• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Tőlem soha nem láthattál olyan hozzászólást ami civilek megölését helyeselte vagy dicsőítette vagy volna. Az ukránok közül is csak a mérsékelt Európa-pártiakat támogattam.

Ha nácikat akarsz elítélni akkor azokkal van dolgod, akiknek Tarrant a hőse.
Ki az a Tarrant?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Tőlem soha nem láthattál olyan hozzászólást ami civilek megölését helyeselte vagy dicsőítette vagy volna. Az ukránok közül is csak a mérsékelt Európa-pártiakat támogattam.
.
De olyat se, ahol ugyanolyan feltűnően és súlyosan elítéltél volna ukránok által végrehajtott terrorista cselekményeket, mint a mások által végrehajtott terrorcselekményeket. Meg arra se emlékszem, hogy nagyon elítélted volna a Nyugat-Európában végrehajtott terrorista akciókat - igaz, ebbe elég nehéz beleszőni az oroszokat, akik láthatóan számodra az egyetlen ellenség, maguk az ördögök. Ha az oroszok bombáznak a Közel-Keleten, az szerinted súlyos agresszió mert közben civilek is meghalnak (sajnos igen, mint MINDEN háborúban), ha az USAF lő és bombáz célzottan egy kórházat, ott hangodat se hallattad (ezek szerint ha ők bombáznak civileket az dicsőség?), az ogyesszai tömegvérengzést se tartottad olyan fontosnak hogy elítéld. Szóval a mértékegységed az kettős mérce, hogy állítólagos igazad bizonyítsd időnként "becsúszik" egy-egy téli helyzetet "bizonyítandó" láthatóan nyár közepén készült fotó, szóval azt mondanám hogy komolytalan vagy - de a téma komolysága miatt ez sokkal több annál.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 875
11 150
113
Atyavilág, ulippo... Mindenkire fröcsögsz, alaptalanul vádolsz itt mindenkit terrorizmussal , aki csak egy picit is eltér attól, amiben te hiszel. Nem veszed észre, hogy ezáltal te sem vagy jobb? Mit jobb, rosszabb vagy, mint egy vádaskodó, vagdalkozó hormontúltermeléses kamasz. Konkrétan hazudozol, alaptalanul vádaskodsz, lásd pl. az avataromat. Igen, igen a Notam ügy...

De hogy az adott ügyben is konkrét legyek: Te engem terrorizmus támogatásával vádolsz, annak alapján, hogy valakit megkértem küldjön egy üzenetet???

Tiltsátok már ki, ez kimeríti a becsületsértés fogalmát.

p.s. ..megelőzve a rekciódat , igen, NEKEM van becsületem.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
De olyat se, ahol ugyanolyan feltűnően és súlyosan elítéltél volna ukránok által végrehajtott terrorista cselekményeket, mint a mások által végrehajtott terrorcselekményeket. Meg arra se emlékszem, hogy nagyon elítélted volna a Nyugat-Európában végrehajtott terrorista akciókat - igaz, ebbe elég nehéz beleszőni az oroszokat, akik láthatóan számodra az egyetlen ellenség, maguk az ördögök. Ha az oroszok bombáznak a Közel-Keleten, az szerinted súlyos agresszió mert közben civilek is meghalnak (sajnos igen, mint MINDEN háborúban), ha az USAF lő és bombáz célzottan egy kórházat, ott hangodat se hallattad (ezek szerint ha ők bombáznak civileket az dicsőség?), az ogyesszai tömegvérengzést se tartottad olyan fontosnak hogy elítéld. Szóval a mértékegységed az kettős mérce, hogy állítólagos igazad bizonyítsd időnként "becsúszik" egy-egy téli helyzetet "bizonyítandó" láthatóan nyár közepén készült fotó, szóval azt mondanám hogy komolytalan vagy - de a téma komolysága miatt ez sokkal több annál.
De én ezen esetek egyikét sem helyeseltem soha, nem is éltettem, se nem viccelődtem vele. És ezeknél az eseteknél olyan aberráltak sem voltak itt akik ezt tették, ha lettek volna nekik is azt mondtam volna, mint azoknak akik ennél az esetnél tették ezt.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
De én ezen esetek egyikét sem helyeseltem soha, nem is éltettem, se nem viccelődtem vele. És ezeknél az eseteknél olyan aberráltak sem voltak itt akik ezt tették, ha lettek volna nekik is azt mondtam volna, mint azoknak akik ennél az esetnél tették ezt.
Kár itt mosakodni, a terrorcselekmények és háborús bűnök egy részénél azonnal ugrasz és élesen elítélsz, kiosztasz boldog-boldogtalant általánosságban és név szerint is, a terrorcselekmények és háborús bűnök más részét meg le se sz.... mintha meg se történt volna, vagyis happy és boldogság, téged nem zavar!! Hiába "lett volna így", és "nem helyeseltem soha" - csak éppen úgy tettél mintha nem is létezne, meg "mondtam volna úgy", ez egyszerűen kettős mércét, vagyis hiteltelenséget jelent, ettől kezdve az egyirányú erőlködésed csak kemény elutasítást hoz irányodba ... még ha van is amiben egyetértenék veled.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 814
20 951
113
Jól érted. A szövegeik magukért beszélnek. Azokban helyeslik és támogatják a terrortámadást, dicsőítik és hősnek nevezik a terroristát, és egymás közt terjesztik a videóját.

