = 3 löveg
üteg = 9 löveg
osztály = 27 löveg

:p
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 791
12 123
113
Terveznek amúgy normális toborzó videókat is amikben be lenne mutatva a modern technika valamint a szemléletváltás is ami a Honvédséget illeti? Mert valahogy semmi ilyen nem látok se tv-ben, rádióban, Facebook-on, youtubon stb. Hogy akarják megszólítani a nagyközönséget? És itt most nem csak a berukkoló fiatalra gondolok hanem konkrétan az egész társadalomra akinek el lenne normálisan magyarázva hogy miért is kell fejleszteni a honvédséget. A nagy többségnek szerintem semmi problémája nem lenne ezután azzal hogy 2% lesz költve honvédelemre.
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
Nem tudom volt-e, de nekem et kimaradt.
3:20-tól van az érdekes rész a helikopterekről.
"Vannak újabb igények amik még nem szerepeltek a mostani generációban, de mire mi ezeket megkapjuk ezek beépítésre kerülnek."
Mire gondolt? ATGM a H145M-ekhez?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
A 10000 gyalogsági lőszer, biztos, hogy nem megfelelő adat! Annak a mai ára kb: 1 500 000ft vagy 5000 USD, ha ennek a pénznek a felét fejenként odaadták volna a Vietkongnak és a Vietnámi Néphadseregnek azonnal átálltak volna!:);)

Ezt valamikor valahol én is olvastam. Bár sosem értettem ezt melyik okos és, hogyan számolta ki.
A zseniális amikor ezt a számot összevetik a mesterlövészekkel. Szakembörök.:)

Dudinak van igaza, nem mindíg azért lősz, hogy eltalálj valakit.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 359
113
Annyira aranyos, hogy aki szerint nyolc löveg egy osztály, az ossza az észt! :D

A hadosztály tízezer főnél kezdődik és úgy két dandárnyi erőnél! Ez egy hidegháború végi német páncélgránátos hadosztály:
180px-Gliederung_13._PzGrenDiv.png


Ez pedig egy megerősített német páncéloshadosztály:
298px-Gliederung_1._PzDiv.png

A német standardok szerint a magyar haderő egy hadosztálynyi erőt fog képviselni. Persze inkább kezd az alapoknál!

lövegraj = 1 löveg
tűzszakasz = 3 löveg
üteg = 9 löveg
osztály = 27 löveg

:p
Az osztály még a régi idők miatt volt még bennem amikről nyilván nagyon sokat tudsz, és aranyos hogy az osztja az észt aki szerint itthon épp hadosztályt állítunk ki :D:p
 

alba

Active Member
2016. augusztus 15.
136
90
28
Ugye az csak valami hülye vicc hogy a vontatásos tarackokat D-20ast 24 db PZH2000 cseréljük le és nem veszünk másik vontatásost! Haverom öccse mondta aki most tért haza a német hadgyakorlatról!
 
  • Tetszik
Reactions: krokomach