Folyamatosan elo peldaja vagy, hogy mindig van lejjebb.. Ennek ellenere vagy eppen ezert engem mindig meg tudsz mosolyogtatni. Koszonom szepen! :)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Tarrant: hát ő a tudodki, akit nem nevezünk a nevén. A miniszterelnök asszony megtiltotta, hogy leirjak/kiejtsék a nevét. Röhej.... mint a középkorban.
Nekem nem tilthatja meg, se nem főnököm, se nem parancsnokom. Ettől függetlenül az ilyenek nevét nagyon régen én se mondom ki, csak mint tetűt emlegetem. Konkrétan mióta az a tetű meggyilkolta Lennont csak azért, hogy híres legyen a neve mert híres embert gyilkot. Hát nálam az ilyenek csak mint tetvek szerepelnek ... önként eldöntve.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
Az új-zélandi motoros bandák nem kívánják beszolgáltatni a félautomata fegyvereiket, mivel azokat úgyis csak egymás közötti összecsapásokban használják
A christchurchi szélsőjobboldali terrortámadás után az új-zélandi kormány betiltotta a katonai jellegű félautomata és automata fegyvereket, és arra köteleztek mindenkit, hogy akinek ilyen fegyver volt eddig a birtokában, az szolgáltassa be.

A motors bandák viszont jelezték, hogy eszük ágába sincs ezt megtenni: az egyik legismertebb maori banda, a Mongrel Mob elnöke, Sonny Fatu arról beszélt a helyi sajtónak, hogy ezek a fegyverek a bandatagok biztonságáért felelnek, és eleve csak bandák közötti összecsapásokban használják őket, és a bandák sosem támadnának ártatlan emberekre.

A Mongrel Mob tagjai a terrortámadás után amúgy megígérték, hogy meg fogják védeni az ország muszlim lakosait, és a mecset előtt még egy hakát is bemutattak:

A kormány viszont nem ért egyet ezzel az érveléssel: a többpárti támogatást élvező törvényt már elfogadták, várhatóan április 12-én hatályba is lép. Elkülönítettek már egy több mint 130 millió dollárnyi keretet, melyből a fegyverek visszavásárlását intézik majd, és az állampolgároknak szeptember végéig el kell adniuk a félautomata lőfegyvereiket. Aki pedig nem teszi ezt meg, akár öt évnyi börtönbüntetést is kaphat, ami a figyelmeztetés szerint a motoros bandák tagjaira is vonatkozik.

(Axios)

https://444.hu/2019/04/01/az-uj-zel...ak-egymas-kozotti-osszecsapasokban-hasznaljak
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 125
2 460
113
De kB minden polgári fegyver felautomata nem? Automata fegyvert nem szoktak önvédelmi célokra adni.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
De kB minden polgári fegyver felautomata nem? Automata fegyvert nem szoktak önvédelmi célokra adni.

Kb. maradnak a forgó- tolózáras puskák, egy és kétcsövű vadászfegyverek, pump action shotgunok, single action pisztolyok, lever action puskák. Nagyából a vadnyugat színvonala amit tartani lehet.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Kb. maradnak a forgó- tolózáras puskák, egy és kétcsövű vadászfegyverek, pump action shotgunok, single action pisztolyok, lever action puskák. Nagyából a vadnyugat színvonala amit tartani lehet.

Amúgy az lenne az érdekes ha valaki a szilárd, folyékony, vagy fényenergia (lézer) lövedék nélküli fegyvert kitalálja, és kiszivárog a terve. Onnantól baszhatják a fegyvertörvényeiket. Márpedig elméletben megvalósítható ilyen jellegű fegyver.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 478
113
Amúgy az lenne az érdekes ha valaki a szilárd, folyékony, vagy fényenergia (lézer) lövedék nélküli fegyvert kitalálja, és kiszivárog a terve. Onnantól baszhatják a fegyvertörvényeiket. Márpedig elméletben megvalósítható ilyen jellegű fegyver.

Azonnal előcitálnának egy rakás egyéb jogcímet amivel elsüllyeszthetnek pár évre-évtizedre, a kis találmányod pedig átvándorolna az állami erőszakmonopólium tulajdonába. Az egyetlen esélyed az lenne, ha olyan erejű találmányod lenne, hogy csak a teljes környezettel együtt tudnak kiiktatni, bár a többsége akkor is meglépné, mert nehogymá', esetleg olyan könnyen előállítható, hogy semmilyen esély nincs a naprakész betiltására, ellenőrzésére.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Azonnal előcitálnának egy rakás egyéb jogcímet amivel elsüllyeszthetnek pár évre-évtizedre, a kis találmányod pedig átvándorolna az állami erőszakmonopólium tulajdonába. Az egyetlen esélyed az lenne, ha olyan erejű találmányod lenne, hogy csak a teljes környezettel együtt tudnak kiiktatni, bár a többsége akkor is meglépné, mert nehogymá', esetleg olyan könnyen előállítható, hogy semmilyen esély nincs a naprakész betiltására, ellenőrzésére.

most természetesen hipotetikusan képzeltem el, mint egy példát, amiben mondjuk egyszerűbb szerszámgépekkel és civilként beszerezhető eszközökkel, háztartási gépek alkatrészei, vagy egyszerűen beszerezhető anyagokból előállítható részegységekből felépülő valami. Aminek a gyártását nem tudod betiltani mert minden utcasarkon előállítható valamilyen formában.